Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עיסוי הערמונית: טכניקה, סוגים

המומחה הרפואי של המאמר

אורולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

גברים, שבריאותם תלויה לא רק ברווחתם, אלא גם במשפחה, מקנאים מאוד באחריותם המינית. אחרי הכל, בעיות במיטה בהדרגה הופכים עימותים חמורים בחוץ, ולפעמים אפילו לגרום לאנשים לאהוב בעבר כבר לא רוצה להיות ביחד. על פי קנה המידה של הבעיה של המחלה, גרימת הפרות בתחום המיני, מין חזק משווה ליקוי, ואבחון "אימפוטנציה" בגיל צעיר נשמע כמו משפט נורא. אבל מחלות רבות של גברים יכול בקלות להיות מנע בעזרת הליך אחד פשוט. כן, הרופאים עצמם ממליצים עיסוי הערמונית כשיטה יעילה של טיפול ומניעת פתולוגיות המשפיעות על מערכת הרבייה של גברים.

הערמונית ובריאותה

מערכת הרבייה היא מבנה רב-תכליתי מורכב, שעבודתו המתואמת תלויה לא רק באפשרות של הולדה, אלא גם בבריאות האדם בדרכים רבות. מערכת מינית אצל גברים כוללת הן חיצונית (הפין, שק האשכים, האשכים), ואיברי המין הפנימיים. אלה אינם נראים לעין בלתי מזוינת, ולכן לפעמים הם שוכחים את המין חזק לפעמים.

אחד האיברים הפנימיים של מערכת הרבייה הגברית הוא בלוטת הערמונית, אשר נקרא פשוט הערמונית. זה גוף קטן (לא יותר מאשר כדור טניס שולחן דומה בצורתו של פרי ערמון) ממוקם בחלל של האגן הקטן מול פי הטבעת מעט מתחת לשלפוחית השתן.

בילדות, בלוטת הערמונית יש ממדים קטנים, אבל זה גדל עם גיל ההתבגרות ומגיע 25 מ"ל בבגרות.

הערמונית מורכבת משכבת הבלוטות, השרירים החלקים ורקמת החיבור, והיא חרוכה במגוון של סיבי עצב. היא מבצעת את שלושת הפונקציות החשובות ביותר בחייו של אדם:

 • פיתוח של סוד מסוים, הנחוץ לנזילה של זרע המיוצר באשכים והכרחי להמשך הסוג. בגלל הסוד הזה, המהווה מרכיב מיקרוביאלית (אבץ), הורמונים (בפרט DHT), קומפלקס של חלבונים, שומנים ופחמימות, וכן אנזימים שמספקים את הפונקציונליות של מערכת הרבייה, הזרע מסוגלים לנוע באופן פעיל. ואת האיזון הבסיסי חומצה בסיס של הזרע מתוחזק על ידי הפרשת הערמונית מאפשר זרע זכר להישאר בריא קיימא עבור מספיק זמן.
 • הבטחת התקדמות הזרע, מעורבב עם הפרשת הערמונית בתעלת השופכה עם שפיכה. רקמת הערמונית רגישות בזמן האורגזמה מופחתת באופן פעיל, אשר מבטיח את התנועה של הזרע.
 • בחלקו מכסה את השופכה, הוא מגן על דרכי השתן העליונות מחדירה של זיהום מן התחתון.

אם כל הפונקציות הנ"ל מופרות, האיש מתחיל להיות עם בעיות במערכת גניטורינרי, אשר ברוב המקרים מוביל הפרה של תפקוד הרבייה. אם הבלוטה הופכת דלקתית או מגדילה את גודל סיבה אחרת (למשל, בשל תהליכים סרטניים), הוא מתחיל לסחוט את השופכה, והאדם מתחיל יש בעיות עם זרם של שתן.

איפוק גברי ורתיעה לחלוק את בעיותיהם גורמת לכך שגברים מזה זמן רב סובלים מכאב ומשיכרון שנגרם על ידי קיפאון, רק מחמירים את המצב. לרופא הוא מקבל כתובת, כאשר על הסימפטומים המפורטים לעיל בעיות עם כוח הם מוטלים. ואפילו רוב הגברים מנסים לפתור אותם באופן עצמאי בעזרת טבליות כדי להגביר את העוצמה, שרבים מהם יש השפעה מגרה, אך לא מרפא.

ואפילו "ויאגרה" המתרוצצת לא תמיד מסוגלת לשחזר את העוצמה השבורה. אבל זה אפשרי על ידי שיטות טיפוליות יעילות, שאחד מהם הוא עיסוי הערמונית. בנוסף, בניגוד לרוב התרופות, ניתן להמליץ על טיפולי עיסוי בטיפול מונע. הסיכוי לפתח תופעות לוואי עם עיסוי שנערך באופן מקצועי נמוך משמעותית מהסיכון לפגיעה בבריאות כתוצאה משימוש בסמים.

ננסה לשקול ביתר פירוט את היתרונות והנזקים של עיסוי הערמונית, אילו סוגים של הליכי עיסוי יש וכיצד לנהל אותם כראוי, האם יש התוויות נגד מניפולציות כאלה ומה יכול להוביל עיסוי לא נכון.

אינדיקציות להליך

כבר הזכרנו כי עיסוי הערמונית נחשב הליך טיפולית מונעת פופולרי המומלץ על ידי רופאים גברים (אורולוג, andrologist). מטרת נוהל זה היא למנוע ולמנוע תופעות עומדים על בלוטת הערמונית, אשר בדרך כלל הגורם להתפתחות של תהליך דלקתי באיבר חשוב זה של מערכת הרבייה הגברית.

טיפול במחלות ערמונית עם עיסוי הוא נוהג נפוץ למדי, אשר גברים רבים הם שליליים ביותר. במיוחד במקרים שבהם הרופא רושם עיסוי רקטלי. אבל אם נתעלם אי נוחות פסיכולוגית המחשבה כי הרופא יבצע גירוי של בלוטת הערמונית דרך פי הטבעת והרקטום (אצל גברים בעת ובעונה אחת אין האסוציאציות הכי נעים), תוצאה של טיפולים סדירים ניתן להיפטר מהבעיות בעינוי החולה בדרך כלל יותר מחודש.

לרוב שנקבע עבור ערמונית לעסות הערמונית. זוהי מחלה שבה יש דלקת בשכבה בלוטים של הערמונית. הגורם למחלה זו עשויה להיות חדירה או הפעלת זיהום חיידקי (הפעלה ואולי תנאי פתוגניים בשל קירור-היתר או דיכוי חיסוני קשה) וקיפאון בגוף עוררו את זרימת הדם באזור האגן (לדוגמה, עבודה בישיבה, לא סדיר פעילות מינית, היפודינמיה וכו ').

הסימנים של בעיות נחשבות ערמונית עם השתנה (דחף תכוף בבית נמוך, לעתים קרובות שתן נשיר, תחושת צריבת השופכה) והפרשת צואה (כאב במהלך ואחרי פעולת מעיים), הפחתה של עצמה, שפיכה מוקדמת, לעתים קרובות מלווים בכאב, זקפתי כואב ממושך של בלילות. ב דלקת חריפה חריפה, תסמינים אלה הם משמעותיים, גורם לחולה לבקש עזרה מרופאים.

