^

בריאות

טיפול כרוני בערמונית: טיפול בלייזר בעצימות נמוכה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

שלב את המאפיינים של פרוצדורות pathogenetic שונים יכולים טיפול בלייזר. קרינה בלייזר בעוצמה נמוכה (LLLI) שימשה ברפואה מאז 1962, ומאז שיטת החשיפה הרב-תכליתית היעילה ביותר זו מצאה יישום רחב במיוחד.

למטרות טיפוליות, קרינת לייזר משמש כחול, ירוק, אדום ליד טווח ספקטרלי אינפרא אדום, עם אורך גל של 0.42-1.1 מיקרומטר. הלייזר הנפוץ ביותר עם אורך גל של 0.6-0.63 מיקרומטר (בדרך כלל הליום ניאון) עם 0.8-1.1 מיקרומטר (בדרך כלל מוליכים למחצה על גליום ארסניד), אשר יש עומק החדירה גדול יותר.

טיפול של טיפול בלייזר כרונית בעצימות נמוכה

אנו חולקים את נקודת המבט של המחברים הסבורים כי הבסיס של טיפול בלייזר הוא מנגנון ההדק המפעיל את תהליכי הסנוגנזה, ולכן ממליצים על מינון מינימלי של חשיפה ללייזר - עד 10 mW / cm 2.

עבודות מקומיות וזרים רבים מראים אפקט משכך כאבים של השפעות LILI, אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון. טיפול לייזר יש גירוי ביו אנרגטי, immunocorrecting, desensitizing פעולה, מגרה תהליכים reparative, משפר microcirculation, מוביל לצמצום בצקת של רקמות. ההשפעות hypotensive ו משתן של LILS, השפעות נוירולפטיות דטוקסיפיקציה מתוארים. NILI מקטין את אובדן החלבון בשתן, מונע הצטלקות מופרזת. חשוב מאוד הוא תופעת הלוואי של NLI, אשר מבטיח את האפקט של ההשפעה על ידי 1.5-2 חודשים לאחר סיום הטיפול בלייזר.

יחד עם זאת, הוכח כי ההשפעה של NLI במצב מתמשך במינונים נאותים אין השפעה מזיקה על הרקמות של האיברים, למרות המידע על לייזרים פועם הוא סותר. כדי להבהיר כמה מהמנגנונים למימוש ההשפעות הביולוגיות והטיפוליות של קרינת לייזר בעוצמה נמוכה (באורך גל של 0.63 ו -0.8 מיקרומטר), עבודות רבות בוצעו הן בארצנו והן בחו"ל. M. Berglezov et al. (1993) ערכו סדרה של מחקרים ניסיוניים. המחברים האמינו כי יש ליישם את המנגנון של יישום NLL ואת הספציפיות של פעולתו ברמות שונות של האורגניזם כולו: תת-תאי, תאי, רקמה, מערכתית, אורגניזמית.

הפעולה הספציפית של קרינת לייזר נקבעת על ידי השפעה על היווצרות המחלה קישור מבצעית מכן להפעיל תהליכי התאוששות נקבע גנטית (sanogenesis). עם פרמטרים מסוימים, NLI פועל כגורם מגרה, אשר גורם תגובה הסתגלות לא ספציפית. במקרה זה, מימושה מתבצע בעקיפין באמצעות המנגנונים המרכזיים של הרגולציה. V.I. Yeliseyenko ואח '. (1993) טוען כי מנגנון הפעולה פתוגניים על רקמות ביולוגיות LILR הקישור הראשוני הוא מקרופאגים intraepidermal אור fotoaktseptsiya (תאי לנגרהנס), המהווים את התגובה על נימי הדם הזעירים באזור של חשיפה לאור, ואחרי זמן לרכוש אוניברסלי. יש הפעלה של זרימת הדם נימי (על ידי 30-50%) עקב גילוי של בעבר נימים תפקוד.

