Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

תרופות ושיטות טיפול בעקבים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020

בין enthesopathies כף הרגל, דלקת של plantar fascia נחשב הנפוץ ביותר עם היווצרות על פני השטח התחתון של עצם העקב - בצד היחיד - כמו ספייק דמוי או כפי, כפי שהוא נקרא על ידי רופאים, אוסטאופייט השוליים. זה osteophyte (enthesophyte) מכוונת כלפי עצמות metatarsal הוא spel העקב.

מה האמצעים והשיטות לטיפול בעקבי העקב משמשים באורתופדיה וכיצד ניתן לטפל בה באמצעים חלופיים? האם יעבור את העקב ללא תרופה?

טיפול תרופתי של עקבות דורס בבית

יש לזכור כי ללא טיפול בעקבי העקב הוא הכרחי, אך כל הגורמים הטיפוליים - תרופתיים ואלטרנטיביים - הם סימפטומטיים, כלומר, הם מפחיתים כאב ודלקת שמגבילים את תנועת כף הרגל.

תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידאליות לטיפול בספרי עקב, המעכבות את הסינתזה של מתווכים דלקתיים (פרוסטגלנדינים) - איבופרופן, דיקלופנק, אינדומאצ'אק, קטורול וכו '- אורתופדיסטים מקבלים מרשם בעל פה, אם לחולים אין התוויות נגד כמו כיב קיבה, כיב תריסריון וכיב תריסרי. אסטמה סימפונית, מחלת כבד כרונית, אי ספיקה לבבית או כלית, הריון והנקה. מה גלולות אחרות לטיפול של spurs העקב מומלץ, כמו גם תופעות הלוואי שלהם המינון, פרטים נוספים במאמר -  גלולות לכאב ברגליים

הם גם להקל, להקל על דלקת ונפיחות של הרקמות הרכות של משחות כף הרגל וג 'לים הקשורים NSAIDs. בפרט, טיפול Diclofenac מתבצע (שמות מסחריים אחרים הם Diclak-gel, Diclofenacol, Dicloran, Voltaren), Ibuprofen, Ketonalom (Ketoprofen) ואחרים.מידע מלא בחומר -  משחה מן העקב spur

טיפול בעקבי עקב עם Dimexidum (Dimethylsulfoxide) נועד גם להקל על הסימפטומים של enthesopathy זה; מומלץ ליישם פתרון של 50% של התרופה לאזור הכואב של העקב והרגל פעמיים או שלוש פעמים ביום. יתר על כן, דחיסה עם Dimexidum משחרר כאב: פתרון של 30-40% של התרופה הזאת נעשה רטוב את המפית, דחיסה מכוסה פלסטיק בד טבעי; אתה צריך לשמור את זה לא יותר מ 25-30 דקות. בדרך כלל, הטיפול של עקבות דורס בבית עם Dimexidum מתבצעת במשך שבועיים (דחיסה ניתן לעשות פעמיים ביום). זה מאוד נוח להשתמש 25% Dimexide ג'ל, כמו גם Dolube Doobene המכיל Dimexide ג'ל ו Yodditserin פתרון.

כאב חזק מאוד יכול לעצור את הטיפול עם dimexide עם נובוקאין, אשר הרכב עבור דחיסת צריך להכיל חלק אחד של תמיסת 40% דימתיל sulfoxide ושני חלקים של פתרון 2% של נובוקאין (המיוצר אמפולות).

Dimexide אינו משמש בנוכחות של בעיות חמורות עם ראייה (גלאוקומה), עם מערכת הלב וכלי הדם, הכבד, הכליות, כמו גם במהלך ההריון הנקה.

מאחר שהטיפול האספטי של וישנבסקי מטפל בדלקת חריפה של העור והנקרוזה ברקמות תת עוריות, הטיפול במשחה של Vishnevsky אינו בשימוש באורתופדיה. כמו כן, טיפול קרם שחר אינו prescribed (משחה זו משמשת ברפואה וטרינרית) ו Vasna של chitosan ג'ל טיפול (היא תרופה cosmeceutical עבור העור בעיה).

