Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אפשרויות חדשות של תרופות "ישנות"

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

בשוודיה הוענק פרס נובל לרפואה. בפעם הראשונה בהיסטוריה של המדע הסיני, הפרס הוענק לפרמקולוג הסיני על יצירת תרופה לטיפול במלריה, שבזכותה ניצלו מיליוני חיים.

טו יו, בן 84, זכה השנה בפרס נובל.

לפני 50 שנה היא הצליחה לבודד artemisinin מענה, אשר מאוחר יותר הפך לאחד המרכיבים העיקריים של התרופה מלריה. תולעת המתים הוזכרה לראשונה באחת מהיצירות של הרפואה הסינית המסורתית של המאה ה- IV (בטקסט מומלץ להשתמש בצמח בתנאים קדחתניים).

כמו הנתונים הסטטיסטיים מראים, מעל 15 שנים של שימוש artemisinin הצליח להציל יותר מ -200 מיליון חיים באפריקה והרפואה הסינית המסורתית במאבק נגד זיהום קטלני תרם תרומה חשובה. אבל מלבד זאת, artemisinin בהצלחה התמודד עם מגיפת 2003, אשר פרצה בסין. בהקשר זה, התרופה, שהתקבלה עקב הידע של הרפואה המסורתית, זכתה להכרה ראויה בקרב מומחים מערביים.

רופאים מערביים במשך תקופה ארוכה סירב להכיר שיטות של רפואה סינית מסורתית, אשר התבססו על תורתו של המבנה והתפקוד של הגוף האנושי ואת קיומה של אנרגיה "צ'י" של החיים, אבל קשה להכחיש כי במשך 2000 שנים ברפואה המסורתית הגיעו לרמה גבוהה והוא יכול לעזור בטיפול רבים מסוכן מחלות שהרפואה המודרנית אינה מסוגלת להתמודד איתה.

היום המצב משתנה ולאחר מספר עשורים של מחקר הרפואה הסינית המסורתית הוכר לא רק בבית אלא גם מעבר לגבולותיה.

לאחרונה, יותר ויותר אנשים פונים לעזרה למומחים המתרגלים שיטות טיפול אלה.

אגב, לפני כמה חודשים, אושר Kanglaite בשלב השלישי של ניסויים קליניים אושרה. תרופה זו מכילה חומרים פעילים ומסייעת להילחם בגידולים סרטניים. הוא מכיל חומרים מן היבול חרוז-תבואה, אשר משמש בסין מאז ימי קדם.

שני השלבים הראשונים של המחקר הוכיחו כבר את היעילות של Kanglaite בטיפול בשלבים מתקדמים של סרטן ריאות, לבלב, כבד.

אם השלב השלישי של המבחן הוא גם מוצלח, אז התרופה תהיה השלישית אחרי aremizinin ו ephedrine, אשר מתקבל על בסיס הידע המסורתי של הרפואה הסינית בשימוש על ידי מומחים מערביים. 

עכשיו סין מספקת תמיכה פעילה סיוע כספי לפיתוח של הרפואה המסורתית - רק בשנת 2013 יותר מ -78 מיליארד דולר הוצא, וזה 1/3 הסכום הכולל לפיתוח הרפואה, שהוקצה על ידי המדינה.

בחודש מאי פרסמה הממשלה הסינית תוכנית שתתמוך בשיטות הטיפול המסורתיות בתוך מערכת הבריאות הלאומית בתוך חמש שנים, וסין מתכוונת להפוך את הרפואה המסורתית לתחרותית. לפחות בית חולים אחד בעיר או במחוז יכניס שיטות טיפול סיניות מסורתיות.

עכשיו אין ספק שפתיחתו של טו יו תביא לרפואה סינית מסורתית לרמה חדשה, והמורשת שהרופאים הסינים אספו והעבירה מדור לדור לדורות, תעזור למדענים לעשות תגלית משמעותית נוספת.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.