^
A
A
A

האם אני צריך לקחת מבוגר כדי למנוע מגיפה?

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 26.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

19 July 2017, 09:00

כאשר מדובר בהתמודדות עם המגיפה, כולם מספרים על הצורך בחיסון ילדים. אבל איך להיות מבוגר? האם הם צריכים להתחסן, מתי וממנו?

אכן, immunotherapists מודאגים ברצינות: באוקראינה, כמעט אף אחד מבוגר עושה חיסונים חובה, במיוחד, נגד דיפתריה. למה? הגורם העיקרי הוא היעדר המידע הדרוש. מעטים יודעים כי למבוגרים יש מספר חיסונים חובה.

המומחים אמרו לנו מה החיסונים צריכים לזכור אחרי 20 שנה, ומה יכול לקרות אם זה לא נעשה.

משרד הבריאות של אוקראינה מספק revaccination חובה נגד מחלות כגון דיפטריה ו טטנוס. העובדה היא כי ההגנה החיסונית, אשר נוצר לאחר חיסונים נגד מחלות אלה, קיים רק 8-10 שנים. לכן, מומלץ להתחסן בגיל 26 שנים, ולאחר מכן כל 10 שנים.

במדינות מסוימות, מבוגרים מחוסנים מחדש נגד שיעול צווחני: באוקראינה, אופי חובה של חיסון זה תלוי במצב האפידמיולוגי. כרגע אין צורך חד בחיסון כזה.

משרד הבריאות זיהה גם רשימה של מקצועות שנציגיהם מחויבים לבצע את החיסון ללא תקלה. אלה אנשים אשר, בשל פעילותם המקצועית, יכול ליצור קשר ישיר עם מסוכן פתוגנים. בין מקצועות אלה נמצאים עובדים רפואיים, וטרינרים, עובדי חקלאות ומפעלי עיבוד בשר, עובדי מוסדות ילדים ועוד.

על פי הסטטיסטיקה, 30 חולים עם שעלת טטנוס מתו באוקראינה במהלך שלוש השנים האחרונות. בשנה שעברה, ארגון הבריאות העולמי ציין כי טווח החיסונים באוקראינה הוא הקטן ביותר בין מדינות אירופאיות אחרות. לכן, הרופאים מודאגים, שכן יש את כל התנאים המוקדמים להתפתחות של מגיפה.

זה נחשב כי מגיפה זיהומיות לא מתרחשת אם יותר מ 90% של אנשים יש חסינות מפני המחלה. במדינה שלנו, נתון זה הוא פחות מ 40%.

כמו immunotherapist המוביל V. Kotsarenko מציין, רוב האוקראינים אינם מחוסנים בגלל הגירה פנימית. המעבר מיישוב אחד למשנהו, אנשים נשארים קבועים למרפאה על פי היתר שהייה. גורם נוסף הוא חינוך סניטרי לקוי. אדם יכול לזכור את הצורך החיסון רק עם תעסוקה (וגם אז לא תמיד), או כאשר הוא נפגע על ידי מסמר חלוד.

"זיקוקים אפיזודיים של אותה דיפתריה בסביבה הבוגרת זמינים. יתר על כן, המחלה היא הרבה יותר קשה מאשר בילדות. יחסית לטטנוס, הסטטיסטיקה מאכזבת. כאשר נגועים במקל טטנוס, הסיכון לחלות מחולה ללא חיסון הוא הרבה יותר גבוה. כדי לבצע חיסונים חוזרים חיונית, שכן הוא פתולוגיות זיהומיות באמת מסוכן - הסתברות גבוהה מאוד של מוות "- סיכם B. Kotsarenko.

לגבי ילדים, רק 46% מהחולים הקטנים חוסנו בשנה האחרונה - וזה אפילו לא כל ילד שני.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.