^

בריאות

צמחי מרפא לדלקת שלפוחית השתן הנגרמת על ידי וירוסים ופרוטוזואה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 23.06.2022
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הטיפול בדלקת שלפוחית השתן בעל אופי לא זיהומי מצטמצם להסרת הגורם המרגיז והסרת דלקת של רקמות שלפוחית השתן. במקרה זה, מספיק אפילו טיפול צמחי אחד עם מבחר צמחים המספקים אפקט משתן ואנטי דלקתי. נכון, קיים סיכון שטיפול עצמי יכול להוביל לסיבוכים, כלומר. לזיהום חיידקי. ואז אתה לא יכול בלי אנטיביוטיקה.

דלקת שלפוחית השתן נגרמת במקרים מסוימים על ידי וירוסים. למרות שמצבים אלו שכיחים הרבה פחות, חשוב לדעת שהטיפול בדלקת שלפוחית השתן שאינה חיידקית שונה מהטיפול בדלקות הנגרמות על ידי חיידקים ופרוטוזואה. עם זיהום ויראלי, אימונותרפיה באה לידי ביטוי, מכיוון שמערכת החיסון מסוגלת להתמודד עם רוב הנגיפים בעצמה. וכבר כדי לעזור לה בזיהוי וירוס מתמשך, ניתן לרשום תרופות אנטי-ויראליות.

לצמחים רבים יש את היכולת להשפיע על החסינות שלנו. אכינצאה, Eleutherococcus, ג'ינסנג, Rhodiola Rosea אחראים בעיקר להגברת החסינות הכללית, המונעת את חדירת הנגיף לגוף, הכנסתו לתאים חיים ורבייה פעילה של פתוגנים. בהכנסת המרתחים והחליטות של צמחים אלה, אנו מבצעים מניעת מחלות זיהומיות רבות, כולל דלקת שלפוחית השתן.

עם האופי הנגיפי של דלקת שלפוחית השתן, טיפול כזה נותן לגוף את הכוח להילחם ביעילות בזיהום, מה שאומר שניתן לכלול אותם בטיפול המורכב, הכולל גם שימוש במשתנים, חומרים אנטי דלקתיים, טוניקים.

אני חייב לומר שעשבי תיבול רבים מכילים ויטמינים ומינרלים שימושיים, כך ששימוש בהם לדלקת שלפוחית השתן, אנו מקבלים גם אפקט חיזוק כללי. יתרה מכך, חלק מהצמחים בעלי השפעה משתנת, אנטי דלקתית ואנטי-מיקרוביאלית מסייעים גם להגברת החסינות המקומית. צמחים כאלה כוללים קמומיל, yarrow, סנט ג'ון wort, lingonberry, כמו גם מליסה, חמוציות, סמבוק וצמחים רבים אחרים שימושיים הן עבור דלקת שלפוחית השתן זיהומית ולא חיידקית.

אנו יכולים לומר שהטיפול בצמחי מרפא בדלקת שלפוחית השתן הנגיפית דומה בדרך כלל לטיפול בסוג חיידקי שכיח של המחלה. אתה יכול להשתמש באותם צמחי מרפא וצמחים, תוך התמקדות בתרכובות הממריצות את מערכת החיסון ומגבירות את תכונות ההגנה של הגוף, ומפחיתות את הרגישות של רקמות שלפוחית השתן לזיהום. על ידי נטילת תרופות טבעיות כאלה באופן פנימי, אנו מבטיחים שהן פועלות הן דרך הדם והן דרך השתן, ומרפאות לא רק את שלפוחית השתן, אלא את כל מערכת השתן.

לאחרונה, זיהום כלמידיה הפך לנפוץ (המוזר שלו הוא שכלמידיה היא טפיל תוך תאי בעל תכונות של חיידקים ונגיפים כאחד), כמו גם זיהומים הנגרמים על ידי פרוטוזואה: Giardia, Trichomonas וכו'. הם יכולים להיכנס לשלפוחית השתן הן דרך הדם והן מבחוץ (מאברי המין והפרינאום אל השופכה ובהמשך בדרכי השתן).

