Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עזרה עם הרעלה עם פטריות

המומחה הרפואי של המאמר

מחלות זיהומיות פנימיות
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

הרעלה עם פטריות היא תופעה נפוצה מאוד, במיוחד במהלך העונה של הקציר והקציר שלהם. אחת הסיבות לכך היא שימוש בכוונה לא אכיל או לא מוכן פטריות. כל בורר פטריות, וכל אדם לא אדיש לאכול מנות פטריות, אתה צריך לדעת איך לעזור עם הרעלה עם פטריות, כי בתנאים מסוימים זה יכול להציל את חייו של מישהו.

כניסה למערכת העיכול, הפטרייה "הלא נכונה" מתחילה לשחרר חומרים רעילים הנכנסים למערכת הדם ומתפשטים לכל האיברים והמערכות, מזיקים ומשבשים את תפקודם.

ראשית, הקונכיות הפנימיות של אברי העיכול מתחילות לסבול, מה שמוביל לתסכול של תהליך העיכול. רעלים נוספים מתפשטים בתוך הגוף, המשפיעים על מערכת השתן, הכבד, מערכת העצבים המרכזית והלב.

הסימנים הראשונים של שיכרון מופיעים עד שש שעות עד שלושה ימים לאחר המאכל נאכל. הסימפטומים הראשונים לא ניתן לפספס - זה יכול להיות כאב בבטן, התקפי בחילות, הקאות, צואה נוזלית נוזלית. אי ספיקת כליות חריפה הכבד מתפתח. עם התבוסה של מערכת העצבים, יש פיגור, הפרת התודעה, הפרעות הזיה.

מה צריך להיות עזרה ראשונה להרעלת פטריות רעילות?

trusted-source[1], [2]

עזרה ראשונה להרעלת פטריות

ב toadadool חיוור יש אלקלואידים רעילים בכמויות גדולות, והם לא יכולים להיהרס או במהלך טיפול תרמי (אפילו ממושך) או במהלך ייבוש. חומרים רעילים בזמן קצר מאוד לחדור ממערכת העיכול לתוך זרם הדם מצטברים בכבד. התקופה הסמויה של הרעלת toadstool יכול לנוע בין 6 ל 24 שעות. אז יש הקאות, כאב וכאב בבטן, שלשולים (אולי עם דם). מהר יחסית מפתחת התמוטטות, הזיות ותרדמת. כאשר משכר toadstool, יש צורך מיד לעשות שטיפה קיבה, ואז לתת הכנה מלח מרגיעה בפנים (glauberova, מר, קרלובי וארי מלח) ו בדחיפות לגרום לאמבולנס. עם הגעתו של הרופא, המטופל יטופל באטרופין, חומצה ליפואית. בבית החולים ניתן לבצע המודיאליזה, hemosorption, כמו גם טיפול דטוקסיפיקציה עם תמיסת מלח.

 • כאשר הרעלת לטוס agaric ספציפי toxins muscarine ו muscaridine להיכנס למחזור הדם. חומרים אלה יכולים להישבר כאשר פטריות רותחים, אבל כמה מהם עדיין נשארים, הפעלת אפקט עצבי על הגוף. אם הם מוצאים סימנים של שכרות (בדרך כלל הם מגיעים כבר 1-6 שעות לאחר הצריכה של הפטרייה), יש צורך דחוף לחפש עזרה חירום, לשטוף את הבטן הפגועה ומעיים, לשתות הרבה נוזלים.
 • כאשר אתה משתמש אחרים פטריות מאכל מותנה, סימפטומים של הרעלת יכול להתרחש לאחר בישול לא תקין, טיפול בחום מספיק. מה לעשות במצב זה?
  • שוטפים את הבטן, מציע הקורבן לשתות 1-1.5 ליטר מים (באחת ישיבה), אתה יכול עם תוספת של חלב. לאחר מכן, לחיצה על האצבעות או כף על השורש של הלשון, אתה חייב לקרוא להקאה. לכן, זה צריך להיות חזר 3 עד 5 פעמים.
  • שים את המטופל אופקית, לצרף את בקבוקי איברים עם מים חמים, או מחממים.
  • לפני הגעתם של רופאים יש צורך לתת את הקורבן משקאות חמים (מים, חלב, תה).

אם אין אפשרות להתקשר לאמבולנס, עליך לקחת את החולה למוסד הרפואי הקרוב אליך ומיד.

trusted-source[3], [4], [5]

הכללים של טיפול טרום רפואי להרעלת פטריות

 1. יש לתת סיוע מיידי לקורבן וללא דיחוי.
 2. "טיפול חירום" נקרא בכל הנסיבות.
 3. חשוב להסיר את המזון הנותר ממערכת העיכול בהקדם האפשרי (לא רק מהקיבה, אלא גם מהמעיים). כדי לעשות זאת, לבצע שטיפת קיבה (אתה יכול רק לגרום הקאות חוזרות ונשנות, שוב ושוב שטיפת הנוזל בבטן החלל), כמו גם לעורר הפרשת צואה בשפע, לקחת חומר משלשל או חוקן (אם קיים צואה מימית שופעת, זה יכול לדלג על שלב זה).
 4. לאחר שטיפה קיבהית איכותית, מומלץ לתת לקורבן מספר רב של תכשירים סופגים (לדוגמה, פחמן פעיל של לפחות 20-30 טבליות בכל פעם, שטוף עם הרבה מים).
 5. השלב הבא בטיפול לפני בית החולים הוא להפחית את הריכוז של חומרים רעילים שכבר נכנסו למערכת הדם. לשם כך, החולה צריך תמיד לשתות נוזלים חמים לפני הגעתו של רופאים - זה יכול להיות מים (רצוי מים מינרליים אלקליין) או תה שחור.

לאחר כל ההליכים שבוצעו, מסירת הקורבן למוסד הרפואי ממשיכה להיות חובה.

כדי לא להיתקל בהרעלה, עיין בכללי הבטיחות:

 • לא אוספים פטריות לא מוכרות או חשודות;
 • אין לקנות פטריות בשווקים טבעיים מזרים (זה חל לא רק על פטריות טריות, אלא גם מיובשות משומר);
 • אין לצרוך מזון עם עפעפיים נפוחים או עקבות של תסיסה, כמו גם עם ריח חשוד או צבע;
 • מבשלים פטריות על פי כל הכללים, טבולים ומרתיחים אותם.

עזרה עם הרעלת פטריות לא ייתכן שיהיה צורך, אם במהלך הבישול מנות פטריות כדי לבצע בדיקה פשוטה ובמחיר סביר: בסיר עם פטריות בישול נזרק ניקה חתוך חצי בצל לבן. אם יש פטרייה רעילה בצלחת, הבצל הופך לכחול. שמור על עצמך!


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.