אבל טלאים שונים עבור העקב spel, בשל אפקט distracting שלהם, משמשים לעתים קרובות. זהו טיח פלפל נפוץ (המסייע להפחית את הכאב), בדומה לטלית מנטה (Clifton, Mentopas, TetaPlast, Neobun menthol טיח וכו ') וכן טיח סיני עם פלפל, זנגביל, קמפור ומנטול (Tongluo Qutong). אבל תיקונים עמיד במים עם כסף לא משמשים: היא אמצעי לריפוי טוב יותר של פצעים פתוחים כוויות.

במהלך החמרה של התהליך הדלקתי, טיפול בעקב עם הקרה עוזר להפחית את הכאב: במהלך היום שקית עם קרח מוחל על נקודה כואבת כמה פעמים במשך רבע שעה.

וללא החמרה, הרופאים ממליצים לעשות דחיסות שונות. לדוגמה, טיפול עם bile בבית מפחית לשים דחיסה מ bile רפואי במשך 10-15 דקות לאחר מחזיק הרגליים במים חמים בינוני: להרטיב חתיכת תחבושת עם bile undiluted, לשים אותו על נקודה כואבת, קרוב עם נייר דחוס, למעלה הידוק תחבושת (אתה יכול ללבוש גרביים וללכת לישון). בשל זרימת הדם, רקמות trophic משפר דלקת שוככת. הליך זה מבוצע מדי ערב לפחות שבועיים עד שלושה שבועות.

באופן דומה, אלכוהול לעטוף הוא עשה עם spel העקב. בנוסף, ההקלה של תסמונת הכאב תורמת לטיפול בבישופיט - תמיסת מלח מינרלית טבעית רב-שכבתית: על ידי שפשוף או דחיסה (גם לשים את הלילה - כל יום אחר במשך חודש).

אם המטופל מעדיף טיפול בהומיאופתיה, אז מומחים מכנים את ההכנות האקטואליות כמו Traumeel,  Objective T  ו- Revma-Gel.

בנוסף, הומיאופתים יכולים לרשום: Calcarea flourica, רוס toxicodendron, Aranea diadema, Ruta graolens, אמוניום מוריאטום.

במקרים בהם לא בליעה של NSAIDs או סוכנים חיצוניים לתת את התוצאה הרצויה, והכאב הופך בלתי נסבל, אתה צריך לעשות זריקות עם הזרקת העקב - זריקות periarticular של תרופות glucocorticoid, לעתים קרובות בשילוב עם נובוקאין. אבל מומחים מטפלים ב Diprospan, Betamethasone Dipropionate, Methylprednisolone והידוקורטיזון בזהירות רבה, שכן ניהול התרופות מקבוצה פרמקולוגית זו לאזור המשותף יכול להוביל לשינויים מבניים ברקמת העצם ובסחוס, ניוון של הרקמה התת עורית וסיבי השריר, ושלמות הגידים.

trusted-source[1], [2], [3]

אלטרנטיבית הביתה לעקב טיפול spur

אם מומחים יודעים את ההבדל בין האוסטאופיטים השוליים של הקלקניוס לבין האקוסטוסיס (retroalcaleanal (exostosis (העיוות של Haglund, שהוא חלק משילוש התסמונת באותו שם), אז אנשים רבים רחוקים מן הרפואה רואים את העקב ממריץ צמיחה סחוס צפופה בצד האחורי של העקב במקום שבו יש גיד אכילס.

העיוות של Haglund נקרא hindspape או spilles אכילס, וזה מתרחש סיבוך של דלקת גיד אכילס או בורסה clarkal בורסה. למה אנחנו מדברים על זה? בגלל מתכונים רבים לטיפול בעקב ללטף זמין באינטרנט על ידי אמצעים חלופיים בבית נראה כי תוכנן במיוחד עבור spills אכילס. כמו כן להתקל טיפים החלים רק על יבלות יבשות (natoptysh) על כפות הרגליים או כאשר הם hyperkeratosis.

כיצד לבחור טיפול יעיל בבית? אולי, אם אמצעי חלופי באמת עוזר, הרופא ממליץ על זה למטופלים שלו...