בהשפעת הליזר הרכה מתרחשת גם שינוי של תכונות קונפורמציה של המוגלובין עם המעבר שלה מ Deoxy כדי oksiformu שבה החיבור שלו עם חמצן הופך לבלתי יציב, אשר מקל על המעבר של האחרון ברקמה. הנשימה המקורית, או, במינוח של מחברים אחרים, "פיצוץ" חמצן מתפתח, מה שמוביל להגברת של כל מערכות האנזים של רקמות ביולוגיות. הפעלת microcirculation, וכתוצאה מכך, של תהליכים exudative לאחר טיפולים לייזר הראשון (LT) הפעלות גורמת החמרה של ביטויים קליניים של תהליכים פתולוגיים שונים. עם זאת, לאחר הפגישה השלישית של טיפול בלייזר הפחתה להתרחש בשלב תפליט של דלקת ואת ההפעלה של אלמנטים הסלולר של המערכת של פגוציטים mononuclear, גרימת תחילת השלב שגשוג של דלקת פעילה עם היווצרות של רקמת גרנולציה בתחום nidus פתולוגי.

A.L Minenkov (1989) חקרה את השימוש של NLI בשיטות משולבות של פיזיותרפיה. במקביל, המחבר קבע כי ההשפעה של LLR בטווח האדום על רקמות ישירות נושא ההקרנה נובע ספיחה התהודה שלה על ידי ספציפי photacceptor ממברנה קשורה בין האנזימים hemocontaining, קטלאז.

כתוצאה מכך, קיים מבנה שומנים רקמו שינוי mikronagreva של קרום תא, יצירת בסיס פיזי וכימי ליצירת תגובות ספציפיות מוקרן רקמות האורגניזם כולו. ההשפעה הטיפולית של LILI מתממשת בשל תהליכים מקומיים המתרחשים ברקמות שקלטו אנרגיית קרינה, בעיקר - הפעלת המודינמיקה אזורית. לייזר רך השפיע (כולל אזורי רפלקס) משנה את התוכן של חומרים ביו ברקמות ודם, אשר כרוך בשינוי של מתווך ויחידות תקנה הלחות האנדוקרינית. על ידי שחזור המערכת הסימפטטית-הכליה ופונקציה בסטרואידי כלית התהליך פתולוגי המדוכא, אפשר להחליש את הפעילות של התהליך הדלקתי, לעורר רקמות trophism, לתאם הסדרת טון כלי דם. G.R. Mostovnikovaissoavt. (1991) האמין כי תפקיד במנגנון הפעולה הטיפולית של משחק אור לייזר אור המושרה מבנים מולקולריים מחדש submolecular biozhidkokristallicheskih (המושרה אור אפקט פרדריקס) לאור הלייזר.

ההשפעה המגנה של חמצן מולקולרי נובעת מהשתתפותה ביצירת קשרים חלשים האחראים לשמירה על המבנה המרחבי של ביומולקולות. היווצרות של שיווי משקל קומפלקסים של חמצן מולקולרי עם biomolecules מסומן על ידי שינוי המאפיינים ספקטרום אור.

לדעתו של ר 'ש. מאבלין-חוג'ייב ושותפיו. (1993), הבסיס המבני של אפקט מגרה של LILI הוא בעיקר שינויים microvessels (התרחבות שלהם מואצת neoplasm).

יש סידור מחדש אולטרסטרוקטורלי של תאים, שמדבר על התגברות התפקודים הספציפיים שלהם. נפח reticulum endoplasmic ו Golgi מורכבים של fibroblasts מגביר, היווצרות קולגן הוא גדל. הפעילות של ללכוד phagocyte על ידי מיקרואורגניזמים מוצרים catabolism עולה, מספר phagosomes ו lysosome דמויי תצורות מגביר בציטופלזמה. בתאי התורן, eosinophils ותאי פלזמה, יש עלייה בהפרשה ועלייה במבנים תאיים הקשורים הטרוסינתזה.

