^

בריאות

A
A
A

יבלת ויראלית: גורמים, טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 06.07.2022
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניאופלזמות שפירות בצורה של גידולים מעוגלים קטנים עם משטח שטוח, גושים על הרגליים או עם קצה חד, בצבע בשר, המופיעים על העור או הקרום הרירי נקראים אחרת, בהתאם למראה, יבלות, פפילומות, קונדילומות. כל היווצרות כזו היא יבלת ויראלית. ותהליך התפשטות האפיתל מתחיל בזיהום בזיהום בנגיף הפפילומה.

אֶפִּידֶמִיוֹלוֹגִיָה

הסטטיסטיקה מראה כי ניתן למצוא יבלות ויראליות על העור של כל נציג שלישי או רביעי מאוכלוסיית העולם, ללא קשר למין ולגזע. ביטויים קליניים של זיהום HPV שכיחים יותר במבוגרים (כ-30%) מאשר בילדות ובגיל ההתבגרות (מ-3 עד 9%). בילדים נמצאות בעיקר יבלות וולגריות, אצל מבוגרים - אנוגניטליות, ושכיחותן של יבלות באברי המין הולכות וגדלות בכל העולם.

פפילומטוזה אוראלית היא די שכיחה. תצורות גדולות בודדות אופייניות למבוגרים, נשים רגישות יותר לפתולוגיה זו (60% מהמקרים). תצורות מרובות אופייניות לגיל הילדות וההתבגרות. חמישית מהיבלות הנגיפיות של חלל הפה מתגלות בקטגוריה זו של האוכלוסייה, לעתים קרובות יותר אצל תלמידי בית ספר בני 7-12, ובנות סובלות מפפילומטוזה של לוקליזציה זו כמעט פי שניים מאשר בנים. [1]

גורם ל יבלת ויראלית

הקיצור HPV ידוע כעת, כנראה, לכולם. זה קיצור של וירוס הפפילומה האנושי . זנים רבים ושונים של הנגיף הזה כבר התגלו, כמאתיים. הם מסווגים לחמישה סוגים - נגיפי α-, β-, γ-, μ- ו-η-פפילומה ו-27 מינים. ההנחה היא כי וירוסים ממינים שונים מאופיינים ביכולת מסוימת להדביק סוגים ספציפיים של רקמות, מה שנקרא סגוליות רקמות. לדוגמה, עם הופעת יבלות וולגריות על כפות הרגליים, נמצא μ-papillomavirus-1, α-papillomavirus-2 או γ-papillomavirus-4. שני המינים האחרונים מתגלים עם לוקליזציה שונה של יבלות נפוצות (גב הידיים, הרגליים, הפנים), בנוסף, הם יכולים להיגרם על ידי HPV מסוגים 26, 27, 29, 57. [2]עם זאת, בדרך כלל שברי DNA של מספר פתוגנים נמצאים באלה הנגועים בנגיף הפפילומה. [3]

הגורם לזיהום הוא מגע ישיר של העור או הריריות של אדם בריא עם אזורים נגועים בנגיף באפיתל הנגוע. יתר על כן, זיהום מתרחש כאשר נגיפים נכנסים למשטח האפיתל הפגוע. זה לא חייב להיות פצעים או שפשופים, מספיק דלקת קלה, גירוי, סדקים בלתי מורגשים. וירוסים שהוכנסו מתרבים ומתבטאים בהתפשטות מוגזמת של האפיתל ליד אתר ההחדרה. הם אינם נודדים בכל הגוף לחלקים מרוחקים של הגוף. אם מופיעים מספר מוקדי זיהום במקומות שונים, זה דווקא מעיד על הדבקה עצמית, מה שמתאפשר גם כאשר אזורים בריאים ונגועים באים במגע באותו אדם.

מחוץ לקרטינוציטים, הוויריון שומר על הכדאיות שלו לזמן קצר, עד שלוש שעות, ולאחר מכן על מגבות רטובות ומצעים. לכן, מסלול ההדבקה הביתי אינו נכלל גם הוא, אך זה קורה לעתים רחוקות ביותר.

מחלות HPV הן בדרך כלל נפוצות מאוד ונראה כי נתקלים בהן לעתים קרובות, אולם, לדברי החוקרים, ברוב המוחלט של המקרים של מפגשים כאלה (הם שמות יותר מ-90%), הגוף עצמו מתמודד עם זיהום, וייתכן שלא אפילו יודע על זיהום. מקרים רבים אומרים שלפעמים הופיעו באופן בלתי צפוי יבלות בודדות באותה מידה נעלמות מעצמן.