אבל כרונית prostatitis בדרך כלל נמשך כמעט asymptomatically. מה לא עושה את זה פחות מסוכן. התהליך הדלקתני ארוך הטווח, אם כי אינו מלווה בתסמונת כאב בולטת, מחליש את רקמת הערמונית ואת מספר האיברים הבסיסיים (ובמיוחד את פי הטבעת, שהיא הסיבה השכיחה להתפתחות טחורים).

בשלב החריף של המחלה, כל פרוצדורות מעוררות הן התווית כדי לא לעכב את התפשטות זיהום חיידקי, אשר קיים או בתחילה, או קשור עם התקדמות המחלה. אבל עם קורס כרוני של הפתולוגיה, עיסוי הוא מאוד שימושי. אחרי הכל, זה יעזור להחזיר את זרימת הדם ואת זרימת הלימפה באיבר מושפע, אשר יעיל עבור חידוש רקמות הערמונית, הסרת פתוגנים, רעלים ורעלים מהגוף. זה האחרון יכול להיות גם מוצרים של פעילות חיונית של חיידקים, ואת התוצאה של קיפאון של שתן - נוזל המכיל חומרים מזיקים בצורה מרוכזת של האורגניזם הרעיל.

עם צורה כרונית של prostatitis, עיסוי הערמונית ניתן prescribed ללא קשר לטיבה של המחלה ואת הסיבות שגורמות לו.

אחד הסיבוכים של הערמונית הוא מורסה של העוגב, כלומר. דלקת שופעת. במקרה זה, עיסוי הערמונית יעזור להסיר מוגלה יותר באופן פעיל מן בלוטת הערמונית תעלת השופכה.

תסמונת כאב האגן הכרוני היא סימן נוסף לעיסוי הערמונית. תסמונת זו היא אופיינית ברוב המקרים של כרונית prostatitis (יותר מ 80%), כאשר גברים פשוט לא חושדים על המחלה שלהם.

עוד מחלה שכיחה למדי של מערכת הרבייה הגברית היא אדנומה הערמונית. זהו גידול שפיר של האורגן, אשר הטיפול בשלב מוקדם גם כרוך לעתים קרובות עיסוי הערמונית. עם זאת, במקרה זה, הנוהל מטופל בזהירות רבה, החלת עיסוי חיצוני. אם הניאופלזמה כבר רכשה גדלים גדולים, שמשפיעה על עבודתה של מערכת הגניטורינריה, אין כל פרוצדורות מעוררות.

טחורים - זה סיבוך שכיח למדי של הערמונית, כאשר דלקת מתפשט אל פי הטבעת, משבש את זרימת הדם ומחלישה את הרקמות שלה, וכתוצאה מכך הצטברות של טחורים. טחורים בשלב הראשון מטופלים בצורה מורכבת באמצעות עיסוי פי הטבעת שאינו דורש חדירה עמוקה של אצבע הרופא לתוך המעי. הערמונית ממוקמת עמוק בפנים עם עיסוי רקטלי שלה, את מוקדי דלקת של טחורים יכול להיות פגום.

אם הערמונית מלווה טחורים, רק את השימוש בעיסוי חיצוני מותר: לעסות את הנקבים, עיסוי בטן נמוך עיסוי גב תחתון. אבל אפילו עיסוי ערמונית עקיף (המשפיע על השרירים perineal) יכול לפגוע טחורים בשלב החריף של המחלה.

בין היתר, עיסוי הערמונית משמש למטרות אבחון. בלוטת הערמונית היא איבר פנימי, ועל מנת לקבוע את מצבו עם מחלות גבריות שונות, נדרשים מחקרים אינסטרומנטליים. וכדי שוב לא לשלוח גברים אולטרסאונד, הרופא מעריך באופן ראשוני את גודל הערמונית ואת הכאב שלה על ידי מישוש. הפשוטה והקרובה ביותר שאתה יכול ללכת לאיבר דרך פי הטבעת, אז למטרות אבחון, עיסוי רקטלי (ישיר) מבוצעת.

במהלך העיסוי, הרופא יכול לזהות עלייה בגודל בלוטת הערמונית, המאפיינת את התהליך הדלקתי, את נוכחותם של החותמות בו, אשר חשוב מאוד באבחון אדנומה וסרטן הערמונית. עם זאת, כדי לברר אם גידול שפיר או ממאיר אחד צריך בדיקות נוספות (בדיקת דם, ביופסיה, ניתוח היסטולוגית).

במידת הצורך, לקחת ניתוח של הפרשת הערמונית של עיסוי הערמונית עוזר לגרום זיקפה מלאה מלאה שפיכה, מספיק ללימודי מעבדה.

למטרות טיפוליות ואבחנה, נהלי עיסוי היו מתורגל יחסית לאחרונה, תוך כדי להגביר את העוצמה של עיסוי הערמונית שימש במשך זמן רב. המסורת נעשתה מעוררת, ולכן לתפקוד המיני של האדם שורשים עתיקים. הראשונים שצפו בו היו אנשי המזרח, או ליתר דיוק, יודעים זאת: שאהים, סולטנים. הם יכלו להרשות לעצמם לשמור על רופא אישי בבית המשפט, אשר ביצע את הליך זה באופן קבוע.

מניפולציות כאלה אפשרו לגברים עם הרמון גדול להישאר תמיד על זקנה ולהיות חובבים מיומנים מאוד. בנוסף, עיסוי מותר לשמור על בריאות הגבר, מניעת תופעות עומדים בבלוטה הערמונית, אשר חשוב מאוד עם אורח חיים בלתי פעיל.

אין פלא שהעיסוי לשיפור העוצמה נקרא רויאל. עם זאת, כיום, עם פריחה של הרפואה, עיסוי המלכותי של הערמונית, המשמש גם למניעת בעיות זכר, ועל גירוי של כוח הגבר, הפך זמין לא רק לאנשים עשירים. דבר נוסף הוא כי גברים לא באמת אוהב את הנוהל הזה, במיוחד אם הוא מנוהל על ידי זר בבית החולים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

הכנה

עיסוי של הערמונית הוא הליך זה תהיה השפעה טובה רק אם הוא מבוצע כראוי. נקודה חשובה זו צריכה להילקח בחשבון כאשר מחפשים עזרה מרופאים. זה יותר טוב, אם נהלי עיסוי יבוצע על ידי מומחה עם ניסיון מספיק, מי יגיד לאחרים כיצד ביעילות ובבטחה לבצע עיסוי הערמונית לבד או בעזרת קרובי משפחה בבית.

עיסוי הערמונית אינו הליך מסובך, אבל זה דורש ידע של האנטומיה של מערכת הרבייה הגברית, ואת הכללים עבור התנהגותו מספקים הכשרה מיוחדת.

באופן מסורתי, עיסוי הערמונית מבוצע בשיטת אצבע דרך פי הטבעת. כמו כל מניפולציה מסוג זה, זה דורש פינוי ראשוני של המעי. וזה לא מעשה טבעי של ציווי או שימוש בחומרים משלשלים, אלא חוקן נקי מנקה את המעי התחתון.

