Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תאי גזע עצביים

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

עדות ניסויית לאפשרות של התחדשות של תאים CNS התקבלו גילוי מוקדם הרבה יותר של מחקר בתאי גזע עובריים, אשר הראו נוכחות ב הניאוקורטקס, ההיפוקמפוס פקעת ההרחה של תאי המוח של חולדות בוגרות,-thymidine 3H מרגש, כי הוא, את היכולת לסנתז חלבון וחילוק. בשנות ה -60 של המאה הקודמת הונח כי תאים אלה הם סימנים מקדימים כדי נוירונים ומעורבים ישירות בלמידה ובזיכרון. מעט מאוחר יותר חשף את נוכחותם של סינפסות יצרה דה נובו בתאי העצב ואת העבודה הראשונה על השימוש בתאי גזע עובריים כדי לגרום neyronogeneza במבחנה. בתום הניסויים XX המאה עם בידול בבימויו של ESCs לתוך ובתאים עצביים, נוירונים דופאמינרגיים serotonergic הביאו לעדכון של המושגים הקלאסיים של היכולת של תאי עצב של יונקים להתחדש. מחקרים רבים הראו באופן משכנע איך שחזורי מציאות של רשתות נוירונים ואת הזמינות של neyronogeneza לאורך כל התקופה של אורגניזם יונק לאחר הלידה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

מקורות של תאי גזע עצביים

תאי גזע עצביים מבודדים במהלך פעילות באזור subventricular של החדרים לרוחב ו gyrus המשוננת של ההיפוקמפוס, אשר בתרבות של תאים כדי ליצור neurospheres (תחומי עצבי), ואחרי בפיזור ו preformirovaniya בעבר - כל סוגי CNS הסלולר הגדולים או, בסביבה מיוחדת, את מיקרוספרות החדש. בתרבויות ההשעיה של רקמות מנותקות, מבודדות מן החלקים periventricular של המוח העוברי, נוירוספרות מופיעים גם.

סמנים של תאי מוח בשלה הם nestin, בטא-טובולין III (קו סמן עצבי), vimentin, GFAP ו NCAM, לצורך זיהוי immunocytochemical של נוגדנים חד שבטיים המשמשים. Nestin (חלבון של סוג IV ביניים neurofilaments) מבטא תאים נוירוקטודרמליים multipotent. חלבון זה שימש לצורך זיהוי ובידוד של ובתאים neuroepithelial CNS מולטיפוטנטיים עם נוגדנים חד שבטיים Rat-401, אשר יכול לזהות עד 95% של תאים של עוברי עכברים בצינור העצבי ביום י"א ההריון. Nestin אינו מתבטא בצאצאים שונים של תאי גזע עצביים, אך קיים בתאים מוקדמים של עצבים, נוירונים פוסטמיטיביים, ונוירובלסטים מוקדמים. בעזרת סמן זה, תאי אב neuroepithelial זוהו ואת קיומם של תאי גזע במערכת העצבים המרכזית הוכח. Vimentin (חלבון של סוג III neurofilaments סוג III) באה לידי ביטוי על ידי תאים עצביים גליה העצבים, כמו גם על ידי נוירונים, fibroblasts ותאי שריר חלקה. כתוצאה מכך, שני סמנים immunocytochemical אין את הספציפיות הנדרשת עבור זיהוי נפרד של גזע עצביים ותאים אב. השימוש בטא טובולין-III להקים תאי גזע עצביים השושלת, ואילו הסוג שאני האסטרוציטים מזוהים על ידי הביטוי של GFAP, ו oligodendrocytes הביעו galactocerebroside במיוחד (Ga! C).

Mitogen עבור ובתאים עצביים הם FGF2 ו EGF, לתמוך בריבוי של ובתאים בתרבות עם היווצרות neurospheres. שיעור חלוקה של תאי גזע עצביים מגדיל באופן משמעותי תחת השפעת FGF2, וגם בעת שימוש בשילוב FGF2 + EGF. ההשפעות השגשוגיות של FGF2 מתווכות על ידי קולטני FGF2-R1. הפרין מגביר את זיקה של קולטן מחייב של FGF2 ו משפרת באופן דרמטי את ההשפעה המיטוגנית שלה על תאים neuroepithelial. בשלבים המוקדמים של קולטנים FGF2 העובר לידי ביטוי החולדה telencephalon, בשלבים מאוחרים יותר של אזור חדרית מוגבל לוקליזציה שלהם. ביטוי שיא של FGF2-R1 על ידי תאים postmitotic הוא ציין לאחר סוף התקופה של neurogenesis מוקדם. התקופה הראשונית של הפיתוח של telencephalon מאופיין ברמה נמוכה של ביטוי של קולטני EGF, בעיקר בתאי אזור הגחון. בשלבים מאוחרים יותר של embryogenesis, ביטוי EGF-R עולה בכיוון הגבי. בשנת המוח מכרסם יש קולטן EGF זיקה גבוהה בהפיכת בטא גורם גדילה (TGF-beta-R), ואשר רצוי נקשר. באופן עקיף, את התפקיד הפונקציונלי של EGF-R מצביע נתונים על המוח קדמי dysgenesis קליפת מוח שמקורה בתקופה המאוחרת של עובר ואת ontogeny לאחר הלידה, מוח קדמי הורדת פונקציה, קליפת מוח ומוות אקטופיה של תאים בהיפוקמפוס מעכברים בנוקאאוט גן הקולטן EGF. בנוסף, הנוכחות של TGF-a במדיום התזונתי הוא חיוני לחלוטין להיווצרות של neurosphere. לאחר הסרת גורמי גדילה מן המפריד להפסיק בינוני מותנית התא לעבור התמיינות ספונטנית כדי ליצור נוירונים, האסטרוציטים oligodendroblastov.

בהתחשב בכך, את reaggregation של תאי גזע מנותקים וטיפוח של neurospheres מתבצעים בתקשורת מזין המכיל EGF ו FGF בסיסי או FGF2, אבל ללא תוספת של סרום. ממחקר עולה כי EGF גורם הפצת subependimnoy אזור תאי גזע של החדרים לרוחב, ואת FGF הבסיסי מקדם התפשטות של תאי גזע של הסטריאטום, ההיפוקמפוס, הנאוקורטקס ועצב ראייה של מוח בוגר. השילוב של EGF ו FGF הבסיסית היא חיונית לשגשוג פעיל של תאי גזע שבודדו את החדרים השלישי והרביעי ependymal של המוח הקדמי, כמו גם של תעלת השדרה המותני של ובחוט השדרה החזי.

לאחר ניתוק, ההשעיה של תאי גזע עצביים מתורבתים במנות פלסטיק או בצלחות מרובות היטב ללא מצע דבק כדי להגדיל את הגודל של נוירוספרות חדש המתעוררים, אשר בדרך כלל לוקח בערך 3 שבועות. השיטה של פיזור מרובים רבייה של neurospheres מאפשר קבלת מספר מספיק של שיבוטים ליניארי של תאי גזע multipotent עבור השתלת תוך מוחי. עיקרון זה מבוסס גם על יצירתו של בנק של תאי גזע המבודדים מן המוח העוברי האנושי. שיבוט ארוך (במשך מספר שנים) שלהם מאפשר לקבל קווים יציבים של תאי גזע עצביים, שממנו נוירונים catecholaminergic נוצרות במהלך בידול המושרה.

אם neurospheres אינם מפוזרים ואת גדלו על מצעים הדבקה בחום חסר בינוני גורמי גדילה, מתרבים תאי גזע מתחילים להבחין באופן ספונטני על מנת ליצור תאים מבשר עצביים ותאי גלייה עם ביטוי של סמנים של כל סוגי תאי עצב: MAP2, טאו-1, NSE, NeuN, בטא טובולין III (נוירונים), GFAP (אסטרוציטים) ו Calc, 04 (oligodendrocytes). לעומת זאת, בתרבויות של תאי גזע עצביים שיעור נוירונים ליותר מ 40% של תאים ממוינים (ב מכרסמים - בין 1 ל -5%) תאים בעכברים וחולדות, אבל יש הרבה פחות oligodendrocytes, וזה חשוב מאוד demyelinating המבט טיפול בתאי מחלות. הבעיה נפתרת על ידי תוספת של B104 בינוני תרבות מגרה תאי mielinprodutsiruyuschih היווצרות.

בטיפוח תאי אב עצביים במוח של עוברים אנושיים במדיום המכיל EGF, FGF בסיסי ו- LIF, מספר תאי האב של הקו העצבי גדל ב -10 מיליון קפל. רפרודוקציה של תאים במבחנה לשמור על היכולת להעביר ולהבדיל לתאי עצב ותאי גלישה לאחר ההשתלה לתוך המוח של חולדות בוגרות מינית. עם זאת, in vivo, מספר החטיבות של תאים אב multipotent מוגבל. שוב ושוב ציין כי מגבלת Hayflick עבור "למבוגרים בלבד" תאי גזע עצביים (כ 50 מיטוזה) עדיין בלתי ניתן להשגה גם בניסוי - התאים בצורת neurospheres לשמר את הנכסים שלהם רק עבור 7 חודשים ורק ב 8 קטעים. הוא האמין כי זה בשל המוזרויות של הפיזור שלהם במהלך passaging (trypsinization או פעולה מכנית), אשר מקטין באופן דרסטי את הפעילות השגשוגית של תאים בשל הפרת קשרים בין תאיים. ואכן, אם במקום לפזר שיטה של חלוקת נוירוספרות לתוך 4 חלקים משמש, הכדאיות של התאים במהלך המעבר גדל באופן משמעותי. טכניקה זו מאפשרת טיפוח של תאי גזע עצביים אנושיים במשך 300 ימים. עם זאת, לאחר תקופה זו, תאים לאבד פעילות מיטוטית ועוברים ניוון או ללכת לשלב של הבחנה ספונטנית עם היווצרות של נוירונים האסטרוציטים. על בסיס זה, המחבר סבור כי 30 mitoses הוא מספר מוגבל של חטיבות לתאי גזע עצביים תרבותיים.

כאשר culturing האדם בתאי גזע עצביים במבחנה, בעיקר נוירונים GABA -ergic נוצרים. ללא יצירת תנאים מיוחדים, ובתאים עצביים להצמיח נוירונים דופאמינרגיים (דרושים לריפוי תאים של מחלת פרקינסון) רק הקטעים הראשונים, שלאחריו כל הנוירונים בתרבות מורכבים אך ורק תאי GABAergic. במכרסמים, אינדוקציה של נוירונים דופאמינרגיים במבחנה נגרמת על ידי IL-1 ו- IL-11, כמו גם שברי עצב של ממברנות עצב, LIF ו- GDNF. עם זאת, שיטה זו לא הצליחה עבור גבר. עם זאת, עם intracerebral GABA-ergic השתלות עצביים in vivo תחת השפעת גורמים microenvironment, תאים עצביים עם פנוטיפים מתווך שונים מופיעים.

שילובים חפשו גורמי נוירוטרופית הראו כי FGF2 ו- IL-1 לגרום neuroblasts דופאמין, אשר, עם זאת, אינם מסוגלים לייצר נוירונים דופאמינרגיים. דיפרנציאציה של תאי הגזע מעוררים glutamatergic בהיפוקמפוס נוירונים GABAergic מעכבות מושפעת neurotrophins, A EGF ו IGF1 לגרום להיווצרות glutamatergic ו נוירונים GABAergic מן ובתאים עצביים של עוברי אדם. בנוסף סדרתית של תרבות חומצה רטינואית ו neurotrophin 3 (NT3) מגביר באופן משמעותי את הבידול של תאי גזע של ההיפוקמפוס להבשיל המוח בנוירונים של הטבע מתווך אחר, תוך שימוש בשילוב של גורם נוירוטרופי שמופק מהמוח (BNDF), NT3 ו GDNF בתרבויות של בהיפוקמפוס neocortical זמין נוירונים פירמידליים.

לפיכך, התוצאות של מחקרים רבים מצביעים על כך, ראשית, תאי גזע ממבנים שונים במוח תחת השפעת גורמים מקומיים ספציפיים רקמה מסוגלים להבדיל in vivo לתוך פנוטיפים עצביים הטמון מבנים אלה. שנית שמטרתו מושרה בידול של תאי גזע עצביים במבחנה על ידי שיבוט תאי אב נותן את האפשרות של קבלת תאים עצביים ועל גליה עם מאפייני פנוטיפי רצויים להשתלה תוך-מוחית בצורות שונות של פתולוגיה במוח.

אין ספק כי תאי גזע pluripotent מבודד מעוברים או CNS של מבוגר יכול להיחשב כמקור של נוירונים חדשים המשמשים במרפאה לצורך טיפול פתולוגיה נוירולוגית. עם זאת, המכשול העיקרי להתפתחות של נוירוטרנספלטציה תאית מעשית הוא העובדה שרוב תאי גזע עצביים לא להבדיל נוירונים לאחר ההשתלה לא אזורים neurogenic של CNS בוגרת. עקיפת מכשול זה, שיטה חדשנית מאוד מקורית מוצעת המאפשרת במבחנה כדי לקבל אוכלוסייה טהורה של נוירונים מתאי גזע עובריים אנושיים עובריים לאחר השתלת לתוך CNS של עכברוש בוגרת. המחברים להוכיח כי הבחנה של תאים מושתלים על פי שיטה זו תוצאות היווצרות נוירונים של פנוטיפ cholinergic, אשר נגרמת על ידי השפעת גורמים microenvironment הסביבה. הטכנולוגיה המוצעת היא עניין במונחים של פיתוח טיפולים חדשים המבוססים על תאי גזע ולהחליף ניזוק עקב טראומה או נוירונים מחלות ניווניות כמו נוירונים כולינרגית לשחק תפקיד מוביל בפיתוח של התפקוד המוטורי, פונקציית זיכרון ולמידה. בפרט, נוירונים cholinergic מבודדים מתאי גזע האדם ניתן להשתמש כדי להחליף motoneurons איבד טרשת לרוחב amyotrophic או פציעות חוט השדרה. נכון לעכשיו, אין מידע על שיטות לייצר מספר משמעותי של נוירונים cholinergic מאוכלוסיית תאי גזע preformed by mitogen. המחברים מציעים דרך פשוטה אך יעילה למדי של מגרה mitogen מתבצעת תאי גזע עצביים עובריים ראשוניים בכיוון של פיתוח בנוירונים טהור כמעט לאחר ההשתלה ב CNS nonneural ו נוירוגנית באזור חולדות בוגרת. התוצאה החשובה ביותר של עבודתם היא שינוי של מספר גדול מספיק של תאים המושתלים לתוך נוירונים cholinergic כאשר מושתלים לתוך קרום באמצע חוט השדרה.

