Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עיסוי עם osteochondrosis של עמוד השדרה lumbosacral

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד, אונקופד, טראומה
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

טכניקות של עיסוי מופחתים ללטף הרגילה, שחיקה, לישה, רטט, וכו ' תנועות נעשות מתוך הפריפריה למרכז לאורך זרימת הלימפה ודם ורידי.

עיסוי קלאסי (מרפא)

תבנית עיסוי: אפקט ליד חוליות עמוד השדרה באזור עצם העצה של המותני וקטעי השדרה החזי נמוך (S3-S1 L5-L4, Th 12 ה- יצא 11 ). העיסוי מתבצע באזור שרירי הגלוטוס, באזור העצה, בסלעי העצמות האיליאקיות.

trusted-source[1]

עיסוי של נקודות מכאיבות. זעזוע מוח של האגן.

המיקום ההתחלתי של המטופל שוכב על הבטן, כרית (גזה כותנה) ממוקם מתחת לאזור הבטן מתחת למפרק הקרסול.

בהתאם למצב של טכניקות שרירים מוחלים באופן סלקטיבי, למשל, השרירים מקוצרים להירגע תנועות רטט רך נמתח, והיכן השרירים נחלשים ו gipotrofichny בטיפולים כוללים כמעט את כל הטכניקות של העיסוי, מחשיפה לאור חזק.

עיסוי מתחיל עם ליטוף כללי שטחית עמוקה של כל השרירים של הגב.

משטח stroking stroking מבוצע בצורה של ליטוף spiral, החל את אזור gluteal. הלחץ של הידיים של המטפל עיסוי הולך וגדל בהדרגה. החלפה לסירוגין (יותר נוח להתנהג בכיוון אלכסוני), מלטף מישור עמוק מבוצע על ידי משטח כף היד של היד והפלנגות של שתי אצבעות הידיים. הידיים של המעסה מותקנות זו ליד זו באזור העצה, ונעות כלפי מעלה במקביל לעמוד השדרה, יד אחת ימינה והשנייה משמאל לעמוד השדרה. כאשר בסיסי הדקלים מגיעים לצלעות התחתונות, הלחץ נחלש לחלוטין ושתי הזרועות חוזרות למצב המוצא המקורי שלהן בתנועה מקושתת. הקו השני של התנועה עובר לרוחב תחילה מלמטה למעלה ולצדדים שבין הצלעות התחתונות לבין ציצת האילום אל בלוטות הלימפה בין השתיים והשתן. הקו השלישי של מלטף עובר לרוחב השני אל בלוטות הלימפה משפיעה.

עץ ביצע רוחבי או בכיוון אלכסוני, ליטוף עמוק מישוריים, הקצעה (בכיוון אלכסוני) מתפתלת טחינה דקה ארבע אצבעות של אחד או שתי הידיים על אותם קווים כמו מישוריים מלטף לישה הצלב, מלטפת עם משקולות באותם הקווים כמו מישוריים וליטוף עמוק, לישת אגודל בצורה חצי עיגול, otglazhivanie לאורך הקו ליד חוליות עמוד השדרה, מעל פסגת הכסל, ולאורך ע"כ משותף; כמו שפשוף ספירלי עם כרית אגודל לאורך הקווים כמו ליטוף; לסירוגין לחיצה עם שני אגודלים לאורך שורות parvertebral; פיסוק; חובקת ליטוף. במקביל הן מטפל בעיסוי ידיים קובע את העצה כך האגודלים מקבילים לקו האמצע של הגב ושאר האצבעות מסודרים בכיוון אלכסוני, כאילו מבקשת להקיף את המותניים. מעמדה זו, שתי הידיים בו זמנית לזוז מלמטה למעלה מעט רוחבית.

טפיחות: משטח שטוח מלטף.

בנוסף ליטופים ושפשוף, לישה, טפיחה ורטט משמשים.

שרירי הגב הארוך בצד של העקמומיות הם massed בעיקר על ידי triturating ו פאט. עבור השחזה, גובה בבסיס האצבע הראשונה של היד (thenar) משמש בעיקר. שרירים אלה אינם מעסים בכל רחבי, אבל לפני "zapadeniya" באזור המותני.

בשל חוסר הסימטריה של מחוך האגן (שהועלה על הצד של zapadeniya המותני), הגישה של קשת costal אל האגף של ilium מתרחשת. זה כרוך התקרבות של נקודות ההתקשרות של השרירים של האזור המותני. באתר זה, עיסוי דומה לעיסוי של אזור החזה העליון ורדוף את המשימה של מרגיע את השרירים, הרחבת הפער בין האגף iliac ואת קשת costal. הרחבה זו מקדמת את מתיחה של השרירים המותניים מתכווץ.