לכן, הרופאים מאשרים כי הטיפול בעקבי העקב עם מלח יכול להפחית את עוצמת הכאב, אשר מספיק זה לעשות אמבטיות עם מלח מדי יום במשך שבועיים (50-60 גרם של מלח לליטר מים). ב כמה מתכונים, בנוסף למלח, מומלץ להוסיף חומץ, סבון, סודה למים, אבל זה לא מגדיל את האפקטיביות של הליך זה.

ובכן מסיר נפיחות של כף הרגל וכאב בטיפול העקב עם מלח ים (באותה אמבטיה); הטיפול במלח מים המלח נעשה בצורה הטובה ביותר באמצעות קומפרסים ותחליבים. אבל הטיפול בעקבים בעקב על הים (כלומר, הקלה על הסימפטומים שלו) יכול להתבצע פשוט על ידי הליכה יחפה על קו הגלישה וחול חם.

טיפול עם טרפנטין: מומלץ לשפשף את העור של היחיד ליד calcaneus או לעשות דחיסה עם ההתחממות שלאחר מכן. שמן טרפנטין (שמן טרפנטין מזוקק) גורם לגירוי במקום היישום שלו, ויש לכך אפקט מסיח ומשכך כאבים. הרחבת רפלקס של נימי משפר microcirculation ומטבוליזם רקמות.

טיפול בנפט: לשפשף נקודה כואבת בתערובת של נפט עם מלח שולחן (50 גרם של כל מרכיב) או הרכב של נפט עם אלכוהול אתילי (בשיעורים שווים). יש לזכור כי נפט עלול לגרום לשריפה כימית של העור.

זהה לשימוש של טיפול פלפל תיקון עם פלפל (מר, המכיל אלקלואיד capsaicin), וזה גם כדי להפחית את הכאב ואת דלקת עקב רפלקס דם למהר. אותו אפקט - בשל פעולת הגליקוזיד סיניגרין - נותן טיפול עם חרדל או חזרת טיפול (דוחס עם שורש מגורש טרי), כמו גם טיפול עם צנון שחור (אשר משפשף על פומפיה דקה להחיל על העקב בלילה).

טיפול באספירין: הרכב הדחיסות (המיושמים בן לילה) כולל 200 מ"ל של אלכוהול רפואי, 5 גרם של אספירין (אבקה) ו -25 גרם של פלפל אדום (אדמה). ואת הטיפול של spurs עקב עם יוד ואספירין מתבצעת עם יישומים מתערובת של כמויות שוות של אספירין כתוש ו 5% אלכוהול פתרון של יוד.

במקרה זה, יוד מעשים כגורם מקומי (עיקרון הפעולה שהוזכר לעיל), ולכן, מנקודת מבט פרמקולוגית, טיפול בעקבי עקב עם יוד בבית ניתן לייחס לשיטות יעילות.

אגב, חומץ, דבש, מלח ויוד מן spurs העקב מופיעים מתכונים חלופיים רבים. ואם אנחנו איכשהו להתמודד עם מלח ויוד, הרופאים לא להגיב על הטיפול עם דבש - בצורה של קומפרסים עם תוספת של מלח. אבל משחה Apizartron עם ארס דבורים יעיל לכאב, כולל אלה הנגרמות על ידי osteophytes קלני.

אתה יכול לנסות את הטיפול עם חומץ בבית - לחלוט חומץ של סתיו כרכום (10: 1) כמו משפשף כאבים.

זה יעזור להקל על הכאב עם טיפול באלכוהול - אם זה אלכוהול פורמי (אלכוהול אתילי + חומצה פורמית). וכדי שההשפעה ההרדמה ניתנת על ידי הטיפול בוודקה, עדיף להכין תמיסה לשפשוף משורש הקלאמוס של הביצות או מפרחי הלילך הרגילים. צמחי מרפא מבטיחים לכאב אם הטיפול מתבצע עם לילך (תמיסתו).

