^
A
A
A

אפדרה או מא גואנג

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פונקציות עיקריות

  • משפר את ביצועי הספורט.
  • מקדם ירידה במשקל.

הבסיס התיאורטי

שרביטניים, או מא גואנג הוא עשב כי כבר בשימוש ברפואה הסינית במשך כמעט 5,000 שנים. מבחינה היסטורית, שרביטניים כבר בשימוש הצטננות, כדי לעורר את מערכת העצבים המרכזית לטפל באסתמה הסימפונות. החומרים הפעילים שלה הם ephedrine ו pseudoephedrine. שני מרכיבים אלה מתייחסים בדרך כלל למכשור רפואי. שרביטניים נחשב סימפטומטימטית, הורמונים המחקים שלו - אפינפרין ונוראדרנלין, וממריצים את הפעילות של מערכת העצבים המרכזית.

שרביטניים יכול לשפר את הביצועים הספורטיביים, להגדיל את תפוקת הלב, להרחיב את דרכי הנשימה הסימפונות, לחזק את התכווצויות השרירים (ואולי) להגדיל את רמת הגלוקוז בדם במהלך פעילות גופנית.

תוצאות מחקר

White et al. בחנו את השפעת שרביטן על קצב לב ולחץ דם אצל מבוגרים עם לחץ נורמלי. בניסוי, שכלל שני שלבים, השתתפו 12 איש. בשלב הראשון, הם עברו ניטור חוץ של לחץ עורקי כל 15 דקות בין 7 ל 8 בבוקר; בשלב השני, הלחץ נמדד גם, אבל עבור המשתתפים ארוחת בוקר וארוחת ערב קיבלו 375 מ"ג של שרביטניים.

שלוש שעות לאחר השימוש באפדרה, ארבעה חולים היו בעלי עלייה קלה בלחץ הסיסטולי, ושישה היו בעלי עליה משמעותית בקצב הלב. אבל העלייה בלחץ וקצב הלב לא מלווה בסימפטומים קליניים. החוקרים מסכמים כי אם השימוש באפדרה על ידי אנשים עם לחץ נורמלי בטוח מספיק, השילוב של ממריץ חזק זה עם ממריצים אחרים, למשל קפאין, יכול להגביר את קצב הלב ולהגביר את לחץ הדם.

Ramsey et al. למד את ההשפעה של שילוב שרביטניים וקפאין על הרכב הגוף של מקק. 12 בעלי חיים חולקו לשתי קבוצות - עם משקל גוף לא מספיק ועם עודף משקל. קופים נבדקו במהלך תקופת ביקורת של 7 שבועות, 8 שבועות הם קיבלו 6 מ"ג אפדרין ו- 50 מ"ג קפאין שלוש פעמים ביום ו- 7 שבועות - פלצבו. מעקב אחר צריכת המזון בוצע בכל שלבי הניסוי, עלויות האנרגיה חושבו מהצריכה של חמצן. התוצאות הראו כי אפדרין וקפאין הפחיתו את מסת השומן בקופים של שתי הקבוצות. בקופים בעלי משקל לא מספיק, הדבר נובע רק מגידול בהוצאות אנרגיית המנוחה, בקופים בעלי משקל גוף מופרז - עקב עלייה בהוצאות אנרגיית המנוחה וירידה בצריכת המזון.

יש חששות לגבי שימוש בסמים. ספורטאים אולי לא יודעים כי אפדרין או ממריצים אחרים הם חלק עשבי תיבול, שם שהם לא יודעים. לכן, צריכת מכוונת של עשבי תיבול כאלה על ידי ספורטאים האליטה עלולה להוביל חשד של שימוש בסמים. אפדרין אסורה על ידי IOC ו NCCA.

המלצות

אין נתונים תקפים על היכולת של שרביטניים כדי לשפר את הביצועים הספורטיביים. למרות המסקנה של כמה חוקרים כי שרביטניים מגרה את אובדן משקל הגוף, שלה מזיק עדיין מעלה ספקות. על פי מינהל המזון והתרופות (APM), מאז 1993, 17 אנשים מתו, ו -800 נפלו כתוצאה של נטילת תוספי המכילים אפדרין. תגובות מזיקות לאפדרין כוללות לחץ דם גבוה, קצב לב, נדודי שינה, עצבנות, רעידות, כאבי ראש, התקפי לב, שבץ ומוות.

APM ממליץ על מנה יומית מקסימלית של אפדרין - 24 מ"ג. כל תוסף צריך להכיל לא יותר מ 8 מ"ג של אפדרין או אלקלואיד אחותו. אתה יכול לצרוך את התוספת לא יותר משבוע אחד. כמו כן מומלץ כי כל המוצרים המכילים ephedrine על התווית יש אזהרה כי הכנסה מעל המינון המומלץ יכול לגרום התקף לב, שבץ, התכווצויות או מוות. השילוב של מוצרים המכילים ephedrine עם קפאין משפר את ההשפעות המזיקות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.