זה יותר נוח להשקיע עיסוי ו. שוכב על הצד (בצד של העקמומיות המותני). המטפל עומד מול המטופל. הוא מניח את ידו השמאלית על הגבול התחתון של החזה (בלי לתפוס את שטח "שחיקה" של השרירים); היד הימנית ממוקמת על פסגת האיליום. בתנועות מתקרבות של הידיים, הרקמות הרכות נשלחות לאזור של "ההתמערבות" עבור הרפיה, ממלא אותו (בלי להכניס אצבעות לתוך ההפסקה), ולאחר מכן על ידי מתיחת הידיים, השרירים למתוח. התנועה חוזרת על עצמה 6-8 פעמים; לאחר שסיימו את הידיים המטפל בעיסוי שלהם (מקופל "מנעול") לוכדת את הקשת של ilium ומושך את האגן כלפי מטה. בה בעת, השרירים "השקועים" נמתחים ומובנים בצורת גדילים קטנים.

אם יש בצד של העקמומיות המותני של כרית השרירים (האונה השרירית), מומלץ. שוכב על בטנו. המעסה עומד בצד העקמומיות המותני. כדי להקטין את המתח של גלגל השרירים, טכניקות מנוחה משמשים לראשונה, ולאחר מכן טכניקות טחינה, בלישה ואצבעות צובט מומלץ גם; שמטרתה לחזק את השרירים.

עיסוי מסתיים בפעולה מתקנת, כלומר. באמצעות לחץ על גלגלת השרירים על המשטח האחורי של הפלנגות הראשיות והאמצעיות בכיוון עמוד השדרה.

בשל המשטח הקטן של אזור העיסה של שתי הידיים, בעת לחיצה, מכניסים מברשת אחת על השנייה ותנועה קצבית מחליקה נעשית מלמעלה למטה, ועוקפת את פסגת האיליום.

שים לב! בכל המקרים של עיסוי באזור של "שקוע" צלעות ושרירים, אתה לא צריך לאפשר לחץ.

יש חשיבות רבה לחיזוק שרירי הבטן. עקב שינוי המיקום של חגורת האגן, היחס בין הטונוס של שרירי הבטן משתנה בחדות, במיוחד השרירים העקיפים נעשים חלשים יותר.

כדי לחזק את השרירים, שיטות הרגיל של עיסוי (מסרק כמו שפשוף של שרירי הבטן, לישה השרירים, הקשה של שרירי הבטן, וכו ') משמשים.

עיסוי של שרירי הגפיים התחתונות

עיסוי של אזור מפרק הירך. המיקום הראשוני של המטופל שוכב על הבטן, השרירים של הגפיים מושפע צריך להיות רגוע ככל האפשר.

טכניקות עיסוי מתבצעות ברצף הבא:

 • בליטות מעמיקות עמוקות של רפידות ארבע האצבעות;
 • עגול עם משטח האגודל.

האצבע של המעסה ממוקמת בין הרוק הגדול לבין הבטן של האיציום על הישבן. מומלץ לחדור קרוב ככל האפשר כדי acetabulum.

ב מסז הירך והשרירים: Bow שבץ (יד להגדיר בשליש העליון של הרגל, כך בשתי הידיים מונחות זו לצד זו ועל קצות האצבעות האמצעיות הן באותה רמה, אצבעות יחד בחוזקה) שבוצעה לפני podyagodichnoy מקפל; לסירוגין שחיקה (הן בכיוון אורך רוחבי); עוטף בליטות בלתי פוסקות עם אגרופים באגרופים (הידיים והאצבעות של שתי הידיים נערמות ב"מצקת "ובצדדים לאחוז בירך). סטרוקינג מתחיל מהשליש העליון של השוק לכיוון הקפל התת-סיאטי, ואז הקבלה נמשכת (עם הטנאר של שתי הידיים) לעבר בלוטות הלימפה, טחינה ספירלית עם ארבע אצבעות של אחת או שתי הידיים; גיהוץ; בליעה ללא הפרעה לאורך. הקבלה מתבצעת בשתי הידיים, בעוד הירך הוא עטוף משני הצדדים, כך אצבעות מכוונים לאורך הירך. זרוע אחת של המעסה ממוקמת מול השני על 5-7 שרירי סנטימטר תפס, המשך ולחץ על thenar ואצבעות .; מטוס שטוח מלטף; ליקוי חצי עגול (מבוצע לסירוגין על ידי אחד, ולאחר מכן את היד השנייה); מחבק בליטות לסירוגין; לרוחב רוחבי; מחבק בליטוף רצוף; זעזוע מוח וליטוף כללי.