הליך זה הוא בדרך כלל לא קשה, ורבים מכירים אותו מאז הילדות. במזרק, אתה צריך לאסוף 200 מ"ל מים חמים מבושלים או תמצית צמחים מסונן (בדרך כלל להשתמש קמומיל, כחומר אנטיספטי ואנטי דלקתי). הטמפרטורה של הנוזל צריך להיות קרוב לטמפרטורה של הגוף בפי הטבעת; כ 37 מעלות.

הבא, לשמן את קצה המזרק עם וזלין או שמן צמחי, ו, ישבן לגזרים על ידי יד, בעדינות להכניס אותו לתוך פי הטבעת של תנועה סיבובית כדי להקל קידום ומקטין את הסיכון של פגיעה ברקמת המעי. לחיצה על האגס בהזרקה נוזלית בהדרגה לתוך פי הטבעת, ולאחר מכן להסיר את קצה המזרק.

מומלץ לעשות חוקן במצב שכיבה. לאחר כל הנוזל הוזרק המזרק מוסר, מומלץ לך לשכב באותה תנוחה במשך כמה דקות. בדרך כלל, אחרי כמה דקות, דחף חזק כדי לצנוח. זהו האות לרוקן את המעי.

אבל הליך זה טיהור לא נגמר שם. למטרות היגייניות ולהפחית את אי הנוחות הפסיכולוגית, יש לשטוף היטב את שטח איברי המין, הפרינום והפתיחה האנאלית היטב במים וסבון ספוג במגבת.

דרישה נוספת המקלה על גישה מוחלטת הערמונית היא כי 30-40 דקות לפני הפגישה עיסוי, כמות גדולה של מים (כ 1 ליטר) הוא נצרך. כזכור, בלוטת הערמונית נמצאת מתחת לשלפוחית השתן. אם הוא מלא, הערמונית יוריד קצת ויהיה לחוץ אל פי הטבעת, אשר יקל על עיסוי הגוף.

בנוסף, דלקת בערמונית המלווה תמיד על ידי ההכפלה של גירוי פתוגניים ומותנה פתוגניים וערמונית תקל ההפרשה שלה לתוך השופכה, שהוא ערוץ משותף נוזל הזרע ושתן. לפיכך, פעולת השתנה לאחר הליך עיסוי יעזור להסיר פתוגנים מן השופכה, שם הם יכולים גם לעורר דלקת.

דרישות אלה הן רלוונטיות הן עבור ידני והן עבור עיסוי חומרה. אגב, האחרון יכול להתבצע בהצלחה בבית גם ללא סיוע, אם האיש הוא מבולבל על ידי העובדה כי אצבע אחרת יחדור לתוך חור אנאלי.

עיסוי הערמונית מבוצע על ידי רופא מנוסה כפפות רפואיות סטריליות, סיכה האצבע עובד עם ג'לי נפט או באמצעות אמצעים אחרים לעיסוי הערמונית. המטופל, על פי המלצת הרופא, רשאי לבחור איזו תרופה תהיה נגישה ויעילה יותר עבורו. וגם אם האיש מתכנן לעשות את העיסוי עצמו בבית, הבחירה של הכלים הדרושים לכך שווה משא ומתן עם הרופא המטפל.

העובדה היא כי חומר סיכה, משחה, שמן, ג 'ל עבור עיסוי של הערמונית יכולה להיות השפעה שונה לחלוטין. לכן, "וזלין" בתור נציג תקציבי ופשוט ביותר של חומרי סיכה, מקלה על הכנסת אצבע לתוך פי הטבעת ומפחית במידה מסוימת את אי הנוחות מן העיסוי עצמו, אבל אין לו אפקט טיפולי. כלומר, עם prostatitis, השימוש בו הוא רלוונטי מעט, אם כי זה מספיק כדי להגדיל את כוח.

לטיפול במחלות דלקתיות גבריות, טיפול תרופתי הוא בעל חשיבות עליונה. וכדי לשלב עיסוי ותרופות, עדיף להשתמש בסמים שיש להם השפעות ריפוי:

 • להקל על דלקת,
 • יש אפקט התחממות, שבזכותו משפר את אספקת הדם לגוף ואת חילוף החומרים בו, אשר בתורו מסייע לשחזר את הרקמות החולות.
 • להילחם ביעילות את הרכיב המיקרוביאלי (נספג במעי, החומרים הפועלים של תרופות כאלה יש גם פעולה מקומית ומערכתית)
 • להפחית את הכאב.

לדוגמה, "משחה הפרין" מסיר דלקת, משפר את מיקרוסרקולציה באזור הפגוע, מקטין את הכאב ב prostatitis כרונית. אבל מכיוון שהוא אינו מכיל מרכיב אנטיבקטריאלי, מומלץ ליישם אותו בצורה לא זיהומית של המחלה.

"משחה אבץ" הוא בדרך כלל שימושי עבור מערכת הרבייה הגברית. בנוסף, הוא תורם להתחדשות הרקמה הבלוטית, משפר חסינות מקומית, מפסיק תהליכים דלקתיים במעי ובערמונית. כלי זה רלוונטי לביצוע עיסוי הן עם דלקת של הערמונית עם גידול שפיר (אדנומה).

"Finalgon" היא תרופה עם אפקט התחממות, אשר מסייע להפחית את הסימפטומים של דלקת וכאב, וגם משפר את זרימת הדם באיבר חולה. משחה זו מתאימה לעיסוי עם prostatitis של אופי לא זיהומיות.

"משחה Methyluracil" - רפואה אוניברסלית, אשר יכול לשמש גם דלקת חריפה כרונית של הערמונית. נכון, עם פרוסטטיטיס חריפה, כאשר נהלי עיסוי אסורים, משחה משמשת רק חיצונית או להשתמש במתן רקטלי עם מתילוראציל. ההכנות עם שם זה לעורר את התחדשות הרקמות של איבר חולה, להפחית דלקת, ויש לי אפקט משכך כאבים. בנוסף, בשל כך, חסינות מקומית עולה, שהיא מניעת הישנות המחלה.

עם אופי זיהומיות של prostatitis כרונית, הרופא יכול להמליץ משחה אנטיבקטריאלית "Levomekol".

בין הסוכנים הטיפוליים לבסיס ג'ל ופופולריויות קרמים ב טיפולי עיסוי קבלו תרופות כגון "Traumeel", קרם סיכת היגיינה אינטימית "Ekado" שעוות קרם דבורה "בריא" (למי אין אלרגיות למוצרי דבורה) . כל התרופות הללו יש השפעה טובה אנטי דלקתית חיטוי.

באשר שמנים, עבור עיסוי הים המתאים ביותר הם אשחר ים, חרדל ושמן אפרסק, שמן זרעי דלעת, כמו גם תרופות תרופות (לנולין ושמן קיק). כולם לרכך את התנועות בתוך פי הטבעת, הפחתת אי הנוחות שנגרמת על ידי ההליך, יש השפעה ריפוי על הרקמות של המעי והערמונית. שמנים ניתן לערבב יחד, הוספת ethers, אשר יש השפעה חיטוי מרגיע.

כפי שאתה יכול לראות, הבחירה של כלי עזר לביצוע עיסוי הערמונית הוא די, אבל הבחירה שלהם צריכה להיות מטופלים באחריות. לדוגמה, אין להשתמש במשחות אנטיבקטריאליות, אם המחלה היא טבע לא זיהומיות, כי טיפול כזה יכול לשבש את האיזון של microflora של המעי, שבו התרופה הראשונה מקבל. וזה dysbacteriosis, הפרעות בצואה, הידרדרות בקליטת חומרים מזינים אנמיה.