גורמי סיכון

גורמי הסיכון להדבקה ולהתפתחות המחלה, בנוסף לאפיתל הפגוע, כוללים עומס ויראלי (מספר הנגיפים שחדרו לשכבה הבסיסית של האפיתל), תדירות ואופי המגע עם נשא וירוס הפפילומה והמערכת החיסונית. מצבו של האדם הנגוע.

פתוגנזה

הפתוגנזה של שינויים מורפולוגיים באפיתל יכולה לעורר כל ירידה בהגנות הגוף, למשל הצטננות. נגיף הפפילומה האנושי נמצא בגוף זמן רב (לעתים קרובות שנים), מבלי להראות את עצמו בשום צורה, ומופעל, מתחיל להתרבות באופן אינטנסיבי, במקרים של ירידה בחסינות הפונדקאי. בתא נגוע, הנגיף יכול להיות בצורות שונות: חוץ-כרומוזומלית (אפיזומלית) ומשולבת ב-DNA של התא (תוך-זומלי). האפשרות הראשונה נחשבת לטובה יותר.

בתנאים נוחים לשכפול הנגיף במקרואורגניזם, בהשפעתו, מתרחשת התפשטות יתר של קרטינוציטים ומופיעות גידולי עור. ביסודו של דבר, מצבים אלו הם: עומס ויראלי גבוה (מגע קבוע עם נשאי וירוסים; כניסה של נוזל פיזיולוגי או פתיתי עור בשפע זרעים עם ויריון לתוך הפצע) ו/או זיהום של אדם עם מערכת חיסונית מוחלשת. במקרה השני, החדרת virions בודדים מספיקה להופעת תסמינים קליניים על העור בצורה של יבלות ויראליות. שכפול הנגיף מתרחש ברמה של השכבה הבסיסית של האפיתל האינטגמנטרי. [4]

במקרים אלו, תסמינים קליניים של זיהום - יבלות ויראליות - יכולים להופיע די מהר. לעתים קרובות יותר הם נגרמים על ידי וירוסי α-פפילומה מסוג 2, 27, 57; וירוס γ-פפילומה-4 ו-μ-פפילומה-וירוס-1. לעתים קרובות הרבה פחות בחולים עם יבלות ויראליות, נמצאו וירוסי α-פפילומה מסוג 3, 7, 10, 28; וירוסי γ-פפילומה מסוג 65, 88, 95; η-פפילומה וירוס-41. [5]

התגובה של מערכת החיסון לבליעה של נגיפי פפילומה לא נחקרה מספיק. ידוע שבתגובה לחולים נגועים נוצרים נוגדנים - אימונוגלובולינים מדרגות IgM ו-IgG, ספציפיות למחלות ויראליות. כמו כן, מאמינים כי תהליך פתולוגי נרחב יותר מתפתח בחולים עם מצב חיסוני נמוך. [6]

תסמינים יבלת ויראלית

יבלות ויראליות על הידיים, אצבעות בדרך כלל יש מראה של גבהים מעוגלים קטנים מעל פני העור עם משטח מחוספס ולפעמים יבש, סדוק. הם אינם כואבים, אינם שונים בצבעם מהעור שמסביב או מעט כהים ממנו. הם יכולים להתמזג ללוחות גדולים למדי. לעתים קרובות, יבלת אימהית מרשימה נראית על העור, מוקפת יבלות ילדים קטנות יותר. ברוב המקרים, תסמינים כאלה מצביעים על כך שאנו מתמודדים עם יבלות ויראליות רגילות (פשוטות, וולגריות). תכונה אופיינית, אך לא מחייבת, היא הסידור הסימטרי שלהם ביחס לקפלי העור או לקווי הרחבה-קפלים. הם נקראים גם יבלות "נושקות".

לוקליזציה של גידולי עור היא מגוונת. הם מופיעים לא רק על העור הדק של הידיים, אלא גם על הרגליים, הפנים, אלא גם על העור העבה של כפות הידיים והסוליות. [7]

יבלת ויראלית על הרגל, כף הרגל מופיעה כאשר נגיפים ממשטח נגוע חודרים לעור הפגוע. על העור הדק של הגפה התחתונה, הם נראים בדיוק כמו על גב הידיים.

