^
A
A
A

נזק פלסטי קיים אפילו באוויר

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

02 August 2019, 09:00

מדעני הסביבה השמיעו את החדשות הלא נעימות: מיקרו-חלקיקים מפלסטיק יכולים להתפשט באוויר במשך מאות קילומטרים.

העובדה שפלסטיק סותם את האוקיאנוס מאסיבי ידוע זה מכבר. אנשי איכות הסביבה מנסים להתמודד עם בעיה זו במשך שנים רבות, אך עד כה ללא הצלחה רבה, מכיוון שחלקיקי פלסטיק נמצאים אפילו בעומקים. על פי התחזיות, בקרוב יהיה יותר מים במים מאשר תושבים ימיים. פני האדמה סתומים לא פחות - כדי לוודא זאת פשוט התבונן סביב. אך כפי שהתברר, חלקיקי הפלסטיק נמצאים גם באוויר שאנו נושמים.

מומחים המייצגים את המרכז הלאומי הצרפתי למחקר מדעי, אוניברסיטת אורלינס, וכמה מרכזים מדעיים אחרים בצרפת ובריטניה, השתמשו בציוד מיוחד לאיסוף כל מה שהובא על ידי הרוחות לתחנה מטאורולוגית בהרי הפירנאים. בדיקות נערכו מדי חודש, מנובמבר 2017 ועד מרץ 2018 כולל. על פי נתונים ממוצעים, על מטר מרובע אחד נמצאו כ- 365 חלקיקים מפלסטיק ליום - ניתן לקבוע כמות דומה ברחובות פריז או בערים גדולות אחרות. עם זאת, היה הבדל והוא כלל בגודל והרכב של חלקיקי המיקרו.

מחקרים קודמים כבר הראו כי באוויר של יישובים גדולים, חלקיק פלסטי נראה כמו סיבי הפוליאתילן טרפטלטים הקטנים ביותר או סיבי פוליפרופילן באורך של יותר ממאה מיקרומטר: מקורם של סיבים כאלה ניתן להסביר על ידי נוכחותם של מספר גדול של מוצרי טקסטיל ורכיבים ברחובות. באשר לאילו חלקיקי המיקרו שנמצאו בהרי הפירנאים, היה להם אורך של לא יותר מ- 25 מיקרומטר, והמבנה שלהם היה קלקר או פוליאתילן: לכן הם "נקרעו" מכל מיכל או אריזת פלסטיק. עד כה מדענים לא הצליחו לקבוע את המקור המדויק של חלקיקי הפלסטיק. אך המומחים קיבלו את כל המידע הדרוש על כיוון ועוצמת זרימת הרוח, שנרשם במהלך המחקר. זה איפשר לאקולוגים להסיק את המסקנות המתאימות: מסתבר שהחלקיקים המיקרו נסעו מרחק של לפחות 95 קילומטרים לפני שפגעו בתחנה המטאורולוגית. המדענים הופתעו מכיוון שלא היו יישובים וערים במרחק זה מתחנת מזג האוויר. לפיכך, הגיעו למסקנה כי הפלסטיק ככל הנראה כיסה מרחק גדול בהרבה ממה שחשבו במקור.

לפיכך, הזיהום של כוכב הלכת שלנו עולה לרמה המסוכנת הבאה, מכיוון שהפלסטיק כבר קיים אפילו במקום בו הוא אינו יכול ואינו אמור להופיע. כעת, על מדענים להעריך את נזקם של חלקיקים זעירים כאלה לבעלי חיים ובני אדם, וכן את השפעת נוכחותם באוויר על תהליכי התחממות כדור הארץ.

מאמר על חומר זה פורסם בכתב העת Nature Geoscience. קישור לחדשות:www.sciencenews.org/article/tiny-microplastics-travel-far-wind

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.