Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התבגרות מינית של בנים

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

ההתבגרות המינית של הבנים מאופיינת בעיקר בהופעתם ביכולתם לגדל תפקוד הרבייה, ההולדה.

בקבוצת הגיל בין 11 ל -13 שנים, נציג זכר צעיר מתחיל את המנגנונים של הפקת הורמון מסוים gonadoliberin בהיפותלמוס של המוח. יש לציין כי שחרורו של הורמון זה בגוף הנער הראשון מתרחש רק בלילה, בשלב של שינה עמוקה. במהלך ההתבגרות הנוספת של הבנים, התלות בשלבי השינה נוטה לרדת באופן משמעותי, וההורמון מתחיל להפריש יותר ויותר במהלך תקופות של ערנות. התוצאה של הפעולה של gonadoliberin היא הפעלה של ייצור של זרע - spermatogenesis, כמו גם הורמונים אנדרוגנים. אנדרוגנים בתורו לגרום למספר שינויים אופייניים המתרחשים עם הגוף.

בפרט, נפח הכולל של מסת שריר עולה, ואת העצמות מתחילים להשתנות על ידי כמות מוגברת של חלבון שהם מכילים. כתוצאה מכך, את הממדים של הגוף להגדיל, ואת התהליך הזה הוא לא אחיד, אבל spasmodic. בגילאים שונים של תקופת הבגרות של הבנים, זה יכול להתרחש עם מידה שונה, גדול יותר או קטן יותר של אינטנסיביות. שיא פעילות הצמיחה יורד על 12 ו 15-16 שנים. הצמיחה של ילד בתקופה זו הוא מסוגל להגדיל על ידי יותר מ 10 ס"מ בשנה. לאחר גיל 18, הצמיחה של ילד, אשר כבר עכשיו הופך להיות צעיר, יכול לגדול על 3 ס"מ יותר. בשל התוכן הגבוה של הורמונים אנדרוגנים בגוף, בשלב מסוים בזמן אזורי הצמיחה של עצמות ארוכות להתחיל ossify, מה שגורם להפסקת התארכות שלהם בעתיד.

אברי המין של הבנים במהלך ההתבגרות עוברים התפתחות במהלך ההתפתחות, המורכבת מהעובדה כי האשכים ושק האשכים, בלוטת הערמונית ושלפוחית הזרע הופכים לגדולים יותר, הפין עולה. שפיכות הראשון מופיעים בנים 12-14 שנים.

הורמון הטסטוסטרון, אשר, יחד עם אנדרוגנים, מיוצר בכמויות גדולות, גורם להתפרצות של שיער הגוף לשיער זכר סוג. אחת התוצאות של פעולת אנדרוגנים היא כי התפוח של אדם הוא פיתח באופן פעיל, המכונה "תפוח אדם". זה מלווה התארכות של מיתרי הקול, אשר מוביל להיווצרות של טון נמוך יחסית. בתהליך זה, עשוי להיות "שבירת הקול".

ההתבגרות המינית של הבנים היא תהליך אינדיווידואלי במידה רבה, ואף על פי שהיא מתרחשת, ככלל, בתוך גבולות גילאים מסוימים, אך לעתים קרובות תלויה בגורמים רבים בכל מקרה ספציפי. לדוגמה, בנים בני אותו גיל יכולים להיות בעלי הבדל משמעותי למדי בצמיחה, מידת הביטוי של שיער הגוף וכו '.