אם העור העבה המכסה את הסוליות או כפות הידיים נדבק, מתרחשת יבלת צמח ויראלית. תצורות אלה כואבות, מכיוון שהצרורות מהפפיליות החוליות צומחות לתוך העור, מתקשות, דומות למראה תירס. לעתים קרובות הם מופיעים במקומות שנמצאים בלחץ מנעליים. יבלות פלמאר-פלנטר אינן עולות מעל העור, יש להן משטח יבש גרגירי מכוסה בקשקשים קטנים. לפעמים נראית נקודה שחורה במרכז היבלת הפלנטרית. זהו כלי פקקת, הפוגע בו, אתה יכול לגרום לדימום.

יבלת ויראלית עלולה להיווצר מתחת לציפורן או מסביב למיטת הציפורן. תצורות כאלה אופייניות לאנשים שיש להם הרגל לכסוס ציפורניים. דוקרנים ואצבעות סדוקות מגבירים את הסיכון ליבלות ויראליות. לעתים קרובות יותר, על פי מומחים, נצפים גידולים תת-פוניים על הידיים. ההיווצרות הגוברת מובילה לעובדה שהציפורן עולה מעל המיטה, מתקלפת ממנה. [8]

לדוגמה, פקעת מתחת לציפורן היא ככל הנראה יבלת ויראלית, אולם אם יש נפיחות והיפרמיה, סביר יותר לזיהום חיידקי, שעלול להיגרם מפציעת דקירה או מניקור.

יבלות ויראליות עשויות להופיע בפה. אלו הן ריריות צבעוניות ללא כאבים או נגעים לבנבן רכים (פפילומות) שניתן לזהות חזותית. במחצית מהמקרים הידועים, יבלות ויראליות בחלל הפה אותרו על הלשון. לוקליזציה מועדפת נוספת היא palatine, לעתים קרובות פחות פפילומות נמצאות על פני השטח הפנימיים של הלחי, על החלק התחתון של הפה או על החניכיים. אם אתה נושך בטעות יבלת, היא מדממת.

יבלות ויראליות אנוניטליות (יבלות באברי המין) מופיעות אצל אנשים הפעילים מינית. הם מתפשטים עם כל סוגי המגעים המיניים, אינם כואבים, לעתים קרובות מוצאים במהלך בדיקות מסיבה אחרת, שכן תצורות בודדות במקומות שקשה להגיע אליהם יכולים להישאר שם ללא תשומת לב במשך זמן רב.

יבלות ויראליות בילדים ובני נוער שייכות בדרך כלל לזנים הוולגריים. בגיל זה, הם מופיעים לעתים קרובות על העור הדק של הידיים, פפילומטוזה של חלל הפה מתרחשת, יבלות בכף היד מופיעות, תצורות על הפנים. הם לפעמים די הרבה. הורים מקשרים לעתים קרובות את הופעת הגידולים עם זיהומים ויראליים נשימתיים חריפים, שפעת, דלקת שקדים שהועברו יום קודם לכן, כלומר, ירידה זמנית בחסינות. ברוב המקרים, אצל ילדים וצעירים, יבלות ויראליות נעלמות באותה פתאומיות כפי שהופיעו.

סיבוכים ותוצאות

לרוב, הגידולים הללו מגרדים, ושריטות לא רצוניות עלולות לגרום לנזק ולדימום. גידולי פלמאר וצמחים יכולים לגרום לאי נוחות וכאב. חינוך מתחת לציפורן - פילינג שלו ממיטתו (אוניקוליזה). לפעמים, אם כי במקרים נדירים, כאשר היבלת פגומה, מצטרף זיהום נוסף - מיקוזה או חיידקי.

מקבצים גדולים של יבלות באברי המין יכולים לחסום את תעלת הלידה של האישה.

כמו כן, לעתים רחוקות למדי, עם פגיעה מתמדת בהיווצרות, ניוון ממאיר של קרטינוציטים אפשרי. [9]

אבחון יבלת ויראלית

יבלת ויראלית היא בעלת מראה אופייני למדי, וכאשר היא ממוקמת על משטחים גלויים, מסקנה אבחנתית מתבצעת על בסיס נתונים אנמנסטיים ובדיקה חיצונית.

אם מתגלים גידולים לא טיפוסיים, מבוצעות גרידה, ביופסיה וניתוחים של חומר ביולוגי כדי לאשר את נוכחותם של שברי DNA של וירוס הפפילומה על ידי תגובת שרשרת פולימראז.

