^

בריאות

איך ומה ניתן להסיר יבלות בבית?

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 10.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המראה על פני העור של מוקדי צמיחה של קרטינוציטים אפיתל בצורת יבלות היא בעיה דרמטולוגית נפוצה מאוד. ורבים מתעניינים כיצד להסיר במהירות יבלת, ובאילו אמצעים ושיטות זמינים ניתן לעשות זאת. [1]

כיצד להסיר יבלת בבית?

יש לזכור כי יבלת היא תוצאה של פגיעה בתאי העור  על ידי וירוס הפפילומה האנושי  (HPV), הגורם להתרבותם בצורה אינטנסיבית יותר ובשל כך היא מתרבה ומשכפלת את ה-DNA שלה לתאי אפיתל. אפילו ב-ICD-10, יבלות אינן מסווגות כמחלות דרמטולוגיות, אלא כסוג של זיהומים ויראליים המשפיעים על העור והריריות.

קראו בהרחבה -  יבלות: גורמים, תסמינים, אבחון, טיפול

אם רופא העור, לאחר ביצוע בדיקה, קבע במדויק שיש לך יבלת, אז הוא ימליץ להשתמש בבית בחומרים חיצוניים כגון אימיקוומוד (אלדרה), טרטינואין (רטינון-A), פנביר, דיתרנול, משחת קולהמין וכו'. הפרטים -  משחות ליבלות . [2]

אופן הסרת יבלות על הידיים, האצבעות, הרגליים, הסוליות מתואר בפירוט בפרסומים:

כיצד להסיר יבלת על הפנים - על האף, על הלחי או על השפה, קרא את המאמר -  כיצד להיפטר מיבלות

ומידע מפורט על האמצעים שעוזרים להסיר יבלת על העפעף, בחומר -  יבלות על העפעפיים

כיצד להסיר יבלת על פי הטבעת? יבלות אנוגניות הן פפילומות ויראליות, הנקראות גם יבלות באברי המין. מסירים אותם בעזרת מצרף יבלות Kondilin - תמיסה של פודופילוטוקסין, אותה יש למרוח על היבלת במשך שלושה ימים (פעמיים ביום) ולהשאיר לייבוש מלא. כדי להגן על העור שמסביב ממגע מקרי עם התרופה, יש לשמן אותו בקרם על בסיס וזלין.

מידע מלא יותר על האמצעים להסרת יבלות כאלה בחומר -  טיפול ביבלות באברי המין

כיצד להסיר יבלות ויראליות תלויות (פפילומות) באמצעות אמצעים חיצוניים, בפירוט במאמר -  משחות לפפילומות

כיצד להסיר את שורש היבלת על כפות הרגליים)? עקב לחץ מכני מתמיד, היבלת הצמחית או הצמחית שטוחה מלמעלה, וחלקה התחתון, המכונה שורש, מעמיק לתוך השכבה התחתונה של העור. כדי להסיר רקמות קרטיניות אלו, יש לרכך אותן, לשם כך הן משתמשות בחומר הקרטוליטי הפופולרי ביותר - חומצה סליצילית 15-30%, מורחים אותה על היבלת ומכסים את המקום הזה בנייר דבק - למשך שלושה עד ארבעה ימים. כמו כן מותר להשתמש בחומצה הידרוקסיאצטית (גליקולית) 15%, 20% חומצה טריכלורואצטית, פירובית ופורמית וכן בגלוטראלדהיד ו-15% פורמלדהיד. לאחר הסרת המדבקה, יש להסיר את היבלת המרוככת הנדבקת אליו יחד עם ה"שורש". לפעמים עשוי להידרש מספרי ציפורניים עדינות או אזמל כדי להסיר את שאריות הרקמה הנגועה בווירוס. 

הורים רוצים לדעת איך להסיר יבלת מילד שמפריעה לו או מקלקלת את המראה שלו. בילדות, שנה-שנתיים לאחר הופעת היבלות עלולות להיעלם ללא כל טיפול, ראה לפרטים נוספים -  יבלות בילדים

וכשצריך אז משתמשים באותה חומצה סליצילית (שמשמשת לשימון היבלת כל יום, לפעמים טיפול כזה נמשך יותר מחודשיים), אותן משחות ותמיסות, אותו צריבה של יבלות עם יוד. ואם היבלות בחרו בחלקים בולטים בגוף, הם פונים להקפאתן החוצה - קריותרפיה (אבל על כך בהמשך).

כיצד להסיר יבלות באמצעים חלופיים?

