^

בריאות

אורטופדי

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אורטופד פשוטו כמשמעו: "רופא מלמד יושר".

אז, אורתופדיה היא ענף של רפואה, אשר בוחן את מניעת וטיפול של עיוותים עצם ושרירים.

trusted-source[1], [2], [3]

מי אורתופד?

אורתופד - רופא העוסקת בטיפול בהפרעות של מערכת השריר והשלד, הנגרמת על ידי מומים או מחלות. אורתופד הילדים לומד את הסיבות של פתולוגיות מולדות של עצמות ושרירים, מבטל עיוותים ומשחזר את הפונקציות של מערכת השרירים והשלד. משמש לטיפול שמרני (פיזיותרפיה, פיזיותרפיה, מדרסים, מחוכים, צמיגים, פרוטזות, תחבושות גבס, כירופרקטיקה) וניתוחים: osteotomy, העברת גיד.

האורטופד מאומן בתואר התמחות או בוגר אוניברסיטה רפואית. במסגרת הקורס הם לומדים את הניתוח של קטסטרופה, תותבות, שיקום. אורטופדים עובדים במרפאות של אנדופסטטיקה, מרכזי שיקום, סנטוריקה אורתופדית, מרפאות. אורתופדיה היא אחת ההתמחויות הרפואיות המורכבות ביותר. בשל מחלות של מערכת השלד והשרירים, המספר הגדול ביותר של חולים הופכים מושבתים.

בחינות של אורתופד ילדים הן חובה ב 1, 3, 9 חודשים של חיים לפני הכניסה לגן. יש צורך לפנות לאורתופד פדיאטרי על הפרת היציבה של תלמיד, כאשר מתחיל ספורט או ריקוד, אם התנועה קשה, התיאום נפגעת, הילד מגושם אם הרגליים כואבות בעת הליכה. כל הפרה של יציבה והליכה היא ביכולתו של רופא אורתופדי.

אורתופדיסטים של אוקראינה הם יותר ויותר על תנאי במדינות מערב אירופה. הישגים מודרניים של אורתופדיה במדינה שלנו מאפשרים לבצע ביעילות את מניעת וטיפול במחלות של מערכת השלד והשרירים ולבצע שיקום לאחר פציעות. חלק מהמרפאות מספקות שירותים רפואיים ברמה של מרפאות אירופאיות. יש חילופי ניסיון, יש התמחות תוכניות החליפין.

רוב החולים האורתופדים מטופלים במרפאה. התערבות אופרטיבית אינה משמשת לעתים קרובות כפי שהיא נראית במבט ראשון.

אילו בדיקות אני צריך לקחת כאשר אני מבקר אצל אורתופד?

אורתופדיסטים עשויים להזדקק לתוצאות של ניתוח כללי של דם, שתן, בדיקת קרישה (לפני הניתוח), זמן פרותרמבין ומדד פרותרומבין. הם נדרשים להעריך את מצב הבריאות הכללי ולמנוע סיבוכים במהלך הניתוח.

באילו שיטות אבחון משתמש האורתופד?

האורתופד עורך בדיקה ומנחה על ידי אבחון אולטרסאונד, צילום רנטגן, MRI ו- CT.

מה עושה האורתופד?

אורתופדיסט עוסק בטיפול ברגל שטוחה, עקמת, ההשלכות של פציעות, מומים מולדים בעזרת תרפיה, טיפול ידני או ניתוח. הוא מרפא כף רגל, טורטיקוליס, פתולוגיה משותפת, מתקן את מצבם המרושע. האורתופד מטפל בטראומות: נקעים, חבורות, נקעים, שברים, כוויות.

עמוד השדרה משלם על היכולת שלנו ללכת ישר מרגע שאנחנו לוקחים את הצעדים הראשונים. במהלך חייו הוא חווה המון עצום. האורתופד גם עוסק בבעיות הפתולוגיה של עמוד השדרה. הבעיה הנפוצה ביותר מאז ילדות היא עקמת.

ילדים ומבוגרים עם מחלות של מערכת השריר והשלד האורתופדי יכול לכתוב את הייצור של רפידות אורתופדיות בודדים. כמו כן, הוא יכול לקבוע מסלול של חינוך גופני מרפא, לבצע אמצעים רפואיים עבור פציעות בית וספורט.

במקרים מוזנחים, החולה מועבר לידיים של מנתחים אורתופדיים המתמחים באנדופרוזה (החלפת המפרק במפרקים מלאכותיים). זה עשוי להיות נחוץ עבור מחלה כגון arthrosis, כאשר סחוס שחוקה במפרק או בשברים, למשל, הצוואר של הירך. גם ביכולתו של רופא-אורתופד - טיפול בעיוותים בצוואר ובחזה. אורתופד ילדים מסייע לילדים עם סיבוכים לאחר שיתוק מוחין ו poliomyelitis לעלות על הרגליים יחד עם נוירולוג. תפקיד חשוב בבדיקות אורתופדיות במניעה וטיפול של דיספלסיה של מפרק הירך והפרעה מולדת של הירך. אורתופד גם מטפל בדלקת מפרקים שגרונית, ארתרוזיס, ברסיטיס - מחלות דלקתיות וניווניות של המפרקים.