רופאים, לאחר שקבעו את סוג הטפיל, רושמים את התרופה המתאימה. אבל כדי להפוך את זה ליותר יעיל, אתה יכול להשלים טיפול צמחי מרפא מסורתי (באישור רופא!).

הסיבה השכיחה ביותר לדלקת שלפוחית השתן היא פרוטוזואה המועברת במגע מיני. אנחנו מדברים על Trichomonas, מעורר דלקת חמורה של הרקמות. טפילים אלו רגישים מאוד לתרופות אנטיבקטריאליות מקבוצת האימידאזול (כמו כמה פרוטוזואה אחרות). מנה אחת של אנטיביוטיקה מספיקה כדי להרוס את הזיהום לחלוטין.

למרות העובדה שניתן לרשום טיפול כזה גם לנשים בהריון, רבים, בעלי גישה מוטה לאנטיביוטיקה, אינם רוצים לפנות אליו, ולכן הם מחפשים שיטות אחרות להתמודדות עם פרוטוזואה, ולעתים קרובות פונים לטיפול חלופי.

אנו יכולים לומר שלעשבי תיבול מסוימים, אכן, יש פעילות גבוהה נגד פרוטוזואה. בין עשבי תיבול כאלה, אפשר להבחין: אמר ברברי או רגיל, עלי ליבנה וניצנים, אימורטל, מתוק מריר (סוססוראה ערבה).

ברברי

לברברי יש השפעות אנטי-טפיליות, קוטל חיידקים, אנטי דלקתיות, משככות כאבים, המוסטטיות ומשתנות. תכונות אלו יכולות להיות שימושיות בטיפול בכל צורה ומגוון של דלקת שלפוחית השתן. יחד עם זאת, לקליפה, לשורש, לפירות ולעלים של הצמח יש סגולות מרפא. ניתן להוסיף עלים ופירות בשלים לסלטים ולתבשילים אחרים, להוסיף חמיצות נעימה, אך ניתן לקחת מרתח של הקליפה והשורשים של הצמח כתרופה לדלקת שלפוחית השתן שלוש פעמים ביום, 1 כפית.

מכינים מרתח בשיעור של 10 גרם חומרי גלם צמחיים לכל 200 מ"ל מים. מרתיחים אותו במשך חצי שעה ולאחר מכן משאירים אותו לחליטה למשך 45 דקות לפחות, מסננים, מביאים לנפח ראשוני עם מים רותחים ומשתמשים בו כאמור לעיל.

מרתח של ברברי אינו מומלץ לנשים בהריון, כמו גם לחולים עם מחלת כבד חמורה, אבני מרה (יש לה השפעה כולרטית בולטת), עם קרישת דם מוגברת. [1]

ניצני ליבנה

לניצני ליבנה, הנאספים בתחילת האביב במהלך הפריחה, יש השפעות אנטי דלקתיות, משתנות, אנטיספטיות, אנטי-ויראליות, אנטי-פטרייתיות, טוניקות, ויעילים גם נגד פרוטוזואה. זוהי תרופה אוניברסלית לדלקת שלפוחית השתן הנגרמת על ידי פתוגנים שונים (חיידקים, ויראליים, פטרייתיים, הנגרמות על ידי פרוטוזואה ולא זיהומיות).

ניתן להכין מרתח מרפא מניצני ליבנה. קח 1 כף לכוס מים רותחים. עם שקף של חומרי גלם צמחיים (עלים או ניצנים), מרתיחים על אש נמוכה במשך 20 דקות, ולאחר מכן מוציאים ומניחים להחדיר למשך 3 שעות.

קח מרתח של ניצני ליבנה פעמיים ביום לכוס אחת. עדיף לעשות זאת חצי שעה לפני הארוחות. משקה כזה ינקה את שלפוחית השתן ויחזק את הגוף בכללותו.