לא נעשה שימוש באבחון אינסטרומנטלי, למעט להבדיל בין האבחנה (דרמטוסקופיה), לקחת ביופסיות ממקומות בלתי נגישים, למשל, קולפוסקופיה, או להעריך את מצבו הכללי של המטופל לפי בחירת רופא.

אבחון דיפרנציאלי

אבחון דיפרנציאלי מתבצע עם מחלות אחרות של האפידרמיס - עגבת, ניאופלזמות, זיהומי עור מעורבים, פוליפים סיביים, שינויים היפרפלסטיים הנגרמים על ידי מחלות סומטיות כרוניות.

למי לפנות?

יַחַס יבלת ויראלית

תרופות לזיהום ויבלות בפפילומה צריכות להיקבע על ידי רופא לאחר בדיקת המטופל וקביעת מקור הגידולים על העור. אתה לא צריך להסיר יבלות בעצמך, שכן בנוכחות כל ניאופלזמה יש אפשרות של ניוון ממאיר. [10]

נכון לעכשיו, העדפה ניתנת לשיטות שמרניות לטיפול ביבלות ויראליות.

לדוגמה, בטיפול בסוגים שונים של יבלות על עור דק ועבה, נעשה שימוש בטיפול מקומי על ידי שפשוף משחות ברכיבים אנטימיטוטיים, אנטי ויראליים, קרטוליטים, קאוסטיים לתוך התצורות. [11]

בהתאם לגודל, מיקום ומספר הגידולים, הרגישות האישית של המטופל, הרופא עשוי לרשום מגוון משחות ליבלות ויראליות.

משחת פלואוראורציל 5% (שמנת). המרכיב הפעיל שלו fluorouracil הוא ציטוסטטי המעכב את הפעילות האנזימטית של thymidylate synthetase, המזרז את תהליך חלוקת התא. כאשר מורחים את המשחה על היבלת, רצף התפשטות התאים בגידול מופרע על ידי חסימת סינתזה של DNA ויראלי. מטבוליטים פעילים מצטברים ברקמות היבלת, חוסמים את חלוקת התאים בגידולים, וכתוצאה מכך הם נעלמים. הכלי גם מונע ביעילות את התרחשותם של הישנות וממאירות.

התרופה רעילה מאוד, ולכן גם כאשר מיושמים באופן מקומי, עליך להקפיד על מרשמים רפואיים. זה אסור בהחלט בנשים הרות ומניקות. אפילו שימוש חיצוני עלול לגרום לחולשה, סחרחורת, הפרעות דיספפטיות, אנורקסיה והפרעות לב. התקרחות משימוש מקומי קצר טווח בקרם אינה סבירה, אך יש להגן על מקום היישום מאור השמש. התרופה היא תרופת מרשם.

עבור יבלות ויראליות, הקרם מוחל עם מרית (ניצן צמר גפן) בשכבה דקה ישירות על הניאופלזמה לפני השינה כל יום במשך שבעה ימים. על פי תכנית עדינה אחרת, ניתן למרוח את המשחה פעם בשבוע למשך עשרה שבועות. בכל מקרה, אתה צריך לנקות מעת לעת את החלקיקים המתים של היבלת.

לטיפול ביבלות באברי המין של לוקליזציה באברי המין או בפי הטבעת, המשחה מוחלת ישירות על הגידולים או טמפונים ספוגים במשחה ניתנים תוך נרתיק.

משחת קולחמין 0.5%. המרכיב העיקרי נגד הגידולים שלו הוא קולכמין, אלקלואיד ממקור צמחי. בעל פעילות ציטוסטטית. הרכב המשחה כולל גם תימול, חומר חיטוי ומשמר, וכן סינתומיצין, מרכיב בעל פעילות אנטיבקטריאלית רחבת טווח. התוויות נגד ואמצעי זהירות בעת השימוש במשחה דומים לקודמתה. לא מומלץ למרוח משחת קולחמין על הריריות, היא מכילה גם אלכוהול אתילי.

המשחה מוחלת במשך 7-10 ימים על גידולי עור עם מרית פעם ביום, מכוסה בגזה ואטומה עם פלסטר. חבישות נעשות מדי יום, תוך הסרת חלקיקים נמקיים של היבלת.

בעת שימוש במשחות בעלות פעילות אנטימיטוטית, מומלץ לעקוב מעת לעת אחר הרכב הדם, מכיוון שהן עלולות לגרום ללוקופניה.