יתר על כן, עבור נוירונים holiyergicheskie עובר אנושי 8 שבועות מוח תא גזע preformation העצבית במבחנת קליפת מוח זה הציע להשתמש בשילובים שונים של הגורמים וכימיקלים הטרופיים הבאים: FGF הבסיסי רקומביננטי, EGF, LIF, עכבר פפטיד קול מסוף-אמינו (ששש-N ), חומצה רטינואית טראנס, NGF, BDNF, NT3, NT4, laminin העכבר טבעי הפרין. השורה הראשונית של תאי גזע עצביים אנושיים (K048) נשמרה במבחנה במשך שנים ועברה 85 קטעים ללא שינוי מאפייני שגשוג והתמיינות כאשר שימור קריוטיפ דיפלואידי נורמלי. Neurospheres Undispersed 19-55 קטעים שניים (38-52-e בשבוע) נטוע על פולי-D-ליזין laminin, ולאחר מכן טופל הגורמים הנ"ל בריכוזים, שילובי רצפים שונים. שילוב המורכב FGF, הפרין laminin בסיסיים (ראשי תיבות FHL), נתון בעל השפעה ייחודית. אחרי עובר אחד ביום culturing תאי גזע עצביים במדיום עם או בלי FHL ששש-N (שילוב ששש-N + FHL ב קיצור SFHL) נצפה תאי מישוריים גדולים רבייה מהירה. כל פרוטוקול היום האחר (למשל כגון בסיס FGF + laminin), לעומת זאת, הביא להתפשטות רדיאלי מוגבלת של תאים דמויי כישור, ותאים אלה לא עזבו את neurospheres הליבה. לאחר 6 ימים של הפעלת מדיום עשרה הבידול הבא המכיל B27, בקצה תחומי מופעל FHL polipolyarnye תאי עצב גדול דמוי נמצא. בקבוצות פרוטוקולים אחרים, רוב התאים דמויי נוירון נותרו קטנים, דו קוטביים או חד קוטביים. ניתוח Immunocytochemical הראה כי קטן (<20 מיקרון) דו קוטבי או תאי monopolar היו או GABA-ergic, או glutamatergic ואילו תאי polipolyarnyh הגדולים ביותר ממוקמים בקצה FHL המופעל neurospheres הוכיח כולינרגית כסמנים הביעו מאפיין של נוירונים כולינרגית (Islet-1 ו Chat). חלקם של נוירונים אלה בעת ובעונה אחת הביעו synapsin 1. כתוצאה מכך, חמש סדרות של ניסויים בלתי תלויים, מצאו החוקרים כי האוכלוסייה הכוללת של תאים באזורים יחיד על ידי 45.5% הבדיל לתוך הנוירונים TuJl +, בעוד כולינרגית (Chat ^) נוירונים היה רק 27.8 % מהתאים באותה אוכלוסייה. לאחר 10 ימים נוספים של בידול במבחנה, בנוסף נוירונים כולינרגית של neurospheres המופעל FHL היו כמויות משמעותיות של נוירונים קטנים - glutamatergic (6,3%), GABA-ergic (11.3%), ו astrocyte (35.2% ) ותאי nestinpositive (18.9%). כאשר באמצעות שילובים אחרים של גורמי גדילת נוירונים כולינרגית נעדר, ותאי הגבול יצר neurospheres או האסטרוציטים, או glutamatergic הקטין נוירונים-ergic GABA. גיבוי ניטור ופוטנציאלים פעילים באמצעות הטכניקה מהדק תיקון כל התא הראו כי לאחר שבעה ימים FHL-הפעלת polipolyarnyh רוב גדול של תאים לו מנוחת פוטנציאל המהווים -29.0 ± 2.0 mV, בהעדר פוטנציאל פעולה. לאחר 2 שבועות של עליות פוטנציאל שאר -63.6 ± 3.0 mV, אשר פוטנציאל פעולה הם נצפו בעת זרמי depolarizing אינדוקצית tetrodotoxin 1M החסום, המציין כי הפעילות התפקודית של נוירונים כולינרגית בשלה.

יתר על כן, החוקרים מצאו כי FHL- עצמו או הפעלת SFHL- במבחנה אינו לגרום להיווצרות של נוירונים בוגרים, וניסו לברר האם מסוגל מתבצע באמצעות FHL SFHL או תאי גזע להתמיין לנוירונים כולינרגית כאשר הושתלו CNS חולדה בוגרת. עבור זריקה זו של תאים מופעל באזור נוירוגנית בוצע (בהיפוקמפוס) ו nonneural במספר תחומים לרבות קרום הממוצע קליפת המוח הקדם-מצחית סעיף ובחוט השדרה של חולדות בוגרות. מעקב של תאים מושתלים בוצע בעזרת CAO - ^ p וקטור. זה ידוע כי OCD מסמן בו זמנית הן את התשתית של התא ואת התהליכים הסלולר (ברמה המולקולרית) ללא דליפה יכול להיות דמיינו ישירות. יתר על כן, תאי גזע עצבי שכותרתו OPP תומכים בפרופיל עצבי ותאי גזע עובריים untransformed פרופיל זהה בידול גליה במוח.

שבוע עד שבועיים לאחר ההשתלה של 5 X 10 4 מופעל שכותרתו תאי גזע עצביים נמצאו בחוט השדרה או במוח של חולדות, התאים ROC + היו בעיקר ליד הזריקה. תהליכי הגירה ואינטגרציה נצפו כבר חודש לאחר ההשתלה. הגירה טווח מגוונים בהתאם ההזרקה: החלק הקדמה ב OCD + תאים בקליפת המוח הקדם-מצחית מוקמו מ"מ 0.4-2 מאתר ההזרקה, במקרה של השתלת לתוך קרום הבינוני, בהיפוקמפוס, או תאים בחוט השדרה היגרו הרבה יותר גדול מרחק -. 1-2 ס"מ מורכבים תאים היו נקודתיים במערכת העצבים המרכזית מבנים מאוד, כולל הקליפה הקדמית, הממברנה הממוצע, ההיפוקמפוס ובחוט השדרה. אלמנטים עצביים שכותרתו OCD הם כבר גלויים על השבוע 1 לאחר השתלה, תוך ומספרם עלו באופן משמעותי אחרי 1 חודש לאחר ניתוח. ניתוח stereological הראה שיעור הישרדות גבוה יותר של תאים מושתלים במבנים שונים במוח, לעומת הגבי.

זה ידוע כי אוכלוסייה אזורית מאוחסנת בתאי גזע, הטרנספורמציה לתאים בוגרים מוסדרת על ידי גורמי רקמות ספציפיים ברוב הרקמות של יונקי בוגרים. הפצתו של תאי גזע, בידול של ובתאים ויצירת ספציפית למבנה של פנוטיפים העצבית במוח in vivo במידה הרבה יותר גדולה מתבטאת במוח העובר, כפי שנקבע על ידי נוכחות של ריכוזים גבוהים של גורמים המוךפו"גנטי שהולך במיקרו-סביבה מקומיים - neurotrophins BDNF, NGF, NT3, NT4 / 5, וצמיחה גורמים FGF2, TGF-a, IGF1, GNDF, PDGF.

היכן נמצאים תאי גזע עצביים?

הוא קבע כי תאי גזע עצביים לבטא חומצה גליה חומצה fibrillar, אשר בין התאים הבוגרים של הקו העצבי נשמר רק על האסטרוציטים. לכן, שמורת גזע במערכת העצבים המרכזית בוגרת עשויים להיות תאים astrocytic. ואכן, בתוך פקעת ההרחה ו נוירונים gyrus המשוננים זוהו, שמקורם מבשר GFAP החיובי, אשר מנוגדת נופים מסורתיים על תפקידו של אב קדמון של גליה רדיאלי, GFAP אינה מתבטאת gyrus המשוננת בבגרות. יתכן שבמערכת העצבים המרכזית קיימות שתי אוכלוסיות של תאי גזע.

גם שאלת לוקליזציה של תאי גזע באזור התת-סיבי, לא ברורה. לדברי מחברים כמה, תאי ependymal יוצרי התחומים שיבוטי תרבויות שאינם neurospheres נכון (שיבוטי תא subependimy), שכן רק את היכולת להתמיין האסטרוציטים. מצד השני, לאחר פלורסנט או תאי ependymal תיוג סמן ויראלי זוהו בתאי subependimnogo שכבה ו נורה חוש ריח. תאים אלה שכותרתו במבחנה טופס neurospheres ולהבדיל נוירונים, astrocytes ו oligodendrocytes. יתר על כן, הוא הראה כי כ 5% תאי תא אפנדימלי הביעו סמנים של הגזע - nestin, Notch-1 ו- Mussashi-1. הנחה היא כי המנגנון של מיטוזה אסימטרי הקשורים חלוק לא שווה של קולטן קרום Notch-1, שלפיו הממשלה נשארה על תאי בת הקרום מקומיים באזור ependymal, ואילו תא ההורה הנודד בשכבת subependimny מאבד קולטן זה. מנקודת מבט זו, אזור subependimnuyu יכול להיחשב מבשרי נוירונים ובתאי אספן ותאי גלייה המופקים שכבת ependymal הגזע. על פי מחברים אחרים, באזור subventricular הזנב יצר תאי גליה בלבד, והתאים הם המקור של neyronogeneza מח' מקורית-צדדית. בגירסה השלישית, החלקים הקדמיים והאחוריים של האזור subventricular של החדרים לרוחב מקבלים כוח neurogenic שווה.

עדיף נראה מילואי גזע מוח ארגון ההתגלמות הרביעית במערכת העצבים המרכזית, לפיה באזור subventricular שלושה סוגים עיקריים של אבות עצביים - A, B ו- C. התאים המוקדמים להביע סמנים עצביים (PSA-NCAM, TuJl) ומוקף תאי B, אשר מזוהים על ידי ביטוי של אנטיגנים כמו astrocytes. תאי C, שאינם בעלי מאפיינים אנטיגניים של נוירונים או גליה, הם בעלי פעילות רבייה. המחבר הוכיח באופן משכנע כי תאים B הם מבשרי A- תאים נובו נובו נוצרת נוי של נורות חוש הריח. במהלך ההעברה, תאי A מוקפים בחוטים של תאי אב עצביים, השונה באופן משמעותי ממנגנון ההגירה של נוירובלסטים פוסטמיטוטיים לאורך גליה רדיאלית במוח העובר. הגירה הסתיימה בחלוקת המיטוטי פקעת ההרחה של שניהם A- ו- B-תאי, נגזרים אשר ישולבו שכבות של תאי granulosa בשכבת גלומרולרי אזורי ההרחה של המוח.

במוח של עוברים בפיתוח ואינו נבדל תאים ependymal, ו בחללים כוללים הכפלת תאי גזע germenativnoy חדרית ה אזור subventricular, אשר נודדים נוירו ו גליובלסטומה העיקרי. על בסיס זה, כמה מחברי מאמינים כי אזור subependymic של המוח הבוגר מכיל רקמה מופחתת עובריים הרמטית עובריים, המורכב astrocytes, neuroblasts, ותאים לא מזוהים. נכון תאי גזע עצביים חשבון עבור פחות מ 1% של תאים באזור הרמטי של קיר החדר לרוחב. חלקית מסיבה זו, וכן בקשר עם נתונים האסטרוציטים subependimnoy אזור הם מבשרי תאי גזע עצביים לא שוללים את האפשרות של transdifferentiation גליה astrocytic של תאי רכישת מאפיינים פנוטיפי עצביים.

המכשול העיקרי לפתרון הסופי של הבעיה של לוקליזציה של תאי גזע עצביים in vivo הוא היעדר סמנים ספציפיים עבור תאים אלה. עם זאת, מאוד מעניין, מנקודת מבט מעשית, הציגה דוחות כי תאי גזע עצביים בודדו ממערכת העצבים המרכזית של מחלקות שאינם מכילים אזורי subependimnyh - חדרי הלב השלישי והרביעי של המוח הקדמי, את החזה תעלת השדרה ובחוט השדרה המותני. חשוב במיוחד הוא העובדה כי עבור פגיעה בחוט השדרה משופרת התפשטות של תאי גזע ependymal של ערוץ מרכזי עם היווצרות של ובתאים נודדות ומבדל לתוך בכרס gliomezodermalnogo האסטרוציטים. בנוסף, תאים מבשר של אסטרו ו oligodendrocytes נמצאים גם חוט השדרה שלם של עכברים בוגרים.

לפיכך, נתונים בספרות בתוקף להעיד על הנוכחות של מערכת העצבים המרכזית של יונקים בוגרים, כולל בני אדם, מילואי גזע אזוריים, משובי פלסטיק עם קיבולת, לצערי, הוא מסוגל לספק את תהליכי ההתחדשות הפיסיולוגיים רק כדי ליצור רשתות עצביות חדשות, אבל לא לענות על הצרכים של מתקן התחדשות. זה מעלה את הבעיה של מציאת דרכים להגדיל את משאבי גזע CNS exogenously, אשר מסיס ללא מושג ברור של מנגנוני היווצרות CNS בתקופה עובריים.

היום אנו יודעים כי בתהליך ההתפתחות עוברית, תאי גזע של תאים בצינור העצביים הם המקור של שלושה סוגים - נוירונים, האסטרוציטים ו oligodendrocytes, כלומר, נוירונים ותאי תאי גלייה נגזרים מבשר משותפת. ההבחנה בין האאקטודרם לאשכולות של ובתאים עצביים מתחיל תחת השפעת המשפחה proneural גנים bHLH של מוצרים חסומה על ידי ביטוי של המשפחה Notch נגזרים חלבון קולטן הטרנסממברני של גנים המגבילים נחישות בידול מוקדם של ובתאים עצביים. בתורו, את הליגנדים הקולטן Notch לפעול תאים סמוכים חלבון טראנסממברנלי דלתא בשל התחום התאי אשר קשר תאי תאים ישיר עם אינטראקציה אינדוקטיבי בין תאי גזע.

יישום נוסף של תוכנית נוירוגנזה עובריים הוא לא פחות מורכב, כך נראה, צריך להיות ספציפי למין. עם זאת, התוצאות של מחקרים neuroxenotransplantation עולה כי לתאי גזע יש שמרנות אבולוציונית בולטת, כך תאי גזע עצביים האדם מסוגלים להגר ולהתפתח כאשר הם מושתלים למוח של חולדה.

זה ידוע כי CNS יונקים יש יכולת נמוכה ביותר עבור התחדשות reparative, אשר מאופיין על ידי היעדר סימנים כלשהם של הופעת אלמנטים סלולריים חדשים במוח בוגר בתמורה נוירונים שמתו כתוצאה של טראומה. עם זאת, במקרה של השתלת neuroblast, האחרון לא רק לשרוד, להתרבות ולהבדיל, אבל הם גם מסוגלים להשתלב במבנים מוחיים תפקודית החלפת נוירונים אבודים. כאשר תאים אב נוירונים שבוצעו היו מושתלים, אפקט טיפולי היה חלש באופן משמעותי. תאים אלה הראו יכולת נמוכה להגירה. בנוסף, תאים עצביים לא לשכפל את הארכיטקטורה של רשתות עצביות מבחינה תפקודית לא להשתלב במוח של הנמען. בהקשר זה, את הבעיות של התחדשות פלסטיים reparative נלמדים באופן פעיל בהשתלת תאי גזע עצביים רבגוניים unformed.

מחקר M. Alexandrova והאח (2001) ב ההתגלמות הראשונה, ניסויים היו מקבלי חולדות נקבות בוגרות ותורמים היו התפתחות עוברת 15 יום. הנמענים הוסרו חלק בקורטקס העורפי ואת החלל המושתל באופן מכאני מושעת רקמות משוערות עובריות קליפת מוח המכילות חדרית תאי גזע מולטיפוטנטיים ואזור subventricular. בשנת ההתגלמות השנייה, בניסויים שבוצעו השתלות של תאי גזע עצביים של חולדות polovozrelh המוח של עובר אנושי 9 שבועות. מן הסופרים העוברים באזור periventricular ברקמת המוח מבודד פרוסות הושמו בינוני תרבותם F-12 הושג על ידי חזר pipetting ההשעיה התא, ולאחר מכן בתרבית NPBM בינוני מיוחד בתוספת גורמי גדילה - FGF, EGF ו NGF. התאים גדלו בתרבות ההשעיה לפני היווצרות של neurospheres, אשר היו מפוזרים נטועים שוב בתרבות. לאחר 4 מעברים עם תקופת גידול כוללת של 12-16 ימים, התאים שימשו להשתלה. מקבלים היו desyatisutochkye חולדות בוגרות וחולדות Wistar החודשי, אשר באזור של חדר הלטרלי שהוזרקה עם 4 .mu.l השעיה של תאי גזע אנושיים עצביים ללא דיכוי חיסוני. תוצאות המחקר מראים כי התאים הם ניתקו חדרית ו אזור subventricular של שתל עכברוש סימניית קליפת המוח העוברי במוח הבוגר ממשיך להתפתח, הוא כי, גורמים במייקרו-סביבת נמען בדיל של המוח לא לחסום את הצמיחה והתבדלות של תאי גזע עצביים של העובר. בתקופה המוקדמת לאחר ההשתלה של תאי מולטיפוטנטיים המשיכה חטיבת המיטוטי ולהעברה פעילה מאזור השתלת רקמות במוח המקבל. תאי גזע עובריים המושתלים, אשר יש פוטנציאל גדול של הגירה, נמצאו כמעט בכל שכבות של קליפת המוח של השתלת מח הנמען לאורך המסלול בחומר הלבן. אורכו של נתיב הנדידה של תאי העצב היה תמיד נמוך יותר באופן משמעותי (עד 680 מיקרון) מאשר תאי גליה (עד 3 מ"מ). וקטורים מבניים עבור הגירה של האסטרוציטים היו כלי דם ומבנים סיביים של המוח, אשר צוין במחקרים אחרים.

