Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

עירוי דם: בדיקה בטרנספוזיה

המומחה הרפואי של המאמר

המטולוג, oncohematologist
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

יותר מ -23 מיליון מנות דם בשנה מוזנות לארה"ב. למרות שבנושא ההליך הנוכחי של עירוי הדם הוא הרבה יותר בטוח מאשר קודם לכן, הסיכון (ותפיסת הסיכון של הציבור) מחייבים את הסכמתם המדויקת של המטופל לעירוי דם בכל המקרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

אוסף דם

בארצות הברית, הרכש, האחסון וההובלה של הדם ורכיביו מוסדר על ידי ה- FDA (ה- Food and Drug Administration), איגוד בנק הדם האמריקני ולפעמים על ידי רשויות הבריאות המקומיות. בחירת התורמים כוללת מילוי שאלון מפורט, שיחה עם רופא, מדידת טמפרטורת הגוף, קצב לב, לחץ דם וקביעת רמות המוגלובין. במקרים מסוימים, תורמים פוטנציאליים נדחים כניעת דם באופן זמני או לצמיתות. קריטריונים לסירוב הם הגנה על התורם הפוטנציאלי מפני השלכות שליליות אפשריות כאשר תורמים דם, ואת הנמען מהמחלה. משלוח הדם יכול להתבצע לא יותר מ 1 פעם כל 56 ימים. עם חריגים נדירים, תורמים דם לא משלמים.

הסיבות לעיכוב או מניעת דם (ארה"ב) 

דחייה

כתב ויתור

אנמיה.

השימוש בתרופות מסוימות.

מבצע

חיסונים ספציפיים.

מלריה או הסיכון ללקות במלריה.

הריון.

עירוי ב -12 החודשים האחרונים

קשרים אחרונים עם חולה הפטיטיס.

קעקועים אחרונים.

יתר לחץ דם בלתי מבוקר

איידס, סיכון גבוה לזיהום (למשל, שימוש בסמים תוך ורידי, מגע מיני עם חולה עם HIV), הומוסקסואליות גברית.

השימוש באינסולין שור מאז 1980.

סרטן (למעט טפסים לריפוי קל).

מחלות דימומיות תורשתיות.

הפטיטיס.

חיילים ששירתו בבסיסים צבאיים בארה"ב, גרמניה, בלגיה, הולנד 6 חודשים בין 1980 ל -1990. או באירופה בין השנים 1980 ו -1996.

מקבלי כל מרכיב דם בבריטניה מ -1980 ועד היום.

אסתמה חדה.

מחלת לב קשה.

הישאר בבריטניה (> 3 חודשים בין 1980 ל -1996), אירופה (5 שנים מאז 1980) וצרפת (5 שנים מאז 1980)

נפח סטנדרטי למסירה של הדם הוא 450 מ"ל של דם שלם, אשר נאסף בשקית פלסטיק המכיל נוגדי קרישה. כל דם או מסת אדומה עם חומר משמר המכיל ציטראט-פוספט-דקסטרוז-אדנין ניתן לאחסן עד 35 ימים. מסתורית אדומה עם תוספת של חומר משמר המכיל adenine-dextrose-sodium כלורי ניתן לאחסן עד 42 ימים.

להוביל דם אוטולוגי, שבו המטופל הוא transfused עם הדם שלו, היא השיטה הבטוחה ביותר של עירוי. 2-3 שבועות לפני הניתוח, 3-4 מנות של דם שלם או מסה כדוריתית נאספות עם מינוי הברזל ההכנות למטופל. ניתן גם לאסוף דם בעזרת טכניקות מיוחדות לאחר טראומה, פעולות ניתוחיות עבור עירויי דם הבאים.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

בדיקה בטרנספוזיה

המחקר של דם התורם כולל הקלדה על אנטיגנים ABO ו- Rh (D), בדיקות עבור נוגדנים וסינון עבור סמנים של מחלות זיהומיות.

בדיקת תאימות לפני עירוי כוללת קביעת הדם של הנמען על אנטיגנים ABO ו- Rh (D), בודק את הסרום של הנמען עבור נוגדנים לאנטיגנים התא האדום; את התגובה של התאמה צולבת של הסרום של הנמען אריתרוציטים של התורם. מחקרים תאימות מבוצעות רק לפני עירוי, במקרים חירום, בדיקות מבוצעת לאחר משלוח הדם של בנק הדם. לנתוני הבדיקות שנערכו יש תפקיד חשוב באבחון תגובות פוסט טראנספוזיות.

בדיקת דם למחלות זיהומיות 

הגדרת DNA

הגדרת אנטיגנים

הגדרת נוגדנים

וירוס הפטיטיס C

אנטיגן פני השטח של נגיף הפטיטיס B

אנטיגן הליבה של וירוס הפטיטיס B

HIV

HIV-1 p24

הפטיטיס C

נילוס המערבי

עגבת

HIV-1 ו- 2. אדם T-cell lymphotropic וירוס אני ו- III

ABO הקלדת הדם התורם והמקבל מבוצעת כדי למנוע אי תאימות עירוי של אריתרוציטים. בדרך כלל, דם עבור עירוי צריך להיות בקבוצה ABO זהה לזו של הנמען. במקרים דחופים או כאשר קבוצת ABO מוטלת בספק או לא ידועה, ניתן להשתמש במסה של כריתת הדם של קבוצת O-Rh שלילי שאינה מכילה A ו- B- אנטיגנים לחולים עם כל קבוצת דם.

