Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חומצות שומן

המומחה הרפואי של המאמר

גסטרואנטרולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

חומצות שומן הן השומנים הפשוטים ביותר וכוללות שרשראות פחמימנים ארוכות.

חומצות שומן הן מרכיב של שומנים מורכבים יותר, הם מספקים את רוב הקלוריות של שומנים אכילים.

חומצות שומן מסווגים על בסיס מספר אטומי הפחמן במולקולה (אורך השרשרת). הם יכולים להיות רווי, כלומר. ללא איגרות חוב כפולות. אלה כוללים חומצות lauric (C12: 0), Myristic (C14: 0), palmitic (C16: 0) ו סטארי (C 18: 0) חומצות. חומצות שומן בלתי רוויות, כגון oleic (C18: 1), מכילים קשר כפול אחד. חומצות שומן רב בלתי רוויות, כגון חומצה לינולאית (C 18: 2), מכילות יותר מקשר כפול. חלק חומצות השומן רב בלתי רווי, כלומר, לינולאית ו linolenic, לא יכול להיות מסונתז בגוף, ולכן הם מכונים חומצות שומן חיוניות. הם חייבים להיכנס לגוף עם אוכל. חומצות אלה משמשים כדי לסנתז חומצות שומן רב בלתי רוויות אחרות עם שרשרת ארוכה, אשר הם בעלי חשיבות רבה בסינתזה של eicosanoids. חומצות שומן בלתי רוויות גם מסווגים על פי עמדת הקשר הכפול, כלומר. E. אומגה 9 (Q-9, או n-9), אומגה 6 (Q-6 או n-6), אומגה 3 (Q-3, או n-3), בהתבסס על המיקום של הקשר הכפול הראשון מקבוצת המתיל. בנוסף, אלה חומצות שומן בלתי רוויות מסווגים גם על בסיס תצורה איזומרי של הקשרים הכפולים, כלומר, cis- ו טרנס, אשר קובעים את המאפיינים של חומצות אלה.

סוג של חומצת שומן יכולה להשפיע על התכונות הפיסיקליות של השומן, ספיגתו, ספיגה, חילוף החומרים, ניצול, ולבסוף, בריאות.

בתזונה האמריקאית, כ -80% מסך השומן מסופקים על ידי בשר, דגים, סלטים, שומנים, שעליו מכינים מזון ומוסיפים לבצק ומוצרי חלב. בנוסף, בשר, עוף, דגים, ביצים ומוצרי חלב הם המקורות העיקריים של חומצות שומן רווי. מוצרים מדגנים, כגון לחם שמרים, עוגות, ביסקוויטים, תורמים מאוד לצריכת חומצות שומן חד-גוניות חד-בלתי-רוויות. דגים וסרטנים הם המקור העיקרי של חומצות שומן רב בלתי רוויות עם שרשרת ארוכה.

Triacylglycerides

שומנים תזונתיים ושמנים צמחיים הם triacylglycerols (תגיות) שבו שלוש חומצות שומן אסטרי כדי גליצרול כדי מאפיין דומיננטיות חומצות שומן שמשפיע על רכב תזונה הכולל מבחר של הדיאטה. שומנים ושמנים מורכבים מחומצות שומן רבות, המוצגות בפרופורציות, המאפיינות את השומן או השמן המתאימים. בדרך כלל אחד או שני חומצות שומן שולטים בשומן או בשמן. לדוגמה, חומצה לינולאית חשבונות עבור 78% של חומצות שומן בשמן חמניות. היקף שמנים צמחיים למעט דקל טרופי קוקוס, הם מקורות עיקריים של חומצות שומן בלתי רוויות, ומקורות שומן מן החי של חומצות שומן רוויות, לעומת זאת, לשנות את פרופיל חומצות שומן בתזונה יכול, רק על ידי החלפת מקור שומן. בנוסף, ביוטכנולוגיה מאפשרת ייצור של שומנים ומוצרים עם הרכב מסוים של חומצות שומן, מה שנקרא מוצרים שנבנו.

 המלצות תזונתיים וצריכת שומן

המלצות תזונתיות כלליות מספקות אנרגיית קליטה מלאה מתחת ל -30% בשל סה"כ שומן ו -10% עקב חומצות שומן רוויות, וצריכת כולסטרול <300 מ"ג ליום.

מספר סקרים לאומיים של ארגונים שונים בארה"ב מצביעים על כך שצריכת השומן הכוללת של האוכלוסייה ירדה לכ -34% מהקלוריות בהשוואה ל -1990. הנתונים מראים שרק 18, 14 ו -21% מהגברים ו -18,18 ו -25% מהנשים בגיל 6-11, 12-19 ומעלה מעל 20 שנה, בהתאמה, קיבלו <30% אנרגיה משומנים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.