ג. עיסוי של אזור הברך בברך: שבץ לא-מחליק נפוץ (כיוון - מן השליש העליון של הרגל התחתונה ועד לשליש התחתון של הירך); החלפה לסירוגין; וליטוף ידי חטטניות עם thenar (כיוון - מלמטה למעלה אל הקצה התחתון של פיקת הברך, ואז -. אל לימפה popliteal צמתים המהלך השני - מהעמדה הראשונית נע למעלה, אבל thenar רכוב על פיקת הברך, שם הם החליקו אל הפוסה popliteal בתורו השלישי כאשר thenar. טכניקה רכוב מעל הקצה העליון של שבץ פיקת הברך ומכאן גם כלפי הפוסה popliteal זה מומלץ להאיץ ספיגה של השתפכויות במפרקים של החלל) .; טחינה ספירלית עם ארבע אצבעות של אחת או שתי הידיים; מחבק בליטוף רצוף; לגהץ עם שני אגודלים לאורך שפת הפטלה לאורך החרכים המשותפים; טחינה ספירלית עם אגודל אחד או שניים באותה קווים ובאותו כיוון; שיטוח של האגודלים סביב הפטמה ועל צוואר הצוואר; פטילה עם שני אגודלים; קורעת את הפטלה בשתי אגודל; פטילה עם שני אגודלים; סיבוב ספירלי של הפטלה עם אגודל אחד; החלקת פשתן; גנרל חובק מתמשך.

נקודות כאב מסז הירך ב gluteal לקפל, על הגבול השלישי העליונה ואמצעי של הירך ובין התיכון בשליש תחתון של עצם הירך: ליטופי אצבעות רעידות רציפות מעגליות טחינה דקה ניקוב.

ד. עיסוי של שרירי השוקיים

1 עיסוי אחורי של שרירי הצוואר . עמדתו הראשונית של המטופל שוכבת על בטנו.

תפיסות עיסוי:

 • משטח מלטף עם שתי הידיים (כיוון - מן העקב אל שליש התחתון של הירך);
 • החלפה לסירוגין;
 • מטושטשת עמוקה מלטפת;
 • טחינה ספירלית עם ארבע אצבעות;
 • חובקת בליטה רצופה בשתי הידיים;
 • אורך הלישה הארוכה;
 • מחבק בליטות לסירוגין;
 • לרוחב לרוחב, מחבק ליטוף מתמשך;
 • מישוש;
 • מחבק ליטופים נפרדים;
 • זעזוע מוח וליטוף כללי.

כאשר מעסה את קבוצת השרירים האחורית, תשומת לב מיוחדת יש לשלם לעיסוי של שריר gastrocnemius, בעוד הבטן החיצונית והפנימית מעסות בנפרד.

כאשר הבטן החיצונית מעסה, התנועות מתחילות מגיד אכילס (עקב). האגודל מחליק לאורך התלם בין השרירים השדיים והמעיים, והשאר - לאורך קו האמצע של שריר הגסטרוקנמיוס. כאשר מעסה האגודל הבטן הפנימית צריכה להיות לאורך הצד הפנימי של עצם השוק, ואת האצבעות הנותרות של היד - מהקצה הפנימי של גיד אכילס קו האמצע, ואחריו הקמט בין הבטן החיצונית והפנימית של שריר הסובך. האצבעות ואז להתכנס fossa popliteal. Possa popliteal הוא די רגיש ללחץ, כמו הסיבים שלה יש כלי, גזעי עצב ובלוטות הלימפה, ולכן כל טכניקות עיסוי צריך להתבצע בזהירות.

2. עיסוי של קבוצת anterolateral של שרירי הרגל התחתונה.

תפיסות עיסוי:

 • כללי כיסוי ליטוף לסירוגין רציף מבסיס האצבעות אל החלק התחתון של הירך (מבוצע בשתי הידיים);
 • החלפה לסירוגין;
 • להחליק את הקבוצה האנטרולטרלית של שרירי הרגליים התחתונות עם אגודלי הידיים;
 • ספירלה שחיקה עם האגודל של היד;
 • גיהוץ עם האגודלים שלך;
 • מורטשת בשתי ידיה.
 • מחבקת נפוצה המלטפת לסירוגין.

העיסוי של קבוצת השריר הקדמית מתחיל מן הקרסול החיצוני וממשיך כלפי מעלה כלפי הקונדייל החיצוני של הירך. בעת ביצוע טכניקות עיסוי כמו מברשת שוק כיסויים עליונים, שבו האגודל הוא על פני השטח הקדמיים של הטיביה נע כלפי מעלה לאורך הקצה הפנימי של עצם השוק, והשני - הקצה הקדמי של הקרסול החיצוני אל הקצה הקדמי של הראש של השוקית.

במהלך עיסוי החלק החיצוני של הרגל מכסה את מברשת שין, אבל עכשיו את שקופיות האגודל כלפי מעלה מהקצה הקדמי של malleolus לרוחב לשולים הקדמיים של השוקית, ואת האצבעות האחרות הן על קו הגבול בין השוקית ואת שרירי שוק.

ה. עיסוי של הקרסול.

הנוהל מתחיל עם המשטח הקדמי שלו, ואז עובר למשטחים הצדדיים מתחת לקרסוליים ולגב, מכוסה בגיד אכילס. שפשוף עגול מבוצע על ידי רפידות של גדול ואת שאר 4 אצבעות, תיקון אותם לסירוגין על פני המפרק. Stroking ושפשוף ניתן לעשות עם שתי ידיים בו זמנית - כל אחד בפני עצמו.