קבוצה של צעדים כדי להתכונן עיסוי הערמונית כוללת גישה פסיכולוגית לנוהל עדין כזה. הרופא צריך להסביר למטופל מהו השימוש של עיסוי ומה הם סוגי ההליך ומה המיקום האיש יצטרך לקחת במהלך עיסוי. זה מאוד חשוב, כך שלא יהיה מאוחר יותר אי הבנות ושערוריות.

יחד עם הרופא, המטופל חייב לציין את האפשרויות השונות ואת הטכניקות של עיסוי, ולבחור את המתאימים ביותר. לא כל גבר מצליח לדלג על הגאווה שלו דעות קדומות ומסכים עיסוי מקצועי, אבל ההליכים הראשונים עדיין צריך להיות מופקד על מומחה אשר אגיד לך איך לעסות כראוי בבית.

trusted-source[6], [7], [8]

למי לפנות?

טֶכנִיקָה עיסוי הערמונית

עיסוי הערמונית הוא הליך הדורש מאמצים פסיכולוגיים מסוימים מאדם, במיוחד אם הוא עיסוי ישיר המספק גישה transrectal. כבר מאוד את המיקום עבור ניהול יעיל של ההליך של רבים מציג לתוך קהות חושים.

המתאים ביותר ולעתים קרובות מתאמן הוא עמדת מרפק הברך, כאשר החלק הקדמי של הגוף ממוקם מעט מתחת לגב. במקרה זה, את הגישה הפתיחה האנאלי ואת ההקדמה של האצבע לתוך פי הטבעת הם הקלו יתר על כן, את השרירים של רצפת האגן רגועים ככל האפשר.

במקרים מסוימים, התנוחה פשוטה יותר על ידי הזמנת החולה פשוט להתכופף כך שהגזע נשאר אופקי במהלך ההליך. לנוחות, המטופל יכול להשתמש בידיו לנוח על שולחן או ספה.

האפשרות השלישית היא המיקום שאדם לוקח במהלך הגדרת חוקן, כלומר. שוכב על צדו, ברכיו כפופות אל חזהו. במקרה זה, עם זאת, האיש יצטרך לעבוד כדי להירגע את השרירים של האגן הקטן, אשר חשוב מאוד עבור התנהגות נאותה של הנוהל הוא מניעת כאב.

אם אדם עושה עיסוי הערמונית לבד בבית, המיקום הנוח ביותר הוא עמדת כריעה. למרות שנוח אפילו יותר ניתן לקרוא את יציבה שוכב בחדר האמבטיה עם הרגליים נזרק על הצדדים, להקל על גישה פי הטבעת והכנסת אצבע לתוכו.

תנוחות לעיל הם אידיאליים עבור שניהם ידנית וחומרה עיסוי. הם מתורגלים הן עם עיסוי פנימי (transrectal), עם מניפולציות חיצוניות בקשר עם מחלות הערמונית.

ישנן דרכים הבאות של עיסוי של הערמונית:

 • עיסוי רקטלי אצבע (הוא גם עיסוי ישיר, לרוב בשימוש על ידי רופאים לטיפול במחלות של מערכת הרבייה הגברית),
 • עיסוי במכשירים טרנסקראליים עם חניתות ומכשירים מיוחדים,
 • hydromassage,
 • עיסוי החיצוני (עקיפה), אשר אינה מעידה על חדירה של המטופל כרוך בעיבודו מעסה הבטן (אזור suprapubic סביב לטבור), lumbosacral (תנועות שאיבה אפקט ברחבי האחורי של המותן אל עצם הזנב), באזור בין פי הטבעת לשק האשכים ( עיסוי פריניאלי).

עכשיו שקול איך לעשות עיסוי ערמונית, על סמך איך מומחים עושים את זה.

עיסוי הערמונית באצבע. אחרי רופא הזכר יהיה מוצע בעמדה, הרופא מכניס את האצבע, מצופית חומר סיכה בפי הטבעת, הערמונית המגששת (בליטה) הממוקמת כ 4-5 סנטימטר עמוקה ומדויקת תנועה מעגלית לעסות הערמונית דרך דופן המעי. חשוב מאוד שהחולה יוכל להרפות את שרירי האגן ולא לחסום את תנועות הרופא.

בלוטת הערמונית היא איבר לא מזוהה, אבל יש לו 2 חצאים (מקטעים) מופרדים על ידי חריץ מרכזי. הרופא מעסה תחילה חלק אחד של האורגן, נע מהדיאלי שלו למרכז, ואז ממשיך השני, מתנהג בצורה דומה, ומסתיים בלחץ לאורך החריץ המרכזי.

לכן, כל הגוף נלמד, אשר מתחיל פעיל לגרש את הסוד ריקה רכיבים חיידקים לתוך השופכה. התחל נהלי העיסוי רצוי לחפוף עם השתנת האור הראשונה, שאמור להרתיע, עד סוף עיסוי האיש הלך לשירותים ומנותקים מכל מערכת המין והשתן מיותר שהצטברה בלוטת הערמונית.

אינדיקטורים על האפקטיביות של הפרוצדורה של עיסוי הערמונית הם פריקות מן השופכה, אשר אמור להופיע טיפות נפרדות (4-5 טיפות). זוהי עדות כי האורגן הוא ניקה ו stasis הוא חיסל.

כמה הוא עיסוי הערמונית נעשה עם אצבע וכמה זמן יהיה אדם צריך לסבול כזה "אלימות"? משך הליך אחד הוא קטן - 2-3 דקות (עבור עיסוי כל חלק של בלוטת הערמונית לוקח בערך 1 דקות של זמן). ההליך הראשון עשוי להימשך זמן רב יותר (כ 4-5 דקות), כי בהתחלה הרופא מבצע אבחון אצבע של האורגן (הערכה של צורתו, מיקום, גודל), ולאחר מכן ממשיך ישירות לעיסוי. אז אנחנו יכולים לומר בוודאות כי אדם עובר הליך יותר מהנדרש לביצוע אותו.

עכשיו בואו נמשיך לשאלה של כמה פעמים עיסוי הערמונית יש צורך? ברוב המקרים, הרופאים נוטים להאמין כי נהלי עיסוי צריך להיות יומי. אבל זה קורה כי פגישות עיסוי מתמנים עם מרווח מעט גדול יותר - כל יום אחר. בכל מקרה, תדירות ההליכים, כמו גם מספרם, נקבעים על ידי הרופא.

ניתן לומר בוודאות כי הליך יחיד יכול רק להגדיל באופן זמני את העוצמה, אך אין צורך לצפות השפעה טיפולית מוחשית. בדרך כלל עיסוי הערמונית נקבע על ידי קורסים של 10-15 נהלים עם אפשרות של חזרה לאחר זמן מה.

חשוב מאוד כי תנועות עיסוי רך ולא אינטנסיבי מאוד, כדי לא להחמיר את מצבו של האיבר מודלק. בשום מקרה אין לעסות את הכאב עם כאב. במקרה זה, הנוהל יצטרך להפסיק.