משחה Viferon. תרופה זו היא ממריץ של חסינות מקומית, מעכבת את שעתוק ה-DNA הנגיפי ובשל פעולה זו מונעת רבייה של וירוסים, עוזרת לגוף להתמודד עם יבלות בכל לוקליזציה. טוקופרול אצטט, המהווה חלק מהמשחה, בשל היכולת לייצב את קרומי התא ולקשר רדיקלים חופשיים, מגביר את יעילות האינטרפרון לעיתים.

המשחה מטופלת בעור הפגוע ובריריות כל 12 שעות, כלומר פעמיים ביום. מתאים לשימוש ארוך טווח. את המשחה מורחים בשכבה דקה עם מרית, מניחים להיספג ולהתייבש. אין צורך להסיר את המשחה שנותרה.

למשחה אוקסולינית 0.25% יש גם פעילות אנטי ויראלית, היא מייצרת אפקט עדין, המאפשר שימוש ליבלות בכל לוקליזציה, גם על עור הפנים העדין והריריות. עם זאת, יעילותו מוטלת בספק על ידי מומחים רבים. את המשחה מורחים על הגידולים ועל העור שסביבם פעמיים עד שלוש ביום. תהליך הטיפול ארוך - משבועיים עד חודשיים.

למשחות האנטי-ויראליות הללו אין כמעט התוויות נגד, למעט רגישות יתר. התגובות מוגבלות בדרך כלל לתחושת צריבה במקום היישום. הוא האמין כי הם יכולים לשמש נשים בהריון וילדים בכל גיל.

משחה סליצילית: לעור עדין יותר - 2%, למחוספס יותר (על הסוליות) - 5%. הכלי פועל בשל התכונות הקרטוליטיות (הפילינג) של חומצה סליצילית. זה לא מומלץ לנשים הרות ומניקות וילדים מתחת לגיל שתים עשרה. המשחה עלולה לגרום לכוויות, אז השתמש בה בזהירות.

הסרת היבלות מתבצעת כדלקמן. את הגפה, שעליה יש יבלות, מאדים באמבטיה חמה. זה נכון במיוחד לגבי הגידולים המוזנחים של כף היד או יבלות יבשות גדולות. יבשו ומרחו בעזרת מרית שכבה קטנה של משחה סליצילית. תצורות קטנות על עור דק פשוט נמרחות במשחה ללא אידוי.

החל תחבושת גזה. לאחר כ-12 שעות מסירים את התחבושת ומקלפים בעדינות את שכבת הפילינג העליונה של היבלת, לאחר מכן מורחים שוב את המשחה ומכסים בתחבושת (אפשר תחת פלסטר) למשך 12 השעות הבאות.

תהליך הסרת היבלות, בעיקר גדולות, הוא ארוך למדי, כחודש, ודורש מאמצים יומיומיים.

להאצת התהליך ניתן לשלב שימוש במשחה סליצילית 5% עם טברופן (3%). משטר הטיפול זהה, רק שקודם מורחים על היבלת משחת סליצילית פילינג, לאחר מכן, לאחר המתנה של כרבע שעה, למעלה - טברופן, בעל פעילות אנטי-ויראלית. הוא משמש בפני עצמו כדי להסיר יבלות ויראליות בילדים.

קרם טרטינואין 0.05% על בסיס רטינואידים משמש להעלמת יבלות בפנים. לפני הטיפול, אזור העור עם היבלות נשטף ביסודיות במים וסבון, מייבשים היטב, ואז מורחים אפונת שמנת על כל יבלת. ההליך נעשה מדי יום לפני השינה. כאשר יוצאים החוצה, הגן על העור המטופל מאור שמש ישיר. באופן כללי, יש להקפיד תמיד על אמצעי זהירות זה, גם אם זה לא מצוין בהוראות.

כדי להסיר יבלות ויראליות, משתמשים לא רק במשחות, אלא גם בתמיסות של חומרים קאוסטיים: סולקודרם (חנקנית, אצטית, אוקסלית, חומצה לקטית וטריהידראט נחושת), בטדין (מכיל יוד), חומצה טריכלורואצטית, ורוקאציד. תמיסת הקפאה של קריופרם. ההשפעה ההרסנית של התמיסות יעילה יותר, עם זאת, כוויות וצלקות הן גם סבירות יותר אם נעשה בהן שימוש רשלני.