תפיסות עיסוי:

 • לחיצת לחיצה דוחקת, לסירוגין שחיקה בשתי הידיים מבסיס האצבעות עד אמצע השוק;
 • מלטף את האגודלים באזור הקרסול מלמטה למעלה (הידיים של המעסה יש את זה: אגודלים ממוקמים על הגב של הקרסול, והאצבעות האחרות להרים את הרגל מתחת לעקב). שפשוף דמוי ספירלה עם האגודל (האגודל מפזר בזהירות את גידים האקסטנסור, חודר עמוק לתוך הפער המשותף מהקיר הקדמי של הקפסולה של הקרסול);
 • מחבקת נפוצה המלטפת לסירוגין.

יש חשיבות רבה לעיסוי גיד אכילס, העומד בפני עומס פיזי גדול. אחת השיטות לחיזוק הגיד היא עיסוי. טכניקות עיסוי להתחיל עם העקב, ולאחר מכן לעבור לגיד ולאחר מכן לשרירי השוק.

מומלץ ליישם את הרצף הבא במהלך ההליך:

 • מלטפת אחת או את שתי הידיים;
 • שפשוף דמוי ספירלה עם כרית של אגודל אחד (האגודל של היד השנייה משמש כתמיכה והוא ממוקם בצד השני של הגיד);
 • מוזהב מוזהב;
 • מורטשת בשתי ידיה.
 • צובט ליטוף.

E. הרגל עיסוי.

כאשר עיסוי כף הרגל, כל אצבע מעסה בנפרד בכיוון לכיוון בסיס האצבע. ברגל, טחינה דקה מתבצעת בצורה הטובה ביותר על שקעים בין העצמות metatarsal, אשר מקדם זרימת דם טובה יותר בכל האיבר.

עיסוי החלק האחורי של כף הרגל הוא כדלקמן:

 • מחבק בליטה רצופה בשתי הידיים מבסיס האצבעות עד אמצע השוק.
 • החלפה לסירוגין;
 • poglavivanie מעיק Bow;
 • טחינה ספירלית עם ארבע אצבעות;
 • החלקה של השרירים הבינוסים עם האגודל;
 • שפשוף דמוי ספירלה של השרירים הבינוסים עם האגודל;
 • החלקה של השרירים הבינוסים עם האגודל;
 • הקשה
 • ליטוף כללי.

לעסות את הסוליות עם האגודל או את מפרק האצבע האמצעית, כפופות בזווית חריפה, בכיוון של האצבעות עד העקבים ואת מפרק הקרסול. תנועות עיסוי צריך להיות חזק, עד שהמטופל מרגיש כאב קל. טכניקות עיסוי הן כדלקמן:

 • וליטוף מישוריים ביד אחת (מטפל יד ימין לוקח את רגל ימין של המטופל של dorsum כך האגודל הוא קבועי הקמט בין הקרסול החיצוני ואת גיד אכילס, ואת הכף ללטף את היד השמאלית שלו מייצר מבסיס האצבעות אל העקב;
 • ניסור ביד אחת;
 • מסרק כמו ליטוף;
 • מסרק דמוי שחיקה;
 • החלקה של השרירים הבינוסים עם האגודל;
 • שפשוף דמוי ספירלה של השרירים הבינוסים עם האגודל;
 • שיכוך של המפרק עם האגודל של השרירים הבינוסים;
 • לחיצה על לוחית אגודל;
 • כללי מלטף.