לא כל התרופות הפופולריות עוזרות להיפטר מהבעיה הדרמטולוגית הזו, ורבות מהשיטות ה"מסורתיות" הללו יכולות להיות מסווגות כאמונות טפלות. לדוגמה, איך אפשר להסיר יבלת עם בשר על ידי שפשוף אותה על יבלת וקבורת חתיכה זו בשממה? יש אפשרות כזו: הם משפשפים את היבלות בפירור לחם (בהכרח גנוב!) ואז הם מאכילים אותו לציפורי בר. או מה הטעם להרטיב את היבלת ברוק בבוקר, כלומר מיד לאחר ההתעוררות (אחרי האכילה). כמו כן, מומלץ להעביר קשית סביב כל יבלת (לכל יבלת צריך קשית נפרדת), לאסוף אותם בצרור, לקשור קשר ולצרוב.

כיצד להסיר יבלות בחוט וכיצד לעשות זאת נכון ניתן למצוא בפרסום -  הסרת יבלת בחוט

כיצד להסיר יבלות עם תפוח

הם ממליצים לחתוך את התפוח לשניים, לשפשף את היבלת לסירוגין עם שני החצאים, לחבר אותם ולקבור אותם באדמה...

אתה כנראה יכול להסתדר בלי הזלפה: כתב העת למדעי הביולוגיה בשנת 2014 דיווח על תוצאות מחקרי הרפואה המסורתית שנערכו על ידי מומחים מהאוניברסיטה למדעי הרפואה בטהרן (איראן), אשר קבעו יתרון מסוים לטיפול ביבלות עור חמוצות מיץ תפוחים המכיל הרבה מגנזיום. [3]

כיצד להסיר יבלת עם תפוחי אדמה

כל הפעולות דומות לנוהל עם תפוח, אך ללא הזלפה. כל שעליך לעשות הוא לשפשף את היבלת פעמיים ביום (בוקר וערב) למשך 15-20 ימים, ולאפשר למיץ תפוחי האדמה הגולמי להיספג בעור. אין הוכחה לכך שחומצות מיץ תפוחי אדמה הורגות את HPV. בנוסף, ה"מתכון" הזה לא מפרט מה צריך להיות תפוחי האדמה. ותפוח האדמה חייב להיות ירוק מבחוץ, כי רק אז יש בו מספיק גליקואלקלואידים - סולנין וא-צ'קונין, שהם קוטלי חרקים רעילים ופטריות שמייצר הצמח.

כיצד להסיר יבלות עם שום

נמצא שתרופה זו עובדת מכיוון שמריחה יומית של משחה של שום טרי טחון על היבלות (למשך שבוע עד שבועיים) עוזרת להרוג את הנגיף הגורם להן. התכונות האנטי-מיקרוביאליות והאנטי-ויראליות החזקות של השום נובעות מתרכובת הגופרית אליצין. [4], [5]

בנוסף, סוכנים כאלה משמשים לצריבה של יבלות, כמו גם לטיפול בהם כדי לעורר תמוגה של רקמות פתולוגיות:

  • מיץ מחלקים טחונים של חמאה קאוסטית (Ranunculus acris);
  • חלב שן הארי (מיץ המופרש מגבעול הפרח של הצמח כשהוא נקטף);
  • מיץ מהעלים והגבעולים של לענה כסף (Artemisia argi);
  • תמצית אלכוהול מהזרעים והעלים של הצובע (Genista tinctoria);
  • מיץ חלב (Euphorbia resinifera);
  • תמיסת אלכוהול של עלי הבורסקאות (Cotinus coggygria);
  • תמצית אלכוהול של קני שורש podophyllin (Podophyllum hexandrum);
  • מיץ מפירות בוסר של עץ תאנה (תאנה).

לבסוף, צריבה של יבלות עם celandine (Chelidonium majus), ליתר דיוק, עם המיץ הטרי שלה, משמש באופן מסורתי. הוא מכיל את האלקלואיד כלידונין, אשר עוצר את חלוקת התאים בשלב המיטוטי. אבל יש צורך למרוח את המיץ לעתים קרובות ככל האפשר - עד 15-20 פעמים במהלך היום, והתהליך עצמו יכול לקחת שבועיים עד שלושה. קרא גם -  הסרת יבלות עם celandine

נשאלת השאלה, כיצד להסיר יבלות עם Supercleaner? אין מיץ סילנדין במוצר בשם זה: זוהי תמיסה של נתרן ביקרבונט (סודה לשתייה), נתרן כלורי (מלח שולחן) ואלקלי חזק - נתרן הידרוקסיד (סודה קאוסטית), אשר מאכל את העור. לכן, תרופה זו מוחלת על היבלת רק טיפה אחת ליום, ותקופת השימוש בה מוגבלת לשלושה ימים.