אם יש לך אנשים עם מחלות נוירולוגיות במשפחה שלך, או אם יש לך טראומה בעבר, היה לך תאונה, אל תשכח להראות את האורתופד פעם בשנה. זה יחסוך ממך סיבוכים.

האורתופד עורך בדיקה על הספה, מעריך את נפח התנועות במפרק וממנה אולטרה-סאונד של מפרקים, צילומי רנטגן, MRI או CT.

פצעים ושברים טופלו על ידי האינקה הקדומה, הם יכלו לבצע פעולות בגולגולת, לנקעים ישירים ולגייס עצמות.

עם התפתחות האורטופדיה, המקצוע האורטופדי נעשה טכנולוגי מאוד. אורתופד חייב להחזיק מנטליות הנדסה, יש ידיים זהוב, להיות מסוגל ליישם בפועל ידע על ביומכניקה של הגוף. כיום החלוצה בפיתוח אורתופדיה היא גרמניה. אורתופד טוב הוא אחראי, יש את הכישורים של מהנדס ופסל, יש לו מיומנות מוטורית מעולה מעולה נטייה בולטת לעבוד עם הידיים. היכולת לשלב אמפתיה חייבת להיות משולבת בנחישות. האורתופד צריך להיות מסוגל לפענח כראוי תמונות רנטגן, קטעי MRI.

אילו מחלות מרפא האורטופד?

יש לנו את ההזדמנות ללכת ולקפוץ הודות עצמות המפרקים. בצעירותנו הם מאוד חזקים וגמישים. אבל בהדרגה גיל מרגיש עצמו. ויש אנשים שיש להם בעיות עם המפרקים הטבועים בטבע. אורתופדיה אבחונים היום ממוספרים כמה מאות.

מתי להתייעץ עם אורתופד: 

 1. עם כאבים בידיים, בכתפיים. 
 2. עם כאב בברך ובירך. 
 3. עם כאבי גב תחתון. 
 4. עם כאב ברגל. 
 5. עם בעיות עם יציבה. 
 6. עם שברים, נקעים. 
 7. אם המפרקים crunch או לפגוע במזג האוויר.

עם רגליים שטוחות, הקשתות של הרגל נופלת. גורם של שטוחה: חולשה מולדת של מיתרים, עודף משקל. אם בערב אתה רגליים עייפות מאוד, כואב את הגב התחתון, מגדיל את גודל כף הרגל, לא לעכב את הנסיעה למרפאה. הטיפול ברגליים שטוחות נועד לחזק את השרירים. ריפוי מלא הוא בלתי אפשרי.

דיספלסיה, שברים וארתרוזיס מובילים לרוב את הצורך להחליף מפרקים. Endoprosthetics היא פעולה מורכבת מאוד, אשר מבוצעת על ידי מנתח אורתופדי.

במקרה של פציעות אישיות ופציעות, האורתופד יכול גם לעזור.

הצעירים, הסמוכים לכיוון האורטופדי של הרפואה הקלינית, הוא ורטברולוגיה. ורטרברולוג מתעסק רק עם עמוד השדרה: מחלות ניוון, עיוותים ושברים בעמוד השדרה. שיטות כירורגי, מתיחה, עיסוי משמשים. בין שיטות האבחון הם CT, MRI ו אולטרסאונד.

יש צורך לקבל על הקבלה ב vertebrologu על כאבים בעמוד השדרה המשפיעים על הפעילות שלך, מעדנים בגפיים.

עצה של אורתופד

למניעת מחלת התנועה בבית הספר ילדים צריכים לדבוק בכללים מסוימים: 

 1. בחר את השולחנות בהתאם לצמיחת הילדים. 
 2. החזק חמש דקות הפסקות באמצע השיעור, שבמהלכו ילדים להישען, ללחוץ ידיים, וכו ' 
 3. אורך המושב צריך להתאים את אורך הירכיים של הילד. 
 4. כאשר יושבים, הברך והירך של הילד יוצרים זווית ישרה. 
 5. גב הילד צריך לנוח על משענת הכיסא. 
 6. תרמיל ריק של התלמיד לא צריך לשקול יותר מ 500 גרם, עבור ילד בכיתות 1-3 את המשקל הכולל של תרמיל עם ספרי לימוד ומחברות לא צריך להיות יותר מ 2 ק"ג. עבור תלמידי הכיתות הבכירות - יותר מ -3.5 ק"ג. קנה צריך להיות תרמילים אורתופדיים עם גב קשה. התרמיל צריך להיות משוחק בו זמנית על שתי הרצועות. 
 7. מחלות נוירולוגיות ופעילות גופנית נמוכה, עודף משקל ונעליים שנבחרו באופן שגוי לעיתים קרובות להוביל לפיתוח של רגליים שטוחות בגיל הרך, חטיבת הביניים ואת חטיבת הביניים. צרורות בעת הליכה על משטח אפילו נמתחים. כמו כן, מ רגליים שטוחות, תרגילים עם הליכה על העקבים בהונות אינם יעילים. עדיף ללכת יחף על חלוקי נחל. נעליים לתלמידים צעירים עדיף לבחור עם גב קשה.

האורתופד מסייע לשמור על הפעילות המוטורית מילדות עד זקנה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.