הוראות שיטתיות לטכניקת העיסוי של עמוד השדרה הלומבוסראלי

 1. במהלך העיסוי, באזור lumbosacral אינם בהכרח להשתמש בכל הטריקים, במיוחד במהלך הליכי הראשון צריך רק לבחור את אלה המתאימים ביותר למקרה זה לאור המצב ההתחלתי של האזור עיסה הרקמות המרכיבים האנטומיים הטופוגרפי.
 2. בנוכחות כאבי שרירים, במיוחד להגביר את הטון שלהם בעמוד השדרה המותני, מלכתחילה יש לעסות את השרירים sacrospinal ורק לאחר הקלת הלחץ שלהם ולהפחית כאב כאשר עוברים paltspatsii כדי מאסת השרירים מעוצבבים על ידי העצב הסכיאטי, כמו גם את ההשפעות על העצב עצמו.
 3. כאשר מעסים את הרגל הפגועה בשלב החריף, מומלץ להשתמש בטכניקות הבאות:
  • מלטף (משטח מישור ו היקפו);
  • שפשוף של המפרקים והשרירים של קבוצות הירכיים הקדמיות והשוקיים;
  • גידוף קל של השרירים;
  • רטט משטח רטט רטט מתמשך של הרגל התחתונה ואת שרירי הירך.
 4. בשלב תת-קרקעי, מסומן העצב הסיאטי המושפע, ויש להשתמש בטכניקות הבאות:
  • בליטה עמוקה שטוחה של המשטח הדקלי של האגודל לאורך העצב מאמצע החלל הפופליטיאלי לקפל הגלוטלי לקצה התחתון של הגבעה האיצ'לית;
  • משפשף את העצב בשתי האגודלים, מזיז אחד אחרי השני ומתאר את החצי עיגול בכיוונים מנוגדים זה לזה:
  • רטט - לנקב עם קצה האגודל.
 5. עיסוי אזור lumbosacral, יש צורך לשים לב מיוחדת הזווית בין עמוד השדרה ואת הקשת של ilium. באתר זה, מומלץ להשתמש החלקה, שפשוף מעוגל עם האגודל שלך ויברציה יציבה. החלקה עמוקה נעשה טוב יותר מלמטה למעלה ולמטה.
 6. כאשר עיסוי של fossa popliteal, טכניקות עיסוי צריך להתבצע בזהירות בשל העובדה כי יש צרור עצבי-כלי דם. תשומת לב מיוחדת צריכה להיות משולם כדי לעסות את הקצוות החיצוניים והפנימיים של fossa popliteal, שבו הגידים של semimembranous, semitendinocephalic, שרירי femoris וראש gastrocnemius לעבור.

ב הנגע של האזור lumbosacral, שילובים מיוחדים של טכניקות מתבצעות:

 • הברגה,
 • זעזוע מוח של האגן,
 • עיסוי של פסגת האיליום,
 • עקירה של העור עם חיכוך,
 • עיסוי של הישבן,
 • עיסוי של האזור iliac,
 • עיסוי של העצה,
 • גלגול של הלוח,
 • מסורים,
 • גזירה,
 • מתח,
 • קבלת פנים interstystootrekovy,
 • עיסוי של הגפיים התחתונות.

קבלת הברגה. עמדתו הראשונית של המטופל שוכבת על בטנו. המעסה עומד משמאל לחולה, ידו הימנית על העצה עם האגודל שמאלה, והשאר משמאל לעמוד השדרה. II-V אצבעות של מברשת מעסה לבצע תנועות הברגה ואת מעגל, לפיו רקמות העור הם עקורים באזור המותני. על ידי הזזת האצבעות בכיוון הפרוקסימלי, כל השורשים הקטמנטליים עוברים דרך, בעוד האגודל פועל כתמיכה.

זעזוע מוח של האגן. הוא מתבצע באותה תנוחה ראשונית. כפות המעסה ממוקמות על פסגות עצמות האיליאק. יש תנודות רטט קצרות בין הקצה התחתון של הצלעות לבין הקשת של האיליום.

עיסוי של פסגת האיליום. עמדת המוצא זהה (אולי יושב על כיסא). המעסה יש אצבעות II-V על הקשת iliac ומעסה את הרקמות עם התקות קטנות של העור עם חיכוך ולחץ בלחץ לכיוון עמוד השדרה. במקרה זה, השרירים הממוקמים בפינה בין עמוד השדרה לבין הקשת iliac הם עיסוקים יותר.

עקירה של עור עם חיכוך. נקודת המוצא זהה. במעסה יש את המברשת שלו באזור lumbosacral וקצות אצבעות II, III ו- IV (אולי הלחץ על החלק האחורי של היד השנייה) לבצע תנועות מעגליות קטנות. במקרה זה, את האצבעות של היד צריך להתאים בנוחות על העור ולהזיז אותו.

עיסוי שריר Gluteus. נקודת המוצא זהה. השרירים מטופלים על ידי חיכוך עם המעבר מן איליאק ואת הקשת iliac אל העצה. החיכוך צריך להתבצע על ידי מעגלים קטנים, מרגש מאוד על מנת לזהות שינויים בשרירים. להחליק אצבעות על העור מבלי להזיז אותו אין כל השפעה. המתח בחלקו התחתון של הקשת האיליקית מאחור הוא מופחת במיוחד על ידי רטט בלחץ נמוך בשילוב עם חיכוך (ג 'יי Cordes et al.).

עיסוי של האזור iliac. חיכוך עם העקירה של העור ואת הקבלה של stroking מעסה מתנהל לאורך חציית הרכס, הקשתות לרוחב הרכסים מן הזנב לאזורים גולגולתיים. עיסוי צריך להיעשות בין הקשת iliac לבין החוליה המותני האחרון.

קבל גלגול רול. כדי לעסות את הצד השמאלי של האזור המותני, אצבע של יד ימין צריך להיות ממוקם על הגב באזור הזנב ליד ארוך extensor של הגב כך זווית חריפה יוצר ביניהם. האצבע מוכנסת לתוך החריץ של הארוחה הארוכה ושוכבת במקביל לשוליים השריריים. האגודל של יד שמאל הוא גם גולגולתי משמאל. הרחם של הגב הוא מול האגודלים כמו גליל, ובאמצעות תנועות סיבוביות אור ולחץ בלחץ, העמודים העיקריים של האגודלים מתגלגלים לעמוד השדרה. לחלופין, את האגודלים של המברשת המעסה נע בכיוון הגולגולת.