כיצד להסיר יבלת עם חומצה אצטית וחומץ

אף אחד לא משתמש בחומצה אצטית בריכוז של כ-100% (מה שנקרא קרחון); יש לוותר על השימוש בתמצית אצטית (תמיסה מימית של חומצה אצטית 70%), שכן נמק רקמות קרישה עשוי להיות עמוק מדי. מנסים להסיר יבלות עם תמיסת חומצה אצטית 30% על ידי הרטבתן פעמיים ביום ומתן לייבוש.

אתה יכול להסיר יבלת עם חומץ (6-9%) על ידי מריחת צמר גפן לח עליה (לשלוש עד ארבע שעות), לקבע אותה עם סרט דבק. מומלץ להשתמש בחומץ תפוחים טבעי, שניתן לערבב עם מיץ לימון טרי (1:1).

גם הוצאת יבלת עם חומץ וקמח היא קלה: לאחר ערבוב הקמח עם חומץ, מכינים עוגה קטנה, שמים אותה על היבלת, ואז הכל, כמו במקרה הקודם.

הדרך להסיר יבלת עם בצל וחומץ היא שאחרי שחותכים את החלק העליון של הבצל ומוציאים ממנו חלק מהעיסה, יוצקים מלח לתוך החור שנוצר. כאשר מיץ מופיע תחת פעולתו, הוא מעורבב עם אותה כמות של חומץ 9%; להרטיב ספוגית בנוזל זה ולהניח אותה על היבלת למשך מספר שעות (לתקן אותה עם סרט דבק). זה נעשה כל יום עד שהיבלת נושרת. [6], [7]

כיצד להסיר יבלת עם עיפרון

עיפרון לפיס מצרף בדים, מכיוון שהוא מורכב מחנקת כסף. יבלת יבשה נמרח פעמיים ביום בעיפרון, שתחילה יש להרטיב את קצהו (במים רגילים). משך היישום הוא אינדיבידואלי (עד חודש עד חודש וחצי), אך יבלות לא ישנות במיוחד נעלמות במחצית מהמקרים לאחר שלושה שבועות. שיטה זו יכולה לשמש ילדים ונשים בהריון.

כיצד להסיר יבלת עם מי חמצן

הצורה התגובתית של החמצן בהרכב מי חמצן (פרוקסיד) בעת חשיפה לעור מובילה ללחץ חמצוני בתאי העור (במקרה זה, ברקמת היבלת), הגורם לכוויות כימיות ובעקבותיו לנמק.

כדי להסיר את היבלת, מורחים טיפה של תמיסת מי חמצן של 3-5% על פני השטח שלה, עוזרים לה להיספג (אפשר להשתמש בצמר גפן) ומאפשרים לה להתייבש. רופאי עור אומרים שאם מניפולציה זו מתבצעת כל יום כל 4-5 שעות, אז לאחר 12-14 ימים לא יהיה זכר ליבלת.

אבל שמן כמון שחור או קלונג'י - שמן כמון שחור מיבלות לא עוזר, למרות תכונותיו נוגדות החמצון והאנטיהיסטמינים. ביישום חיצוני, שמן זרעים מפרי צמח הניגלה סאטיבה, על פי כתב העת Journal of Dermatology & Dermatologic Surgery, מפחית את השכיחות של פלאקים פסוריאטיים, מפחית פריחות אקנה ומקל על ריפוי נגעי עור דלקתיים. אבל הסרת יבלות ופפילומות עם זה לא מוזכרת על ידי מומחים. [8]

צריבה של יבלות

יבלות נראות כמו יציאות שטוחות, חצי כדוריות או חדות של האפידרמיס. בדרך כלל הציפוי שלהם צפוף למדי, המורכב מתאי שטוח, שמתחתיהם יש רקמה רכה ומדממת בקלות שנוצרת על ידי קרטינוציטים. אם היבלת לא נעלמה מעצמה (וזה קורה כאשר המערכת החיסונית של הגוף מתחזקת), אז ניתן להשתמש בשיטות אבלטיביות אם היא עולה משמעותית מעל פני העור.

אלו מתורגלים כיום בצריבה עם זרם חשמלי (דיהתרמוקואגולציה) וצריבה של יבלות בלייזר (פולס, פוטוסלקטיבי, פחמן דו חמצני, ניאודימיום). הליכים אלה פולשניים למדי, וצלקות נותרות לאחריהם. פרטים בפרסום -  הסרת יבלות . [9]

אבל היום הדרך הפופולרית ביותר היא הקפאה או צריבה עם חנקן נוזלי. הוא מיושם במהירות, אך כפי שמראים תרגול וניסויים אקראיים, התקנת יבלות לא יעילה בכל המקרים, למשל, הוא הפסיק לשמש ליבלות צמח. קרא עוד -  הסרת יבלות בחנקן [10]

כמה מפגשי צריבה יידרש כדי להסיר יבלת? זה תלוי בגודל המבנה, הלוקליזציה שלו, וגם כמה זמן הוא קם. לדברי מומחים, לאחר שלושה או ארבעה הליכים, היבלת לאחר צריבה התכהה, הצהיבה ונשרה אצל פחות מרבע מהחולים. עם לוקליזציה של יבלות על הידיים, הן הוסרו ב-63% מהמקרים.

