^
A
A
A

הגבלה חדה של פחמימות בתזונה יכול להיות מסוכן.

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

12 January 2019, 09:00

דיאטות תזונתיים המפחיתות את כמות הפחמימות מעלות את הסיכון למוות בטרם עת - זה מה שמדענים אומרים.

הדבר הראשון שעולה על הדעת לאדם שרוצה לרדת במשקל היא הגבלה או אפילו הרחקה של פחמימות. ההיגיון של זה קיים, כי האנרגיה המשתחררת במהירות כוחות הגוף לאחסן עתודות של שומן, עודף אשר לאורך זמן מפר כמה תהליכים מטבוליים.

תזונאים יכולים להציע בחירה של כמה אפשרויות מזון דל פחמימות. ההנחה היא כי המטרה העיקרית של דיאטות כאלה היא לאלץ את הגוף לא לצבור, אלא לשרוף קלוריות.

עם זאת, על פי נציגי החברה האירופית של קרדיולוגיה, למעשה דיאטות דלת פחמימות יכול להיות מסוכן בטווח הארוך. במשך מספר שנים, הרופאים כבר שוקלים פרויקטים תזונתיים שונים כי השאלה את היתרונות של הגבלה ממושכת של מזונות פחמימות. אותה בעיה הועלתה בכנס של חברה רגילה על ידי מומחים מאוניברסיטת לודז '.

מדענים בחנו מספר עובדות סטטיסטיות שהושגו במהלך פרויקט רפואי נרחב שנמשך במשך אחת עשרה שנים בארצות הברית. החוקרים זיהו כמעט 25,000 חולים בקבוצת הגיל הבינוני של 40-50 שנה: קודם כל, הם רשמו נתונים על מחלות של אנשים אלה, שיטות תזונה וגורמי מוות.

כתוצאה מכך, נמצא כי לחולים אשר דבקו בדיאטה דלת פחמימות היה סיכוי גדול יותר למות במשך שש שנים (כ -32%), בניגוד לאלה שהעדיפו דיאטה דלת פחמימות. ההסתברות למוות ממחלות של מערכת הלב וכלי הדם או אונקולוגיה היה בהתאמה 50% ו 35%. החוקרים הבהירו נקודה זו: כאשר משווים תמותה בקרב חולים עם משקל עודף ונורמלי, אותם אנשים שמשקלם היה בטווח הנורמלי נטו יותר למות על דיאטות דלת פחמימות.

תוצאות דומות הושגו בעת ביצוע ניתוח עקיף של פרויקטים של צדדים שלישיים שנערכו באותו נושא: הנתונים הסטטיסטיים של עבודות אלה כללו יותר מחצי מיליון איש, והם נצפו במשך 15-16 שנים.

כתוצאה מכך, ניתוח זה הראה כי מזון פחמימות נמוכה מעלה את הסיכון למוות בטרם עת ב -15% (במיוחד, מוות מבעיות לב וכלי דם - ב -13%, ומחלות אונקולוגיות - ב -8%).

מדענים מסבירים כי אכילת כמות קטנה של פחמימות יכולה להשפיע באופן חיובי על תהליכים מטבוליים, על איכות הלבלב, על מדדי לחץ דם - אך רק אם הבעיות המפורטות קיימות ועם תקופה מוגבלת של דיאטה מסוג זה. כדי לקיים מגבלות כאלה בתזונה כל הזמן על מנת לשלוט במשקל אינה מעשית. כמובן, דבר אחד - דחייה של ממתקים ומאפה לבן. ועוד דבר אחר - לנטוש פחמימות מורכבות: דגנים, פסטה וזנים חיטה קשה. בעדיפות, אנשים צריכים תזונה בריאה ומאוזנת, ולא את ההדרה הבנלית של פחמימות.

פרטים על המידע לעיל ניתן למצוא בעמוד. Https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Low-carbohydrate-diets-are-unsafe-and-should-be-avoided

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.