תקופת ההתבגרות בבנים

כאשר ההתבגרות מתרחשת אצל בנים, המערכת האנדוקרינית באה לחזית. עם הייחודיות של פעילותה, שבה התוספת הנמוכה יותר של המוח - בלוטת יותרת המוח - משחקת תפקיד מוביל במקרה זה, מתרחשת סדרה שלמה של שינויים ספציפיים עם הילד. ההורמונים המיוצרים על ידי בלוטת יותרת המוח, בכמויות גדולות להיכנס הדם, מועברים לכל חלקי הגוף, מתנהג כממריץ של צמיחת הגוף ופיתוח פיזי אינטנסיבי שלה. בנוסף, ההורמונים של בלוטת יותרת המוח מפעילים את תפקוד בלוטות המין הגברי - האשכים, אשר גם מתחילים להפריש את ההורמונים המתאימים. במשך תקופת ההתבגרות הבנים מאופיינים על ידי גידול התוכן שלהם פעמים רבות. ההשתקפות הזאת, ובתורה, היא אותם שינויים המתרחשים ממש מול עינינו עם הילד במעבר, בגיל ההתבגרות.

שינוי משמעותי ברקע ההורמונלי עלול לגרום למצב של חוסר יציבות פסיכו-רגשית הטמון בקרב מתבגרים רבים. עם חינוך לא מספיק וכאשר אין תרבות פנימית, בנים במהלך ההתבגרות עשויים להראות עצבנות, להיות תוקפני כלפי זקניהם, לנקוט עמדה שלילית כלפי כל מה שמגיע מהם. התנהגות המתבגרים מאופיינת בפזיזות אימפולסיווית, לעתים קרובות הם בלתי צפויים וסותרים.

חשיבות מיוחדת עבור הבנים במהלך גיל ההתבגרות לקבל שאלות ובעיות הקשורות ליחסי מין. וזה לא מפתיע, כי עצם המהות של כל מה שקורה בשלב זה היא להכין את האורגניזם התבגרות כדי למלא אחד החשובים ביותר בחיי האדם מטרות - המשך של הסוג.

תקופת ההתבגרות אצל בנים היא תקופה חשובה מאוד להתפתחותה וליצירתה של אישיות. עם זאת, המתבגר יוצר במידה רבה את ההערכה העצמית ואת ההזדהות העצמית, שקובעת את הצלחתו ואופיו של החיברות שלו בעתיד על בסיס תכונות התפקידים החברתיים שמבצעים גברים בחברה האנושית.

גיל ההתבגרות בבנים

גיל ההתבגרות בבנים יכול לכסות את גבולות הזמן בין 11 ל 18 שנים. תחילת גיל ההתבגרות של הבנים בעיקר בגיל 9-14 שנים. לאחר 2-5 שנים מתחילת תקופת המעבר או תקופת ההתבגרות, תקופה זו נקראת גם תקופה זו בחייו של התינוק, והשלמת הסימנים השלמים של המין נשלמת. אברי המין החיצוניים של הפין והאשכים גדלים. באשכים, תהליכים של spermatogenesis, התבגרות של זרע, מופעלות, הורמונים הגברי מיוצרים. ההשפעה של הורמונים אלה היא כי היווצרות של מאפיינים מיניים משניים מתרחשת: בנוסף לשינויים המתרחשים עם איברים מיניים, הגידול של הגוף עולה, שיער סוג זכר עם שיער ערווה בית השחי מתפתח, ואת זקן גדל. בגיל ההתבגרות אצל בנים, בלוטות הזיעה מופעלות, מה שמוביל לגידול בשומן העור ועשוי לעורר את הופעת האקנה.

הגיל שבו מתרחשת ההתבגרות אצל בנים נקבע על ידי מספר גורמים, כולל תורשה, לאום, תנאי מחיה, תזונה.

בשל המתח הגופני המופרז המתמיד, זמן התחלת ההתבגרות של הבנים יכול להשתנות לגיל מאוחר יותר ולהגביר את ההאטה. במהלך מאה השנים האחרונות, חלה מגמה של ירידה הדרגתית בגיל שבו מתחילה תקופת ההתבגרות. מקובל לחשוב שהסיבה לכך היא שיפור כללי מתמיד בתנאי החיים ובאיכות התזונה. ייתכן גם כי השפעת התנאים הסביבתיים היא גם אפשרית.