ראה קבלה. האגודל והאצבע של שתי הידיים מונחות ומונחות על עמוד השדרה בצורה כזאת שגליל העור יוצר ביניהם. על ידי תנועות countertooth של שתי הידיים, עיסוי רקמות מתבצעת כלפי אזורים גולגולתיים.

קבלת משמרת. המעסה עומד מימין לחולה (IP - שוכב). בידו השמאלי הוא פותר את האגן של המטופל, החובק את הכנף של עצם הכסל, ואת כף יד ימנית מבצעת תנועת סליל לכיוון עמוד השדרה מן זנב מחלקות גולגולתי (העור הוא תמיד מוטה). יד שמאל בו זמנית יוצרת תנועה קלה בכיוון ההפוך.

הודאה במתח. המעסה עומד ימינה בקצה הספה. המדד והאצבעות האמצעיות של היד הימנית גרושות במקצת, קצות האצבעות צריכות להיות מופנות בכיוון הזנב וממוקמות בחלק התחתון של האזור המותני משני צידי התהליכים הספינים. העור מתחת לאצבעות הוא נעקרו בכיוון הגולגולת.

שים לב! עיסוי של הגפיים התחתונות מבוצע רק לאחר העיסוי של החלקים המקביל המקביל על הגב, בעיקר בצורה של שחיקה עם שינוי של העור לישה בתנועות מעגליות קטנות עם רטט.

עיסוי של רקמת חיבור של הירך. עמדת המוצא של המטופל שוכבת על הגב.

השיטה של הברגה את האצבעות עובד את הקצה האחורי של fascia רחב של הירך מן הדיסטלי אל האזורים הפרוקסימלי. במקרה זה, האגודל של היד משמשת כתמיכה בקבלה.

עיסוי של השרירים של הירך מומלץ לבצע על ידי שחיקה עמוקה עם שינוי של העור מן הצד הפנימי של fossa popliteal כדי המעבר של צינור של שרירי adductor. בחלק האחרון של ההליך אמורה להתבצע בתנועת לישה עגולה קטנה עם רטט אור לאורך הקצה המדיאלי של שריר החייטים כאשר התקדמו בכיוון הפרוקסימלי, תלוי אצבע ההגדרה (J.Cordes et al.).

עיסוי של שריר sulcus הקדמי. היד הימנית של המעסה תופסת את רגל ימין של המטופל, השמאלית מונחת על השוק כך שאגודל היד ממוקם באופן רוחבי אל הקצה הרוחבי של השריר הטיביאלי הקדמי. תנועות סיבוביות של כף הרגל של המטופל, שריר הוא לוש על האגודל השמאלי.

עיסוי רקמות חיבור

א עיסוי של משטח לרוחב של תא המטען. כאשר עיסוי של החלקים לרוחב של תא המטען באמצעות טכניקות תת עורית ופסיאלית, ההשפעה על הגוף היא באמצעות מקלעת הברך:

א) תנועות עיסוי קצר עם טכניקה פסיאלית בקצה שריר latissimus של הגב. במעסה יש אצבעות בתחילת השרירים בשליש העליון של הפס הדק. המתח הוא ניצב לקצה לרוחב של fascia. תנועות עיסוי מומלץ לבצע עד לרמה של כתף או כתפיים.

B. עיסוי של משטח הגבי של החזה:

 • תנועות עיסוי קצרות בעמוד השדרה. המעסה מאחורי המטופל ועובד עם האצבע השלישית של אותה יד. עיסוי מבוצע על ידי תנועות קצרות מן הקצה המדיאלי של השריר, מיישר את עמוד השדרה, החל הזנב לעבר האזורים גולגולתי לאורך עמוד השדרה;
 • תנועות עיסוי קצרות בקצה הקצה של השריר, יישור עמוד השדרה. המיקום הראשוני של המטופל ואת הידיים של המעסה הוא זהה שתואר לעיל. עיסוי מבוצע באמצעות טכניקה תת עורית או פאסיאלית, וכן עם תנועות עיסוי קצרות בעמוד השדרה;
 • את החיבור של עיסוי בעמוד השדרה ואת קצה לרוחב של השריר, אשר מיישר את עמוד השדרה. המעסה מציב את אצבעות הידיים ליד הקצה הרוחבי של השריר, הישר את עמוד השדרה. עקירה של רקמות ומתח מתבצעת בכיוון הגולגולת. המתח מתבצע על ידי סיבוב קטן של המברשת.