Rh- הקלדה קובע את נוכחות (Rh- חיובי) או היעדר של Rh (D) גורם (Rh- שלילי) על כדוריות דם אדומות. חולים שלילי שלילי צריך תמיד לקבל דם שלילי של Rh, למעט במצבים המאיימים על החיים, כאשר דם שלילי של Rh אינו זמין.

כאשר נוגדנים חיוביים מאושרים באמצעות כתם המערבי או immunoblotting רקומביננטי. חולי Rh- חיובי יכול לקבל דם חיובי או Rh- שלילי דם. לפעמים תאי הדם האדומים של האדם החיובי Rh מגיבים היטב כדי Rh-הקלדה רגילה (D החלש או D u החיובי), אבל האנשים האלה נחשבים Rh החיובי.

בדיקות נוגדן עבור נוגדנים נוגדי כדורית נוגדי נדיר מבוצעות באופן שגרתי בחולים חשודים ו preenatally על דגימות דם אימהיות. נוגדנים נדירים נגד כדורית דם הם ספציפיים לאנטיגנים של כדוריות דם אחרות, כמו A ו- B [לדוגמה, Rh0 (D), Kell (K), Duffy (Fy)]. גילוי מוקדם חשוב, שכן נוגדנים כאלה יכולים לגרום לתגובות עירוי המוליטיות חמורות או למחלה המוליטית של התינוק, ובנוסף לכך הם יכולים לסבך בצורה משמעותית את בדיקת הדם לתאימות ואת אספקת הדם התואם.

בדיקת עקיפין עקיפה (בדיקת קומבס עקיפה) משמשת לסיקור נוגדנים נוגדי כדורית נדיר. בדיקות אלו יכולות להיות חיוביות בנוכחות נוגדנים נוגדי כדורית נוירונים או כאשר נוגדנים חופשיים (לא אדומים של תאי דם) נוכחים באנמיה המוליטית אוטואימונית. אריתרוציטים השליטה הם מעורבים עם סרום החולה, מודגרות, שטף, נבדק עם מגיב antiglobulin ונצפתה עבור התלכדות. בעת גילוי נוגדנים, נקבעת סגוליותם. הידע של הספציפיות של נוגדנים מסייע להעריך את המשמעות הקלינית שלהם, אשר חשוב לבחירה של דם תואם וניהול של המחלה hemolytic של תינוקות.

מבחן אנטיגלולולין ישיר (מבחן ישיר של קומבס) מזהה נוגדנים המכסים את אריתרוציטים של החולה in vivo. הבדיקה משמשת לחשיפת המוליזה של המערכת החיסונית. אריתרוציטים של המטופל נבדקים ישירות עם מגיב antiglobulin ונצפתה עבור התלכדות. אם התוצאה חיובית, אם יש תאימות עם הנתונים הקליניים, חשוד anemia hemolytic אנמיה, המוליזה המושרה על ידי תרופות, תגובה עירוי או מחלה hemolytic של תינוקות הוא חשוד.

קביעת טיטר נוגדנים מבוצעת אם זה חשוב מבחינה קלינית להקמת נוגדנים נוגדי ארית נוירונים נדירים בסרום של נשים בהריון או בחולים עם אנמיה hemolytic קר אוטואימוניות. טיטר של נוגדנים של האם במידה רבה בקורלציה עם חומרת המחלה המוליטית בקבוצה עוברית לא תואמת. ההגדרה שלו משמשת לעתים קרובות כמדריך בטיפול במחלות המוליטיות של תינוקות, יחד עם בדיקת אולטרסאונד ובדיקה של נוזל השפיר.

מחקר נוסף על תאימות צולבת, ABO / Rh- הקלדה ונוגדן נוגדנים מגדילה את דיוק של גילוי תאימות על ידי 0.01% בלבד. אם לנמען יש נוגדנים נוגדי-נוגדנים קליניים, הדם התורם מוגבל למבחר של אריתרוציטים, שלילי עבור האנטיגנים המתאימים. בדיקות תאימות נוספות מבוצעות על ידי שילוב של הסרום של הנמען, אריתרוציטים של התורם ואת מגיב antiglobulin. אצל נמענים ללא נוגדנים נוגדי-נוגדי-נוגדנים, מחקר ישיר של תאימות צולבת, ללא ביצוע שלב אנטיגלובולין, מאשר תאימות במערכת ABO.

עירוי דחוף מתבצע בהעדר מספיק זמן (פחות מ 60 דקות) כדי לבצע באופן מלא את כל הבדיקות כאשר החולה הוא בהלם hemorrhagic. אם הזמן מאפשר (זה לוקח בערך 10 דקות), בדיקות ABO / Rh תאימות מבוצעת. בנסיבות דחופות יותר, עם קבוצת דם לא ידועה, קבוצת O היא transfused ו, עבור סוג Rh לא מוגדר, דם Rh- שלילי.

בדיקת דם מלאה לא תידרש בכל המקרים. הדם של החולה מודפס על אנטיגנים ABO / Rh ומוצג לתוכן נוגדנים. אם העדר נוגדנים מזוהה, אז, במקרים של עירוי, זה מספיק כדי לקבוע את התאימות של ABO / Rh ללא שלב מגיבים אנטיגלובולין. בנוכחות נוגדנים נדירים, יש צורך לבצע בדיקת דם מלאה תאימות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.