בהנחה מכל האמור לעיל, נסכם, כי הגיל של גיל ההתבגרות על בנים, באופן כללי, משנה משנה לשנה במידה מסוימת פוחתת. זה בעיקר הקל על ידי אכילת מזון מספיק, אשר מאוזנת על ידי התוכן של חומרים חיוניים, ויטמינים ועקבות יסודות, רמה גבוהה של פעילות גופנית ופעילות גופנית. עבור גיל ההתבגרות הרגיל של הבנים, יש גם צורך לנטוש עישון ותרופות, מתוך שאיפת אדי של חומרים רעילים.

מתי מתחילה ההתבגרות לבנים?

גיל, כאשר גיל ההתבגרות של הבנים מתחיל, בעיקר - 10-12 שנים. עם זאת, נתונים אלה אינם קבועים נוקשה וכמה בלתי מעורערת סטנדרטי. במפגש מסוים של נסיבות ובשל כמה גורמים קיימים של אופי אישי, תורשתי או חברתי ומקומי, את תחילת הבשלות המינית ניתן לדחות למועד מאוחר יותר. לכן, עבור ההורים, לא צריך להיות תירוץ עבור כל הפעמונים להישמע אזעקה אם הילד נכנס לגיל ההתבגרות בגיל 14 או אפילו 15 שנים. בעיכוב במשך שנה או שנתיים, אין שום דבר יוצא דופן מן הרגיל ועל טבעי.

עם זאת, הילד בעניין זה עשוי להיות מודאג וחשש שהוא איכשהו שונה מבני גילם, למשל, שהם מתחת לגובה שלהם, ואין לו, כמו כולם, את האקדח על שפתו העליונה, כאילו מעיד על הבגרות . במקרה זה, הוא זקוק מאוד לתמיכה של אנשים קרובים שצריכים לתמוך בו, לעודד אותו.

אבל לפעמים מאוחר מדי, כאשר הבגרות של הבנים מתחיל, יכול להצביע על כך שיש כמה הפרעות. מצב זה דורש את הבקשה להתייעצות עם מומחים ואת ייעודו של אמצעים מתקנת המתאים. לכן, עם עיכוב המראה של סימנים ראשונים של בנים בגיל ההתבגרות על ידי 12-13 שנים, כדאי לבקר רופא אנדולוג או אורולוג.

תקנים של בנים בגיל ההתבגרות

כל אדם בדרכו שלו, כמובן, ייחודי וייחודי, אינו נראה כמו גובה, משקל, תכונות פנים של כל אחד אחר ואת כל המאפיינים האישיים האחרים. הדרך הפרטית מתחילת החיים היא כבר הצמיחה וההתפתחות של רוב הילדים, המעבר מן הילד למבוגר. חשוב מכך הוא ההישג של בגרות מינית והזדהות עצמית של עצמם, במקרה זה, כגברים. אחרי הכל, כולנו באים מילדות, וזה הזמן הנפלא, כמו גם תקופת ההתבגרות המעבר מילדות לבגרות, הוא מאוד חשוב. יש מעבר זה בכל אדם באופן שונה, אבל יש כמה סטנדרטים עבור בנים בגיל ההתבגרות.

הקריטריון הראשון הוא הגיל, שבו מופיעים הסימנים הראשונים לכך שגוף הילד מפעיל את התהליכים שבגינם יש לממש את תפקוד הילודה במהלך הזמן. ההתבגרות המינית של הבנים מתחילה ב 11-12 שנים. אל תעבור את גבולות הנורמה גם בגיל 14-15.

יתר על כן, השינוי בגודל של איברי המין נבדק. במהלך גיל ההתבגרות המינית עולה מ 2.7 ס"מ ב 7 שנים ל 2.8-3 ס"מ בזמן ההתבגרות. עד השנה ה -13 - עד 3,6-3,7 ס"מ.

חבר מינית מ 7 שנים לפני תקופת ההתבגרות גדל מ 3-3.5 ס"מ ל 3.8 ס"מ ו 13 שנים הוא 6.3 ס"מ, בהתאמה.