ישנם פלסטרים ועפרונות לטיפול ביבלות, נעשה שימוש בפונופורזה עם אינטרפרון.

במוסד רפואי, זריקות bleomycin sulfate משמשות לטיפול ביבלות גדולות. זוהי תרופה בעלת פעילות ציטוסטטית בולטת. הזרקות נעשות ישירות לתוך היבלת. לעתים קרובות די בהליך אחד, לפעמים יש צורך לבצע מספר זריקות במרווחים של שלושה עד ארבעה שבועות. ציטוסטטיקה היא תרופות רעילות מאוד, אפילו השימוש המקומי בהן עלול להוביל למספר סיבוכים. לכן, יש לדון עם הרופא המטפל על אפשרות הטיפול הזה, שיעילותו גבוהה (מוערכת ב-92%).

בטיפול ביבלות ויראליות משתמשים גם בחומרים סיסטמיים המגבירים את חסינות הגוף, למשל קומפלקסים של ויטמין-מינרלים, Immunal, Echinacea-Ratiopharm, Immunoplus.

טיפול אלטרנטיבי

יבלות ויראליות גרמו לאי נוחות פיזית ומוסרית אצל אנשים בכל עת. לכן, ישנם אמצעים חלופיים רבים להסרתם. הדעות לגבי היעילות שלהם משתנות מאוד, עם זאת, רבים נפטרים מהר מאוד מגידולים.

משתמשים בעיקר בטיפול בצמחי מרפא. נכון, יש לציין שנמלים שוטים שיכולות לחסל יבלות הן רעילות. לכן, הטיפול צריך להתבצע בפיקוח של פיטותרפיסט ולהקפיד על כל אמצעי הזהירות המומלצים.

אולי התרופה המפורסמת והפשוטה ביותר להסרת יבלות היא מיץ סילבניה טרי. בקיץ, אתה צריך לבחור ענף של הצמח, נוזל חושק בהיר ייצא על החתך. היא משמנת את היבלת. טיפול כזה צריך להתבצע מדי יום, עם זאת, זה אפשרי רק בקיץ ובמקומות של גישה ישירה לצמח, למשל, בארץ או בכפר.

אפשר לסחוט את המיץ מהסילאן ולדלל אותו בכמות קטנה של אלכוהול כחומר משמר. פתרון זה יכול גם לשמן את הגידולים על העור.

חומץ תפוחים וחומץ רגיל הם לא רק פילינג, אלא גם נגיפים.

תמצית חומץ יעילה אפילו יותר. זה יכול לשרוף יבלת ביישום אחד, עם זאת, אתה צריך להיות זהיר מאוד. יש לשמן את העור סביבך בג'לי נפט ולהפיל את המהות אך ורק על הניאופלזמה. הוא יהפוך לבן, יתרופף, ואז יתכווץ, יתכהה וייפול.

רבים טוענים שאם תאטמו את היבלת עם טיח דבק רגיל, אז היא גם תיעלם.

ברפואה האלטרנטיבית, משחה זו משמשת למאבק ביבלות: שני חלקים של אגוזי מלך ירוקים, כתושים דק, משופשפים בחלק אחד של נפט. להשרות במשך חודש, לסחוט את הנוזל שנוצר. היא משמנת יבלות באופן קבוע לפחות פעמיים ביום. הם אמורים להיעלם בעוד כשבוע.

כמו כן, מתבצעות יישומים יומיומיים של דייסה של שום, אשר מוחלים על הגידולים מתחת לתחבושת לפני השינה.

בנוסף, שימוש בירקות ופירות, מיצים טריים סחוטים מהם, תה ויטמינים מוורדים, עלים ונבטים של פטל ודומדמניות, פירות הדר, כוסמת מונבטת, חיטה ודגנים נוספים יסייעו בחיזוק המערכת החיסונית, ויבלות לחסל את עצמם.

טיפולים אלטרנטיביים סייעו לאנשים רבים להיפטר מגידולי עור, אולם לפני שפונים לטיפול כזה, עליך לוודא שיש לך יבלת ויראלית ולא ניאופלזמה ממאירה.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

יבלות פלמופלנטריות קשות, יבשות וקראטיניות, דורשות מינוי של אנטימון גופרתי (Antimonium crudum). ניתן לרשום תרופה זו גם לגידולים של לוקליזציה אחרת - באזור הלוע האף, האנוגניטלי.