אם החולה רוצה לבצע את ההליך לבדו בבית, הוא יצטרך לחתוך את הציפורניים על אצבעותיו העובדות (בדרך כלל האצבע מתעייפת ויש להחליף אותה באחרת, שגם היא צריכה להיות מסופקת מראש). תיקון של ציפורניים יש צורך לא רק בגלל שהם יכולים לפרוץ דרך כפפות (והם צריכים לשמש בכל מקרה, אם עיסוי מתבצעת דרך פי הטבעת). ציפורניים ארוכות וחדות עם קוצים עלולים לגרום נזק לרירית המעי, אשר תוביל לדלקת. עיסוי כזה יכול להיות כואב במיוחד.

עיסוי רפואי. הליך זה דומה לזה הקודם, אך יחד עם אצבע, מכשיר מיוחד משמש לעיסוי הערמונית, אשר חייב להיות מוכנס גם דרך פי הטבעת. למרות שמודלים מסוימים של התקנים יכולים לבצע פעולה חיצונית לא פולשנית (לדוגמה, מכשיר Intraton המבצעת אלקטרוסטומיזציה של הערמונית דרך העור) או עיסוי הערמונית דרך השופכה.

ישנם מספר סוגים של מכשירים המשמשים כדי לעורר את הערמונית דרך פי הטבעת:

 • המכשיר הפיזיוטרפי של הרוסי מייצר "מייבט", המספק 3 סוגים של השפעה על איבר חולה: חום, שדה מגנטי, רטט. משך ההליך הוא 30 דקות. מהלך הטיפול הוא בין 7 ל 9 הליכים יומיים.
 • האוקראיני שלה אנלוגי הוא "Prostam", שהוא זול יותר מאשר יותר מ 2 פעמים.
 • המכשיר הפופולרי "Ereton", המיוצר ברוסיה, בעל השפעה תרפויטית על הערמונית עם שדה מגנטי קבוע, זרם חשמלי פועם ורטט בתדירות נמוכה. כל ההשפעות הנ"ל ניתן להשתמש הן יחד והן בנפרד. מהלך הטיפול במכשיר הוא 12 מפגשים יומיים, משך הזמן עולה בהדרגה בין 5 ל -12 דקות. מומלץ לחזור על הקורסים במרווח של לפחות 1.5 חודשים, אם כי ההשפעה המרפאת נמשכת שישה חודשים.
 • מגנטית ואקום מכשיר אפולו. הגרסאות הראשונות של זה פותחו והושמו הלכה למעשה בזמן ברית המועצות. לאחר מכן, המכשיר שודרג. היא מבצעת השפעות פיזיותרפיות על הערמונית דרך השופכה, אשר חייב להיות ממוקם פתח פתח. גורמים טיפוליים הם: לחץ שלילי, הגדלת זרימת הדם לרקמות, שדה מגנטי פעמו וקרני אינפרא אדום. משך ההליך הוא כ 20 דקות, במהלכן ההשפעה מתבצעת על ידי מספר תוכניות. במהלך הטיפול יש לדון עם הרופא המטפל.

ישנם סוגים אחרים של מכשירים לעיסוי הערמונית, שרבים מהם מיוצרים בחו"ל יש עלות גבוהה יותר. אבל אנחנו חייבים לומר כי מכשירים מקומיים אינם בשום אופן נחות אנלוגי לייבא את האפקטיביות של הטיפול, מתן הן השפעה מכנית פיזיותרפיה.

אגב, רופאים רבים מסכימים על הרעיון כי עיסוי הערמונית ללא פיזיותרפיה אין אפקט טיפולי גלוי. יתר על כן, בחו"ל, רופאים נטשו מזמן טיפולי עיסוי בטיפול במחלות של המין המיני הגברי, והחליפו אותם בהשפעת הכוחות הגופניים. הם מאמינים כי פיזיותרפיה היא הרבה יותר יעילה ובטוחה יותר בטיפול prostatitis ופתולוגיות אחרות של בלוטת הערמונית.

מכשיר לעיסוי הערמונית ניתן להשתמש הן בבית והן באשפוז (או נייח) תנאים. אבל בחירת מכשיר ביתי מטופלים רבים נוטים ויברטורים ניידים, המשמשים רקטלית המורכב בלוק זרבובית מיוחדת, אשר מוכנס לתוך פי הטבעת. מכשירים כאלה הם סבירים יותר ונוחים מספיק. אתה יכול להשתמש בהם גם עם עוזר (למשל, עם אשתך) ואת עצמך.

עיסוי הערמונית עם ויברטור, כמובן, אינו יעיל ונעים כמו עיסוי רקטלי המבוצע בשיטת אצבע של אדם אהוב. אבל באותו זמן זה תחליף טוב להליך שנערך על ידי רופא, אשר רוב הגברים הם שליליים ביותר, והעדיפו לסבול כאב ואי נוחות נוספת.

יש סוג אחר של מעסה - רצועות. אלה הם מה שנקרא falloimmitters, אשר מחוברים לאגן של השותף משמשים הן עיסוי הערמונית ומשחקי מין. נכון, הרופאים מטילים ספק ביעילות ובבטיחות השימוש במכשירים כאלה, בהתחשב בכך שהם אינם מפעילים השפעה מקיפה על הערמונית, מעסים אותה רק לאורך החריץ, וקשה לשלוט על עוצמת תנועות העיסוי. בנוסף, לוקח עניין רב במשחקים ישנים, שותפים לעתים קרובות לשכוח את העובדה כי עיסוי רקטלי יש התוויות נגד רציני.

הידרומסאז '. הליך זה מתאים למי באופן מוחלט לא רוצה לבצע עיסוי בתנאים בבית החולים והם שליליים מאוד על סוגים מסורתיים של עיסוי הערמונית שתואר לעיל. Hydromassage הוא שתי חוקיות רצופות. הראשון מהם הוא טיהור, השני הוא עיסוי אחד.

ראשית אנחנו עושים חוקן טיהור. בשנת פי הטבעת בעבר, אנו מזריקים 200 מ"ל של מים מבושלים בטמפרטורה של כ 37 ° C לחכות עד הדחף כדי לצבור. צורך, לשטוף עם הטבעת סבון הנקבים, ולאחר מכן מוכנס לתוך פי הטבעת במשך כ 800 מיליליטר מים רתוחים (הערמונית עדיף לקחת מרק קמומיל בעל פעילות אנטי-דלקתית).

הרצונות לצוואה יופיעו עוד לפני הפעם הראשונה, עם זאת, אדם יצטרך לרסן אותם במשך רבע שעה, מנסה לא לשבת או לשקר, אלא ללכת, לזוז. המעי הגס ילחץ על הערמונית, ובכך יגשים מסה מוזרה. והתנועה תסייע להבטיח שהלחץ אינו קבוע, אלא פועם.

למרות הפשטות לכאורה, שיטה זו יש חסרונות שלה. ראשית, זה לא חוויה נעימה ביותר במהלך ההליך, כאשר אתה צריך לשמור על הרצונות שלך עד קצה גבול היכולת. לפעמים זה אפילו כואב. שנית, עבור כמה שגרות כאלה היומי, microflora במעי יכול להיות מופרע באופן משמעותי, כי חוקנים לשטוף את החיידקים מועיל ממנו.