ב 15 שנים, את גודל האשכים בדרך כלל מגדילה ל 4 ס"מ, הפין מגיע 6.7 ס"מ.

אינדיקטור נוסף הוא המראה של השיער על הגוף. בהתחלה, השיער גדל על הערווה, ועל ידי 14-15 שנים - בבתי השחי. עם זאת, יש להגדיל את התותח הצעיר על הסנטר מעל השפה העליונה.

בערך באותו זמן, על ידי השנה ה -14, זיהומים לעתים קרובות מתחילים להופיע.

במהלך תקופת הבגרות של הבנים, ישנם שני קוצים הצמיחה העיקריים. בגיל 10-11 שנים הילד יכול למתוח 10 ס"מ, עד גיל 13 ניתן להוסיף בין 7 ל 8 ס"מ.

סטנדרטים של בנים מינית, כמובן, הם אינדיקטיביים וממוצע מאוד. כמה השתנות, כמובן, הוא אפשרי ואיפשהו אפילו בלתי נמנע. אבל ההבדלים לא בהכרח ולא בכל מקרה מצביעים על נוכחות של חריגות חמורות בפיתוח של הילד. אם, כמובן, הערכים שלהם אינם יוצאי דופן.

שלבי הבגרות המינית

במהלך תקופת ההתבגרות, אחד אחרי השני, בשלבים שונים של גיל ההתבגרות של בנים חלופי. לעתים קרובות עד הרגע שבו הילד מתחיל להראות סימנים ראשונים של מתחילים להיווצר תנאים מוקדמים שלו כדי להבטיח כי בעתיד יקבלו את היכולת לבצע את הפריון הכולל של הפיתוח שלה הוא דמות אחידה ויציבה. יחד עם זאת, אין שינויים ברורים ומשמעותיים ברקע ההורמונלי. לשיא הפעילות שלהם, כל התהליכים הקשורים בגיל ההתבגרות של הבנים מגיעים בעיקר שנתיים מאוחר יותר מאשר נשים צעירות. שינויים בולטים המתרחשים אצל בנים מתגלים רק לאחר שהגיע לגיל 12-13.

לדברי אנדרולוגים רבים, עד כמה חזקה החוקה המינית של האדם בעתיד תהיה בעיקר בשל כמה מוקדם גיל ההתבגרות של הילד התחיל. אולם, בהתייחסות להצהרה זו, יש לציין כי היא הוגנת רק כאשר הילד לא גילה כל הפרעה בתפקוד המערכת האנדוקרינית.

בין הסימנים העיקריים של התקדמות הבגרות היא עלייה של הפין, שמתחיל בשנה ה -11. ראשיתו של השינוי המבני הפעיל של האורגניזם עולה גם עם תחילת הגידול בגודל האשכים בגיל 11-12 שנים.

בגיל 12-13 שנים, שיער הערווה מתחיל לגדול בגרות מינית. בתחילה, צורת השיער דומה למעוין, ובעתיד, מגיל 17-18, המשטחים הפנימיים של הירכיים מצטרפים לאזור צמיחת השיער. לאחר מכן, יש שיער גוף מלא על סוג השיער הגברי. צמחייה על הפנים בצורת האקדח בעדינות הראשונה על השפה העליונה מופיעה לראשונה 13-14 שנים. בגילאי 15-16 כמה מתבגרים יכולים להתהדר שפם מבוטא מספיק. המראה של זקן מלא צריך להיות צפוי במשך שנים 17-18.

תופעה זו אופיינית לתקופה הבוגרת של הבנים כ"שבירת קולות "המוטציה כי סחוס בלוטת התריס בגרון מתפתח לתוך" התפוח של אדם "מופיע בשנת 13-14 החיים. ככלל, התפוח של אדם, אשר נוצר לבסוף, הופך בן 17. בגיל זה, הצעיר כבר מוצא את הקול שלו עם גוון אופייני זכר.

הייצור של תאי מין זכריים - התהליכים של spermatogenesis הם החל מגיל 14-15, אשר מלווה במקרים של שפיכה רצונית - מזהמים.

