^
A
A
A

מוצרי חלב בתזונה: להיות או לא להיות?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

30 December 2018, 09:00

אנשים רבים דואגים לבריאותם, מנסים להפחית את כמות שומנים מן החי בתזונה עקב נטישת מוצרי חלב. אחרי הכל, ידוע כי שומנים כאלה יש השפעה שלילית על מערכת הלב וכלי הדם. מדענים מפולין הזהירו: היתרונות של צריכת קפיר, יוגורט או גבינה גדולים בהרבה מהנזק הנתפס או הסביר.

מומחים הראו כי חולים אלה אשר כוללים באופן קבוע גבינות קשות או מוצרי חלב מותסס בתזונה שלהם נוטים פחות להיות שבץ סיבוכים קרדיווסקולריים. היוצא מן הכלל היחיד הוא חלב טרי: מוצר זה מזה זמן רב קשור בסיכון מוגבר לפתח מחלות עורקי הלב.

ד"ר Maciej Banash, המייצג את האוניברסיטה הרפואית ב одód, ניתח את המידע שהושג במהלך סקרי דעת קהל אמריקאים. נאומו של הרופא בכנס בכנס הקהילה האירופית לקרדיולוגיה במינכן היה הפתעה לרבים.

הפרופסור הצביע על כמה סתירות בתוצאות של עבודות מדעיות.

מחלות הלב וכלי הדם - לדוגמה, התקפי לב ושבץ - נגרמות על ידי נזק לכלי החיוניים. אפילו עם הופעתם של טכניקות רפואיות יעילות חדשות, כגון thromboextraction או thrombolysis, מידת התמותה לאחר שבץ ממשיכה להיות גבוהה מאוד. בארצות הברית, שבץ הוא אמר להיות אחד הגורמים הבסיסיים למוות.

במשך זמן רב, הרופאים האמינו כי כמות גדולה של שומנים רוויים ממוצרי חלב הגדילה את הסיכון למוות בטרם עת - למשל, משבץ או אונקולוגיה. עם זאת, כיום, מדענים נוטים יותר ויותר להאמין כי ההדרה המוחלטת של מוצרי חלב טועה ואין לה בסיס ראיות ברור. הערכת מידע שהושג במהלך שלושה תריסר סקרים של אמריקאים מבוגרים, רק אישר: המוצרים המתקבלים מחלב פרה, אינם מזיקים כל כך.

לפני כעשרים שנה, המרכז האמריקאי לבקרת ומניעת פתולוגים ערך מחקר מקיף, המכונה NHANES. במשך עשר שנים, מומחים רפואיים העריכו את מצב הבריאות, תזונה וסגנון חיים של כמעט 25 אלף מתנדבים, מעקב אחר כל הסיכונים האפשריים. ניתוח המידע שהתקבל בוצע על ידי מדענים פולנים. הם הצליחו לקבוע כי צריכת כל מוצרי החלב עוזר להפחית את אחוז התמותה מכל סיבה על ידי 2%. ואוהבי הארוחות הרגילות של גבינה קשה חיו 8% יותר מאשר משתתפים אחרים.

לאחר מכן, החוקרים סקרו את מהלך 12 ניסויים אחרים, ניתחו מידע על יותר מ -600 אלף מטופלים מחלקים שונים של העולם. בהתבסס על התוצאות, מדענים עשו מסקנה מעניינת: היתרונות של מוצרי חלב הם משמעותיים מאוד, אשר לא ניתן לומר, אולי, של חלב שלם טרי. שתיית חלב נקי יכולה להגדיל את התמותה ב -4%. אבל מתוך יוגורטים טבעיים, גבינות, גבינת קוטג 'הוא עדיין לא שווה את זה.

מידע שפורסם בדף https://medbe.ru/news/pitanie-i-diety/ne-ogranichivayte-molochnye-produkty/

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.