באשר לאפקטיביות של מערבולת, זהו הליך רך ועדין יותר, כי הוא מתאים יותר למניעה מאשר קיפאון.

עיסוי חיצוני. זה על הרגיל עבור הרבה טיפולי עיסוי, אשר נועד לשפר את זרימת הדם ואת זרימת הלימפה באיברים של האגן הקטן. כשלעצמה, עיסוי חיצוני או עקיף למחלות ערמונית אינו נחשב הליך רפואי יעיל. במקרה זה, זה prescribed במקביל צורות רקטלית של עיסוי עיסוי השופכה כשיטה המייצב את המצב והתפקוד של מערכת הרבייה כולה של האדם בכללותו באמצעות שיפור של תזונה רקמות הנשימה.

כסיוע לאימפוטנציה ועקרות, עיסוי ערמונית עקיף יכול לשמש כשיטה עצמאית.

עיסוי הערמונית כדי להגביר את העוצמה. עכשיו נגע בקצרה בנושא של עיסוי תאילנדי, שמעניין גברים רבים, והשפעתה על בריאות הערמונית. כבר הזכרנו כי הבעיה של תחזוקה של הכוח הגברי על ידי מעסה את בלוטת הערמונית הזכירו פעיל בקשר עם מדינות המזרח, כולל סין, הודו, טייוואן, טיבט, תאילנד, ואחרים. בעקבות זאת, החלה להיווצר מערכת המאפשרת לך באמצעות פעולה על חלקים שונים בגוף כדי לשפר את מצב ותפעול איברים שונים.

עיסוי תאילנדי, שמקורו בתאילנד, הוא טכניקה מיוחדת של אקופרסורה. עיסוי תאילנדי כללי פירושו קשר קרוב עם המטופל כאשר חלקים שונים של הידיים (אגודלים, פרקי הידיים, כפות הידיים, המרפקים, אמות הידיים), רגליים, ברכיים והתקנים מיוחדים משמשים להשפיע על נקודות רגישות. עיסוי תאילנדי רויאל הוא הליך שבו הגוף של המטפל עיסוי החולה הם במרחק של 1 רגל, ואת האפקט מתבצע רק על ידי אגודלים ומדי פעם על ידי הצד החיצוני של פרק היד.

וגם בכלל  העיסוי מלכותי  - הוא ההשפעה על נקודות לחיצה לאורך קווי אנרגיה החיוניים, כמו גם את הנקודות השונות מתאימה איברים שונים של המדינה, ביצוע עיסוי דפוס מסוים יכולה להיות מושגת על מנת לשפר את מצב הערמונית, הקיבה ואיברים חיוניים אחרים של הגוף האנושי.

ההשפעה על נקודות פעילות ביולוגית לשיפור הבריאות הגברית היא שילוב של עיסוי טיפולי וארוטי. לדוגמה, כדי להגביר את התשוקה המינית (ליבידו), אתה צריך ללחוץ על האגודל עם האגודל במשך 1.5 שניות רחוק יותר מן עצם שורש, חוזר על ההליך 10 פעמים ברציפות.

אבל הנקודה המגבירה את העוצמה, ממוקמת במרכז העקב. ההשפעה על זה מתבצעת על אותו עיקרון, אבל קצת יותר חזק.

עם הפשטות לכאורה של ההשפעה, ביצוע לא תקין עלול לפגוע בבריאותו של גבר, כך עיסוי תאילנדי צריך להתבצע על ידי מומחה. על ידי שילוב עיסוי תאילנדי עם עיסוי הערמונית, אשר יכול להתבצע לבד או בעזרתו של שותף, אתה יכול להגדיל באופן משמעותי את הכוח הגברי ולשמור אותו במשך שנים רבות. כדי לחזק ולהאריך את הזיקפה טכניקות אלה, אתה יכול להוסיף עיסוי של עצם הערווה (כפות הידיים המוטלות על אזור הערווה, אתה צריך לעשות תנועה חצי עגול נגד כיוון השעון 36 פעמים) ושיטות אחרות כדי לעורר גירוי מיני. הוא האמין כי אם עיסוי של הערמונית משולב עם מציצה טכניקות דומות כדי להשיג את ההנאה הגבוהה ביותר, אז אורגזמה גבר יכול להגיע לגבהים מדהימים.

השפעה דומה על הגוף הגברי היא גם עיסוי יפני, אשר שולט על ידי בנות מאומן במיוחד - גיישה. למעשה, אנחנו מדברים על עיסוי ארוטי, שתוכנן לא רק כדי להגביר את ההתעוררות המינית, אלא גם כדי לפקח על בריאות הגבר.

סוג זה של עיסוי מבוסס על הערצת הגוף של השותף, אחרת ההשפעה לא תהיה את התוצאות הרצויות. העיסוי מתחיל עם השפעה על נקודות פעילות ביולוגית של הגב, אחרי הכל, זה איבר עובר את המטען הגבוה ביותר במהלך היום, ולכן, קודם כל זה דורש הרפיה. יתר על כן, עיסוי מרגיע מבוצע על הצוואר, הזרועות והרגליים, תוך מתן תשומת לב מיוחדת נקודות פעיל ביולוגית.

כאשר אדם רגוע לחלוטין ומוכן ליהנות, את הגישה להתחיל לעסות את האזורים הארוגניים ואת איברי המין. עיסוי  geisha היפני לבקשת הלקוח כולל ועיסוי הערמונית, אשר מקדם עוצמה מוגברת.

בתיאוריה, עבור אישה אוהבת, שום דבר לא שווה לחזור על עיסוי ארוטי של geishas יפנית עבור האיש שלו. המשחקים המיניים המוזרים האלה מביאים סיפוק רב לשני השותפים, ועם התרגול הרגיל שלהם תורמים לשמירה על כוח הגבר ובריאותו.

עיסוי מניעתי של הערמונית, אשר יכול להיות אלמנט של משחקים מיניים, לא בהכרח מתנהל מדי יום. עם מין לא סדיר אורח חיים בלתי פעיל כדי לשמר את הפעילות של הערמונית, זה מספיק כדי לפנות אליו 1-2 פעמים בשבוע. אם לאדם יש חיי מין רגילים ופעילות גופנית מתונה או גבוהה, אז אתה לא צריך לדאוג לבריאות שלך, עיסוי הערמונית ניתן לתרגל פשוט כדי לשפר את ההנאה של אינטימיות מינית.

התוויות נגד

במדינות רבות בחו"ל, הרופאים סירבו לבצע עיסוי הערמונית, בהתחשב הליך זה הטיפול לא רק יעיל, אבל גם לא בטוח. מדענים ערכו אפילו מחקרים מיוחדים שלא אישרו כי להשפעה כזו יש אפקט טיפולי.

אבל בניגוד לתוצאות שלהם יש הרבה ראיות על ההשפעות החיוביות של עיסוי הערמונית על בריאות גברים, כך הרופאים שלנו לא ממהרים לוותר על זה. דבר נוסף הוא כי ההליך יש התוויות נגד רציני, גברים לא תמיד ממהר לחלוק את מזלם עם הרופא ועוברים בדיקה מלאה, תרגול עיסוי הבית, אשר במצבים מסוימים יכול לגרום נזק חמור.