בשלבים של גיל ההתבגרות של הבנים מגיע לסיומו בתקופה בגיל 16-16 שנים. עם זאת, תחילת בגרות מינית לא אומר באופן אוטומטי כי הצעיר בהחלט יכול להיחשב בוגרת לחלוטין מבחינה פסיכולוגית. הבשלות הפסיכולוגית והיווצרות האישיות מגיעות והולכות מאוחר יותר.

סימנים של גיל ההתבגרות אצל בנים

סימנים של גיל ההתבגרות אצל בנים מתבטאים במספר שינויים ספציפיים המתרחשים בתקופה התבגרותית ומשתקפים הן בגופם החיצוני והן משפיעים על תפקודם של איברים ומערכות שונים בגוף.

הגוף של הילד במהלך ההתבגרות גדל באופן אינטנסיבי, הילד הופך גבוה יותר, מסת שריר הכולל עולה. רוחב החגורה של הכתפיים עולה, הדמות מתחילה לרכוש פרופורציות אופייניות לגוף הגברי. איברים מיניים - הפין והאשכים גדלים.

בהדרגה, הגוף מפתחת הקרקפת, החל עם המפשעה, שק האשכים, בית השחי, ולאחר מכן בכל הגוף. ואז השיער מופיע על הפנים. בהתחלה כמה שערות יכול לפרוץ בזוויות השפה העליונה ועל הלחיים בחלק העליון של אותם. במשך שנה לאחר מכן, צעיף הנעורים מופיע גם מעל השפה העליונה באמצע.

בתהליך של גיל ההתבגרות בנים עשויים להיות בעיות עם העור. לאור ההורמון בגוף, תפקוד הזיעה והבלוטות החלביות משפיע לרעה על הגוף, מה שגורם לתכולת שומן מוגברת של העור. וזה, בתורו, יכול לעורר את המראה של אקנה אקנה על הגוף ועל הפנים.

מיתרי הקול גדלים וגודל שרירי הגרון מתפתח, וחוץ מזה נוצר תפוח של אדם - תפוח אדם - שמשמש כסיבה לשבירת הקול וגסותו. תהליך זה מתחיל בגיל של כ 13 שנים ולאחר תום תקופה של שנתיים מובילה את גיבוש הסופי של הקול.

בנוסף לשינויים הנ"ל, כי הם עוברים את גופתו של ילד במהלך ההתבגרות, יש גם צורך להביא את התכונות האופייניות כי הם ייחודיים למצב פסיכו-רגשית בחלק זה של חייו, כי הוא לא קל עבור הילד. מערכת העצבים המרכזית נמצאת במצב נרגש ביותר, תגובות התנהגותיות יכולות לעיתים קרובות להיות בלתי צפויות וסותרות מאוד.

סימנים אלה של גיל ההתבגרות אצל בנים נגרמים על ידי קצב מהיר הן של השינוי המבני המתמשך של האורגניזם כולו והן של השינוי בתפיסה העצמית כולה והערכה חדשה של עצמנו לאור גורמים רבים הקשורים בתהליך ההתבגרות. עבורם, ילד אשר מוצא את עצמו על הכביש מלהיות ילד לגבר יכול להיות קשה מאוד להסתגל, ולכן הבנה ותמיכה של הורים וקרובים הוא מאוד חשוב.

גיל ההתבגרות המוקדמת אצל בנים

כדי לומר כי גיל ההתבגרות המוקדמת מתרחשת אצל בנים אפשרי בעיקר על בסיס העובדה כי אם את הסימנים הראשונים גיל המעבר צוינו בילד מוקדם יותר הוא הצליח להגיע לגיל 9.