כיצד ניתן לסייע בטיפול בעורבן? בשל תכונות ספיגה שלו, זה מסיר "הפסולת" שנצבר של חילוף החומרים מרקמות, עוזר להקל על הנפיחות ולהפחית את הכאב. עבור חימר דחיסה אתה רק צריך מים חימר פושרים, ואת המסה המעורבת צריך עקביות שינוי עבה. כפי שהוא צריך להיות, לדחוס צריך להיות מכוסה בחומר הוכחה לחות מבודד, זמן ההליך הסטנדרטי הוא 60-90 דקות.

טיפול אלטרנטיבי בעקב העקב עם חומץ וביצה מתאים רק לאקסוסטוזיס רטרוקלוקלי (בליטות על העקבים) - בצורה של דחיסות. עם כוויות, טיפול עם ביצים, חומץ ושמן הוא כרוך בשימוש חומצה אצטית מרוכזת, לא חומץ השולחן (כפי המומלץ כמה מתכונים). לאחר מומס בחומצה של קליפה של ביצה גלם, שמן צמחי הוא הוסיף. שיטה זו יכולה לשמש כדי להיפטר יבלות חרמן (בעוד רקמות בריאות מוגנים עם סרט דביק).

מומלץ במקורות מסוימים, טיפול עם לימון או עלה כרוב מוטלת בספק. תכונות מועילות של לימון מוחלים באופן מקומי עבור mycoses, acne ו hyperpigmentation העור; קליפת לימון מרכך את היבלות. עלה כרוב למשוך exulate שופעת עם פלגמון לטפל בדלקת השדים.

הטיפול בבצל (שמומלץ לקשור לעקבים) אינו מוצדק על-ידי שום דבר: פיטוניצידים נדיפים של בצל אינם חודרים דרך העור. אבל כאן יבלות הישן של דייסה בצל מפחיתה די בהצלחה - בשל נוכחות של חומצות אורגניות בהרכב שלה.

הטענה כי הטיפול עם שום - compresses או יישומים עם תערובת של דייסה שום עם וודקה, מלח או סבון מגורר - ממיס את osteophytes, בלשון המעטה, מוגזם. אבל נהלים כאלה לעזור עם מחלות פטרייתיות של הרגליים.

טיפול בעקבי עקב עם שומן מוצע: שימון שיטתי של השליל אכילס (גוש על העקב) עם Smaltsev, זה אפשרי עם הזמן כדי להבטיח שזה לא יהיה כל כך קשה. ושפשוף עור קרטיני עם עקבים עם שומן חזיר עוזר לרכך אותו לרפא סדקים.

תרופות פולק מפוקפקות כאלה לטיפול בספירת העקב בבית מוצעות לעתים קרובות, כגון:

 • טיפול עם פרופוליס (חיצונית עדיף להשתמש בו אפילו לא עם spurs sternocarpal, אבל לריפוי טוב יותר של נגעים בעור);
 • טיפול בחומץ סיידר תפוחים (הוא משמש עבור דליות ורידים) או טיפול של שלוחה קלצנית עם Kombucha;
 • טיפול בזפת או בטיפול בשמן (קרטוזות ופסוריאזיס מטופלים בסמים עם זפת ומשחות על בסיס שומן);
 • טיפול עם אמוניה נוזלית אפילו מעורבב עם שמן חמניות לא יעזור בכלל, אבל בשילוב עם גליצרין זה יעזור עם יבלות וסדקים על העקבים;
 • טיפול תפוחי אדמה (גולמי או מבושל) משמש כדי לרכך את העור Cornified על העקבים.

דוחק בשתן או אמבטיות של שתן מחומם, מאבק כלשהו עם סדקים על העקבים וקשיחות קשוחים (עקב פעולת אוריאה), אך לא ידוע האם ניתן לטפל בשתן.