באיזה מקרים עיסוי הערמונית התווית:

 • בכל הפתולוגיה חריפה של מערכת הרבייה הגברית או החמרה של כרונית, כאשר זרימת הדם מוגברת תתרום להתפשטות הזיהום בכל הגוף. יש להבין כי תנאים חריפים מתעוררים תמיד על ידי חדירה של microflora פתוגני או הפעלה של הפתוגן אופורטוניסטי, אשר במצב לא פעיל היה נוכח בגוף, אבל לא בא לידי ביטוי.
 • עם כל מחלות זיהומיות מערכתית (מאותה סיבה, כי מערכת הדם יש לנו משותף לכל האיברים).
 • בטמפרטורת הגוף גבוהה (ראשית, זה יכול להיות תגובה להכנסת זיהום לתוך הגוף, ושנית, ההפעלה של זרימת הדם תקדם עלייה נוספת בעמודה מדחום).
 • בסרטן הערמונית (עיסוי משפר לא רק את זרימת הדם, אלא גם מגרה את זרם הלימפה מהאיבר המושפע, ויחד עם זה הוא יכול להסתובב תאים סרטניים, ויצירת גרורות).
 • עם אדנומה של הערמונית, אם הגידול כבר הגיע לגודל הגון. בשלב הראשוני של עיסוי פתולוגיה תשפר trophism רקמה ולקדם ספיגה של הגידול, אך תהליך עוד יותר יכול להיות השפעה ההפוכה (ואפילו יש סיכון כלשהו של ניוון ממאירים של גידולים).
 • ב הפרה חריפה של שתן. עיסוי כולל גירוי של הערמונית והסרת מרכיבים חיידקים ממנו, אשר לאחר הליך יש להסיר עם שתן. אם זה לא קורה, קיים סיכון גבוה של דלקת חיידקים באיברים אחרים של מערכת genitourinary.
 • עם טחורים, סדקים בפי הטבעת, דלקת של פי הטבעת וכמה מחלות קשות אחרות של המעי, רק עיסוי ערמונית ישירה (אצבע, ציוד, hydromassage) אסורה.
 • בנוכחות אבנים הערמונית, כאשר גירוי של הפרשת הפרשת הערמונית יכול להיות מלווה גירוי כואב מאוד טראומטי של אבנים.

נציגים של המין חזק נוטים למנוע את המחלות שלהם, במיוחד אלה משקפים את ההערכה העצמית שלהם כאדם ומאהב. אבל עיסוי הערמונית מבלי לקחת בחשבון את הפתולוגיות הכלולות ברשימה של התוויות נגד, לא יכול להיחשב הליך טיפולי מניעתי, שכן מניפולציות כאלה רק להחמיר את מצבו של המטופל.

trusted-source[9], [10], [11]

ההשלכות לאחר ההליך

כדי לבצע עיסוי ערמונית לבד בבית או בעזרת בן זוג אפשרי תחת כל אדם. ואם זה מניפולציה מניעתית, המתבצעת בהעדר פתולוגיות המפורטות התוויות נגד עיסוי, מחלות דלקתיות כרוניות של הערמונית, אז הם בדרך כלל לא לגרום נזק. העיקר הוא לא להגזים, ואז עיסוי יהיה מלווה רק על ידי תחושות נעימות ולחזק את העוצמה.

ארוטי הנאה מקסימלית (aka מונעת) עיסוי מביא כשהוא ביצע את האישה שאהב, אין שום דבר פסול אם השותף יכול לעזור הבעל או המאהב שלה לא קל להשיג אורגזמה חזקה, אלא גם לשפר את הביצועים של מערכת הרבייה של גברים בכלל.

אבל אם זה שאלה של prostatitis או כל מחלה אחרת מלווה גידול כואב בגודל של הגוף, עיסוי טיפולי פעיל של הערמונית יהיה מלווה אי נוחות וכאב. בואו ננסה להבין מה באמת צריך להיות התחושות כאשר ואחרי העיסוי של הערמונית.

אם כל התוויות נגד נלקחים בחשבון, את עוצמת ועוצמת ההשפעה על האיבר מחושב כראוי, החולה הוא פסיכולוגית מכוון את הנוהל, זה לא צריך לגרום כל אי נוחות. עיסוי חיצוני הוא מלווה בדרך כלל רק תחושות נעימות, המהווה עדות להתנהגות נכונה.

אבל עם עיסוי ישיר, דברים לא תמיד ללכת בצורה חלקה. לרוב, אשמת שרירי האגן הקטן הופכת לאשמה של תחושות לא נעימות בעת החדרת האצבע או התקשרות המנגנון לתוך פי הטבעת. כדי למנוע זאת, המטופלים מומלץ להירגע, וזה לא תוצאה של כל בגלל פחד או לא אוהב את ההליך.

במהלך עיסוי טיפולי כאב ערמונית עשוי להיות קשור לפעולות הצולעות של האדם בביצוע העיסוי (מטפל מנוסה, שותף מיני, או החולה עצמו), יותר מדי כוח לחיצה על גוף כואב, שיתוף morbidities קיים (כגון דלקת שלפוחית שתן או קוליטיס). כאב בזמן ההליך הוא אינדיקציה לכך שהוא מבוצע באופן שגוי או פתולוגיות מסוימות לא נלקחים בחשבון. במקרה של תחושות כאלה עיסוי צריך לעצור ואם יש צורך לעבור מחקרים נוספים.

כדי למזער את אי הנוחות במהלך ההליך, את עוצמת החשיפה מומלץ להגדיל בהדרגה לנוהל לפרוצדורה. לפני החדרת אצבע או זרבובית ויברטור לתוך הפתח האנאלי, עיסוי מרגיע של פי הטבעת ופי הטבעת צריך להיעשות כדי להקל על המתח של השרירים של הספקטרום של פי הטבעת.

תלונות על מה כואב הערמונית לאחר עיסוי, קורה לעתים קרובות למדי. וזה לא מפתיע, כי היתה השפעה מכנית על איבר מודלק, אשר לאחר מכן גורם לכאב שעליו לעבור במשך כמה שעות, ולאחר מכן האיש יהיה הרבה יותר קל.

בנוסף לכאב, תסמינים אחרים עשויים להופיע, כגון צריבה בשופכה, בעיות בשתן ובעוצמה. כל התסמינים האלה צריכים להיות בתוך 3-4 שעות, אבל אם הם נצפו אפילו למחרת, ייעוץ מומחה הוא הכרחי, שכן מצב זה עשוי להצביע על התפתחות של סיבוכים (למשל, על החמרה של prostatitis).

הקצבות עבור עיסוי הערמונית לא צריך להפחיד גבר, כי יש גירוי של הגוף אחראי על שפיכה. אין זה מפתיע שהמניפולציה תלווה בשחרור הזרע. להיפך, זה מעיד על האפקטיביות של המאבק נגד תופעות עומדים.

אבל יש ניואנס קטן אחד. אם הבחירה היא שקוף עם גוון לבן, אז הכל בסדר. אבל המראה של טיפות של צבע צהוב או ירקרק נוזלי הוא עדות לתהליך ססגוני, עורר על ידי זיהום חיידקי. במקרה זה, עליך תמיד להתייעץ עם רופא אשר יבצע ניתוח הולם של סוד מופרש יהיה לקבוע קורס יעיל של טיפול אנטיביוטי.