Yu.I. גרינשטיין (1993) במנגנון של תופעות ביולוגיות טיפולית של endovascular לייזר בעוצמה נמוכה ציין הגורמים הבאים: עיכוב giperlipoperoksidatsii, הפעלה של אנזימים נוגדי חמצון, אשר מוביל את שיקום המדינה מורפולוגית ופונקציונלית של ממברנות ביולוגיות. עדות לכך הוא ספקטרום הנורמליזציה של ליפידים קרום, לשפר את התחבורה של חומרים דרך הממברנה ולהגדיל את פעילות קולטן קרום. שיפור משמעותי מייקרו המחזורי הוא ציין בעיקר על ידי שיפור היכולת של תאי דם אדומים עיוות, קרישה מתונה, ואת אפקט הכיוונון על הטון של arterioles ו venules.

G.E. בריל ואחרים. (1992) טען כי בהשפעת קרינה בלייזר ניאון (היי-ני) הליום-ניאון, עלולה להתרחש הפעלה של אזורים מסוימים של המנגנון הגנטי של התא, ובמיוחד באזור ה- nucleolus organizer. מאז נוקלאולוס הוא האתר של סינתזה RNA, הגדלת הפעילות הפונקציונלית של המארגן nucleolar יוצר את התנאים המוקדמים להגברת ביוסינתזה חלבון בתא.

זה ידוע כי תאי התורן הם הרגולטורים החשובים של מטבוליזם רקמות ו הומאוסטזיס microcirculatory בשל היכולת לסנתז, לאחסן ולשחרר חומרים פעילים ביולוגית לתוך הסביבה. T.P. רומנובה וג '. בריל (1992) מצא כי חשיפה לקרינת לייזר היי-Ne במהלך היווצרות תגובת לחץ יש השפעה מייצבת על תאי התורן, מניעת degranulation שלהם ושחרור של חומרים פעילים ביולוגית. V.F. נוביקוב (1993) הניח את הרגישות המפוזרת של תא החיה בהשפעת אנרגיית האור. המחבר האמין כי ניסיונות לחפש מקובל morphological מסוים של אור אינם חד משמעיים. הכלליות של המאפיינים של התגובות תפקודית של תאים צמחיים ובעלי חיים לקרינה אור עם אורך גל מסוים גורם אחד להניח כי יש "anemochrome" בתא החיה.

לסיכום, יש לציין את ההשקפות המנוגדות של החוקרים על מנגנון NILI, המצביע על חוסר ידע מהימן של המנגנון שלה בשלב הנוכחי של התפתחות המדע. עם זאת, השימוש האמפירי בטיפול בלייזר הוכיח שיטה זו היטב בתחומים רבים של הרפואה. טיפול לייזר הוא גם בשימוש נרחב אורולוגיה. הקרנה תוך-עינית, transcutaneous ו extracorporeal של לייזר Ne-Ne על ידי חולים אורולוגיים מתואר. באותו החולים הזמן היה לירידה בטמפרטורה, אנטיפסיכוטיות ואפקטים משכך כאבים, הפחתת לויקוציטים אינדקס של שכרות, הפחתה של מולקולות באמצע בדם ועלייה בריכוז שלהם בשתן, דבר שמצביע על גידול בהקצאת הכליות והפחתת שיכרון.

אפקט hypoproteinuric מובהק, immunomodulating ו biostimulating אפקט של טיפול בלייזר (Avdoshin סמנכ"ל, Andryukhin MI, 1991) הוא קבוע. M. Korochkin et al. (1991) ערכו טיפול בלייזר בחולים עם גלומרולונפריטיס כרונית. בחולים עם טיפולים מעורבים ונפרטיים של נפריטיס בטיפול בהי-Ne, נצפו תופעות לוואי של היפוטנסיביות ומשתן, וכן עלייה בפעילות הפיברינוליטית. He-Ne הקרנות לייזר אפשר להתגבר על refractiness לטיפול פתוגנטי מוקדם יותר (glucocorticoids, cytostatic, hypotensive ו תרופות משתן).