כמו גם עיכב התפתחות מינית, התפרצות מוקדמת של התבגרות הוא טיעון חזק בעד לא לדחות סוגיה זו על אש קטנה כדי להתייעץ עם רופא. חשד בהקשר זה צריך לגרום העובדה כי העלייה שנצפתה את גודל האשכים, גידול מהיר באופן חריג של הגוף עולה על השיעור של נורמת גיל עמידה, אקנה על העור, שיער בגוף צמיחת שיער הערווה השחי על הפנים, כמו גם נמוך מדי ומחוספס, שבר את קולו של הילד.

כניסה מוקדמת מדי לתוך נער בגיל ההתבגרות הוא מסוגל להיות כמו הסיבות העיקריות שלה עבור נוכחות של התפתחות לא תקינה של איברי הרבייה, פעילות מחלת בלוטת התריס, היווצרות גידולים במוח, ההשלכות של פגיעת ראש, סיבוכים של מחלות זיהומיות בעבר, כגון דלקת קרום המוח ודלקת קרום המוח, כמו גם אחרים מבניים הפרעות במוח.

זה מבוסס בעיקר על העובדה כי היא hypophysis ו hypothalamus כי להשתתף בהורדה של הפרשת הורמונלית על ידי בלוטות המין הפריפריה. בנוסף לגיל ההתבגרות המוקדמת, הבנים מסוגלים להביא חלק מגורמי התורשה. אז ההסתברות של גיל ההתבגרות מוקדמת היא גבוהה, כאשר הילד יש משקל גוף מופרז.

כמו התוצאה השלילית העיקרית של גיל ההתבגרות המוקדמת של הבנים ניתן לקרוא את העובדה כי כאשר ילד מפסיק לגדול. זאת בשל העובדה כי הורמוני המין בדרך זו משפיעים לרעה על העצמות כי אזורי הצמיחה נסגרים - אותם אזורים המספקים גידול אורך. בגלל זה, מוקדם מדי להיות בוגרים מינית בוגר הם הרבה יותר נחות הצמיחה של בני גילם.

גיל ההתבגרות המוקדמת אצל בנים מטופלת בהצלחה במכשירים רפואיים מודרניים. התנאי המוקדם היחיד הוא גילוי בזמן של סימנים של תהליך כזה ואת השיטות המתאימות. האפקט הרפואי מופנה בהתאם לגורמים שנקבעו כנגד המחלה הבסיסית, או תרופות מיוחדות המעכבות את הפרשת הורמוני המין ניתן לרשום עד השלמת תהליכי הצמיחה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

עיכוב בגיל ההתבגרות בבנים

עיכוב בגיל ההתבגרות בבנים הוא ציין בדרך כלל אם, לאחר שהגיע לגיל 14, הילד אין סימנים של תקופת בגרות.

עובדה זו, עם זאת, אין זה אומר כי זה צריך לגרום לחשד, בכך שהוא מעורר על ידי נוכחות של כל סוג של אנומליות בפיתוח. ואולי, הוא מותנה על ידי כמה מוזרויות גנטיות, נטייה תורשתית של כל או רוב הנציגים הזכריים של משפחה מסוימת עד תחילת מאוחר של התפתחות היכולת שלהם להוליד. תופעה זו ידועה לעיתים קרובות כעיכוב חוקתי של התבגרות גופנית ומינית. ההתבגרות המינית של הבנים במקרה זה מקודמת תקופה עם קצב צמיחה נורמלי לחלוטין, אשר החרפתם ואת המראה של מאפיינים אופייניים של גיל ההתבגרות יכול להתחיל רק על ידי גיל 15.

כדי לעכב את ההתבגרות של הבנים הוא מסוגל נוכחות של מחלות, אשר להוביל הפרעות משמעותיות של הרקע ההורמונלי. זה יכול להתרחש בקשר עם הגידול המשפיע על בלוטת יותרת המוח ועל ההיפותלמוס - נספחים של המוח אחראי על תהליכי ההתבגרות. מניעת התפתחות מינית עשויה להיות הפסקה לא מספקת או מלאה של ייצור ההורמונים חשוב לגידול של איברי המין - gonadotropins. במספר מחלות כרוניות של הכליות, סוכרת, וכו ', תקופת ההתבגרות הוא גם מתעכב לעתים קרובות.

