Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אנדיוניה מוסיקלית או אדישות למוסיקה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021

מחקרים שנערכו לאחרונה על ידי מדעני מוח הראו כי ישנם אנשים שאינם נהנים להאזין למוסיקה. המחקר נערך על ידי מדענים ספרדית ותוצאותיו פורסמו בכתב העת Current Biology.

אחד מחוקרי אוניברסיטת ברצלונה, ג'וזף מרקו-פולארס, מציין כי הגילוי של אנשים כאלה יסייע באופן משמעותי להבין את הטבע העצבי של המוסיקה, במילים אחרות, להבין כיצד קבוצה של הערות יכולה לגרום להתפרצות רגשית.

מצב של אנשים, כאשר אין תגובה, לכל סוג של מוסיקה, מומחים בשם "anhedonia מוסיקלית" (anhedonia - ירידה או אובדן היכולת לקבל הנאה). עם זאת, אנשים כאלה היו מסוגלים ליהנות גירויים נעים אחרים.

החוקרים חילקו את המתנדבים לשלוש קבוצות של 10 אנשים. בכל קבוצה היו אנשים בעלי רגישות מוסיקלית ברמה נמוכה, בינונית וגבוהה. מדענים ערכו שני ניסויים, אשר בחנו את הרגישות של אנשים בכל אחת מהקבוצות. בניסוי הראשון, את רמת הנאה מנוסים על ידי יצירות המוסיקה האהובים הוערך, השני - המשתתפים היו צריכים להחליט במהירות על המטרה הרצויה, בסופו של דבר להרוויח פרס בצורת כסף או לא לאבד את הסכום כבר זמין.

כתוצאה מכך, החוקרים קובעים כי במקרים הראשונים והשני, המוח העצבי הופעל במוח, אשר אחראי על ההנאה, בעוד שבגוף היה שחרור של ההורמון דופמין, המכונה גם "הורמון הנאה". צוות המחקר ציין כי חלה גם הפרה של קצב הלב ואת רמת ההתנגדות החשמלית של העור, אשר היו אינדיקטורים של תגובות רגשיות.

כתוצאה מכך, מדענים קבעו כי לאנשים מסוימים (עם רמה נורמלית של רגישות קולית) לא הייתה תגובה אוטואימונית לצלילים מוסיקליים, בעוד שהם היו עליזים ומאושרים מאוד, אך לא נהנו מהמוזיקה. אבל הפרס במזומן עבור אנשים כאלה היה תגובה טבעית למדי, אשר מציין כי רגישות מוזיקלית נמוכה אינה קשורה לסטיות חמורות בעבודה של חלקים מסוימים של המוח.

כפי שציינו החוקרים, מסקנותיהם יכולות לסייע בטיפול בהתמכרויות מסוימות. ההשערה שאנשים מסוגלים להגיב לסוג אחד של גמול, תוך כדי להיות אדיש האחרים, מאפשרת לנו להניח כי להערכת תפקוד המוח עשויה להיות שונה, כפי שהוא מספק אינדיקציה לעובדה היעילות של כמה דרכים לקטגוריה מסוימת של אנשים עשויה להיות גבוהה יותר מאשר לאחרים. בנוסף, החוקרים מצאו כי רגישות למוסיקה יכולה להפחית את הסיכון לדיכאון ושמיעה.

במחקרים אחרים על מדענים בריטים, נמצא כי אנשים עם השכלה גבוהה נוטים פחות להשמין משום שהם מקדישים יותר תשומת לב לתזונה נכונה.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.