על פי מידע רשמי, הכאב מופחת באופן יעיל על ידי טיפול בנייר - על ידי עטיפת כף הרגל (למשך שעה עד שעתיים ביום) עם נייר רגיל, כמו גם על ידי טיפול נחושת - על ידי הנחת ותיקון צלחת הנחושת על החלק הכואב של הבלעדית. אפקט משכך כאבים מוסבר על ידי ההבדל בין הפעילות החשמלית של העור לבין הפוטנציאל החשמלי של המתכת: כאשר זה בא במגע עם העור, הולכה של דחפים כאב דרך תעלות יון של קרום presynaptic של קצות העצבים פוחת.

trusted-source[4], [5], [6]

טיפול בעקב ספירס עם עשבי תיבול

אנחנו נותנים את המתכונים הפופולריים ביותר לטיפול בעקב spurs צמחי מרפא.

עוזר להפחית את הכאב ואת הנפיחות עם טיפול bondock: דוחס מעלים טריים של קורי עכביש בורדוק לעשות בלילה (תמיד אחרי אמבטיות חם). עם אותה מטרה ברפואה אלטרנטיבית להשתמש עלים טריים של מנטה, הגדולות ואספן. כאשר צנית מומלץ לקחת בתוך תמצית של שורש bondock, אבל זה לא ידוע אם כלי זה מסייע עם עצם העקב osteophyte.

טיפול עם נבל אינו סביר לתת תוצאה חיובית, שכן עלים של צמח זה מוחלים לרוב על העור שחין, בוגרת ו מגרדת.

מומלץ לבצע את הטיפול בעקיצות סרפד או עקצוץ: דוחס מחלקי הקרקע הקרקעיים של הצמח או מעלים שנשרפו. אבל עדיף, עם זאת, את האפשרות הראשונה: חומצה פורמית הכלול בשריפת הצמחים של הצמח לא מאבד תכונות מגרה שלו על העור במהלך השחזה.

צביעת פרחי הלילך כבר הוזכרה לעיל, וצבעי רוח של סאבלניק (חלקי קרקע וקני שורש), שורשי שעועית צהובים, גבעולים לבנים או דשא כוכבים (moorite) משמשים באותה צורה. בנוסף, הטיפול עם כינים הוא יישום יומי של דשא מאודה לנקודה כואבת במשך 2-3 שעות (עם ההלבשה להחיל) או דוחס עם מרתח שלה.

טיפול בשפם מוזהב (קלוס ריחני): ניתן להשתמש במשחות ובבצקות מוכנות (עם תוספת של תמציות של צמחים אחרים או ארס דבורים), או שאתה יכול לעשות את תמיסת עצמך על וודקה (עבור שחיקה) או משחה. ההרכב של משחה כזו בערך בחלקים שווים כולל את יורה crankedia של שיגעון מרוסק לתוך דייסה ושומן (או כל שומן טבעי אחר). מומלץ להחיל את המשחה כל יום - לאחר אמבטיה חם הרגל, ללבוש גרבי כותנה, צמר על גבי.

לדברי מומחים, משך הטיפול בעקבים עקב תלוי בגורמים רבים, כולל מחלות במקביל. רפידות מיוחדות לטיפול בעקבי העקב יופחתו: העבות, עם פתחים בבסיס הקלקניוס.

פיזיותרפיה

בנוסף לשיפור זרימת הדם, חילוף החומרים ואת רקמת הרגל trophic, ספיר העקב מטופל עם עיסוי, נהלים פיזיותרפיה באמצעות ozokerite, פרפין ו בוץ טיפולי משמשים.

טיפול עם ozokerite ו paraffin הטיפול מתבצע עם compresses ויישומים כי להתחמם עמוק הרקמות ממוקם, אשר משפר trophism שלהם ומשחרר כאבים.

בסנטוריום, הטיפול בעקבי העקב עם בוץ (pelotherapy) מתבצע בצורה של יישומים ומקלחות לרגליים עם  בוץ טיפולי בוץ  -גפרתי (למשל, שלפוחיות של סיווש או לימנין קואליניק, בוץ ים המלח וכו '). בהעדר התוויות נגד ניתן להקצות אמבטיות מימן גופרתי.