על פי תקן הטיפול, מפגשים של צריבה עם חנקן נוזלי חוזרים על עצמם כל 2-3 שבועות עד להשגת תוצאה חיובית; המספר המרבי המותר של מפגשים הוא לא יותר משישה. השימוש בלייזר יכול לתת תוצאות לאחר שני הליכים. [11]

השלכות אפשריות לאחר צריבה של יבלות כוללות נזק לרקמות בריאות עם דלקת ונמק שלהן; הפרה של שלמות דפנות כלי הדם או קצות העצבים עם היפסתזיה מוגבלת מקומית חלקית; נזק לתאי פיגמנט בעור עם התפתחות של היפר מוקד או היפופיגמנטציה; היווצרות רקמת צלקת.

איך נראית יבלת לאחר צריבה בחנקן נוזלי? העור סביב היבלת לאחר ההליך הראשון מאבד את צבעו הטבעי והופך לבן (מכוויות קור), ולאחר זמן מה מופיע גוון אדמדם, שהופך במהירות להיפרמיה מתמשכת.

זה די טבעי שלאחר צריבה של היבלת, הופיעה נפיחות סביב המקום שטופל בחנקן נוזלי. ואם לאחר צריבה היבלת כואבת, גם זה בסדר הדברים, שכן במהלך החשיפה לעור מגרות הקולטנים הנוציספטיביים שלה.

זה גם נורמלי לחלוטין מנקודת מבט רפואית שבוועה מלאה באקסודאט סרוסי, שלפוחית שנוצרה על פני העור לאחר צריבה של היבלת - כתוצאה בלתי נמנעת מחשיפה לטמפרטורה נמוכה במיוחד של חנקן נוזלי (-195.8). °C) ושחרור תאי אפידרמיס ונוזל שנהרסים לתוך החלל הבין-תאי הבסיסי לשכבות העור.

אגב, העדר בועה לאחר צריבה של היבלת מעיד על זמן חשיפה לא מספק של הקירור על העור, ולכן הוא לא קפא כצפוי, והיבלת - אם גודלה משמעותי - לא צפויה להיעלם במהירות ללא הליך שוב. [12]

זה גם נורמלי כאשר בועה מתפוצצת כמה ימים לאחר צריבה של היבלת בחנקן (אחרת הרופא יצטרך לפתוח אותה במוקדם או במאוחר). אבל אתה לא יכול לנקב ספציפית את הבועה, אבל אתה יכול להחיל תחבושת רכה - כך ברשלנות היא לא תתפוס ותקרע.

מה לעשות לאחר צריבה של יבלת?

ההבטחה לשיקום המהיר ביותר האפשרי של המצב התקין של אזור העור והיעדר צלקות גדולות היא טיפול נכון ביבלת לאחר צריבה.

לדוגמה, כאשר הבועה מתפוצצת, אין לחתוך או לקרוע את הקליפה שלה: מתחתיה נוצרים תאי אפיתל בריאים והאפידרמיס מתחדש.

האם ניתן להרטיב יבלת לאחר צריבה? עד להיווצרות גלד במקום שריפת ההקפאה, חשיפה ללחות אינה רצויה.

כיצד לטפל בעור לאחר צריבה של יבלות?

כדי למנוע התפתחות של זיהום, אתה יכול לטפל בעור עם Chlorhexidine או Miramistin, וקרמים ומשחות עם dexpanthenol, תחמוצת אבץ, Levomekol וחומרי חיטוי אחרים ממליצים למרוח יבלות לאחר צריבה.

לסיכום. מי שמחליט להיפטר מהיבלת בשיטת האבלטיבית, כמובן, מתעניין באיזו תדירות יבלות יכולות להופיע לאחר צריבה. נתונים סטטיסטיים קליניים לעיתים רחוקות מתקנים את תדירות ההתקפים, והפרקטיקה הקלינית מחשיבה את הישנות היבלות כסימן לדיכוי חיסוני, שכן, כזכור, יבלות מופיעות בכל חלקי הגוף כאשר נגיף הפפילומה האנושי מופעל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.