גירוי על ידי התנועה ממשיך על השריר ומסתיים שוב גולגולתי מעט בתהליכים ספיניוס. כך מופיע קו מתפתל קטן;

 • בתנועות עיסוי ארוכות לאורך הגב. המעסה יושב מאחורי המטופל ועובד ביד אחת (אותה שם). תנועות עיסוי ארוכות מבוצעות מקצה שריר latissimus של הגב אל קצה לרוחב של השריר, מיישר את עמוד השדרה בין הצלעות. תנועות עיסוי מתבצעות ברצף לזווית התחתונה של הלהבים;
 • עיסוי לאורך של אזורים parvertebral. במעסה יש אצבעות של הידיים בקצה הקצה של השריר, מיישר את עמוד השדרה. הרקמות נעקרות בכיוון הגולגולת, המתח מתבצע בזוויות התחתונות של הלהבים.

ב.

 1. עיסוי בקצה העצה. עמדת המוצא של המטופל שוכבת על צדו. למעסה יש אצבעות של היד הנגדית ליד הקפל הדו-שנתי בקצה העצם, הרקמות נעות לעבר הפאסייה הגלוטילית. המתח מתבצע גם הוא;
 2. תנועות עיסוי קצר מן התחתון לקצוות העליונים של מפרק lumbosacral. תנועות עיסוי מבוצעות באותו אופן כפי שתואר לעיל;
 3. תנועות עיסוי קצרות על העצה עם אותה יד. תנועות עיסוי מתחילות בקפל הדו-שנתי ומתבצעות בזה אחר זה בצד ימין של העצה, המתח מתבצע בכיוון הגולגולת. עיסוי מבוצע ללא לחץ על הרקמה;
 4. תנועות עיסוי קצרות בקצה הקשת האיליאקית. תנועות עיסוי להתחיל בקצה העליון של המפרק lumbosacral, להאריך את עמוד השדרה העליון איליאק מעולה או לקו אחורי אחורי;
 5. עיסוי של אזור האגן. היא מתבצעת על ידי תנועות אורך עם שם זהה של היד של המעסה. תנועות עיסוי מבוצעות עד תהליך ספיני של חוליות V המותני אל עמוד השדרה איליאק מעולה הקדמי או לקצה שריר הבטן rectus כדלקמן:
  • אצבעות של היד צריך להיות ממוקם ליד תהליך ספיני של החוליה המותני V;
  • מומלץ להעביר את הרקמות לרוחב;
  • עבור כל תנועות האורך, טכניקות עיסוי אפשריים רק כאשר המטופל יש "חיתוך" תחושות כאשר מתיחה את הרקמה.

כאשר overstretching את הרקמה, עיסוי אזור האגן מומלץ על ידי השיטה הבאה:

 • מן הקצה העליון של המפרק lumbosacral אל עמוד השדרה העליון איליאק מעולה או עד קצה היטל של פי הטבעת;
 • מן הקצה העליון של מפרק lumbosacral לתהליך ספיני של החוליה המותני V.

ד. עיסוי של השטח של trochanter גדול. עמדת המוצא של המטופל שוכבת על צדו.

המעסה יש אצבעות על הגב של הירך כ 10 ס"מ דיסטלי כדי trochanter. תזוזה של רקמות מתבצעת לשוליים הגב של דרכי השן, ואת המתח של הרקמות עד קצה fascia. תנועות עיסוי מומלץ לבצע לפני האזורים הממוקמים מאחורי trochanter. כאשר משפר את הגמישות של רקמות, תנועות אורך יכול להתבצע. עקירה מתבצעת בכיוון הפרוקסימלי.

ד עיסוי של השרירים של הגפיים התחתונות. עמדת המוצא של המטופל שוכבת על הגב. המעסה פועל ביד הפוכה:

