^
A
A
A

התסמינים של טרשת נפוצה משתנים בהתאם למזג האוויר

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

29 September 2021, 10:55

התמונה הקלינית בטרשת נפוצה מתבטאת בצורה ברורה יותר עם שינוי חד בלחות וטמפרטורת הסביבה.

בגוף אנשים הסובלים מטרשת נפוצה מתרחשת התקפה חיסונית של מעטפת העצב המיאלין. המיאלין מפריד בין כיווני הנוירונים וממריץ את הולכת הדחפים העצביים. כאשר המיאלין ניזוק, מוליכות הדחף מתדרדרת, נוירונים מתחילים למות. תסמיני המחלה שונים: אצל חלק מהחולים עייפות מוגברת והידרדרות בתפקוד הראייה שולטים, בעוד שאחרים מפתחים בעיות תיאום או מפתחים בריחת שתן .

מכיוון שסיבות המחלה טרם הובהרו במדויק, מומחים קובעים את התפתחותה על ידי גורמים גנטיים והשפעת הסביבה. יתר על כן, חלק מהגורמים החיצוניים אינם יכולים לתרום רק להופעת הפתולוגיה, אלא גם לשפר את הביטויים הקליניים שלה.

נציגי אוניברסיטת מיאמי ציינו כי סימנים של טרשת נפוצה בולטים יותר או נחלשים על ידי שינויי אקלים. מדענים בחנו את התיעוד הרפואי של מספר בתי חולים אמריקאים והשוו את נוכחותם של חולים עם טרשת נפוצה ואת התכונות המיוחדות של תנאי מזג האוויר. נלקחו בחשבון שינויי טמפרטורה, קפיצות בלחץ האטמוספרי ולחות האוויר.

כתוצאה מכך, נמצא כי התמונה הקלינית של המחלה בולטת יותר בתחילת האביב או בסוף הקיץ, ותסמינים פחות עזים מצויינים בחורף. מבחינה גיאוגרפית הפתולוגיה מאובחנת לעתים קרובות יותר בקרב תושבי צפון האוקיינוס השקט וצפון מזרח ארצות הברית, כמו גם באזורים עם אקלים סובטרופי. עם ההתחממות הסימפטומטולוגיה נעשית אינטנסיבית יותר, מה שניתן להסביר על ידי הופעת תופעת Uthoff: הוא האמין כי תופעה זו קשורה להשפעה השלילית של טמפרטורה מוגברת על הולכת סיבי העצב.

עם זאת, בנוסף לטמפרטורה, מדענים מצאו משמעויות בסימפטומים מוגברים ולחות גבוהה. והמספר הגדול ביותר של ביקורים אצל רופאים התקבל בתקופות של שינויי טמפרטורה חדים - למשל, כשהחלף קור חזק בלילה הוחלף בחום בשעות היום.

הטיפול בחולים עם טרשת נפוצה מסתכם כיום בחיסול סימפטומים וביסוס השליטה בפתולוגיה. הרופאים ממליצים: בנוסף לטיפול העיקרי, יש לקחת בחשבון את תנאי האקלים בהם המטופל שוהה. יתר על כן, מאחר והשלבים המוקדמים של התפתחות המחלה לרוב אינם סימפטומטיים, שינויי אקלים פתאומיים יכולים לתת דחיפה להופעת הסימנים הכואבים הראשונים. כדי למנוע זאת ולעכב את התפתחות הסימפטומים, יש צורך לספק סביבה עדינה לאנשים הסובלים מנטייה תורשתית להיווצרות טרשת נפוצה.

מידע המסופק בדף כתב העת הבינלאומי למחקר סביבתי ובריאות הציבור

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.