OBLoran et al. (1996) מאומתים כך מורכב מגנטי בטיפול במחלות דלקתיות של מערכת המין ודרכי השתן ומקטין שלב של דלקת, מנרמל ומשפר את זרימת דם בתוך האיבר המושפע, זה מרחיב את היכולות המפצות-אדפטיבית בתנאי דלקת. V.E. Rodoman et al. (1996) דיווחו על שיפור של מיקרו באזור המוקד של דלקת, מרדים אנטי ואפקטים אימונו של קרינה אינפרא אדום המקומיות pyelonephritis ספציפי. טיפול בלייזר מקדם את הארכת הפעולה של תרופות ואת הפוטנציאל שלהם. הכללה במכלול הטיפול של טיפול בלייזר ב -91.9% מהמקרים שהורשו להעביר דלקת כרונית כרונית לפרישה קלינית ומעבדה. B.I. Miroshnikov ו LL רזניקוב (1991), לבחון את האפשרויות של טיפול שמרני של מחלות ואברי המין עם השימוש של לייזר רך הוכיח כי הטיפול בלייזר מפחית את מספר התערבויות כירורגיות הכרחי במחלות דלקתיות חריפה של כיס האשכים מן 90 ל -7%, המספר הכולל של העסקאות באזור ואברי המין מצטמצם על ידי 35-40 %.

תוצאות טובות הושגו על ידי מ.ג. Arbuliev and G.M אוסמנוב (Osmanov, 1992), תוך שימוש בטיפול בלייזר בחולים עם דלקת שלפוחית השתן על ידי הקרנת הכליה במהלך הניתוח, הקרנת האגן באמצעות נפרוסטומיה ושימוש בניקוי לייזר. A.G. מורזין ואח '. (1991) דיווחו על שימוש בהקרנות לייזר מודולריות משרעת בחולים עם ureterolithiasis והפרעות תפקודיות של urodynamics. קרינת לייזר עם אורך גל של 850 ננומטר וכוח של 40 מגוואט במצב רציף עוררה את הטון ואת פריסטלס של האגן. תחת פיקוח של המחברים היו 58 חולים עם oureterolithiasis ו 49 חולים עם pyeloectasia. ההשפעה של קרן ליזר, מווסתת משרעת על אזור רפלקס מלווה בירידה של כאב באזור המותני, אגן טון מוגבר השופכן, יצוא הפחתה של כליות obturated ו concrement הגירה ההדרגתית. ב 60.3% מהחולים לאחר מהלך הטיפול בלייזר, נסוג החישוב.

OD Nikitin ו- Yu.I. Sinishin (1991) השתמש הקרנה לייזר intravascular של דם בטיפול pyelonephritis מחשובית. בשימוש נרחב כמו Ne-Ne, ו- IR לייזרים בטיפול במחלות דלקתיות של איברי המין הגבריים (orcoepididymitis ו prostatitis), ולהשתמש הן הקרנה חיצונית ו פי הטבעת והשתן. יש אפקט משכך כאבים מהיר ומתמשך, נורמליזציה של הפרמטרים הגיאוגרפיים של הערמונית, הפסקת הדיסוריה, שיפור תפקוד הדלקת.

רגרסיה של התהליך הדלקתי ואת האצה של תיקון אפשרו לצמצם את משך השהייה של חולים בבית החולים על ידי יותר מ 2 פעמים.

ההשפעה החיסונית של LILI, המיושמת מקומית, הובילה להשפעה קלינית טובה של טיפול בלייזר בהרפס גניטאלי ובתקופה שלאחר הניתוח בחולים עם pyelonephritis חריפה חריפה. M. Altynbaev ו- N.R. Kerimova (1992) השתמש בטיפול בלייזר בטיפול המורכב של דלקת כרונית כרונית עם הפרעת זרע.

החוקרים השתמשו בלייזר עם אורך גל של 0.89 מיקרון, עם שיעור חזרות של 500 הרץ, חשיפה של 6-8 דקות (למרבה הצער, אין כוח הקרנה מצוין). הקרנה רקטלית לסירוגין עם חשיפה הסימפיזה, פי הטבעת ושורש הפין על בסיס יומי עבור 10-12 ימים. החוקרים מציינים כי התוצאות המיידיות הן גרועות יותר מאשר אלה המרוחקות (לאחר חודשיים), והן מסבירות זאת בהשפעת האפקט.