מוקדם יותר הוא האמין כי הצטברות של astrocytes שכותרתו באזור הנזק לקליפת המוח של הנמען עשוי להיות עקב היווצרות של מחסום גלייה בין הרקמות של השתל לבין הנמען. עם זאת, מחקר על מבנה של שתלי הסלולר ממוקם קומפקטית הראה כי cytoarchitectonics שלהם מאופיינת אקראיות, ללא כל חלוקת שכבות של תאים המושתלים. דרגת ההזמנות של הנוירונים המושתלים היתה קרובה לזו של תאי הקליפה המוחית הרגילה רק אם אין מחסום גלייה בין הרקמה התורמת לבין רקמת הנמען. אחרת, מבנה תאי ההשתלה היה לא אופייני, והנוירונים עצמם עברו היפרטרופיה. Neuroimmunochemical הקלדה של תאים המושתלים השתלות חשף מעכבי GABA נוירונים-אורגני כדי לחשוף את הביטוי של פרווה, CALB ו NPY חלבונים. כתוצאה מכך, במוח בוגר, גורמים microenvironment הסביבה שיכולים לתמוך התפשטות, הגירה, ו הבחנה ספציפית של תאים עצביים multiplotent להתמיד.

בתרבות של תאי גזע אנושיים המבודדים מן העוברים הישנים 9 שבועות periventricular המוח, ואח M. Alexandrova (2001) במעבר הרביעי nestinpozitivnyh מצא מספר רב של תאי מולטיפוטנטיים, שחלקם עברו התמיינות ופתחו לפי סוג עצבי, אשר תאם תוצאות מחקר של מחברים אחרים. לאחר השתלה לתוך המוח של חולדות בוגרות בתרבית תאי גזע אנושיים מחולק mitotically ולהעברה במרקם של המוח המקבל Heterologous. בהשתלות תאים, החוקרים בחנו שתי אוכלוסיות של תאים - קטנות יותר ויותר. אלה האחרונים היגרו הן parenchyma והן במבנים סיבים של המוח הנמען למרחקים חסרי חשיבות - בתוך 300 מיקרומטר. השביל הארוך ביותר של הגירה (עד 3 מ"מ) היה מאפיין של תאים קטנים, שחלקם הם מובחנים אל האסטרוציטים כי הוקמו באמצעות נוגדנים חד-שבטיים כדי GFAP. שני סוגי התאים נמצאו בקיר החדר לרוחב, אשר הצביע על שחרורו של תאים המושתלים על דרכי המעבר מקורי. Astrocytic שמקורם בתאי גזע העצבי של אדם חולדה הן הגרו בעיקר דרך נימי דם ומבני סיבי המוח מקבל זה עולה בקנה אחד עם הנתונים של סופרים אחרים.

ניתוח של ההבחנה של תאי גזע אנושיים in vivo באמצעות נוגדנים חד שבטיים ל- GFAP, CALB ו- VIM חשפו את היווצרותם של שני האסטרוציטים והנוירונים. שלא כמו התאים של שתלי חולדה, תאי גזע אנושיים רבים היו חיוביים. כתוצאה מכך, חלק מהתאים האנושיים המרובים לא נבדלו. מאוחר יותר, אותם חוקרים הראו שתאי גזע עצביים אנושיים המושתלים ללא שימוש בדיכוי חיסוני שורדים לאחר ההשתלה במוח העכברים במשך 20 יום, בהעדר סימנים של תוקפנות חיסונית ממרכיבי הגליה של המוח הבוגר.

נמצא כי גם תאי גזע עצביים של דרוזופילה prizhivlyayutsya ו לעבור התמיינות במוח כל כך רחוק מן מינים של חרקים, כמו עכברוש. נכונותה של המחברים של הניסוי אינה מוטל בספק: קווי דרוזופילה המהונדסים המכילים גנים של נוירוטרופית גורמי אנוש NGF, GDNF, BDNF, הוכנס לתוך הווקטור תחת קספר דרוזופילה: אתה לזעזע אמרגן, כך טמפרטורת הגוף של היונקים אוטומטית קרא הביטוי שלהם. החוקרים זיהו את הגן galactosidase חיידקי תסיסנית תאים מוצרים על ידי מכתים X-גל histochemical. יתר על כן, התברר כי תאי גזע עצביים הם דרוזופילה להגיב ספציפית על גורמים נוירוטרופית, המקודדים על ידי הגנים האנושיים: השתלה שלא מבן-מינו של תאים של קווי מהונדס של דרוזופילה המכילים גנים GDNF ב שלו מבדל תאי גזע עצביים דרמטי סינתזה מוגברת של hydroxylase טירוזין, ויש גן NGF התאים המיוצרים באופן פעיל האצטילכולין . תגובת genzavisimye דומה מושרה שתל מושתל xenograft איתו רקמה עצבית עוברית.

האם פירוש הדבר שההבחנה הספציפית של תאי גזע עצביים נגרמת על ידי גורמים נוירוטרופיים ספציפיים ל- vidon? על פי תוצאות xenograft מחברי הפקת גורמים נוירוטרופית השפעה ספציפית על גורלו של allografts, אשר לאחר מכן פתח יותר אינטנסיבי הוא 2-3 פעמים יותר מאשר הגודל של allografts, נכנס למוח בלי התוספת של xenografts. כתוצאה מכך, התאים xenograft המכילים את הגנים neurotrophin, במיוחד הגן המקודד את גורם נוירוטרופי שמופק גליה (GDNF) האדם להפעיל על התפתחות אפקט vidonespetsifichesky השתל דומה לפעולה של neurotrophin המקביל. זה ידוע כי GDNF הגדיל את ההישרדות של נוירונים דופאמינרגיים ב מוח תיכון עוברי חולדה ומשפר את חילוף החומרים של דופמין ידי תאים אלה, ומשרת התמיינות של תאים חיוביים hydroxylase טירוזין, שיפור צמיחת האקסונים נוירונים הגדלת גודל גוף. השפעות דומות נצפות בתרבית של נוירונים דופאמינרגיים במוח באמצע עכברוש.

לאחר השתלת XNotransplantation של תאי גזע עצביים אנושיים למוח של חולדות בוגרות, ההגירה הפעילה שלהם הוא ציין. זה ידוע כי תהליך ההגירה והבחנה של תאי גזע עצביים נשלט על ידי קבוצה של גנים מיוחדים. האות הנכנס היוצא לתא הקדמון עם תחילת ההבחנה מניב את תוצר החלבון של הפרוטו-אונקוגן c-ret יחד עם GDNF. האות הבא מגיע מן הגן mash-1, אשר שולט על הבחירה של הנתיב של התפתחות התא. בנוסף, התגובה הספציפית של תאים מבדילים תלויה גם ברצפטור של הגורם הנוירוטרופי המילירי. לפיכך, קבלו תאי גזע עצביים אנושיים xenogeneic הרכב גנטי שונים לחלוטין ואת תאי מוח חולדת נמען, יש להכיר בה לא רק גורמי נוירוטרופית vidonespetsifichnost, אלא גם את שימור אבולוציוני הגבוה של גנים אחראים בידול מסוים של תאי גזע עצביים.

האם neyromateriala העוברי השתלה שלא מבן-מינה אפשרי בפועל נוירוכירורגי בטיפול תהליכים פתולוגיים ניווניות בשל סינתזה לקויה של oligodendrocyte המיאלין לראות. בינתיים, את האינטנסיבית ביותר בנושאי כתובת Neurotransplantation הקשורים בקבלה בתאי גזע עצביים בחוט אלוגנאית עובריים או בוגרים בתרבות ואחריו הבידול המכוון שלהם לתוך neuroblasts או נוירונים מיוחדים.

השתלת תאי גזע עצביים

כדי לעורר את ההתפשטות והבחנה של תאי גזע עצביים של האורגניזם הבוגר ניתן להשתיל רקמה עצבית עוברית. זה לא נכלל כי הציג ידי שתל עם תאי גזע ברקמות העצבים של העובר עצמו עשוי לעבור התפשטות והבחנה. ידוע כי לאחר פגיעה בחוט השדרה התחדשות של מוליכים עצביים נשאו דרך התארכות של אקסונים פגומים ו אקסונלית הנבטה הנבטה בטחונות של הנוירונים המוטוריים שלם. המכשולים העיקריים התחדשות חוט השדרה, הם ההיווצרות של ניזק לרקמות חיבור באזור הצלקת, דיסטרופי ושינויים ניווניים בנוירונים המרכזיים, גירעון NGF, ואת הנוכחות של תוצרי פירוק המיאלין מושפע באזור. זה מוצג השתלה כי לתוך חוט השדרה נפגע של סוגי תאים שונים - שברי גיד הנשה של בעלי חיים בוגרים, קליפת מוח עורפי עוברית, ההיפוקמפוס, חוט שדרה, תאי שוואן, האסטרוציטים, microglia, מקרופאגים, פיברובלסטים - תורמת ההתחדשות של אקסונים שנפגעו הנבטה ומאפשר אקסונים החדש שנוצר לגדול דרך שטח של פגיעה בחוט השדרה. הוא הוכיח בניסוי כי השתלת רקמת עצב עובר כדי פגיעה בחוט שדרה על ידי הפעולה של גורמים נוירוטרופית מאיצה את הצמיחה של אקסונים המושפעים, מונעת היווצרות צלקת גליה ו דיסטרופי פיתוח תהליכים ניווניים בנוירונים מרכזי, ואילו תאים מושתלים רקמה עצבית עוברית עוברים בחוט שדרה, לשלב עם רקמות סמוכות ולקדם אקסונלית בוקע מבעד האזור הנגוע עם ההיווצרות של סינפסות Den driticheskogo סוג של הנוירונים השדרה.

אזור זה של רפואה רגנרטיבית ופלסטיק קיבל את ההתפתחות הגדולה באוקראינה בשל עבודתו של צוות מדעי בראשות VI Tsymbalyuk. קודם כל, מחקר ניסיוני זה את האפקטיביות של השתלת רקמות העצבים העוברית של פגיעה בחוט השדרה. בשנת שינויים הבולטים עצבים היקפיים אוטולוגי מחברים הרסניים נצפו באזור חותם דיסטלי שבו היום ה -30 לאחר הניתוח הם היו בשילוב עם האופי של תהליכים מתקנים. כאשר שתל מעמד morphofunctional של העצב המושתל ביום ה -30 התאפיין השפלה חמורה של התופעות של ניוון שומני ו עמילואידוזיס של limfoidnokletochnoy דלקתית מוקד הרקע החדיר עם ניוון שולט של תאי שוואן. השתלה של רקמה עצבית העוברית תרמה במידה רבה לשיקום הולכת חוט שדרה, במיוחד אצל בעלי חיים, אשר מבצע שנערכה במסגרת 24 השעות הראשונות לאחר פציעה: נגד שיפור תהליכים דלקתיים הרסניים מסומנת היפרטרופיה היפרפלזיה של סינתזת חלבון ואלמנטי ultrastructural energoprodutsiruyuschih היפרטרופיה הנוירונים שדרה oligodendrocytes היפרפלזיה, 50% הפחתה משרעת של פוטנציאל פעולת שרירים 90% - מהיר הולכת דחף. בהערכה האפקטיבית של השתלת השתלת רקמה העצבית של העובר תלוי באזור בו נמצא כי התוצאות הטובות ביותר נצפו כאשר מנוהלים ישירות לאזור ההשתלה של פגיעה בחוט שדרה. במעבר מלא של חוט השדרה של השתלת רקמה עצבית עוברית הוכיח יעיל. מחקרים דינמיים הראו כי הזמן האופטימלי עבור השתלה של רקמות עצבים עובריות הם 24 השעות הראשונות לאחר פגיעה בחוט שדרה, תוך ניתוח במהלך התקופה של שינויים איסכמיים ו דלקתיים משניים מבוטאים המתרחשים היום 2-9 th לאחר הפציעה, יש להכיר בה מעשי.

זה ידוע כי פגיעה חמורה craniocerebral מעורר הפעלה חזקה ומתמשכת של חמצון שומנים בשלבים הראשוניים ביניים של תקופת פוסט-טראומטית ברקמת המוח הפגומה ובסופו של האורגניזם כולו, וגם נותן את חילוף חומרי האנרגיה במוח נפצע. בתנאים אלה השתילו רקמות עצביות העובר פציעה טראומטית תורם לייצוב תהליכי חמצון שומנים ומגדיל את הקיבולת של מערכת החמצון של המוח ואת האורגניזם כולו, משפר את הגנת antiradical בתקופה פוסט-טראומטית 35-60 th יום. באותו זמן לאחר השתלת רקמת עצב עובריים, מטבוליזם האנרגיה חמצון חמצון במוח מנורמל. יתר על כן, הוא הראה כי ביום הראשון לאחר ירידות עכבת רקמת אונה נפצעה פגיעה המוחית טראומטי ניסיון על ידי 30-37% של נגדי - 20%, המעיד על ההתפתחות בצקת מוחי כלליים. אצל בעלי חיים, שעברו השתלה של לפוף בצקת ברקמות עצבים של עובר מתרחש הרבה יותר מהר - כבר ביום השביעי הערך הממוצע של העכבה של רקמות טראומה בחצי כדור הגיע 97.8% מהרמה המלאה. יתר על כן, השחזור המלא של ערכי עכבה ביום 30 צוין רק בבעלי חיים שאליהם הועברה רקמת העצבים העוברית.

מותו של נוירונים במוח לאחר פגיעה מוחית טראומטית חמורה הוא תורם רב להתפתחות סיבוכים פוסט-טראומתיים. במיוחד רגישים נוירונים פציעה לשלב את דופאמין ומערכות noradrenergic, המוח התיכון ומדולה. הקטנת רמות הדופמין קליפת המוח מורכבת מוחות striopallidarnoy מגבירה באופן משמעותי את הסיכון להפרעות תנועה והפרעות פסיכיאטריות, מדינות epileptiform, וירידה של ייצור הדופמין ההיפותלמוס עשויה להיות גורם להפרעות אוטונומיות סומטיים רבים שנצפו בתקופה פוסט-טראומטית רחוקה. התוצאות של מחקרים פגיעים מוחי טראומטי ניסיוני מציעות כי השתלת רקמה עצבית עובר תורמת לשיקום של דופמין בחץ הכדור הפצוע של המוח, דופאמין ונוראפינפרין - בהיפותלמוס, כמו גם הגדלת רמות של נוראפינפרין ודופאמין במוח התיכון ומדולה. יתר על כן, כתוצאה השתלת רקמה עצבית עובריים במודלים של בעלי חיים אחוז מנורמל בחצי הכדור המוח נפגע של פוספוליפידים תכולת חומצות השומן גדל (C16: 0, C17: 0, C17: 1, C18: 0, C18: 1 + C18: 2, C20 3 + C20: 4, C20: 5).

נתונים אלה מאשרים את הגירוי של תהליכים פלסטיים משוחזרים על ידי רקמת עצב עובריים מושתלים ומצביעים על אפקט הגדילה של השתל על המוח של הנמען בכללותו.

יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לניסיון הקליני של עובדי המכון לנוירוכירורגיה. A.L Romodanova AMS של אוקראינה על השתלת רקמת עצב עובריים בשיתוק מוחין לילדים - פתולוגיה מורכבת מאוד עם הפרות חמורות של תפקוד מוטורי. צורות קליניות של שיתוק מוחין ילדותי תלויים ברמת הנזק למבנים אינטגראליים האחראים על ויסות טונוס שרירים והיווצרות סטריאוטיפים מוטוריים. נכון לעכשיו, יש ראיות מספיקות לטובת העובדה כי בהפרות של פונקציות מוטוריות ו טונוס שרירים תפקיד חשוב מתרחש על ידי שינויים פתולוגיים במערכת של שליטה מוטורית- thalamocortical steropalloid. הקישור striospallidal של מערכת זו מפעילה פונקציה שליטה באמצעות הייצור nigrostri- nary של דופמין. נתיב ישיר מתחיל יישום בקרה של נוירונים thalamocortical להפגיז חומצה gammaaminomaslyanoy בתיווך (GABA) ואת חומר P ו מוקרן ישירות לאזור המנוע של המקטע הפנימי של pallidus גלובוס ואת nigra substantia. עקיפה בנתיב שהשפיע ממומשת מעורב גאבא אנקפלין, מקורו נוירונים הפגז ומשפיע על הליבה של הגרעינים הבזליים באמצעות רצף החיבור הכולל קטע חיצוני של pallidus גלובוס וגרעין subthalamic. הפרעות במוליכות של הנתיב הישיר גורמים להיפוקינציה, בעוד ירידה במוליכות של המבנים של הנתיב העקיף מובילה היפרקינזיה עם שינויים מקבילים בטונוס השריר. היושרה של מסלולי GABAergic ברמות שונות במערכת של שליטה מוטורית ואינטגרציה של קשרי דופאמין לרמת הפגז חיונית להסדרת אינטראקציות thalamocortical. הביטוי הנפוץ ביותר של פתולוגיה מוטורית בצורות שונות של שיתוק מוחין אינפנטילי הוא הפרה של טונוס שרירים ושינוי קשור באופן הדוק בפעילות הרפלקס של השרירים.

השתלת רקמות עצביות עובריים בשיתוק מוחין של ילדים דורש ניתוח זהיר של אופי הנזק למבנים המוח. בהתבסס על קביעת דופמין ו GABA לתוך מחברי הנוזל השדרתי תת-העכבישים שפרטו את רמת האינטגרציה של הפרעות תפקודיות של המבנים המוחיים, כך שניתן לאובייקט התוצאות של התערבות כירורגית ולתקן חזר Neurotransplantation. רקמת עצבים עוברית (abortny העובר 9 שבועות חומר) הושתלה parenchyma של gyrus בקורטקס precentral של אונות המוח, בהתאם לחומרה של שינויים אטרופית. בתקופה שלאחר הניתוח לא נצפו סיבוכים או הידרדרות בחולים. דינאמיקה חיובית צוינה ב -63% מהחולים עם צורות ספסטיות, ב -82% מהילדים עם צורה אטומית-אסתטית ורק ב -24% מהחולים עם צורה מעורבת של המחלה. השפעה שלילית על תוצאות הניתוח של רמה גבוהה של נוירו-רגישות עם נוכחות של נוגדנים עצמיים לחלבונים neurospecific הוקם. ההשתלה של רקמות עצביות עובריים היתה יעילות נמוכה בחולים בגילאי 8-10 שנים ומעלה, כמו גם בתסמונת היפרקינטית חמורה ותסמונת אפיסינדרום. היעילות הקלינית של השתלת רקמה עצבית עובריים בחולים עם צורות ספסטית של שיתוק מוחין המתבטא היווצרות statomotornyh של מיומנויות חדשות ותנועות מרצון עם תיקון של דפוסי תנועה פתולוגי וירידה מידת ספסטיות, לתנוחת גוף לא רגילה ועמדות. החוקרים מאמינים כי ההשפעה החיובית של השתלת רקמה עצבית עובריים היא תוצאה של אפקט מנרמל על הפעילות התפקודית של מבנים supraspinal המעורבים בוויסות את הטון של תנוחות ותנועות מרצון. במקרה זה, את ההשפעות הקליניות החיוביות של השתלת רקמה עצבית עובריים מלוות בירידה התוכן של נוירוטרנסמיטורים בנוזל השדרה תת-עכבישי, המציין כי אינטראקציות בלתי נפרד התאוששות מושפע מבנים במוח.

יש צורות חמורות עוד למחלות נוירולוגיות - מצב ההכרה המינימלית, הבעיה של הטיפול בה, לצערי, הוא רחוק מפתרון. מייצג subacute polyetiology במצב הכרה מינימלית או מצב כרוני הנובע נגעים כבד אורגני CNS (בעיקר בקליפת המוח), ומאופיינת בפיתוח panagnozii panapraksii בקטעים המגזרי פונקציה מאוחסנת יחסית נובעים תצורות מורכבות המוח רשתי הלימבית. מחקרי מעקב (1 עד 3 שנים) הראו כי במצב ההכרה המינימאלית אינו האבחנה הסופית של לפגיעה מתמשכת במערכת העצבים אצל ילדים, והיא הופכת במצב וגטטיבי אורגני או דמנציה, או כרוני. במחלקה של מכון נוירוכירורגיה Restorative הנוירוכירורגית. AP מדעי Romodanov של אוקראינה 21 חולים עם השתלת תסמונת apallic השלכות של רקמה עצבית עוברית בוצעו. תחת הרדמה כללית חור בר חותך כתר יושם על פני שטח של השינויים אטרופית הבולטים ביותר שזוהו דימות המחשב או תהודה מגנטית, ובנוכחות של ניוון דיפוזי של חומר אפור או לבן מוחדר השתל ואת gyrus מרכזי precentral של המוח. לאחר פתיחת החתיכות ההדורות מאטר של intracortical קליפת המוח הסנסורית סימניות רקמות עובר ישן 8-9 בשבוע מושתל באמצעות מכשיר מיוחד. מספר דגימות של רקמת מושתל הוא מ- 4 עד 10, אשר נקבע על ידי כמות וגודל לשד שינויים מקומיים Burr חור. בניגוד לסוגים אחרים של פתולוגיה ב תסמונת apallic, המחברים ביקשו לשתול כמה שיותר רקמה עוברית בתחומים סבירים ביותר של המוח. דורא אוחה, מיוצר פגם גולגולת פלסטיק. במהלך המבצע, כל החולים הראו שינויים ניכרים הן בקליפת המוח (ניוון, חוסר פיתולים, שינוי צבע ומדולה הפעימה) ואת קרומי המוח (עיבוי של דורה מאטר, עיבוי משמעותי של קרום נואיד עם בעלי כלי דם זה לבד, פיוז'ן ממברנות עם לשד הנושא). שינויים אלה הוכרזו יותר בחולים עם היסטוריה היו סימנים של נגעים במוח הדלקתיים הועברו. בחולים שעברו היפוקסיה CNS, הנשלטת על ידי שינויים אטרופית מפוזר של חומר המוח, במיוחד במחלקות קליפת המוח, עם גידול בחלל תת-עכבישי, ללא שינויים משמעותיים ממברנות של המוח. מחצית מהחולים עלתה דימום ברקמות רכות, עצמות, החומר במוח. לאחר פעילות בתקופה של שישה חודשים עד שלוש שנים, המדינה השתפרה ב 16 חולים, חמישה חולים נותרו ללא שינוי. דינמיקה חיובית נצפתה מן המנוע והן בתחום הנפשי. טונוס שרירים הוא ירד בעשרה חולים ואת הפעילות הגופנית של המטופל מוגבר (ירד paresis, השתפר תיאום של תנועות), היכולת המניפולטיבית של גפיים עליונים גדלה באופן משמעותי מכל חמישה ילדים. ארבעה חולים להפחית את תדירות וחומרת התקפים אפילפטיים וילד אחד עבור כל תקופת תצפית של התקפים לאחר הניתוח לא היה קיים. תוקפנות ירד בשני ילדים בשני מטופלים עם בליעה השתפר ליקוי bulbar חמור, שני ילדים הצליחו ללעוס בכוחות עצמם בתוך 2 שבועות לאחר הניתוח. הוא ציין ירידה בחומרת הפרעות נפשיות, תשעה ילדים לאחר הניתוח הפכו יותר רגועה, שינה ודריכות השתפרה בשבעה חולים. שלושה חולים עם השלכות תסמונת apallic החלו להכיר את הוריו, אחד - לעקוב אחר ההוראות, שני - לומר את המילים, שלוש ירדו מידת dysarthria. החוקרים מציינים כי חל שיפור משמעותי בחולים מתחיל לאחר 2 חודשים לאחר הניתוח, הוא מגיע לשיא של 5-6 חודשים, אז קצב השיפור הוא מאיט ואת סוף השנה, 50% מהחולים תהליך של ייצוב. Neurotransplantation השפעה חיובית שימש כבסיס reoperation בשישה חולים עם השלכות apallic תסמונת, אבל על חצי הכדור השני של המוח. טכניקות והמתודולוגיה השתלה שנייה היו זהות לאלה של המבצע הראשון, אבל את האפקט הקליני של השלב השני היה נמוך, אם כי אינו מתרחש לאחר הראשון ואחרי הסיבוכים הרציניים השני ניתוח. לדברי המחברים, המנגנון הטיפולי של פעולה הקשורה רקמה עצבית עוברית מושתלת השפעת נוירוטרופית neurotransplantation המכילה כמות גדולה של צמיחה, הורמונליים, וחומרים פעילים ביולוגי אחרים בקידום התיקון של נוירונים פגומים ו רקמת המוח המקבל פלסטיק מחדש. זה לא נכלל והפעלת השפעה על הפעילות של תאי עצב שנשתמרו מורפולוגית, אך אבד בשל הפעילות התפקודית של המחלה. זהו אפקט נוירוטרופית מהיר יכול להיות מוסבר על ידי השיפור של פונקציות bulbar בחלק הילדים בסוף השבוע הראשון או שני לאחר ניתוח. ההנחה היא כי בנוסף לאלה של החודש השלישי-רביעי בין השתל ואת המוח המארח מבוססים תקשורת מורפו-פונקציונלית שדרכו neyrotransplantat מחליף את הפונקציה של תאי מוח מתים, המהווה את המצע לשיפור בשני המנוע ואת התפקודים המנטליים של המטופלים.

השתלת אפקט רקמת העצבים של העובר על קשרים איטרניורונאליים מחדש למד בניסוי. מחברים על חולדות לבנות באמצעות DIL תגי פלורסנט lipophilic (1,1-dioctadecyl-3,3,3 \ פרכלורט 3'-tetrametilindokarbotsianina) ודפוסים סריקת לייזר confocal התאוששות למד intermodule קשרים אקסונלית באזור של נזק מכני של קליפת המוח על רקע השתלת עובריים רקמת עצב, ובלי זה. זה נמצא כי כניסתה של רקמה עצבית של העובר לתוך אזור פגוע מספקת צמיחה האקסון, אשר לאחר שהוא עובר דרך השתל מחוברת רקמת המוח הסמוכה, ואילו ללא ההשתלה של אזור ניזק לרקמות העצבי העובר הוא לגידול אקסונים מכשול בלתי עביר. בעבודה זו, ההשתלה עוברית (15-17 יום ה להריון) הניאוקורטקס. התוצאות שלנו - עדות נוספת לטובת שתל רקמה עצבי עוברי השפעה פעילה על מודולים מבניים ותפקודיים הסמוכים יחסים איטרניורונאליים מחדש פוסט-טראומטי של קליפת המוח. השתלה של רקמה עצבית עוברית מספקת התאוששות חלקית של יחסים בין המנות המחולקות הניזק של קליפת המוח באמצעות יצירת תנאים נוחים גדילת אקסונים באזור גורמי neyrotrofichoskih השתל. קיומה של השפעה כזו הוכיח בניסוי ודן בספרות כעדות אפשרויות פלסטיק גבוהות של המוח הפגום של בעלי חיים בוגרים. בהקשר זה, השתלת תאי נחשבת כיום כאסטרטגיה טיפולית אופטימלית עבור שחזור פונקציה של CNS אדם פגום.

הנתונים שלנו על היעילות של רקמה עצבית במוח העובר כמדיום השתלת exogenic עבור סיכויי צמיחה אקסונלית מעידים יצירה תכליתית של קישורי תקשורת בין החלקים השלמים הסמוכים של המוח. עבודה בפועל מופיע כדי לחקור את ההשפעה של השתלת רקמה עצבית על הדינמיקה של פרמטרים פונקציונליים CNS, שתפקידו היה לחקור את ההשפעה של השתלת coeruleus לוקוס סימניות עוברית (LC) על נוירונים LC אינדיקטורים morphofunctional ומקבלי פעילות של תנועה. מקבלי היו חולדות Wistar נקבה, תורמים - 18 יום עוברי עכברים של חולדות מאותו קו. השתלת LC עוברי בוצעה לתוך חלל החדר השלישי של המוח. מבחינה היסטולוגית, engraftment ההשתלה זוהה ב 75% מהחיות הנמען. במקרים של engraftment, השתל נח על קיר החדר, מילוי 1 / 5-2 / 5 של לומן שלה, והיה בר קיימא. אחרי 1 ו 6 חודשים לאחר ניתוח, מאפיין מורפולוגיים הרקמה עצבית המושתלת הוא המבנה יתרחש כאשר התפתחות ד"ר המרה הנורמלית, כלומר, את מבנה LC. הנתונים שהתקבלו על ידי המחברים מצביעים על כך שבעלי חיים שהושתלו עם LC עובריים, הפעילות הדינמית משתנה ופעילות המטריצה של הכרומטין של גרעיני תאי ה- LC גדלה. כתוצאה מכך, הגברת הפעילות של הנוירונים של LC עצמו מתרחשת, אבל השתל השתל הוא גם פעיל מבחינה תפקודית. זה ידוע כי מה שנקרא אזור locomotor של המוח התיכון כמעט בקנה אחד עם לוקליזציה של LC. החוקרים מאמינים כי הבסיס של שינויים בפעילות המוטורית של חולדות הנמען הוא הפעלת תאי LC, הוא קנייני שתל, עם הקצאה כתוצאת כמויות גדולות של נוראפינפרין, כוללות במגזרי חוט שדרה. לכן, הנחה היא כי הגידול בפעילות של תנועה בתנאי LC השתלת מוח חיה שלמה בשל נוכחותם של השתלה פעילה מבחינה התפקודית משולבת עם המוח של הנמען ותרומת ההפעלה של הפעילות של התנועה של החולדות.

יתר על כן, הוא הראה כי המושתלים הנאוקורטקס סימניות תאים עובריים neuroepithelial ובחוט השדרה לשרוד להתמיין neuroblasts, צעירה ובוגרת נוירונים בתוך 1-2 חודשים לאחר ההשתלה לתוך העצב הסכיאטי נפצע של חולדות בוגרות. במחקר של דינמיקה של סימניות נוירונים חיובים NADRN כבל ואת עכברוש הניאוקורטקס שדרה עוברי allografts heterotopic (העובר עכברוש 15 יומי) עבור סעיפים אורכים דרך עצב השת של חולדות-נמענים הראה engraftment מן 70 עד 80% neyrotransplantatov תלויה בזמן תצפית. Neuroblasts צורת חַד ו דו קוטבית עם ליבות בהירות מעוגלות nucleoli אחד או שתיים החל לבצבץ את השתלים בבית השבוע לאחר הניתוח, אשר לווה ההיווצרות של אשכולות. בין neuroblasts המחברים לא הצליחו לאתר תאים המכילים NADPH-diafopazy (NADPH-ד). לאחר 7 ימים של NADPH חיובי היו רק אלמנטים הסלולר של כלי הדם - תאי אנדותל של נימים בפנים של השתל ואת אנדותל ותאי שריר חלק בכלי הדם של העצב הסכיאטי של הנמען. מאז בתאי שריר חלק בכלי דם, אינדוקציה של NO-synthase (NOS) מתרחשת תחת השפעת IL-1, החוקרים מייחסים את המראה של תאי שריר חלק חיובי NADPH בכלי דם של העצב הסכיאטי לנוכחות של IL-1 המסונתזת בתא המטען העצב הפגוע. זה ידוע כי בשנת neyronogenez השתלת תנאי סימניות המוח העוברי מסונכרן עם הפיתוח של נוירונים באתרו. תוצאות של מחקרים מורפולוגיים מראות כי הבידול של האלמנטים העצביים להשתיל שבעה ימים לאחר ההשתלה מקבילה לתא בידול דומה למוח של חולדות יילוד. לפיכך, בעוד השתלת heterotopic לתוך תאי עצב העובר המושתלים היקפי עצב להפגין את היכולת לסנתז-ד NADPH. בשנות ה השתלות מח השדרה מגלה נוירונים יותר המכיל NADPH-ד, שתלי מאשר הניאוקורטקס, אבל הסינתזה של תחמוצת החנקן הנוירונים המושתלים מתחיל יאוחר פיתוח באתרו. במערכת העצבים המרכזית חוליות תאי NOS החיוביים להופיע מוקדם ככל תקופת טרום לידתי. הוא האמין כי אין תורם להיווצרות של קשרים סינפטיים במוח המתפתח, ואת הנוכחות של afferents עצב NOS חיובי מתן neuroblasts NO סינתזה במוח הקטן, יוצרים הגירה והבחנה של נוירונים, וכך נוצרת Cytoarchitectonics מוח נורמלי. תפקידיו החשובים של NO sinapsogeneze מותקנים tectum - נוירונים NOS-החיוביים היו רק אלה שהיו להם הקשרים סינפטיים עם תאי רשתית.

