^
A
A
A

החורף הנוכחי מתחיל את הפיתוח של עידן קרח חדש

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

09 February 2017, 09:00

מדענים מבריטניה בטוחים כי החורף הזה את היווצרותו של עידן הקרח הקטן הבא מתחיל.

במהלך השנים האחרונות, החורפים הפכו חמים יותר, אשר נתן סיבות רבות לדאגה לגבי האיום של התחממות כדור הארץ. עם זאת, המומחים המדעיים של האוניברסיטה הבריטית של Northumbria בטוחים כי החורף הקר באופן בלתי צפוי של 2017 היא לא תופעה מטאורולוגית מקרית, אלא עובדה טבעית למדי, ואנשים צריכים להתכונן לתחילת עידן קרח קטן חדש.

לדברי המדענים, הקירור יתחיל בדיוק מ 2017 ו יגדל בהדרגה, משנה לשנה, להגיע לשיא מינוס הטמפרטורה שלה עד 2030. מומחים מקשרים מידע זה עם הירידה האיטית בפעילות השמש, אשר במשך שלוש עשרה השנים הקרובות תרד בכ -60% מהפעילות השוטפת.

"להאשים" את הירידה בפעילות כתמים השמש נמצא על השמש. כתמים אלה, בריכוז המקסימלי שלהם, הובילו בעבר לעלייה במדדי הטמפרטורה על הפלנטה שלנו. כרגע על פני השמש, מדענים צופים במספר קטן במיוחד של כתמים כאלה - זהו הריכוז הקטן ביותר במאה האחרונה.

מומחים מדעיים בריטיים תמימי דעים לדעתם: הפעילות של פנס השמש משחקת את התפקיד המוביל בעיצוב האקלים על פני כדור הארץ. כל שאר הגורמים הם בעלי חשיבות משנית והם אינם מסוגלים להשפיע באופן משמעותי על סרגל של אינדיקטורים הטמפרטורה השנתית הממוצעת על הפלנטה שלנו.

מדענים מאנגליה מודים כי ההנחה שלהם אינה חדשנית לחלוטין: בשנת 2015, מומחים מרוסיה ציינו כי העלייה בטמפרטורת האטמוספירה על כדור הארץ יכולה להיות זמנית. הם הגיעו למסקנה זו לאחר מחקר זהיר של ההמונים הקרקע על אגם Chukchi Elgygytgyn, אשר הוקמה לפני לפחות 3.5 מיליון שנה לאחר מטאוריט נפל על המקום הזה.

לקבלת מידע: התקופה הקרחית האחרונה נרשמה על כדור הארץ בתקופה שבין 1645 ל 1715. תופעות כאלה חוזרים על מחזורי כל 300-400 שנים. אין לבלבל את תקופת הקרח הרגילה עם תקופה קצרה: האנושות בהחלט תשרוד, אבל יש צורך להיות מוכנים לירידה איטית בטמפרטורה. ממה שהוא מאיים?

במהלך התקופה הקרחית האחרונה, נרשמה תשואה נמוכה, האוכלוסייה פשוטו כמשתה רעבה. מספר snowfalls גדל - גם במדינות בהם שלג מראש לא נצפתה. מקפיא מים ב Bosporus ואת הים האדריאטי - תופעה זו נחשבת אסון אקלימי.

עם זאת, יחד עם תחזיות כאלה, גם אי אפשר לשכוח לחלוטין את ההתחממות הגלובלית : הפעילות האנושית במאות האחרונות שינתה את השינויים בהרכב האטמוספירה, ובמיוחד באחוז גזי החממה. לכן, טבעי טבעי תהליכים בשילוב עם "תרומתו" של אדם יכול להוביל לתוצאות בלתי צפויות עבור כדור הארץ, אשר, כמובן, מדענים ייקח בחשבון במחקריהם הבאים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.