 • עיסוי של דרכי השד העצביות. תנועות עיסוי קצרות עם שימוש בטכניקה תת עורית או פאסיאלית מבוצעות מאמצע הירך בכיוון הפרוקסימלי, מהאמצע - לכיוון הדיסטלי אל מפרק הברך. עיסוי אורכי מומלץ לבצע רק באמצעות טכניקות תת עורי;
 • עיסוי באזור של קצה המדיאלי של שריר sartorius. מאסר עובד ביד אחת. תנועות עיסוי קצרות באמצעות טכניקה תת עורית או פאסיאלית מבוצעות מאמצע השריר בכיוונים הפרוקסימליים והדיסטליים. עיסוי אורך, עם שימוש רק טכניקה תת עורית, בהתאם האינדיקציות מתבצעת בצורה דומה;
 • תנועות עיסוי קצרות באזור שריר הבלעדית. המעסה יש קצה האצבע האמצעית שלו באותו שם בתחילת שריר gastrocnemius. המתח נמשך בכיוון הדיסטלי. עם מתח מוגבר של רקמות, תנועות עיסוי מומלץ להתבצע עם שימוש בטכניקות תת עורי;
 • תנועות עיסוי קצרות בקרסול. האצבע האמצעית של היד הנגדית ממקמת באזור המזלג. היד ההפוכה תומכת ברגל בעמדה האמצעית. המתח מבוצע עקב כריתת כף הרגל של כף הרגל;
 • תנועות עיסוי קצרות באזור העקב. המעסה יש אצבעות שלו מן הצד לרוחב או המדיאלי של העקב. הזרוע הפוכה תומכת ברגל במצב של כריתת הפלנט האמצעית. הקבלה של המתח מתבצעת על ידי כיפוף האחורי של כף הרגל (חשיפה - שתי תנועות עיסוי קצר בשורה);
 • תנועות עיסוי קצרות על הגב ו plantar הצדדים של המפרקים העיקריים של בהונות. המעסה מציב את אצבעותיו על המברשות בבסיס בהונות הבהונות (האצבעות נמצאות במצב של גב או כפות). הקבלה של המתח מתבצעת על ידי כיפוף האחורי או הבלעדית של בהונות;
 • תנועות עיסוי קצרות על פני השטח לרוחב ו המדיאלי של כף הרגל. המעסה מניח את אצבעותיו על סוליות הקצה הרוחבי או המדיאלי. המתח מוחל בכיוון הבלעדי. תנועות עיסוי מתבצעות בכיוון מן העקב אל התלים של האצבעות.

הוראות מתודולוגיות:

 • בקורס החריף של המחלה, מומלץ ליישם מינונים קטנים של חשיפה;
 • ב יתר לחץ דם שריר hyperalgesia שטחית, מינונים שאינם אינטנסיביים של חשיפה משמשים;
 • כאשר שריר hyperalgesia מומלץ להשתמש במינונים מתונים, עם אפקטים שרירים אינטרופי אינטנסיבי;
 • אזורי Hyper-irritating ואת הנקודה המקסימלית יש לעסות באופן שטחי, לא אינטנסיבי;
 • את עוצמת הלחץ צריך להגדיל מפני השטח עד לעומק הרקמות, ולהיפך, ירידה מן הזנב לרוחב לאזורי גולגולת המדיאלי; רצוי להגביר בהדרגה את הנוהל לנוהל;
 • את משך הזמן הממוצע של עיסוי קטע הוא 20 דקות; בתנאים חריפים, מוצגים פחות חשיפה ממושכת.

שים לב! עיסוי Segmental צריך להיות עצר כאשר כל הביטויים רפלקס מסולקות, כמו המשך נוסף של זה יכול לגרום הפרעות חדשות ברקמות.

trusted-source[2], [3], [4]

אקופרסורה

כאשר עיסוי של האזור lumbosacral והגפיים התחתונות הוא בעיקר מעכב. הליך הטיפול הראשון מומלץ 2-3 לאפקט המרגיע על נקודות מרוחקות קשת רחבה, במיוחד פעילות משככת כאבים מאופיינים: C 14 קואי-gu, C 11 צ'י צ'ו - על הגפיים העליונים E 36 טסו-סן-li, VB 34 יאן Lin-chuan, VB 39 Xuan-zhong, PP 6 סן- yin-jiao, PP 7 Yin-lin-Quan - על התחתון. להלן הנקודות הבאות:

 • באזור lumbosacral - V 2, וויי-שו, V 24 TSI-היי-שו, V 25 da צ'אן-שו, V 2 גרם של פאן-גואן-שו, V 31 _ 34 ba-ליאו, V 52 Chih מרק, VC 3 יאו- yangguang, VC 4 דקות -54 54 zhi-bian, גברים;
 • בגפיים התחתונות - V 36 נג פו, 40 וויי-ג'ונג, V 57 Cheng-שאן, V 60 קון-לון, V 62 שן-מאי, VB 30 חואן TNW, VB 34 יאן-לינג קוואן, VB 39 סואן ג'ז'ון, 36 טסו-סן-לי, פ.פ. 6 סאנג-ין צ'יאו, פ.פ. 10 סן -היי, II יאן ליאן.

עיסוי נקודה, כמו גם סוגים אחרים של טיפול רפלקס, מומלץ לשלב עם סוגים אחרים של עיסוי.

לכן, בטיפול בחולים הסובלים ממחלות עמוד השדרה, עיסוי יש שני דחפים עיקריים:

 • כדי להירגע קבוצות שריר מתוח;
 • כדי לעורר את הפונקציה של השרירים נחלש.

הקבוצה הראשונה של קבלות פנים כוללים:

 • usladivanie,
 • רועד,
 • רכיבה,
 • חשה,
 • שיטת בלימה של אקופרסורה,
 • שיטות של רפלקס פעולה.

הקבוצה השנייה של קבלות פנים:

 • עמוק יותר מלטף,
 • שתילה,
 • effleurage (כמין רטט) ושיטות אחרות של פעולה רפלקס.

trusted-source[5], [6]


פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2020 iLive. כל הזכויות שמורות.