זה ידוע כי תחמוצת החנקן הוא אחד הרגולטורים של פעילות המוח, שם הוא נוצר מ arginine תחת השפעת NO synthase, אשר יש פעילות diaphorous. ב CNS, N0 מסונתז בתאי האנדותל של כלי הדם, microglia, astrocytes ו נוירונים של חלקים שונים של המוח. לאחר נזק מוחי טראומטי, כמו גם היפוקסיה ואיסכמיה, יש עלייה במספר הנוירונים המכילים NO, שהוא אחד הרגולטורים של זרימת הדם במוח. בהתחשב ביכולתם של N0 לגרום לסינפסוגנזה, המחקר של היווצרות תאים המכילים NO בתנאים של ניוון עצבי על רקע פגיעות טראומטיות של רקמת העצבים של הנמען הוא בעל עניין מיוחד.

חשוב לא פחות ללמוד את ההשפעה על התנהגות סטריאוטיפ רפלקס מותנה Neurotransplantation. בניסויים יחקרו את השפעת רחוקה תוך-מוחי (בין כת"ש לבין CIII) שתלי של כתמים כחלחלים עובריים (17-19 יום ה להריון) ואת תוכן הזיכרון של תהליכים קטכולאמינים בחולדות עם הניאוקורטקס הרס פרונטוטמפורל הראה כי פרונטוטמפורל ניזק אלקטרוליטי קליפת המוח נותן סטריאוטיפ בתגובת הימנעות רפלקס רגשית מותנה (זיכרון), מקטין את הפעילות הפיזיולוגית, מקטינה את כמות נוראדרנלין באזור קליפת המוח של קרוש אך עליות כך רמתו בהיפותלמוס, שבו לירידה בריכוז של אדרנלין, אבל בדם יתרת הכליה מגביר וכמותו.

כתוצאה להשתלה תוך-מוחי של כתמים כחלחל רקמה עוברית ב- 81.4% של בעלי חיים התאושש סטריאוטיפ בתגובה הימנעות רפלקס רגשית מותנית, נזק אלקטרוליטי לקוי לאזורים-טמפורלית fronto של אדרנלין מנורמל קליפת המוח במבנה, ההיפותלמוס ו הניאוקורטקס רשתי המוח התיכון, ואת ההיפוקמפוס אפילו מעלה את הרמה שלה, בשילוב עם ירידה בריכוזי דם של אדרנלין.

השתלת Distant של כתמים כחלחלים רקמה עוברית לא רק מקדמת את השיקום בתגובת הימנעות רפלקס רגשית מותנית סטריאוטיפ לקוי בחולדות עם נגעים של קליפת מוח פרונטוטמפורל אלקטרוליטי, אלא גם מגבירה את התוכן של נוראפינפרין ואפינפרין, בעיקר בהיפותלמוס, הדם, לב יותרת הכליה. הנחה היא כי הדבר נובע שתל כלי דם, חדירה של נוירוטרנסמיטורים בזרם הדם, מעברן אדרנלין מנגנוני דם-מוח מחסום והפעלה מחדש ספיג ספיג נוראדרנלין ידי 1 סוגים, 2, 3. החוקרים מאמינים כי התייצבות רמות נוראדרנלין ארוכות בתוך engraftment ותפקוד שתל יכול להיחשב תופעה של השחרור של נוירונים המתקדם שלה במינונים מינימאליים כתמים כחלחלים.

תופעות קליניות חיוביות של השתלת הרקמה עצבית עוברית עשויות להיות בשל היכולת וההשפעה האחרונה תהליכי ההיווצרות של כלי דם חדשים בויסות ההשתתפות הישירה של גורמי גדילה וציטוקינים. הופעל vasculogenesis גורמי גדילה אנגיוגנזה - גורם (vascular endothelial growth VEGF), FGF, PDGF, TGF ו, אשר מסונתזים במהלך איסכמיה המשרתים נקודת שמקורו של אנגיוגנזה. הוא הוכיח כי הדלדול של פוטנציאל צמיחה של כלי דם מתרחש בתהליך ההזדקנות של הגוף ממלא תפקיד משמעותי בפתוגנזה של מחלות כגון מחלת לב כלילית לבין טרשת עורקים של הגפיים התחתונים. איסכמיה של רקמות מפתחת ועם מגוון רחב של מחלות אחרות. מבוא של גורמי angiogenic באזור איסכמיה (אנגיוגנזה טיפולית) ממגר את הצמיחה של כלי דם ברקמות איסכמי ומשפר זרימה עקב ההתפתחות של זרימה בטחונות, אשר בתורו, מגבירה את הפעילות התפקודית של האיבר הפגוע.

המבטיחים ביותר לשימוש קליני הם VEGF ו- FGF. התוצאות של הניסויים האקראיים הראשונים הוכיחו כי הם מעודדים, במיוחד בתנאי הבחירה הנכונה של מינון אופטימלי ודרכי ניהול של גורמים אנגיוגניים. בהקשר זה בוצעה הערכה ניסיונית של הפעילות האנגיוגנית של תמצית מבודדת מרקמת מוח עובריים אנושית. העבודה השתמשה בחומר הפלה שהושג בשבוע העשרים להריונה ועובדה על פי שיטת א. מקיוג ושותפים (1979) בשינוי מעגל ה- ANRF. תרופה זו היא אנלוגי של "תוספת לתאי האנדותל" ("סיגמא") והיא תערובת טבעית של גורמים אנגיוגניים אנושיים, הכוללת VEGF ו- FGF. הניסויים בוצעו על חולדות עם מודלים של איסכמיה של הרקמה של הגפיים האחוריות ואת שריר הלב. בהתבסס על המחקר של פעילות phosphatase אלקליין בחיות מעבדה שטופלו הרקמה העצבית העוברית התמצית, הראה עלייה במספר נימי הדם ליחידת שטח של שריר הלב - הן ברמה של האורכים רוחביים על הפרוסות של הלב. פעילות אנגיוגנזה של התרופה באה לידי ביטוי על ידי הקדמה ישירה לתוך אזור איסכמי ובמקרה של ממשל מערכתי (תוך שרירית), אשר הביאה לקיטון באזור הממוצע של צלקת שלאחר אוטם.

בכל התגלמות, ההשתלה של רקמה עצבית עוברית חשובה מאוד לבחור את תקופת ההריון הנכונה מושתלי חומר עוברי. ניתוח השוואתי של הכנות הסלולר מן mesencephalon גחון העוברי 8, 14- ו חולדות עובריות בן 16-17 יום שלושה חודשים לאחר intrastriarnoy neurotransplantation חולדות בוגרות מינית עם פרקינסון בשנת אסימטריה מנוע אוטומטי מבחן apomorfinindutsirovannoy חשף הכנות תא יעילות גבוהות משמעותי עובר CNS 8 ימים ואת הקטן ביותר - מ 16-17 יום רקמת עצב עובריים. הנתונים המתקבלים היו בקורלציה עם ניתוח histomorphological התוצאות, בפרט, עם ממדים של שתלי, חומרת התגובה גליה ומספר נוירונים דופאמינרגיים בהם.

אפקט תרפויטי הבדלים של תאי רקמת עצב העובר עלול להיות קשור למידת המחויבות וחוסר בגרות של התאים עצמם, ואת תגובתם גורמי גדילה שונים, אשר מוקצים בתחום הנזק נוירון דופאמין המושרה. בפרט, השפעת EGF ו FGF2 בפיתוח תאי גזע עצביים telencephalon vivo מתרחשת בשלבים שונים של העובר. תאים neuroepithelial עוברי עכברים 8.5 ימים בת כאשר בתרבית במבחנה כדי להתרבות במדיום סרום ללא בנוכחות FGF2, אבל לא EGF, אשר מגיבים גזע האוכלוסייה התא היחיד שבודד את מוחם של עוברים בשלבים מאוחרים יותר של ההתפתחות. במקביל, תאי גזע עצביים להתרבות בתגובה לכל אחד mitogens אלה וצמיחת additively להגדיל במקרה של תוספת של FGF2 ו EGF בתרבויות של נטיעת צפיפות תאים נמוכה. הוא האמין כי תאי גזע עצביים-reactive EGF של עוברי עכברים 14.5 ימים בת נבטי אזור הם צאצאי ליניארי של תאי גזע עצביים FGF-reactive, אשר מופיעים לראשונה לאחר 8.5 ימים של הריון. גזע ובתאים פוטנציאל פנוטיפ עצבי תאיים תלוי ההשפעה המורכבת microenvironment שלהם. כאשר immunophenotyping של תאים עצביים בתחומים periventricular בהיפוקמפוס 8-12- ו בעוברים אנושיים 17-20 שבועות בן ידי זרימת cytofluorometry חשף השתנות ניכרת מחשבות הן גיל ההריון ואת ביולוגי התורם תכונות חוקתית הפרט. כאשר culturing של תאים עצביים מבשרים במדיום חופשי בסרום עם EGF סלקטיבית, neurospheres FGF2 ו NGF נוצר בקצב משמעותי עצמאי של הריון. תאים של עובר אנושי 5-13 שבועות באזורים שונים במוח על טיפוח קצר עם FGF2 בתרבויות בשכבה על מצע laminin בנוכחות כמויות זעירות של גורמי גדילה התומכות בריבוי עבור 6 שבועות עם אחוז גבוה תאים nestinpozitivnyh על רקע היווצרות ספונטנית של תאים עם סמנים של כל שלושת הקווים הבחנה עצבית. תאים מבודדים mesencephalon אנושי במהלך ההריון העובר יעלה 13 שבועות כדי להתרבות תחת השפעת EGF וגם לגבש neurospheres. הודות לשילוב של EGF ו- FGF2, הושגה אפקט סינרגיסטי. הריבוי האינטנסיבי ביותר של תאי גזע עצביים הוא ציין עם הופעתו של neurospheres כאשר קליפת מוח רקמה תרבותית של עוברי אדם בן 6-8 שבועות בנוכחות EGF2, IGF1 וסרום סוס 5% על מצע עם פיברונקטין.

יש לציין כי הסוגיות הנוגעות לגיל ההיריון ולמחלקה של מערכת העצבים המרכזית, אשר רקמותיהן עדיפות לשימוש לצורך נוירוטרנסלינציה, נותרות פתוחות. יש להתייחס אליהם בתשובות הנוירוגנזה של המוח המתפתח, שנמשך לאורך כל תקופת הלידה - בתקופה שבה האפיתל של הצינור העצבי יוצר מבנה רב שכבתי. הוא האמין כי כמקור לתאי גזע ו נוירונים חדשים תא גליה רדיאלי מורכב תאים מאורכים עם תהליכים ארוכים, רדיאלית מכוונת ביחס קיר שלפוחית המוח, וכן במגע עם המשטח הפנימי של החדרים ואת הקירות החיצוניים של משטח פיא מוחין. מוקדם יותר גליה רדיאלי ניחן רק פונקציה של מערכת עצבית, שבאמצעותו ההגירה של neuroblasts מאזור שטח הגחון בסעיפים, ונותנת לה תפקיד במסגרת במבנה של ארגון העלעלים הנכון של קליפת המוח. היום הוא קבע כי כמו התפתחות של גליה רדיאלי הוא transdifferentiated לתוך האסטרוציטים. חלק ניכר ממנו של יונקים מצטמצם מיד לאחר הלידה, אולם, באותם מינים של בעלי חיים בהם גליה רדיאלית נמשכת לבגרות, נוירוגנזה היא גם פעילה בתקופה שלאחר הלידה.

בתרבות של תאי עצב מכרסם neocortical נוצר עובריים גליה רדיאלי ותאי גלייה, ועל התפתחות העובר הריון מ 14 עד 16 ימים (תקופת neyronogeneza בעוצמה מקסימלית בקליפת המוח של עכברים וחולדות) נוצרו בעיקר נוירונים. ביום 18 של embryogenesis, דיפרנציאציה עבר לכיוון היווצרות אסטרוציטים עם ירידה משמעותית במספר הנוירונים שזה עתה נוצרו. תיוג בתאי גליה רדיאלי באתרו באמצעות GFP מותר לזהות בועות עוברות חולדת 15-16 ימים בת מוח חלל חלוקת א-סימטרית של תאים שכותרתו עם הופעתו של תאי בת בעלות מאפיינים אימונולוגיים של אלקטרו neuroblasts. זה מדהים כי, על פי התוצאות של תצפיות דינמיות, נוירובלסטים המתעוררים להשתמש בתא האם של גליה רדיאלי עבור הגירה אל פני השטח pial.

סמן אנדוגני של גליה רדיאלי הוא nestin חלבון סיבי ביניים. על ידי תא פלורסנט מיון לפי זרימה שכותרתו עם רטרווירוס הקשורים GFP והביע תחת השליטה של nestin, זה הוכיח כי תאי הגזע של אזור gyrus המשונן של ההיפוקמפוס אדם chyle (חומר הושגו ב הניתוח לאפילפסיה) להביע nestin. לכן, הם שייכים גליה רדיאלי, שאצל בני אדם כמו יונקים אחרים, נשמרה רק gyrus המשוננת.

עם זאת, את היעילות של השתלת תאי תלויה לא רק כדאיויות גבוהות של התאים התורמים תכונת הפוטנציאל ומבדל שלהם להחליף תאים פגומים, אלא הגירה מכוונת בעיקר. זה מן היכולת הגירה כי שילוב תפקודי מלא של התאים המושתלים תלוי - ללא הפרעות cytoarchitectonics של המוח הנמען. מאז תא גליה רדיאלי בתקופה שלאחר הלידה כמעט חשוף לחלוטין ההפחתה, צריך לברר כיצד מקבלי הבוגרת של תאי התורם יכול לנוע מאזור ההשתלה במרכז של נזק מוחי. ישנן שתי גרסאות של הגירה של תאים במערכת העצבים המרכזית, עצמאית של גליה רדיאלי: תופעת ההגירה משיק או תנועה של neuroblasts בהתפתחות קליפת המוח בניצב רשת גליה רדיאלי, כמו גם הגירה של "מחרוזת" או "שרשרת". בפרט, הגירה של תאים עצביים מן האזור subventricular מקורי הנורה חוש הריח מתרחשת כרצף של תאים דבקים בחוזקה מוקף תאים גליה. הוא האמין כי תאים אלה מנצלים תאי שותף כמצע הגירה, כגון הרגולטור הראשי של אינטראקציות בין תאים הוא PSA-NCAM (תאי polisialirovannaya מולקולת הדבקה עצבית). כתוצאה מכך, הגירה של נוירונים אינה דורשת בהכרח את ההשתתפות של גליה רדיאלית או איגונליים קיימים. טופס Vneradialnaya של תנועת תא "מחרוזת" של נחל נודדות מקורי נשמר לאורך כל חיים, אשר מציין את האפשרות האמיתית של משלוח ממוקד של ובתאים עצביים הושתלו מערכת עצבים בוגרת.