עם papillomatosis של הפה והגרון, חנקתי כסף (Argentum nitricum) הוא prescribed; יבלות אנאליות -
קנבוס (קנאביס), ערער קוזק (סבינה); איברי המין: גברים - לעתים קרובות יותר Lycopodium, כספית אדומה גופרית (Cinnabaris), נשים - ערער קוזק (סבינה), חרטום זיבה (Medorrhinum).

עם יבלות צעירות שטוחות, מסומנים Celandine (Chelidonium), Nightshade (Dulcamara), ברזל (Ferrum metallicum), בכי ומגרד -
חומצה חנקתית (Nitricum acidum), Thuja (Thuja).

בטיפול ביבלות ויראליות נעשה שימוש בתרופות רבות, המינוי הנכון צריך להתבצע על ידי רופא שיקח בחשבון לא רק את הסוג והלוקליזציה שלהן, אלא גם תסמינים ומאפיינים רבים אחרים של המטופל, וגם יקבע את המינון הנדרש. אז הטיפול יהיה מוצלח ומהיר.

הסרת יבלות ויראליות

השיטה היעילה והמהירה ביותר היא טיפול הרסני. הסרה כירורגית של יבלות ויראליות עם אזמל מטופלת בדרך כלל רק במקרים של תצורות לא טיפוסיות הדורשות בדיקה היסטולוגית. [12]

אם מקור ההצטברות מעל לכל ספק, מומלצות שיטות קיצוניות לחיסול ניאופלזמות שאינן קשורות להתערבויות כירורגיות.

Electrocoagulation - הסרת יבלות עם אלקטרודת מחט על ידי חשיפה לזרמים בתדר גבוה, פשוט - צריבה. מאפשר לך לחסל כמה גידולים לא גדולים מדי בפגישה אחת. משך ההליך הוא 15-20 דקות. במקום היבלות שהוסרו, קרומים יבשים נשארים, הנושרים ביום השני או השלישי לאחר ההליך. היא נחשבת לשיטה עדינה למדי, היא מוחלת על הפנים וכל מקום פנוי אחר.

Cryodestruction (הקפאה עם חנקן נוזלי) - cryoprobe עם זרבובית בקוטר הנדרש נלחץ בחוזקה כנגד הניאופלזמה למשך תקופה של אחת עד חמש דקות. במידת הצורך, למשל, גידול גדול, הסרת היבלת הוויראלית עם חנקן נוזלי חוזרת על עצמה שבוע או עשרה ימים לאחר ההליך הקודם. [13], [14]

שיטות מודרניות יותר הן הסרת יבלות ויראליות בלייזר, כלומר אידוי שכבה אחר שכבה. זמן ההליך, כמו, למעשה, במקרים אחרים, תלוי בגודל ובמספר היבלות. אתה יכול להיפטר מכל התצורות בפגישה אחת.

שיטה מודרנית נוספת היא הרס רדיו-כירורגי באמצעות גלים אלקטרומגנטיים בעלי הספק גבוה הגורמים להרס רקמות בנקודת המגע עם אלקטרודת הרדיוסכין. [15]

שתי השיטות האחרונות עלולות להוביל להיווצרות צלקות במקומות שבהם מוסרות יבלות גדולות.

לאחר ההסרה, המטופל רושם קורס של תרופות אנטי-ויראליות כדי למנוע את הישנות המחלה.

שום שיטה לא מבטיחה שיבלות לא יופיעו שוב. ראשית, אתה יכול להידבק שוב, ושנית, רקמות סביב בריאות בריאות כלפי חוץ עלולות להידבק.

מְנִיעָה

הדרך הטובה ביותר למנוע זיהום ב-HPV היא חיזוק מערכת החיסון, ואז גם אם יופיעו היבלות, הן יהיו בודדות וייעלמו מעצמן לאחר זמן מה.

אורח חיים בריא, תזונה טובה, עמידה בתקנים סניטריים והיגייניים ידועים - אין מניעה אחרת כיום.

תַחֲזִית

ברוב המקרים, החסינות שלנו מתמודדת עם וירוס הפפילומה האנושי בעצמה.

אם היבלות לא חולפות ומספרן עולה, אז אתה צריך לראות רופא עם בעיה זו. למרות שהרפואה המודרנית אינה מבטיחה חיסול מוחלט של הנגיף, יש לה ארסנל נרחב של אמצעים לסיוע במקרים של הידבקות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.