Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אהבה מרחוק: 6 סיבות להיפרד

המומחה הרפואי של המאמר

פסיכולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

החודשים הראשונים של היחסים הרומנטיים הם חסרי ענן, מלאי תשוקה ואופטימיות. נראה לאוהבים שיש להם חיים שלמים לפניהם - מאושרים ושלווים.

אבל מה אם אנשים מסיבה כלשהי לא יכול להיות פיזית יחד יש לשמור על מערכת יחסים מרחוק? יש זוגות שמסוגלים להתגבר על כל הקשיים, ואפילו קילומטרים מהם אינם מכשולים, אולם לצערנו, רוב האיגודים הללו נידונים מראש. Ilive מייצג את 10 הסיבות הנפוצות ביותר שהופכים למערכת יחסים מרחוק, מכשולים אמיתיים, לשבור את כל התקוות והחלומות על המציאות.

חוסר תקשורת

כמובן, רבים יאמרו כי טלפונים ניידים ותקשורת סקייפ הם דרך מצוינת לצאת, כי אנשים היו צריכים שבועות וחודשים לחכות מכתב מאת אדם אהוב. עם זאת, ההתקדמות הטכנית עדיין לא תחליף את שיחתו של אדם, במיוחד אם הזוג היה יחד במשך זמן רב וכעת הוא נאלץ לתקשר רק בדרך זו.

עתיד משותף של פנטום

עתיד משותף של פנטום

העתיד המשותף של הרוחות הוא עוד סיבה מדוע האהבה מרחוק נכשלת. אם אנשים לא יכולים להחליט לזוז, אז זה כמעט בלתי אפשרי לעשות כל תוכניות לעתיד. יחסים כאלה, כאשר אף אחד לא רוצה לוותר, בדרך כלל לא נמשך זמן רב.

בגידה או הכללים של עיר אחת

חובבים הנמצאים במרחק זה מזה, נשארים נאמנים ... או, לפחות, מנסים לעשות זאת. למעשה, זה לא כל כך פשוט, כי לפעמים בדידות שוררת, ואת היכרויות מעניין לפעמים מסתיים לא רק עם ידידות ...

אמון

אמון

אם כרגע אתה רק שומר על יחסים עם אדם אהוב מרחוק, סביר להניח, לאחר קריאת הפסקה הקודמת, לחשוב על נאמנות המאהב. עם זאת, אמון בלתי סביר שותף יכול לשים את היחסים בסיכון, ובסופו של דבר, להרוס אותם לגמרי. למעשה, אין זה סביר כי תוכל לברר אם אדם משנה אותך או אם אתה נאמן. כך ניתן לומר על יחסים רגילים. להיות זה ליד זה, אנשים אולי אפילו לא חושדים כי מחציתם מובילה חיים סוערים בצד. לכן, חוסר אמון שטיפת מוח מתמדת צפויים לעזור לך לבנות מערכות יחסים חזקות.

trusted-source[1]

כמה עולה האהבה?

כמה עולה האהבה?

אנשים המרוחקים זה מזה, מנסים להיפגש לעתים קרובות ככל האפשר, אשר, מטבע הדברים, דורש כסף. נסיעה ברכבת, באוטובוס, במכונית או בטיסה על מטוס, כמו גם לשלם עבור חשבונות הטלפון - כל זה יכול לשמש גורמים נוספים אשר בסופו של דבר להפוך מערכת יחסים רומנטית לתוך חישוב מתמיד של עלות האהבה. זוגות רבים לעיתים קרובות שונים מסיבות כלכליות.

החיים נמשכים

החיים נמשכים

כאשר אין מוצא אחר ואין אפשרות לשנות את הנסיבות, הרי שהיחסים מרחוק הם הדרך היחידה לצאת. זה לא ניתן לומר כי בהחלט כל הזוגות נידונים לכישלון, odako רבים לא יכולים לעמוד בפני הפרדה ארוכה, ולהיות מרוחק רגשית. אבל גם אם החוט הדק שמקשר בין בני אדם מאיים ומתרסק בצורה איומה, לא ניתן להימנע משינויים חמורים אם היחסים יקרים, וזו לא רק אהבה.


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.