קיימת השערה לגבי נוכחות שורות תאי גזע של ontogeny של המוח, לפיה בשלבים המוקדמים של תאי גזע התפתחות המוח הם תאים של neuroepithelium, אשר בתהליך של התבגרות גליה רדיאלי transdifferentiate. בבגרותו, התפקיד של תאי גזע לבצע תא מראה סימנים של האסטרוציטים. למרות מספר סוגיות שנויות במחלוקת (מחלוקת לגבי תאי גזע של ההיפוקמפוס, כמו גם את החלקים העמוקים של המוח שאין להם מבנה מרובד של הקרום המתפתח של תלוליות התלמוס, שבו גליה רדיאלי הוא נעדר), מושג ברור ופשוט של ירושה של פנוטיפ של תאי גזע במהלך המראה ontogeny מאוד אטרקטיבי.

ההשפעה של גורמים microenvironment על קביעת ולאחר מכן הבחנה של תאים תאים עצביים תאיים הוא הוכיח בבירור בהשתלת תאי גזע של חוט השדרה עכברוש בוגרת לחלקים שונים של מערכת העצבים בוגרת. כאשר תאי גזע הושתלו לתוך gyrus משוננת או לתוך האזור של הגירה של נוירונים של נורות חוש הריח, השתלה פעילה של התאים נוירונים רבים נצפתה. השתלה של תאי גזע במוח השדרה והאזור של ההיפוקמפוס הביאה להיווצרות של האסטרוציטים ו oligodendrocytes, ואילו בהשתלות ב gyrus משוננת נוצרו לא רק תאי גלייה, אבל גם נוירונים.

ב עכברוש בוגרת מינית, מספר התאים המחלקים את gyrus משוננת יכול להגיע כמה אלפי ליום - פחות מ 1% מכלל התאים התבואה. נוירונים חשבון עבור 50-90% של תאים, אסטרוציטים ואלמנטים גליה אחרים - כ -15%. לתאים הנותרים אין סימנים אנטיגניים של נוירונים וגליה, אך הם מכילים אנטיגנים של תאי האנדותל, דבר המעיד על קשר הדוק בין נוירוגנזה ואנגיוגנזה בגיראוס המשונן. תומכי האפשרות של הבחנה תאים אנדותל לתוך תאי אב נוירונים מתייחסים ליכולת endotheliocytes במבחנה כדי לסנתז BDNF.

הרכבה עצמית במהירות מרשימה של רשתות עצביות: בתהליך ההתמיינות של תאי אב להעביר תאי גרגיר של נבטי gyrus וצורה המשונן הגוברת כלפי האזור סינפסות בהיפוקמפוס סאז ויוצר עם עצב פירמידליים glutamatergic ו intercalary המעכבת. נוצרו כרגע-תאי תבואה משולבים מעגלים עצביים קיימים עבור 2 שבועות, ואת סינפסות הראשונה כבר מופיעה 4-6 ימים לאחר הופעתה של תאים חדשים. על ידי הממשל תכוף BrdU חיה הבוגר או 3H-thymidine (דרך אחת לזהות תאי גזע בוגרים) זוהה מספר רב של נוירונים שכותרתו האסטרוציטים בהיפוקמפוס, דבר המצביע על האפשרות של היווצרות נוירונים חדשים לא רק gyrus המשוננת, אלא גם בחלקים אחרים של ההיפוקמפוס. ריבית בתהליכי חלוקה, התמיינות ומוות של תאי gyrus המשוננת של ההיפוקמפוס במוח הבוגר בשל העובדה כי נוירונים מתפתחים כאן מרוכז אחד המקומות המרכזיים של ההיפוקמפוס, האחראי על תהליכי למידה וזיכרון.

לכן, היום מצא כי מאזור subependimnoy התאים של המכרסמים הבוגרים לרוחב החדר להתרחש עצבי-קודם התאים הנודדים לאורך נחל נודדות המקורי, נוצר אורכית אורינטצית תאי astroglial כדי נורת חוש הריח, שם הם מוטבעי השכבה של תאי דגנים להתמיין לנוירונים כי מבנה. ההגירה של תאים עצביים ובתאים נמצאים הקופים בוגרי זרם הנודדות המקוריים, דבר המצביעים על האפשרות של היווצרות נוירונים חדשים פקעת ההרחה של פרימטים. תאי גזע עצביים מבודד נורת הריח המבוגרת ותורגמו בקו, תאים משובטים אשר להתמיין נוירונים, האסטרוציטים ו oligodendrocytes. תאי גזע נמצאים בהיפוקמפוס במוח הבוגר של חולדות, עכברים, קופים ובני אדם. תאי גזע עצביים אזור subgranular של fascia המשוננת הם מקור של תאים מבשרים נודדות בגפיים המדיאלי לרוחב של ההיפוקמפוס, שם הם להתמיין לתאים-דגן בוגרים אלמנטי גליה. האקסונים יצרו דה נובו משונן נוירונים gyrus נעוצים סאז השדה, המציין כי נוירונים שהוקמו זה עתה המעורבים ביישום של פונקציות בהיפוקמפוס. באזורים האסוציאטיביים של הניאוקורטקס של תאים מבשרים נמצא במוח קוף הבוגרת של נוירונים נודדים מאזור subventricular. השכבה החדשה השישי של עצב פירמידליים בקליפת המוח עכברים חדש חשף דרך 2-28 שבועות לאחר המושרה נזק ומוות של נוירונים הילידים שכבה זו בשל הגירה dormantnyh ובתאים קודם לכן באזור subventricular. לבסוף, את המציאות של neyronogeneza הלידה במוח האנושי, ניכר גידול של פי שניים במספר הנוירונים בקליפת המוח, המשיך במהלך 6 השנים הראשונות לאחר הלידה.

חשיבות לא קטנה עבור השתלת תאים מעשית היא שאלת הרגולציה של תהליכי הרבייה וההבחנה בין גזע עצבי ותאי אב. הערך הגבוה ביותר בקרב הגורמים אשר לדכא את ההתפשטות של ובתאים עצביים יש בסטרואידים, אשר מפחית באופן דרסטי את מספר החלוקות, ואילו הסרת בלוטת יותרת הכליה, להיפך, מגבירה באופן משמעותי את מספר מיטוזה (Gould, 1996). ראוי לציין כי morphogenesis של gyrus המשוננת במכרסמים הוא אינטנסיבי ביותר במהלך השבועות הראשונים של התפתחות לידה בהעדר כתגובה ללחץ על רקע ירידה חדה בייצור והפרשת הורמוני סטרואידים של קליפת יותרת הכליה. קורטיקוסטרואידים מעכבים את ההגירה של גרגרי התא - נוירונים חדשים אינם משתלבים בשכבה הגרעינית של הגירוס המשוננת, אלא נשארים בעריסה. ההנחה היא כי התהליכים של היווצרות הקשר הסינפטי מופרות בו זמנית. הגנת תאים כאלה "התוקפנות סטרואידים" שביצעו את הביטוי המינימלי של קולטני המינרלים ואת בסטרואידים על מתרבים שעועית תאים לא רק במהלך ההתפתחות של gyrus משוננת, אלא גם אצל בעלי חיים בוגרים. אף על פי כן, כל הנוירונים נוירונים בהיפוקמפוס במוח מאופיין התכולה הגבוהה של הקולטן בסטרואידים, אשר גורמת ללחץ על ההיפוקמפוס. לחץ פסיכו-אמוציונלי ומצבים מלחיצים מעכבים את הנוירונוגנזה, והמתח הכרוני מפחית באופן דרמטי את יכולתם של בעלי החיים ללמוד מיומנויות חדשות וללמוד. ההשפעה השלילית יותר של לחץ כרוני על נוירוגנזה היא מובנת למדי, בהתחשב במצב רדום בעיקר של תאי גזע עצביים. כאשר וקיבוע של חולדות הרות (מכרסמים - supramaximal גורמים מתח) מוגדר בתור המתח טרום לידתי גם גורם לירידה במספר תאי gyrus המשוננת ו משמעותי מעכב neyronogenez. זה ידוע כי גלוקוקורטיקואידים מעורבים בפתוגנזה של מדינות דיכאון, המהווה את neyronogeneza הבלימה המקביל מורפולוגיים, ארגון מחדש עצבי פתולוגי וקשרים איטרניורונאליים, כמו גם מוות של תאי עצב. מצד שני, תרופות כימותרפיות נוגדות דיכאון להפעיל את היווצרות נוירונים דה נובו, אשר מאשרת את הקשר בין תהליכים של היווצרות נוירונים חדשים בהיפוקמפוס ואת הפיתוח של דיכאון. השפעה משמעותית על neyronogenez האסטרוגן, שהשפעותיה הן ההפך לפעולה של גלוקוקורטיקואידים והם לתמוך בריבוי והישרדות של ובתאים עצביים. יש לציין כי האסטרוגן להגדיל באופן משמעותי את היכולת של בעלי חיים ללמוד. כמה מחברים עם ההשפעה של אסטרוגנים לשייך שינויים מחזוריים במספר התבואה דגנים עולה על מספרם של הנקבות.

זה ידוע כי neurogenesis נשלטת על ידי EGF, FGF ו BDNF, אבל מנגנוני ההשפעה של אותות חיצוניים על תאי גזע מ mitogens וגורמי גדילה לא נחקרו מספיק. הוא מצא כי תומך PDGF במבחנה ובתאי שושלת עצביים, וכן גורם נוירוטרופי ריסי (CNTF), כפי triiodothyronine מגרה היווצרות תא גליה בעיקר - האסטרוציטים ו oligodendrocytes. Cyclase-הפעלת חלבון adenylyl יותרת המוח (PACAP) ו פפטיד מעיים vasoactive (VIP) הפעלת ריבוי ובתאים עצביים אך לעכב תהליכי התמיינות לתאי הבת. אופיואידים, במיוחד במקרה של חשיפה ממושכת, מעכבים באופן משמעותי את הנוירונוגנזה. עם זאת, תאי גזע ותאים-מבשרי ובתאים עצביים של gyrus המשוננת לא חשף קולטנים אופיואידים (אשר נמצאים הבחנת נוירונים בתקופה העוברית), אשר אינו מאפשרים להעריך את ההשפעות הישירות של אופיואידים.

הצרכים של רפואה משלימה ורפואה פלסטינית אילצו את החוקרים להקדיש תשומת לב מיוחדת למחקר של ריבוי ותאי גזע של תאי גזע. מימוש נכסים אלה ברמה של תא גזע האזורי של אורגניזם מבוגר בטווח הארוך יכול להבטיח את הפיתוח של החומר ההשתלה הנדרשת. הוכח לעיל כי גירוי epigenetic של תאי גזע עצביים מאפשר קבלת תאים מתרבים כבר preformed על פי פנוטיפים עצביים, אשר מגביל את מספרם. במקרה של התפשטות מאפיינים תא גזע עוברי'כול-יכולים' עד מספר מספיק של תאים מתרחש בידול עצבי מוקדם, תאים היו מופצים ו להמיר בקלות פנוטיפ עצבית. עבור תאי גזע עצביים PGCs מבודד מסת התאים הפנימית של blastocysts עם מתורבת LIF נוכחות חובה, שומר מפוטנציית-על ויכולתי לחלק ללא הגבלה זמן. לאחר מכן, חומצה רטינואית נגרמת על ידי הבחנה עצבית של ESC. השתלה ובכך השיגה תאי גזע עצביים אל quinoline הפגום בסטריאטום 6-hydroxydopamine מלווה הבידול שלהם לתוך הנוירונים דופאמינרגיים serotonergic. לאחר הקדמה לתוך החדרים של המוח של העובר של ובתאים עצביים עכברוש נגזר PGCs להגר לאזורים שונים במוח של הנמען, כולל הקליפה, הסטריאטום, מחצה, התלמוס, ההיפותלמוס במוח הקטן. תאים שנותרו בחלל של החדרים מהווים מבנים אפיתל הדומה צינור עצבי, כמו גם איים בודדים של רקמות לא עצביים. ב parenchyma של המוח של העובר הנמען, התאים המושתלים לייצר שלושה סוגים עיקריים של תאים במערכת העצבים. לחלק מהם יש דנדריטים אפטיים מוארכים, גופי תא פירמידליים ואקסונים ביזליים המוקרנים לתוך גופה קורפוסית. מקור תורם האסטרוציטים למתוח את התהליכים שלהם כדי נימים סמוכים, ו oligodendrocytes הוא מקרוב במגע עם שרוולים המיאלין, לקחת חלק ביצירת מיאלין. לפיכך, ובתאים עצביים שמקורם PGCs במבחנה, מסוגל לכוון אותות הגירה והבחנה נאותה במיקרו-סביבה אזורית מתן באזורים רבים של נוירונים במוח המתפתח ואת גליה.

מחברים אחדים מחשיבים את האפשרות של דה-טרנס-פידיאציה של תאי גזע אזוריים של אורגניזם מבוגר. אישור עקיף של dedifferentiation של תאים בתרבית עם הרחבת החוזקים שלהם הם נתונים על engraftment בתאי גזע עצביים במוח עכברי עצם עם הפיתוח הבא של שורות תאים אלה, מתן תא תפקודי פעיל של דם היקפי. יתר על כן, השתלה שכותרתו הגנטית (LacZ) תאי neurosphere נגזרו מוח בוגר או עוברי, לתוך המוח של עכברים מוקרנים עם myelosuppression, הובלתי להיווצרות של תאי גזע לא רק נגזרים עצבי, אלא גם גורם דור של תאי דם, המציין כי עצבי פלוריפוטנטיים תאי גזע, הבינו מחוץ למוח. לפיכך, תאי גזע עצביים יכולים להתמיין לתאי דם תחת השפעת אותות מן השינוי הזמני במיקרו-סביבה מח עצם של תאי גזע hematopoietic. מצד שני, עבור השתלת תאי גזע hematopoietic מח עצם במוח להגדיר בידול שלהם תחת השפעת במיקרו-סביבה של רקמת המוח בתאי הגליה עצב. כתוצאה מכך, עצבי פוטנציאל ההפרש rovochny ו גזע hematopoietic התאים אינם מוגבלים סגולי רקמה. במילים אחרות, הגורמים המיקרו-סביבה מקומיים למעט המאפיין של רקמות מוח מוח ועצם יכול לשנות את הכיוון של התמיינות של תאים אלה. הוא הראה כי תאי גזע עצביים מוזרקים לתוך מערכת הוורידים של עכברים מוקרנים, נוצרו טחול מח עצם אוכלוסייה של מיאלואידית, הלימפה ותא hematopoietic בשלה. In vitro השפעת חלבונים המוךפו"גנטי שהולכים מח עצם (BMPs) על ההישרדות וההבחנה של תאי גזע עצביים נקבעה, כפי בשלבים המוקדמים של עובר בהתפתחות עצבית או כיווני גליה. התרבויות של תאי גזע עצביים של עוברי חולדה 16 ימים בת BMPs לגרום astroglia נוירונים, ואילו בתרבויות של תאי גזע שמקורם האסטרוציטים המוח סביב הלידה נוצרו רק. יתר על כן, BMPs לדכא דור oligodendrocytes במבחנה המופיעים רק כאשר הוספת אנטגוניסט שהגולגולת BMPs.

תהליכי transdifferentiation vidonespetsifichnost טמון: תאי גזע hematopoietic הם מח עצם אנושי הושתל בסטריאטום של חולדות בוגרות, נודד לתוך החומר הלבן של הקפסולה החיצונית, הנאוקורטקס ipsi- ו הנגדי שבו הם יוצרים astrotsitopodobnye אלמנטים הסלולר (עזיזי ואח ', 1998.). בשנת אלוגרפט של תאי גזע ממוח העצם לתוך החדר הלטרלי של הגירת עכברים בילוד של תאי גזע hematopoietic ניתן לייחס את המוח הקדמי והמבנים של מוח קטנים. הסטריאטום ואת השכבה המולקולרית של התאים נדד בהיפוקמפוס טרנספורמציה האסטרוציטים, ובסופו של נורת חוש הריח, את השכבה הפנימית של תאי גרגיר cerebellar ו המבנה הרשתי גזע המוח כדי ליצור תאי עצב עם תגובה חיובית neurofilaments. לאחר הזרקה תוך ורידית של תאים hematopoietic של מיקרו GFP שכותרתו עכברים בוגרים האסטרוציטים מזוהים ב הניאוקורטקס, התלמוס, גזע המוח ובמוח הקטן.

