^
A
A
A

מיקרופלורת המעיים משפרת את תפקוד המוח

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

01 October 2021, 08:55

כבר זמן רב ידוע כי מיקרופלורת המעי משפיעה לא רק על תהליכים עיכוליים ומטבוליים, אלא גם על תפקודים רבים אחרים של הגוף, כולל פעילות המוח. מדענים כבר הראו שחיידקי המעיים משפיעים ישירות על איכות השינה, מסייעים לתאי עצב חדשים להתפתח ואף לשפר את מהלך האוטיזם אצל ילדים . במחקר החדש שלהם, מומחים בחנו את האפשרות להצעיר מבני מוח באמצעות צמחיית חיידקים.

מכרסמים השתתפו בניסויים. במשך חודשיים השתמשו המדענים בצינור מזון כדי להעביר את צואת המכרסמים הצעירים למעיים של אנשים מבוגרים. כך, המיקרופלורה ה"צעירה ", בפרופורציות מתאימות, נכנסה למעיים של העכברים ה"ישנים", וכתוצאה מכך השתנתה התנהגותם של האחרונים באופן דרמטי. לדוגמה, הם החלו לנווט טוב יותר במבוך, תהליכי הזיכרון והחשיבה שלהם השתפרו. כשהחלו חוקרים לחקור את ההיפוקמפוס - אחד ממרכזי הזיכרון המוחיים העיקריים - התגלה כי הוא מתחדש בבירור, וברמה של הרכיבים הסלולריים והמולקולריים. לידיעתך, ההיפוקמפוס אחראי על מנגנוני היווצרות הרגשות, תהליכי המעבר של זיכרון לטווח קצר לזיכרון לטווח ארוך, כמו גם על הזיכרון המרחבי הדרוש להתמצאות בחלל.

עם זאת, יש לזכור כי המיקרופלורה ה"צעירה "שוגרה מעל החיידקים הרגילים של המכרסמים עצמם. עובדה זו כנראה השפיעה על העובדה שחלק ממאפייני "הזקנים" נותרו ללא שינוי - למשל, מידת החברותיות של העכברים במהלך הניסוי ולאחריו לא השתנתה.

המיקרופלורה של מערכת העיכול מייצרת הרבה מכל מיני חומרים המשפיעים באופן ישיר או עקיף על עבודתם של כמעט כל איברי ומערכות הגוף. עם זאת, החיידקים עצמם משנים את הרכבם ותכונותיהם בהשפעת דחפים מולקולריים שונים. ככל שהגוף מזדקן, איכות המיקרופלורה משתנה, יחס החיידקים מופץ מחדש. יתכן בהחלט ששינוי קיצוני במיקרוביום עם עירוי של מיקרואורגניזמים "צעירים" יתרום לחידוש לא רק מבני המוח, אלא גם איברים אחרים. יחד עם זאת, מדענים מודים שחלק מהחיידקים הספציפיים, ולא המיקרופלורה בכלל, יכולים להשפיע על התחדשות, ולכן יש לבצע מחקר מפורט יותר בעתיד. אם הנחה זו אושרה, לאחר מכן, כדי לשפר את תפקוד המוח, יהיה מספיק לבלוע רק את התכשיר החיידקי הטהור הדרוש. יתכן גם שמומחים יוכלו לזהות ישירות את המולקולה המשפיעה על תהליכי ההתחדשות - אותו המייצר על ידי נציג כזה או אחר של פלורת החיידקים.

המחקר נערך על ידי צוות המכללה באוניברסיטת קורק. הם דיברו על הישגיהם בדפי כתב העת Nature Aging. אתה יכול לקרוא את המאמר בקישור

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.