טיפול פיזיותרפי במכשירים עשוי לכלול:

 • יונתורופורסיס קונבנציונאלי (עם תכשירי יוד, דימקסידום, נובוקאין) או אלקטרופורזה בטיפול בעקבים.
 • טיפול אולטרסאונד  - טיפול אולטרסאונד עם הידרוקורטיזון;
 • טיפול darsonval -  darsonvalization המקומי עם  תדירות גבוהה פולסים זרם חשמלי;
 • טיפול במגנט - השפעת שדה אלקטרומגנטי לסירוגין בתדרים שונים; בבית ניתן לטפל אלמגום 01 - מנגנון לטיפול מגנטי;
 • טיפול בלייזר  - טיפול בעקבי העקב עם לייזר (מוליך למחצה או הליום ניאון), אשר מסייע לרכך את אוסטאופייט השוליים;  
 • טיפול של עקבות spurs על ידי הקרנה בעזרת מתקני רדיותרפיה, כלומר, טיפול רנטגן יפסיק את הצמיחה של osteophyte; מוקד קצר או ארוך להתמקד רנטגן צינור ניתן להשתמש;

כיום, בין כל שיטות המנגנון הפיזיותרפי, טיפול בהלם גל או טיפול בהלם גל עבור שלוחה קלנית הוכח על ידי מומחים כמו היעיל ביותר, כי תחת פעולה של גלי תדר נמוך בתדר נמוך, אוסטאופייט קלניל מתרכך וקורע. התוויות נגד לשימוש בשיטה זו הן מחלות המטולוגיות והנטייה ליצור קרישי דם, לחץ דם מוגבר או מופחת, הפרעות קצב לב, מחלות זיהומיות, נוכחות של גידולים ממאירים והריון.

trusted-source[7], [8], [9]

טיפול בעקב דורס עם מנגנון דנאס

לדברי יצרני המכשיר, האפקט הטיפולי מתבצע על ידי אלקטרואסטרונומיזציה דינמית. האינדיקציות לשימוש בו אינן מצביעות על מחלות של מערכת השלד והשרירים, המלוות בהיווצרות אוסטאופיטים של העצם ואקסוסטוס. ברור, טיפול Denas אינו מבוצע.

טיפול בויטפון

אם לשפוט על פי העובדה כי מנגנון ויטופן יוצר microvibrations מכני ברקמות ומפעיל את הלימפה ואת זרימת הדם עם השפעות vibroacoustic, טיפול עם ויטפון בבית יכול להיות חלופה עיסוי רגיל. אבל במיוחד את osteophyte של calcaneus אינו מצוין בהוראות עבור המכשיר.

טיפול ביופטרוני

ביופטרון המכשיר (Zepter Bioptron) פועל על רקמות הגוף (כפי שצוין בהוראות, ברמה של קרום התא) עם אור פוליארמטי מקוטב polarized, כלומר, פוטותרפיה מתבצעת  (פוטותרפיה). ממחלות של מערכת השריר והשלד, ההוראות להזכיר: דלקת פרקים ו osteoarthritis, tendonitis, תסמונת התעלה הקרפלית, epicondylitis לרוחב, myalgia, נזק וכאב במפרקים.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

עקב בעקב: טיפול באימדיס

יחידה זו משתמשת בעקרונות הטיפול בביו רזוננס ומשפיעה על הגוף עם קרינה אלקטרומגנטית משתנה. בין הפתולוגיות של מבנים השלד, שיטה זו משמשת עבור דלקת פרקים דלקת פרקים.

טיפול כירורגי של דורבנות העקב

רק במקרים שאינם נכונים לשיטות טיפוליות אחרות, ייתכן שיהיה צורך בטיפול ניתוחי מסובך למדי ולא יעיל של העקב, על ידי הסרתו.

פעולת גישה פתוחה, הטומנת בחובה סיבוכים חמורים ודורשת שיקום לאחר הניתוח, מתבצע רק לעתים נדירות. לעתים קרובות יותר לנקוט התערבויות פולשניות מינימלי: אנדוסקופי או תחת קרני רנטגן.

כדי לא להביא את התיק למבצע, עם כאב בעקב, ללכת לאורתופד. ואם הוא אוסטאופייט של calcaneus, אז יש אמצעים יעילים ושיטות לטיפול של שלוחה קלצני.

trusted-source[15]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.