בנוסף, תאי גזע מזנכימיים של מח העצם כי להצמיח כל סוגי תאי רקמת חיבור, בתנאים מסוימים, עשויים גם לעבור transdifferentiation העצבית (תזכיר כי מקור mesenchyme העוברי הם תאי רכס עצביים). זה היה הראה כי מח עצם אנושי סטרומה ותאי עכבר בתרבית במבחנה בנוכחות EGF או BDNF, להביע סמן של ובתאים עצביים nestin, וכן התוספת של שילובים שונים של גורמי גדילה מובילה להיווצרות של תאים עם גליה סמנים (GFAP) נוירון (חלבון ליבה NeuN). תאי גזע mesenchymal syngeneic שכותרתו הושתלו החדר הלטרלי של המוח של עכברים בני יומם, נודדים ו ממוקמים במוח הקדמי ובמוח הקטן בלי לשבור את ציטומגלווירוס-ארכיטקטורה של המוח המקבל. תאי גזע במח עצם המזנכימה להתמיין האסטרוציטים בוגרים בסטריאטום ואת השכבה המולקולרית של ההיפוקמפוס, כמו גם לאכלס את נורת חוש הריח, המוחון ושכבות גרגר מבנה הרשתי, אשר הופכים נוירונים. תאי גזע מזנכימיים ממח עצם אדם מסוגלים להבדיל במבחנה לתוך macroglia ואחרי ההשתלה להשתלב במבנה המוח של חולדות. השתלה ישירה של תאי גזע mesenchymal מח עצם בהיפוקמפוס העכברוש המבוגר מלווית גם הגירה שלהם לתוך המוח parenchyma והבחנת neuroglial.

ההנחה היא כי השתלת תאי גזע עצם העצם יכול להרחיב את האפשרויות של טיפול בתאים למחלות CNS מאופיין מוות פתולוגי מוגזם של נוירונים. יצוין, עם זאת, כי לא כל החוקרים להכיר בעובדת טרנספורמציה ההדדית של תאי גזע עצביים hematopoietic, במיוחד בתנאי in vivo, שהנו שוב בשל חוסר סמנים אמינים כדי להעריך transdifferentiation ופיתוח נוסף שלהם.

השתלה של תאי גזע פותח אופקים חדשים עבור ריפוי גנטי הסלולר של הפרעות נוירולוגיות בירושה. השינוי הגנטי של תאי גזע עצביים כרוך החדרת מבנים גנטיים רגולטוריות שמוצריה אינטראקציה עם חלבוני מחזור התא במצב הבקרה האוטומטי. התמרה של גנים אלה ובתאים עובריים המשמשים לריבוי תאי גזע עצביים. רוב שיבוטים תא מהונדס גנטית מתנהג כמו שורות תאים יציבות, לא מראה סימנים של שינוי in vivo או במבחנה, אך הוא בעל היכולת הביע לפנות עיכוב של התפשטות. בעת הכפלת השתלה של תאי transfected בעבר משובץ ברקמה של הנמען, בלי לשבור cytoarchitectonics וללא עובר טרנספורמציה ממאירה. תורם תאי גזע עצביים לא לעוות את אזור האינטגרציה שווה להתחרות על מקום עם ובתאים מארחים. עם זאת 2-3 יום ה תאי transfectants חלוקת עוצמת מופחת באופן דרמטי, אשר תואמים את עיכוב מגע של שגשוגם במבחנה. במקבל עובר transfectants גזע עצבי הם לא אנומליות של מערכת העצבים המרכזית, לכל אזורי המוח במגע עם השתל, להתפתח בצורה תקינה. לאחר השתלה, השיבוטים של תאי גזע עצביים נודדים במהירות מאזור הממשל ולעתים קרובות להאריך מעבר בדרך מקורי נבטי האזורים בהתאמת שילוב כראוי עם אזורים אחרים של המוח. הטבעת שיבוטים מהונדסים גנטי שורות תאי טרנספקציה של תאי גזע עצביים אל המוח של פונדקאי אופייני לא רק עבור התקופה העוברית: תאים אלה מושתלים לתוך אזורים מרובים בעובר CNS, בן יומו, מבוגרים ואפילו הזדקנות נמען האורגניזם ואת התערוכה בו זמנית היכולת לשילוב הולם בידול. בפרט, לאחר השתלה לתוך החלל של חדרי מוחות טרנספקציה תאים נודדים ללא פגיעת מחסום דם-המוח, והוא מהווה מרכיב אינטגרלי של רקמת מוח תפקודית הסלולר. נוירונים התורם יוצרים את הסינפסות המתאימות ומבטאים ערוצי יון ספציפיים. תוך שמירה על שלמות transfectants תאי גזע העצבי נגזר מחסום דם במוח astroglia, מרחיב תהליכים על כלי דם במוח, לבין המיאלין אקספרס ממוצא תורם oligodendrocytes בסיסי חלבון myelinating תהליכים עצביים.

בנוסף, תאי גזע עצביים הם transfected לשימוש כמו וקטורים סלולריים. מבני וקטור גנטי כזה לספק יציבה בביטוי vivo של גנים זרים המעורבים בהתפתחות מערכת העצבים או המשמשים תיקון הפגם הגנטי, כי המוצרים של הגנים הללו מסוגלים לפצות על ליקויי CNS ביוכימיים שונים. פעילות הגירה גבוהה של תאי גזע transfected והשתלה נאותה באזורים עובריים של אזורים שונים של המוח המתפתח מאפשרים לנו לקוות לשחזור מלא של הגירעון התורשתי של אנזימים סלולריים. בעת יצירת מודל תסמונת, ataxia-telangiectasia (pg עכברים שעברו מוטציה קו PCD) תאים פורקינג של המוחון להיעלם חיות הניסוי במהלך השבועות הראשונים של התפתחות הלידה. זה הוכיח כי המבוא של תאי גזע עצביים למוח של בעלי חיים כאלה מלווה הבחנה שלהם לתאי פורקינג ו נוירונים גרנוליים. ב מוטנטים pcd, התיאום של תנועות מתוקן חלקית ואת עוצמת הרעד פוחתת. תוצאות דומות הושגו בהשתלת תאי גזע עצביים אנושיים משובטים לפרימטים שבהם ניוון תאי פורקינג 'נגרם על ידי oncanase. לאחר ההשתלה נמצאו תאי גזע עצביים של התורם בשכבות הגרעיניות והמולקולריות, כמו גם בשכבת התא של פורקינג 'של פרנכימת המוח. לכן, שינוי גנטי של תאים בתאים עצביים מסוגל לספק שינוי יציב, מחויבת של הפנוטיפ כי הוא עמיד בפני השפעות חיצוניות. הדבר חשוב במיוחד בתהליכים פתולוגיים הקשורים להתפתחות המקבל של גורמים המעכבים את ההישרדות וההפרדה בין תאי התורם (לדוגמה, עם תוקפנות חיסונית).

סוג Mucopolysaccharidosis השביעי בבני אדם מאופיין ניוון עצבי פרוגרסיבית, ועכב התפתחות אינטלקטואלית, כי בניסויים על עכברי מודל מוטציה מחיקה של גן בטא glucuronidase. בעקבות השתלה לתוך החדרים במוח של נמען בילוד בעכברים חסר טרנספקציה תאי גזע עצביים מפרישים בטא glucuronidase, תאי תורם נמצאו באזור הטרמינל הראשון ולאחר מכן התפשטו על פני parenchyma המוחין ביציבות korrigiruya שלמות ליזוזומלית במוח של עכברים שעברו מוטציה. במודל של מחלת טיי-זקס transduced עם תאי גזע שרטרווירוס עצביים במנהל ברחם בהשתלות עכברים העוברים עכבר יילוד מספק ביטוי אפקטיבי של למקטע-בטא של בטא-hexosaminidase ב נמענים עם מוטציה שמובילה להצטברות החריגה של ganglioside 2 בטא.

תחום נוסף של רפואת רגנרטיבית הוא לעורר תאי הגזע העצביים של מטופל שגשוג והתמיינות פוטנציאל משלו. בפרט, תאי גזע עצביים המופרשים NT-3 בכל hemisection של חוט השדרה וחנק מוחין החולדות להביע NGF ו BDNF לתוך מחצה ואת הגרעינים הבזליים, hydroxylase טירוזין - בסטריאטום, ו reelin - המוח הקטן חלבון המיאלין הבסיסי - במוח .

עם זאת, הסוגיות של neyronogeneza הגירוי שלמו לא מספיק תשומת לב. המעטים העבודות מראות כי העומס הפונקציונלי על מרכזי העצבים אחראים ריחות הבחנה, משתקף היווצרות נוירונים חדשים. עכברים טרנסגניים מולקולות דבקות עצביות בחסר הפחתת עוצמת neyronogeneza וצמצום במספר הנוירונים נודדים נורת הריח היה מזוהה עם יכולת לקויה להפלות ריחות, למרות לסף הריח וזיכרון הרחה לטווח קצר אינו נפגע. בתקנה ממלאת תפקיד מרכזי מצב תפקודי neyronogeneza של התאים של gyrus המשוננת: אפקט היחלשות החשיפה גלוטמט-דגנים לאחר חורבן התאים של קליפת entorhinal תורם לשגשוג וההבחנה של נוירונים וסיבי גירוי נתיב perforant (קלט מביא העיקרי ההיפוקמפוס) גורם neyronogeneza עיכוב. היריבים של קולטנים המופעל NMDA מעבדת נוירונים ממאירות, ואילו אגוניסטים, לעומת זאת, מפחית את עוצמת neyronogeneza אפקט הדומה הפעולה של גלוקוקורטיקואידים. בספרות יש תוצאות סותרות של מחקר: מידע על השפעות מעכבות הוכחו בניסוי של הנוירוטרנסמיטר גלוטמט המעורר כדי neyronogenez לא עולה בקנה אחד עם הנתונים על הגירוי של ובתאים רבייה ואת המראה של נוירונים חדשים על ידי הגדלת פעילות של התקפים בהיפוקמפוס של חיות עם מודלי pilocarpic ניסיוניים kainic של אפילפסיה. במקביל, המודל המסורתי של אפילפסיה הנגרם על ידי גירוי תת-סף חוזר ונשנה של אזורים מסוימים במוח (דלקת) ומאופיין האובדן חמור פחות של העליות העוצמות neyronogeneza נוירונים רק בשלב מאוחר של דלקת כאשר שנצפו ניזק בהיפוקמפוס והמוות של נוירונים. מהמחקר עולה כי בפעילות התקף אפילפסיה מגרה neyronogenez עם לוקליזציה חריגה של נוירונים גרגיר חדשים, שרבים מהם מופיעים לא רק gyrus משוננת, אלא גם chyle. נוירונים אלה חשובים בהתפתחות ההנבטה של סיבי אזובים, האקסונים כפי שהם נעדרים בטחונות נורמליות הפוך להרכיב סינפסות עם תאי דגנים מרובים סמוכים.

השימוש בתאי גזע עצביים אזוריים פותח בפני לקוחות פוטנציאליים חדשים את השימוש בהשתלות סלולרית בטיפול במחלות ניוון עצביות מטבוליות וגנטיות, מחלות מדומות והפרעות פוסט טראומטיות של תפקוד מערכת העצבים המרכזית. לפני ביצוע ההחלפה תא התא, אחת השיטות בוחר ומרחיב את הסוג הדרוש של תאים עצביים לשעבר vivo לשעבר עם ההקדמה הבאים שלהם ישירות לתוך האזור הפגוע של המוח. ההשפעה הטיפולית במקרה זה נובעת מהחלפת תאים פגומים או שחרור מקומי של גורמי גדילה וציטוקינים. שיטה זו של ריפוי מחדש, טיפול פלסטי דורש השתלת מספר גדול מספיק של תאים עם מאפיינים פונקציונליים מוגדרים מראש.

מתאים צריך להיות מוכר ומחקרים נוספים על המאפיינים המולקולריים פוטנציאלי משובי פלסטיק של תאי גזע של המוח הבוגר, באר כיכולת transdifferentiation של תאי גזע אזוריים ממוצא רקמות שונה. היום אנטיגנים מוקרנים תאי גזע hematopoietic מח עצם בנחישות של שילוב סמן של תאי המסוגל transdifferentiate לתוך ובתאים גזע עצביים (CD 133+, 5E12 +, CD34-, CD45-, CD24). תאים שנוצרים neurospheres חוץ גופית נוירונים טופס מתקבלים במהלך ההשתלה למוח של עכברים immunodeficient התינוק. ההתעניינות בקסנו-טרנספלנטולוגיה של תאים היא תוצאה של מחקרים על האפשרות של השתלת תאי גזע בין-תחומיים באנשים של מטוסים מרוחקים מבחינה אבולוציונית. הוא נשאר בלי פרשנות נכונה את תוצאות ההשתלה של תאי גזע עצביים בתחום גידולי מוח: התאים המושתלים להגר באופן פעיל דרך כל נפח הגידול, ללא מעבר לה, לבין המבוא של תאים באזור השלם של המוח נצפה ההגירה הפעילה שלהם כלפי הגידול. שאלת המשמעות הביולוגית של הגירה כזו נותרה פתוחה.

יצוין כי ההשתלה המוצלחת של תאי גזע עצביים, כמו גם ובתאים עצביים אחרים נגזרו hESCs, אפשרית רק תחת תנאי שימוש של ובתאים עצביים מאוד כמו נמען מערכת חיסון תקין מבוגר מובחן עוברי תאי גזע להשתלה שינה בהכרח לתוך teratoma ו teratocarcinoma. אפילו כמות מזערית של תאים מובחנים היטב את עליות השעית תא התורמות באופן דראמטי שתל tumorigenicity unacceptably להגביר את הסיכון להיווצרות גידול או רקמות neneyralnoy. הכנת אוכלוסיות הומוגניות של ובתאים עצביים אפשרית כאשר שמש מקור חלופי של תאי רקמת התורם הנובעים בשלבים מסוימים של זורם העובר בדרך כלל. גישה נוספת היא בזהירות להסיר אוכלוסיות תאים לא רצויים על ידי בחירה ספציפית קו. סכנה גם מספק את השימוש לצורך neurotransplantation hESCs לאחר underexposure במבחנה עם גורמי גדילה. במקרה זה, הכישלון לא ניתן לשלול תכנית בידול עצבית להקים מבנים בצינור עצבי טבוע.

כיום ברור לגמרי שתאי גזע עצביים מפגינים טרופיזם לאזורים המשתנים פתולוגית של מערכת העצבים המרכזית ויש להם אפקט פלסטריסטי-פלסטיק מובהק. Microenvironment את הנגע של תאים רקמות עצביים מודלים את הכיוון של בידול של תאים המושתלים, ובכך לחדש את הגירעון של אלמנטים עצביים ספציפיים בתוך אזור הנגע CNS. בשנת תהליכי ניוון עצביים מסוימים להתרחש אותות נוירוגנית אל neyronogeneza מהשחזור ותאי גזע עצביים בוגרים במוח מסוגלים להגיב על מידע המורה. איור גרפי של האפשרויות הטיפוליות של תאי גזע עצביים מסופק על ידי נתונים רבים ממחקרים ניסיוניים. שיבוטי ממשל Intracisternal של תאי גזע עצביים בעלי חיים עם קשירה של עורק המוח האמצעי (מודל שבץ איסכמי) מסייעים להקטין את השטח ונפח של שינויים הרסניים באזור המוח, במיוחד במקרה של השתלת תאי גזע עצביים עם FGF2. באופן אימונוציטוכמי, נצפתה הגירה של תאי התורם לאזור האיסכמי, ואחריו השתלבותם בתאי מוח שלמים של הנמען. שורות תאים השתלת neuroepithelial בשלה MHP36 העכבר עכברוש המוח שבץ ניסיוני לשפר תפקוד הסנסורית לבין המבוא של תאים אלה לתוך חדרי המוח משפר את התפקוד הקוגניטיבי. כתוצאה להשתלה, חולדות מתבצעות תאי מח עצם עצביים-אדם hematopoietic יוסרו בתפקוד של קליפת המוח הנגרמת על ידי פגיעה איסכמית. במקרה זה, תאי העצב הקסנוגניים נודדים מאזור ההזרקה לאזור השינויים ההרסניים ברקמת המוח. השתלה תוך גולגולתי של תאים מוחיים הומולוגיים בטראומה מוחית קליפת המוח בחולדות גורמת לשיקום חלקי של תפקוד מוטורי. תאי התורם מושתלים, מתרבים, עוברים הבחנה עצבית לתוך נוירונים ואסטרוציטים, ונודדים לכיוון מוקד הנגע. כאשר מנוהלים בסטריאטום של חולדות בוגרות עם שבץ ניסיוני בתאי גזע עצבי אדם משובטים להחליף תאי CNS שניזוק באופן חלקי לשקם את תפקוד המוח המופרע.