סיבוכים לאחר עיסוי מסומנים בדרך כלל אם התוויות נגד לפרוצדורה לא נלקחו בחשבון. רופא מנוסה במקרים אלה אפילו לא מתחייב לעבוד, אבל המטופלים עצמם, עיסוי הבית בפועל, לא לעתים קרובות לחשוב על ההשלכות.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

כיצד להחליף עיסוי הערמונית?

רוב הפרקים של התפתחות מחלות אשר הטיפול בהם מוחל עיסוי של הערמונית קשורות עם גודש באזור האגן, נגרמת על ידי פעילות מוטורית נמוכה של המטופל. מתברר כי אם תתחיל לנוע באופן פעיל יותר ולייצב את חיי המין שלך, קיפאון יכול להיות מסולק בהדרגה.

ברור כי החלת עיסוי הערמונית, אתה יכול להשיג את הרצוי הרבה יותר מהר. דבר נוסף הוא שלא כולם מוכנים לנוהל של "אלימות", הכולל חדירה לתוך פי הטבעת. עיסוי ישיר, כמובן, ניתן להחליף בעקיפין, אבל היעילות של הטיפול עם זה יהיה נמוך יותר ואת ההשפעה יבוא מאוחר יותר.

אם אתה מעסה את האזור הפריניאלי, אשר מתורגל אפילו על ידי גיישה, אתה יכול לשפר את האפקט בעזרת אמצעים מאולתרים (למשל, כדור טניס). הכדור ממוקם על מושב לא מוצק לשבת על גבי זה, מה שהופך תנועה נדנדה עם הגוף. לחלופין, אתה יכול פשוט לשאוב את הכדור לאורך perignum מן פי הטבעת אל שק האשכים, התאמת כוח הלחץ עם הידיים.

עיסוי זה משולב היטב עם תנועות פעיל לאורך כל היום. זה יכול להיות פועל, הליכה מהירה, רכיבה על אופניים או אופניים נייחים. בשביל מה? כדי לעורר את זרימת הדם באגן קטן, כדי למנוע קיפאון של דם בעורקים, כדי לשפר תהליכים מטבוליים ברקמות של איברים.

אבל מכיוון שאנו משתמשים בתנועה לא למטרות מניעתיות, אלא למטרות טיפוליות, חשוב מאוד לוודא שהליכה מהירה וארוכה (כ -3 ק"מ לגישה). לעשות על אופניים נייחים או רכיבה על אופניים צריך גם לפחות 1 שעה ביום.

עכשיו בואו נראה כמה תרגילים להחליף עיסוי הערמונית:

 • בעמידה, הוא מנסה לצייר את פי הטבעת פנימה, לסירוגין את המתח ואת הרפיה של השרירים לסירוגין. אתה יכול להשלים את התרגיל עם המתח של השרירים של הישבן. אנו מבצעים נסיגות לפחות 20 פעמים.
 • התרגיל "מספריים" גם עובד היטב, המורכב לסירוגין חציית הרגליים הרים מעל פני השטח. בשכיבה על הגב, זה מבוצע לעתים קרובות על ידי נשים כדי לחזק את שרירי האגן, וגברים יצטרכו להיות מועיל לגירוי הערמונית. וגם את המין החלש מומלץ לבצע הן במצב שכיבה על הגב, שוכב על הבטן, החל 5-8 פעמים ולהביא עד 20 פעמים לכל גישה.
 • שוכב על הגב שלך אתה יכול לבצע תרגיל אחד שימושי יותר - "אופניים". חזור על זה 20 פעמים או יותר יכול כל אדם מכבד את עצמו.
 • אחד התרגילים הקלה ביותר לשיפור תפקוד הערמונית נחשב הליכה רגילה על המדרגות. מי מתברר, אתה יכול ללכת, דורך צעד אחד או יותר. זהו תרגיל אוניברסלי אשר לא רק להעלות את הטון של הערמונית ולמנוע קיפאון, אלא גם לקדם את הבריאות של איברים ומערכות אחרות של הגוף, להגדיל את הסיבולת הפיזית, כלומר. לעשות אדם חזק מכל הבחינות.

התרגילים הנ"ל הן נהדרות הן למניעת וטיפול של הערמונית. אבל במקרה האחרון, זה עדיין שווה להתייעץ עם רופא אשר יסייע להפוך מורכב בטוח ויעיל של טיפול גופני עבור מחלה מסוימת.

ביקורות על עיסוי הערמונית

עיסוי הערמונית הוא הליך יעיל ויעיל המשפר את התוצאות של טיפול רפואי, במהירות מבטלת את הסימפטומים של קיפאון ודלקת, ניתן להשתמש הן לטיפול במחלות הגברי למניעה שלהם. הרופאים לנקוט מניפולציות כאלה לעתים קרובות למדי, אבל אין ביקורות רבות כל כך מהחולים על תוצאות ההליכים באינטרנט.

הסיבה למצב זה היא חוסר הרצון של גברים לדבר על בעיות עדינות כאלה דרכים לפתור אותם. מעטים מוכנים לחלוק עם כל העולם כי הוא התחיל בעיות עם זקפה או מעונה prostatitis. לעתים קרובות יותר, לאישה אכפתית הוא נאלץ לפנות לרופא, אשר, אגב, הוא הרבה יותר מוכן לחלוק את תוצאות הטיפול.

המעטים שעזבו את דעתם על עיסוי הערמונית, עשו זאת במוסד רפואי והיו שבעי רצון מהפתרון המהיר של בעיות הגברים, שעבורן התמנה העיסוי. אבל המידע על עיסוי, שנערך באופן עצמאי בבית, הוא נדיר (אלא אם כן אתה אומר?), ולא את העובדה שהם אמינים.

נשים משתתפות באופן פעיל את היתרונות של עיסוי הערמונית המאהב שלהם, עוזר להחזיר את הפעילות המינית ולהקל על כאב ואי נוחות בעת השתנה. ובמיוחד להתענג על הנושא של עיסוי ארוטי, שילוב של עיסוי הערמונית גירוי הפין. כדי לתאר את התחושות של גברים אין להם אפילו מספיק מילים, אם כי הגברים עצמם חולקים פרטים כאלה, אלא עם חברים לבירה.

באופן כללי, משוב שלילי על עיסוי הערמונית הוא חריג לכללים והוא קשור ליישום מקצועי של ההליך, מה שגרם את המראה של תחושות מאוד לא נעימות וכואבות. אף אחד לא ממהר לספר על הטעויות שלהם, ולכן צנזורה בדרך כלל ללכת לכיוון הרופא.

עיסוי ערמונית - שיטה טיפולית מונעת, היחס אשר עשוי להשתנות. הדעות להשתנות משלילי מאוד בשל דחיית עצם הרעיון של גישה רקטלית לגוף ואי נוחות לאחר ההליך כדי נלהב הקשורים היכולת לפתור בעיות של גברים מהר. אתה צריך להבין שבלי הרצון של המטופל והרופא לא יכול להתעקש על ההליך, והגבר יש את הזכות להחליט אם הוא צריך את זה או לא, להגביל תרופות או לשפר טיפולי הטיפול ועיסוי הפיסיים שלו, ואם רצויה, ולהמשיך להשתמש הניסיון לשמור הגברי שלהם בריאות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.