עם עיכוב בהתפתחות המינית אצל בנים, עם גפיים עליון ותחתון ארוך יחסית, יש גוף שברירי, קו מותניים גבוה, במידות הגוף רוחב רוחב הירכיים עולה על רוחב הכתפיים. יש אימפולס של איברי המין, הפין הוא קטן מאוד, שק האשכים אינו תלוי, אין תסחיף שיער של בית השחי ובתי השחי, אין זיהומים.

אם יש עיכוב בגיל ההתבגרות בבנים, יש לזכור כי הוא כרוך לפחות להחמרה של המצב הפסיכו-רגשי של נער עם בעיה זו, ומאוחר יותר מאיים על אי פוריות. יחד עם זאת, הטיפול אינו מציג קשיים כלשהם, אם ייקבעו הסיבות לעתיד ונקבעו אמצעים רפואיים הדרושים. בגיל ההתבגרות, אתה יכול להתמודד עם זה בתוך 2-3 חודשים.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

גיל ההתבגרות מאוחר יותר בבנים

ההתבגרות מאוחרת אצל בנים, בחלק מהמקרים, אין לשייך ישירות עם כל נכויות התפתחותיות, ולהיות נורמה בתוך משפחות בודדות כמה שבו גברים ההתבגרות מתחיל בדרך כלל יאוחר מגיל כי הוא סך הכל הנורמה. זוהי מגמה כללית למשפחה כזו, וגיל ההתבגרות של הבנים, שמתחיל קצת מאוחר יותר, מתרחש גם עם קצב צמיחה נורמלי לחלוטין ופיתוח.

ישנם מספר מאפיינים אופייניים על בסיס זה ניתן יהיה לבדוק מאוחר יותר את תחילת גיל ההתבגרות של הבנים. ההבדל הבולט והברור ביותר בין ילדים אלה הוא hypostature - כלומר, הם בעצם יש צמיחה נמוכה יותר מאשר עמיתיהם. הסימפטום הבא הוא כי עם הילד להגיע לגיל 15 הוא לא היה גידול באשכים. דיבור על גיל ההתבגרות המאוחרת אצל בנים יכול להתבסס גם על העובדה שבשנים אלו אין צמיחה של שיער הערווה.

בגיל ההתבגרות המאוחרת, הבנים מסוגלים להביא את נוכחותו של הילד לאי-תקינות כרומוזומלית מסוימת, ובמיוחד לתסמונת קלינפלטר. במחלה גנטית זו, הכרומוזום הנשי מצטרף לכרומוזום הגברי XY בכמות אחת או במספר יחידות בבת אחת. כתוצאה מכך, יש כל מיני סוגים של תפקוד לקוי של המערכת האנדוקרינית, ביטוי שאחת מהן הוא צמצום הייצור של הורמוני מין זכריים ב אשכים. נגעים נאופלסטיות של ההיפותלמוס או יותרת מוח - האזור במוח הקשור לתהליכי התבגרות מעוררי הפחתה בסך של גונדוטרופינים, אשר מתרחש תחת הפעולה של צמיחה הפעילה של אברי מין.

לכן, ההתבגרות המאוחרת יותר בבנים מתרחשת בגלל התורשה, וכן על רקע של מספר מחלות עם הפרה של האיזון הורמונלי בגוף, אשר באה לידי ביטוי בהאטת הצמיחה בגוף ופיתוח של איברי המין של הבנים. כאשר הופעת ההתבגרות מתרחשת בזמן מעט מאוחר יותר מאשר בגיל של מה שנחשב לנורמה, ולאחר מכן הולך עם קצב נורמלי, זה לעתים קרובות לא יכול לדרוש תיקון מיוחד. אמצעים רפואיים במקרה של עיכוב לא תקין בכניסה של הילד לתוך תקופת ההתבגרות מופחתים בעיקר לטיפול במחלה הבסיסית שגרמה אותו.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.