L.L.L.L. רזניקוב ואח '. (1991), לייזר LH-75 היה בשימוש בטיפול epididymorchitis חריפה, קביעת האנרגיה ב 4 J לכל הפעלה. החוקרים זיהו אפקט משכך כאבים מובהק מהמפגשים הראשונים של טיפול בלייזר, מעצר הרעלה המהיר והעלייה ביעילות הטיפול ב -38.5%. המחברים הסבירו את מנגנון הפעולה באופן הבא. אחרי העלון הקודקודית הפעלות טיפול בלייזר הראשון פיקדונות קשה exudate הצפק תהליך נרתיקית בשכבות הממוקם ישירות מתחת mesothelium, בתחומי חדרו של פגז מתוחמים פיר לויקוציטים חזק. לכן, טיפול בליזר ב אשך ספציפי אקוטי יכול להפחית את השלב האקוטי דראמטי של דלקת, כדי לעצור את ההשפעות של דיות, כדי ליצור לחץ יעיל של רקמת אשך, כלומר, ככל האפשר כדי להפחית את הפיתוח של שינוי משני של testis, אשר מזוהה כמעט 90% מהמקרים של epididymitis. טיפול ליזר בטיפול בחולי BPH מסובך עם מחלות דלקתיות של דרך השתן התחתונה מיושמות לפני הניתוח (רקטלית) או לאחר כריתת ערמונית (אדנומה הקרנת המיטה ומרחב retropubic) מותר להפחית את שכיחות הסיבוכים 2 פעמים. He-Ne לייזר הוכיח את עצמו בטיפול במחלות של דרכי השתן העליונות והתחתונות. ההקרנה הקדמית והאנטרוגלית של האגן והרירית של השופכן תורמים לשיפור אורודינמיקה, רזולוציה של קפדנות יורטית. טיפול בלייזר טרנס-ארתרי לדלקת שלפוחית השתן כרונית ודלקת השתן אצל נשים הניב תוצאות מצוינות ב -57.7% וטוב ב -39.2% מהחולים. נגד ואחרי טיפול בלייזר, ההשפעה של תרופות אנטיבקטריאליות אנטי דלקתיות הוא גדל באופן דרמטי. הייתה ירידה משמעותית בתדירות ההישנות.

S.H. אלשוקרי ואח '. (1996) השתמשו בלייזר IR עם הספק של 8-15 מגוואט בטיפול בחולים עם דלקת שלפוחית השתן כרונית. בשלב החריף, התדר של 900 הרץ שימש, כאשר תסמונת הכאב שככה, הוא הופחת ל 80 הרץ. משך ההקרנה הוא 3-5 דקות, 5-10 מפגשים לכל קורס. החוקרים דיווחו על ירידה בדיסוריה, תברואה של שתן ותמונה ציסטוסקופית חיובית. L.Ya. רזניקוב ואח '. (1991) דיווח על ניסיון של טיפול בלייזר בטיפול של צמצום cicatricial של השופכה והאינדוקציה fibroplastic של הפין. ההשפעה של LIL על צלקת רקמה תורמת resorption הדרגתית של צלקות, הפחתת הנוקשות שלהם עקב הפעלת תגובות אנזימטיות. המחברים הקרינו את החסרונות של השופכה עם בוגי הבא, וקיבל התאוששות של הפטנט ב 7-9 מפגשים.

ההשפעה של לייזר היי- Ne על האינדוקציה fibroplastic של הפין היה השפעה מקומית כללית בצורה של עלייה בריכוז של קורטיזול ו טסטוסטרון בדם. ואת ההשפעה הטובה ביותר נצפתה עם שימוש רצוף של קרינת לייזר עם אורך של 441 ו 633 ננומטר. המספר הגדול ביותר של יצירות מוקדש לייזר רפלקסיותרפיה (LRT) ב אורולוגיה, במיוחד, in andrology. באמצעות לייזר לנקב, החוקרים ביקשו לעורר spermatogenesis, לשפר את תפקוד copulatory, להפסיק דיסוריה ב cystalgia, כאבים בתקופה שלאחר הניתוח.

