^

חזק אחיזה, כך טוב יותר את התוצאה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בתרגיל הבא, אתה מחזיק את הבר ביד אחת, כאילו היה מטומטם. מנסה לשמור על איזון, אתה פעיל להפחית את השרירים של הגוף שלך. התוצאה היא גוף חזק, מנופח. עבור כל תרגיל, לעשות 3 קבוצות של 6 חזרות עם כל יד. מנוחה של 60 שניות בין קבוצות ולפחות יום אחד בין אימון.

דדליפט ביד אחת

קח את סרגל ביד ימין ולחץ אותו בצד של הגוף. קח את הירכיים שלך בחזרה לכופף את הברכיים (לעשות squats), הירכיים במקביל לרצפה. עצור לרגע. ואז, מבלי לעקם את הגב, לדחוף את הרגליים מהרצפה ולקום. האם אחד להתקרב, ואז לחזור על אותו עם יד שמאל.

לחצים חד-צדדיים מן הכתפיים

מעמד עומד, לקחת את יד ימין את הבר של הבר. שמור את זה בחלק המרכזי ברמה הפנים, הנשר הוא ניצב על הכתפיים. לחץ את הצוואר עד שהזרוע מיושרת במלואה, ולאחר מכן הנמיך אותה למקומה המקורי. חזור עם יד שמאל.

מוט מוטה ביד אחת

קח את הצוואר ביד ימין, את ידך השמאלית ואת הברך השמאלית על הספסל. חזרה ישר, קח את המרפק האחורי בחזרה תוך החזקת הבר במצב יציב. חכה שנייה, ואז הנמך את היד. סיים את הגישה, ולאחר מכן לשנות את המיקום וחזור עם היד השמאלית.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.