תאי גזע עצביים אנושיים מבודדים בעיקר מטלנספלון עוברי, המתפתח באופן משמעותי מאוחר יותר מאזורי הגזע העצביים יותר. האפשרות של בידוד בתאי גזע עצביים מן העובר האנושי 43-137 ימים חוט השדרה, כמו גם בנוכחותו של EGF ו FGF2 תאים אלה יוצרים neurospheres ומעברים מוקדם התערוכה multipotentiality הבחנה לתוך הנוירונים האסטרוציטים. עם זאת, טיפוח לטווח ארוך של ובתאים עצביים (מעל 1 שנה) שולל אותם multipotency - תאים כאלה יכולים רק להתמיין האסטרוציטים, כלומר, הם unipotent. תאי גזע עצביים אזוריים ניתן להשיג על ידי bulbektomii חלקית ואחרי ההתפשטות בתרבות בנוכחות LIF המושתלים לאותו מטופל עם שינויים ניווניות בחלקים אחרים של מערכת העצבים המרכזית. במרפאה, הטיפול בתאי החלפה עם השימוש בתאי גזע עצביים בוצע לראשונה לטיפול בחולים עם שבץ, המלווה בנזק לגנגליונים הבסיסיים של המוח. כתוצאה מהשתלת תאי התורם, מצבם הקליני של רוב החולים השתפר.

מחברים אחדים מאמינים כי היכולת של תאי prizhivlyatsya גזע עצבי נודדת ולהשתלב בתחומים שונים של רקמת העצבים פגומה במערכת עצבים מרכזית פותחת אפשרויות בלתי מוגבלות עבור טיפול בתא אינו רק מקומית, אלא גם נרחב (שבץ או חנק), multiochagovyh (טרשת נפוצה), ואפילו עולמי ( רוב הפרעות מטבוליות תורשתיות או דמנציה ניווניות), תהליכים פתולוגיים. ואכן, כאשר משתילים את עכבר הגזע העצבי המשובט וחיות נמען תא אנושיות (עכברים וקופים, בהתאמה) מן הניוון של נוירונים דופאמינרגיים במערכת mezostrialnoy המושרה על ידי כניסתה של מהתיל-פניל-tetrapiridina (מודל של מחלת פרקינסון) עבור 8 חודשים לפני ההשתלה, תאי גזע עצבי התורם משולבים CNS של הנמען. כעבור חודש, התאים המושתלים נמצאים בילטרלי לאורך המוח התיכון. חלק מהמוצא העצבי וכתוצאת מבטא תורם tirozingidrolazu בהעדר תגובה חיסונית השתלה. בחולדות שטופלו 6-hydroxydopamine (אחר מודל ניסיוני של מחלת פרקינסון), הסתגלות במיקרו-סביבה של התאים המושתלים לתוך המוח המארח נקבע על ידי culturing בתנאים של תאי גזע עצביים לפני ההשתלה. תאי גזע עצביים הם מתרבים במבחנה במהירות תחת השפעת EGF, פיצה את הגירעון של נוירונים דופאמינרגיים בסטריאטום של ניזוק בצורה יעילה יותר מאשר תאים מתרבויות בן 28 ימים. החוקרים מאמינים כי הדבר נובע אובדן היכולת לתפוש את האותות של בידול בהתאמה במהלך חלוקת התא ובתאים במבחנה-עצבית.

בחלק מהמחקרים ניסו לשפר את ההשפעה של תהליכים reinnervation הסטריאטום שנפגעו השתלה לתוך אזור זה של תאים עובריים הסטריאטום כמקור גורמים נוירוטרופית אל השתלה סימולטנית של נוירונים דופאמינרגיים של mesencephalon הגחון. כפי שהתברר, את האפקטיביות של neurotransplantation במידה רבה תלוי בשיטה של הכנסת רקמת העצב עובריים. כתוצאת מחקר על הכנות השתלת רקמות עצביות העוברות לתוך חדרי המוח של המוח (כדי להימנע parenchyma הסטריאטום פציעה) השיג מידע על ההשפעה החיובית שלהם על הפגם המוטורי הפרקינסון.

עם זאת, במחקרים אחרים, תצפיות ניסיוניות הראו השתלה כי לתוך הכנות חדר המוח עוברי גחון mesencephalon הרקמה עצבית המכילה נוירונים דופאמינרגיים כמו השתלת GABAergic אלמנטים עצביים gemiparkinsonizmom הסטריאטום העוברי החולדה אינה לתרום לשיקום של פונקציות לקויות של מערכת הדופמין. נהפוך הוא, immunocytochemistry אישר את עדות הישרדות נמוך של נוירונים דופאמינרגיים של mesencephalon הגחון, הושתלו בסטריאטום של חולדות. אפקט טיפולי השתלות תוך חדרים של רקמה עצבית mesencephalon הגחון עוברית הבינו רק כאשר השתלת סימולטני ניסוח הסטריאטום denervated של תאים עובריים של הסטריאטום. החוקרים מציעים כי מנגנון השפעה של זה קשור השפעה חיובית טרופית של תאי GABAergic של השתלות תוך חדרי פעילות דופאמין הספציפיות הסטריאטום העוברי mesencephalon גחון. תגובת גליה מתבטאת השתלות לוותה מבחן הידרוכלורידי אינדיקטורים רגרסיה קל. זה האחרון, בתורו, בקורלציה עם תוכן בסרום של GFAP, אשר מצביע באופן ישיר על הפרה של חדירות מחסום דם-מוח. בהתבסס על נתונים אלה, החוקרים הסיקו כי בסרום GFAP עשוי לשמש כאמצעי נאות של המדינה התפקודית של ההשתלה, וגדילת חדירות של מחסום דם-מוח עבור אנטיגן GFAP-סוג neurospecific קשר pathogenetic בפיתוח לכישלון שתל בשל ניזק אוטואימוניות כדי רקמת עצבים של הנמען .

מנקודת מבט של חוקרים, engraftment ואינטגרציה האחרים של תאי גזע עצביים לאחר השתלה יציבה חיים, כמו תאי תורם נמצאים הנמען במשך שנים לפחות לאחר ההשתלה, וללא הפחתה משמעותית במספרן. ניסיונות להסביר זאת על ידי העובדה כי במצב מובחן תאי גזע עצבי אינם מבטאים MHC class I ו- II ברמה מספקת כדי לגרום לתגובת דחייה חיסונית, יכול להיחשב תקף רק ביחס אבות עצביים בדיל גרוע. עם זאת, לא כל תאי גזע עצביים במוח של הנמען להתמיד במצב לא מפותח. רובם עוברים הפרדה, שבמסגרתה מולקולות MHC מתבטאות במלואן.

בפרט, חוסר היעילות של שימוש לטיפול בתרופות במחלת פארקינסון ניסיוני intrastriarnoy השתלת mesencephalon גחון העוברי, המכיל את נוירונים דופאמינרגיים, הקשורים הישרדות עניה של נוירונים המושתלים dofaminer- קאל (רק 5-20%), אשר נגרם על ידי דבקת תגובתי נלווי מוח parenchyma טראומה המקומי ב השתלה. זה ידוע כי מוח parenchyma פציעה המקומי להוביל דבקת קשורה שיבוש שלמות מחסום דם-המוח עם גישת אנטיגן דם היקפי של רקמת העצבים, ב נוירון מסוים אנטיגן אוקארה. הנוכחות בדם של אנטיגנים אלה יכולים לעורר נוגדנים ציטוטוקסיים ספציפיים אליהם ולפתח תוקפנות אוטואימוניות.

Cymbalyuk V. ואח (2001) דו"ח שזה עדיין בתוקף נשאר מבט מסורתית, לפיה CNS הוא אזור חסוי אימונולוגית, מבודד מן המערכת החיסונית של מחסום הדם-מוח. בסקירתם את הספרות, מחברים מתייחסים למספר מחקרים המצביעים על כך שהשקפה זו אינה תואמת לחלוטין את מהות התהליכים החיסוניים במוח של היונקים. הוא מצא כי החומר שכותרתו מוחדר parenchyma המוח יכול להגיע בלוטות לימפה צוואריות עמוקות, ואחרי הזרקת התוך-מוחי של אנטיגן בגוף יוצר נוגדנים ספציפיים. תאים של בלוטות לימפה צוואר הרחם תואמים התפשטות אנטיגנים כאלה, החל מהיום החמישי לאחר ההזרקה. היווצרות נוגדנים ספציפיים התגלה גם בהשתלת העור לתוך פרנכימה של המוח. מחברי הסקירה מספקים מספר דרכים אפשריות להעברת האנטיגן מהמוח למערכת הלימפה. אחד מהם הוא המעבר של אנטיגנים מן החללים perivascular למרחב subarachnoid. ההנחה היא כי רווחים perivascular, הממוקמים לאורך כלי דם גדולים, הם המקבילה למערכת הלימפה במוח. הדרך השנייה טמונה לאורך הסיבים הלבנים - דרך העצם הסמיכה לתוך כלי הלימפה של רירית האף. בנוסף, יש רשת נרחבת של כלי הלימפה ב dura mater. מחסום תאי הדם עבור לימפוציטים הוא גם יחסי מאוד. זה הוכיח כי לימפוציטים מופעל מסוגלים לייצר אנזימים המשפיעים על חדירות של מבנים של "מסנן החיסון" של המוח. ברמה של נימים שלאחר נימי הופעל T- עוזרים לחדור דרך מחסום דם מוח שלם. התזה על היעדר תאים המייצגים את האנטיגן במוח אינה עומדת בביקורת. נכון לעכשיו, האפשרות לייצג אנטיגנים במערכת העצבים המרכזית על ידי לפחות שלושה סוגים של תאים הוכח באופן משכנע. ראשית, אלה הם תאים דנדריטים ממוח העצמות, הממוקמים במוח לאורך כלי דם גדולים ובחומר לבן. שנית, אנטיגנים הם מסוגלים להציג תאי האנדותל של כלי דם של המוח, ואת בשיתוף עם אנטיגנים MHC התומך בצמיחה משובטת ספציפית לאנטיגנים אלה T תאים. שלישית, תאים מיקרו-אסטרוגליסטים פועלים כסוכני אנטיגן. על ידי השתתפות התגובה החיסונית של מערכת העצבים המרכזית, האסטרוציטים לרכישת נכסים immunnoeffektornoy תאים ולהביע מספר אנטיגנים, ציטוקינים immunomodulators. כאשר מודגרות עם y-אינטרפרון (y-INF) במבחנה תאי astroglial להביע בכיתה שאני אנטיגנים MHC ו- II, ועורר האסטרוציטים מסוגלים ייצוג אנטיגן ושמירה הפצת המשובטים של לימפוציטים.

המוח רקמות טראומה, דלקת לאחר הניתוח, בצקת, ופיקדונות הפיברין המלווה את השתלת רקמה עצבית של העובר, ליצור תנאים להגברת החדירות של מחסום הדם-מוח עם סובלנות עצמית מופרעים, רגישות והפעלה של SDZ + CD4 + לימפוציטים. משאבי והצגת alloantigens נשאו אסטרוציטים תאים microglial מגיבים-INF y להביע מולקולה MHC, ICAM-1, LFA-לי, LFA-3, שיתוף גירוי מולקולות B7-1 (CD80) ו B7-2 (CD86), כמו גם הפרשת IL-la, IL-ip ו- y-INF.

כתוצאה מכך, העובדה הישרדות ארוכה יותר של רקמה עצבית עוברית על השתלת התוך-מוחי, ולא על הממשל ההיקפי שלה בקושי יכולה לייחס את חוסר החניכה של חסינות להשתלה. במיוחד בגלל מונוציטים, לימפוציטים מופעל (ציטוטוקסיות CD3 + CD8 + ותאי T מסייע) ואת ציטוקינים שהם מייצרים, כמו גם נוגדנים ל רקמת עצבים של עובר השתלה היקפית אנטיגנים לשחק תפקיד מרכזי הדחייה שלה. החשיבות חלקה ביצירת תנאי התנגדות עמידה יותר neyrotransplantatov תהליכי חיסון תא T יש רמה נמוכה של ביטוי של מולקולות MHC ב רקמה עצבית עוברית. זו הסיבה של דלקת ניסוי החיסון לאחר השתלת רקמת העצבים העוברית במוח מפתחת לאט יותר לאחר השתלת עור. עם זאת, לאחר 6 חודשים, הרס מוחלט של השתלות בודדים של רקמת העצבים הוא ציין. בתחום ההשתלות המקומיות בעיקר T אנטיגנים-מוגבל הלימפוציטים על MHC class II (ניקולס et al., 1988). היא הוקמה באופן ניסיוני כי דלדול neurotransplantation ksenologicheskoy של T-helper (L3T4 +), אבל לא ציטוטוקסיות לימפוציטים מסוג T (Lyt-2), מאריכה את ההישרדות של רקמת עצב חולדה במוח של עכברים הנמען. דחיית Neyrotransplantata מלווה חדירה של מקרופאגים ו- T-לימפוציטים של המארח. לכן, מקרופאגים ותאי microglial מופעל מעשה המארח באתרו בתור אנטיגן immunostimulatory הצגת תאים, ועלייה של אנטיגנים תורם ידי ביטוי שאני בכיתה MHC מגבירים לימפוציטים מסוג T נמען פעילות רוצח ציטוטוקסיות.

זה לא הגיוני לנתח ניסיונות רבים להסביר את תגובת דחיית neyrotransplantata ספקולטיבי של המערכת החיסונית של האורגניזם המקבל על תאי אנדותל או אלמנטים התורם גליה כמו קווים נקיים ובתאים עצביים עוברות התקפה חיסונית. הודעה לציין כי המנגנונים של הישרדות שתל כבר בתוך מערכת העצבים המרכזית ממלאת תאי מח ביטוי התפקיד חשובים Fas-ליגנד מחייב לקולטן אפופטוזיס (FAS-מולקולה) על לימפוציטים מסוג T שחדר למוח ולגרום אפופטוזיס אופייני מנגנון מגן של רקמות אוטואימונוגניות.

כפי שצוין בצדק Cymbalyuk V. ואח (2001) השתלה של רקמה עצבית עוברית מאופיינת בהתפתחות הדלקת מעורבת רגישה אנטיגנים מוח ותאיים הופעל, נוגדנים, וגם בשל הייצור המקומי של ציטוקינים. תפקיד חשוב זה מתרחש על ידי הרגישות מראש של האורגניזם לאנטיגנים במוח המתרחשת במהלך התפתחות מחלות CNS והוא יכול להיות מופנה אנטיגנים להשתלות. לכן neyrotransplantatov histocompatibility הישרדות ממושכת בפועל מושגת רק על ידי דיכוי של המערכת החיסונית באמצעות הממשל של ציקלוספורין A או נוגדנים חד-שבטיים כדי CD4 + לימפוציטים של הנמען.

לכן, בעיות רבות של נוירוטרנסליזציה נותרות בלתי פתורות, כולל אלה הקשורות תאימות אימונולוגית של רקמות, אשר ניתן לפתור רק לאחר מחקר יסודית קלינית יסודית.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.