ישנם דיווחים על השימוש בטיפול בלייזר בטיפול בשחפת של מערכת גניטורינארית. M. Yagafarova ו RV Gamazkov (1994) חשף מקומית את לייזר He-Ne לאזור איברי המין בחולים עם שחפת גניטלית גברית. על רקע טיפולי כימותרפיה בלייזר, המחברים ציינו שנורמליזציה של השתן ב -60% מהחולים, דטוקסיפיקציה ב -66%, שמרנית התהליך נפתר ב -55.3%. באופן כללי, 75% מהחולים קיבלו השפעה חיובית. V.T.Homyakov (1995) נכלל הטיפול מורכב של גברים עם טיפול בלייזר גניטלי שחפת, וכן פי 2 הקטינה את מספר פעולות על שק האשכים, יעילות מוגברת 40% של טיפול בחולים עם שחפת הערמונית.

שיטות שונות של טיפול בלייזר פותחו: הקרנה חיצונית (או עורית), השפעה על נקודות אקופונקטורה, הקרנה בלייזר תוך - תוך - תוך - תוך - תוך - עיני (HLOC). לאחרונה, יותר ויותר תומכים רכשו גם קרינה בלייזרית של העור.

חשיפה חיצונית או עורית

אם התהליך הפתולוגי הוא מקומי בשכבות פני השטח של העור או רירית הממברנה, אז את ההשפעה של NLLI מכוונת ישירות אליו. במקרה זה, לייזרים פועם מטריקס ניתן להשתמש כדי ללכוד שטח גדול של השפעה עם צפיפות כוח קרינה מופץ באופן אחיד. טכניקה כזו מאפשרת להגדיל באופן משמעותי את היעילות של טיפול בלייזר כדי להשיג אפקט יציב יותר. בשל הפיזור של מקורות קרינה על פני הגוף, השטף האור משפיע על נפח גדול יותר של רקמות ביולוגיות לעומת מקור נקודה. זה מבטיח את "פגע" סביר ביותר של אנרגיה על המוקד הפתולוגי, לוקליזציה של אשר לא תמיד ידוע במדויק והוא יכול להשתנות ביחס למשטח הגוף כאשר המיקום של המטופל משתנה בחלל. הבחנה בין שיטת החשיפה של המגע, כאשר ראש הפליטה נמצא במגע עם השטח המוקרן, ומרוחק (ללא מגע), כאשר יש מקום בין הראש המקרין לבין המשטח המוקרן. בנוסף, נמצא כי דחיסת רקמות רכות מאפשר להגדיל את ההשפעה הטיפולית של LILS כמו החדירה של קרינת לייזר לרקמות ביולוגיות עולה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

השפעות על נקודות אקופונקטורה

נקודות האקופונקטורה הן הקרנה של אזור מסוים של הפעילות הגדולה ביותר במערכת האינטראקציה של הגוף - האיברים הפנימיים. הנקודה והעוצמה הנמוכה של ההשפעה על מכשיר הקולטן בנקודות האקופונקטורה בשל הסיכום המרחבי והזמן של הגירוי גורמת לתגובות רפלקסיביות ורבלקסיות של האורגניזם. התגובה הכללית של הגוף לפעולה רפלקס לייזר מתבצעת בשתי דרכים עיקריות: נוירוגנית והומורלית.