חליטה של עלי ליבנה לדלקת שלפוחית השתן משמשת לאמבטיות ישיבה. צנצנת של שלושה ליטר ממולאת עד מחציתה בעלי ליבנה, ממלאים אותה במים רותחים, עוטפים ומניחים להזליף למשך שעתיים. 10 ליטר מים מחוממים למצב חם מוזגים לקערה, מוסיפים לשם עירוי מסונן של ניצני ליבנה ואמבטיית ישיבה נלקחת למשך חצי שעה, ומוסיפים מעת לעת מים חמים.

התווית נגד לשימוש בניצני ליבנה יכולה להיות רק אי סבילות אישית לצמח, המתבטאת בצורה של תגובות אלרגיות. [2]

אימורטל

למתכוני Immortelle יש השפעות אנטי מיקרוביאליות ואנטי דלקתיות, הרופאים מאמינים שהם יעילים נגד פרוטוזואה.

עם דלקת שלפוחית השתן, מתן דרך הפה של עירוי של פרחים מיובשים של הצמח יעיל. הוא מוכן כדלקמן: 10 גרם של חומרי גלם צמחיים מוזגים עם 2 כוסות מים רותחים ומתעקשים בחום (עדיף להשתמש בתרמוס) למשך שעה לפחות.

קח את העירוי במהלך של 20 יום, 1.5 כוסות ב-3 מנות מחולקות. עדיף לשתות את העירוי חצי שעה לפני הארוחות.

מתכון זה יעזור גם לאלה שיש להם פלישה הלמינתית כגורם לדלקת שלפוחית השתן.

אין ליטול תכשירים המבוססים על אימורטל במשך זמן רב, מכיוון שהצטברות של חומרים פעילים בגוף מובילה להופעת תסמיני מינון יתר. אין להשתמש בהם לנשים בהריון, אמהות מניקות, אנשים עם חומציות גבוהה של מיץ קיבה, עם מחלות כבד, המתבטאות בצורה של צהבת. [3]

ערבה Saussurea

צמח דל רעיל בעל השפעה אנטי-מיקרוביאלית ואנטי-דלקתית בולטת, המשמש לטיפול ומניעה של זיהום ב-Giardia ו-Trichomonas, העלול לגרום להתפתחות של דלקת שלפוחית השתן. בנוסף, העשב תורם לנורמליזציה של המיקרופלורה במעיים, אשר משפיעה לטובה על טיהורו (צואה רגילה מאפשרת להסיר מהגוף חומרים מזיקים המרעילים אותו ומעוררים תהליכים דלקתיים) ומצב החסינות. [4]

עם דלקת שלפוחית השתן הנגרמת על ידי פרוטוזואה, עירוי של Saussurea מצוין. קח 1 כף לכוס מים רותחים. חומרי גלם ירקות מרוסקים (להשיג בבית המרקחת) ולהשאיר לחליטה למשך 3 שעות. הרכב המסונן הוא שיכור שלוש פעמים ביום, 1 כף.

בהיעדר התוויות נגד לנטילת תכשירי אלכוהול, ניתן להשתמש בתמיסת Saussurea. הצמח והוודקה נלקחים ביחס של 1 עד 10, ההרכב נשאר במקום חשוך למשך 14 ימים. קח שלוש פעמים ביום במשך חצי שעה לפני הארוחות. המינון היחיד המומלץ הוא 20-30 טיפות מדוללות בחצי כוס מים. טיפול בדלקת שלפוחית השתן עם תמיסת מבוצע לא יותר משבועיים.

מאמינים כי לא ניתן להשתמש בצמח להגברת קרישת הדם ונטייה לפקקת, יתר לחץ דם, עצירות כרונית וחסימת מעיים. זה לא רצוי לקחת את הצמח במהלך הריון או הנקה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.