הפרמטרים הטיפוליים של LINI אינם גורמים לתחושות הסובייקטיביות של המטופל כאשר הם עולים על העור. רוב המחברים ממליצים לעקוב אחר העיקרון של "צריכת חשמל נמוכה - תדרים נמוכים - זמן חשיפה קצר". לדברי ט Ohshiro ור"ג Calderhead (1988), על קרינה אינפרא אדום לייזר רציף חשיפה (אורך גל 0.83 מיקרון, כוח 15 mW) עבור 20 שניות מיד תגובתי vasodilatation מתרחשת ברקמות המקיפות את אזור היעד, וכתוצאה מכך נקודות אקופונקטורה מגדילה את הטמפרטורה על ידי 1-2 מעלות צלזיוס. הסינתזה של פרוסטגלנדינים E ו- F, אנקפלינים ואנדורפינים עולה. ההשפעות הן מצטברות לשיא ההליך השביעי. שיטות המאפיינים LRT מורכבות בחשיפת אזור קטנה מבני קולטן photoactivation הספציפי, רכיבי רקמות אנזים, את היכולת לגרום לתגובות רפלקס מכוונות, מזוהם חשיפה פולשנית, נוחות, האפשרות בשיטה, הוא באופן עצמאי והן בשילוב עם תרופות שונות, תזונה - ו phytotherapeutic שיטות הטיפול.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

אפקט אינטרקטיבי

ביעילות בשימוש בטיפול, גינקולוגיה, אורולוגיה, כירורגיה, ואחרים. בניגוד לחשיפה מלעורית להשלכה של האיבר הפגוע, כאשר רוב האנרגיה קרינה מתפזר ברקמות ביולוגיות כלפי הגוף כאשר שיטת intracavitary של לייזר רך טיפול בלייזר נמסר עם הפסדים אנרגיה מינימלית, עם את הצורה הנדרשת של חלוקת הכוח ישירות למיקוד הפתולוגי. לשם כך נועדו חרירי אופטי מיוחדים, אשר הוכנסו לתוך חללים טבעיים של הגוף.

הקרנה בלייזר וסקולארית של דם

השיטה פותחה בשנות השמונים. והוכיח יעילות במספר מחלות. על ידי מניקור מרפק עם מדריך אור סטרילי דק הוא הציג לתוך וריד או ulclarian, אשר באמצעותו הדם הוא מוקרן. עבור BLOCK, LILS באזור ספקטרל אדום (0.63 מיקרומטר) עם כוח של 1-3 מגוואט משמש בדרך כלל בסוף הסיבים (משך ההליך הוא 30 דקות). הטיפול מתבצע מדי יום או לאחר יום אחד, על קורס מ 3 עד 8 מפגשים. ההשפעה של LIL על כדוריות הדם האדומות של הדם במחזור תורמת לייצוב של קרום התא שלהם ותחזוקה של מלאות תפקודית, אשר מעדיף את שיפור מחזור הדם של כלי הדם של המיטה microcirculatory בתנאים פתולוגיים. החסימה מלווה בעלייה בתכולת החמצן וירידה במתח החלקי של פחמן דו חמצני. ההבדל arteriovenous חמצן מגביר, אשר מציין את חיסול של חוסר חמצן רקמות ושיפור של חמצון. לשקרים מונעים השפעה הטיפוליים, מחד גיסא, את ההשפעות על המוגלובין ולתרגם אותו לתוך מצב נוח יותר עבור תחבורת חמצן, ומצד שני - הגדלת כמות אדנוזין אדנוזין הגידול בייצור אנרגיה בתאים. בלוק מפחית את קיבולת צבירה של טסיות הדם, מפעילה פיברינוליזה, מנרמל את התוכן של antithrombin III. זה מוביל לעלייה מהירות זרימת הדם ההיקפית ושיפור חמצון הרקמות. שיפור של ניצול בזרימת הדם בחמצן ברקמות באמצעות BLOCK קשורה קשר הדוק עם השפעה חיובית על חילוף החומרים הקוונטים טיפול דם: גדל חמצון של חומרים אנרגטיים - גלוקוז, חלב וחומצות pyruvic. שיפורים ב microcirculation הם בשל wasodilation ושינויים המאפיינים rheological של הדם. זה האחרון עקב ירידה בצמיגות הדם, ירידה בפעילות המצרפית של אריתרוציטים עקב שינוי התכונות הפיסיקליות הכימיות שלהם, בפרט, עלייה של המטען החשמלי השלילי. כתוצאה מכך, microcirculation מופעל, נימים ו collaterals נפתחים, trophic הוא השתפר, רגישות עצבים מנורמל.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.