Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

טרבקולקטומיה וטיפול בגלאוקומה

המומחה הרפואי של המאמר

אופטלמולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

ניתוח Fistulizing - trabeculectomy נעשה לרוב על מנת להפחית לחץ תוך עיני בחולים עם גלאוקומה. Trabeculectomy מפחית לחץ תוך עיני, כי במהלך הניתוח הוא יוצר פיסטולה בין החלקים הפנימיים של העין ואת החלל subconjunctival עם היווצרות של פנקס סינון.

Cairns דיווח על הפעולות הראשונות בשנת 1968. מספר טכניקות קיימות לאפשר יצירה ותחזוקה של רפידות סינון במצב מתפקד, הימנעות סיבוכים.

תיאור טרבקולקטומי

נכון לעכשיו, כל סוג של הרדמה אזורית משמש (retrobulbar, peribulbar, או ניהול של הרדמה תחת הקפסולה טנון). אולי הרדמה מקומית באמצעות ג 'ל לידוקאין 2%, 0.1 מ"ל פתרון לידוקאין 1% intracameral 0.5 מ"ל פתרון לידוקאין 1% subconjunctivally מהרבע הזמני העליון כדי ליצור כרית הלחמית על השריר העליון ישר.

טרבקולקטומיה נעשית בצורה הטובה ביותר באיבר העליון, שכן רפידות סינון נמוכות קשורות לסיכון גבוה יותר לפתח סיבוכים זיהומיים. גלגל העין ניתן לסובב כלפי מטה באמצעות תפר העליון ישר המתיחה (משי שחור 4-0 או 5-0) או תפר מתיחה קרנית (שחור משי 7-0 או 8-0 או אצבע על מחט atraumatic).

הדבקה המשולבת עם הבסיס אל הלימבוס או הקשת נוצרת בעזרת מספריים של Vescott ומלקטת אנטומית (ללא שיניים). דש עם בסיס לקשת עדיף במקרים שבהם הגפיים כבר יש צלקות של פעולות קודמות; דש כזה סביר יותר להיות משויך רפידות ציסטיק. בעת יצירת דש עם בסיס לגוף, החתך הלחמית מבוצעת 8-10 מ"מ האחורי אל הלימבוס. החתך על הלחמית ואת הקפסולה טנון צריך להיות המורחבת על ידי 8-12 מ"מ. ואז דש הוא מגויס הקדמי כדי לפתוח את החריץ השורש-סקלרלי. בעת יצירת בסיס דש לקמרון, הלחמית ואת הקפסולה טנון מופרדות. זה מספיק לעשות peritomy לימבל כ 2 שעות (6-8 מ"מ). Postiorly blunt דיסקציה.

הדקיקה הסקלרלית צריכה לכסות לחלוטין את הפיסטולה שנוצרה בסקלרה כדי לספק התנגדות ליציאת הלחות. נוזל יזרמו סביב דשדוש סקלרלי.

הבדלים בצורת וגודל של דשני סקלרלי סביר להניח השפעה מועטה על תוצאות הניתוח. עובי דש צריך להיות מחצי עד שני שלישים של עובי של sclera. חשוב לנתח את דש בכיוון הקדמי (כ 1 מ"מ של הקרנית) על מנת לוודא כי פיסטולה מגיע השלשול הסקלרלי ואת הגוף הרירי. לפני פתיחת גלגל העין, paracentesis הקרנית מבוצעת עם מחט קליבר 30 או 27G או להב מחודד חד. ואז גוש בלוק הוא חתך באזור הצומת corneoscleral.

ראשית, עם להב חד או אזמל לעשות שתי חתכים רדיאליים, החל קרנית שקוף, הם להרחיב לאחור כ 1-1.5 מ"מ. חתכים רדיאלי עשה מרווחים על 2 מ"מ זה מזה. כדי לחבר אותם, להשתמש להב או מספריים של אמבטיות, ובכך להפריד את דש מלבני של בד. שיטה נוספת כוללת את הקרנית הקדמית חתך מקבילה לימבוס וניצב לציר העין, ומאפשר לך להיכנס לתא הקדמי. עבור כריתה רקמות, להשתמש קלי או אגרוף אגרוף.

בעת ביצוע iridectomy, נזק השורש איריס הגוף הרירי, כמו גם דימום יש להימנע. הדשדוש הסקלרלי הוא הראשון sutured עם שתי התפרים קטוע יחיד עם ניילון 10-0 (במקרה של דש מלבני) או תפר אחד (אם הדש הוא משולש).

להחליק קשרים משמשים כדי להשיג את הדחיסה של דשדוש סקלר ואת זרם נורמלי של לחות. תפרים נוספים ניתן להשתמש כדי לשלוט טוב יותר את זרם של נוזל. לאחר התפירה הדשדוש סקלרלי, החדר הקדמי הוא מילא דרך paracentesis, את זרימת הולך סביב דש. אם יצוא נראה מוגזם או את עומק החדר הקדמי פוחתת, הצמתים הצמדה להדק או לכפות תפרים נוספים. אם הלחות אינה זורמת מבעד לדלת הסקלרלית, המנתח יכול לשחרר את הקשרים הזזה או לתפור היטב, לתת לחלק מהם ללכת.

אנחנו יכולים לשחרר את התפרים. ניתן להסיר בקלות את התפרים המשתחררים החוצה, הם יעילים במקרים של דלקת מודלקת או דממתית או קפסולת טון מעובה.

עם דש עם בסיס על איבר, הלחמית הוא sutured עם תפר רציפה כפולה או פשוטה עם תפר 8-0-0 או 9-0 תפר או ניילון 10-0. מנתחים רבים מעדיפים להשתמש במחטים עגולות. עם בסיס דש לקשת, יש צורך ליצור סמיך סמיך-קרנית משותפת. כדי לעשות זאת, אתה יכול להשתמש בשני תפרים עם ניילון 10-0 או תפר מזרון לאורך הקצוות של החתך.

לאחר הפצע סגור, החדר הקדמי מלא תמיסת מלח מאוזנת באמצעות paracentesis באמצעות צינורית 30G להרים את כרית הלחמית ולהעריך את הדליפה. באזור הקשת התחתונה ניתן להזין תרופות אנטיבקטריאליות וגלוקוקורטיקואידים. תיקון העין מוחל באופן אינדיבידואלי, בהתאם לחזון החולה ולשיטת ההרדמה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

שימוש תוך-אינטראקטיבי של אנטי-מטבוליטים

כדי להקטין את הפיברוזיס תת-חולי לאחר הניתוח, אשר חשוב במיוחד בסיכון גבוה של ניתוח לא מוצלח. Mitomycin-C ו -5 fluorouracil משמשים. השימוש antimetabolites קשורה להצלחה רבה, עם שכיחות גבוהה של סיבוכים ב trabeculectomy הראשוני פעולות בסיכון גבוה. יחס הסיכון / תועלת צריך להיחשב עבור כל חולה בנפרד.

Mitomycin-C (תמיסה של 0.2-0.5 מ"ג / מ"ל) או 5-fluorouracil (פתרון של 50 מ"ג / מ"ל) מוחל במשך 1-5 דקות עם ספוג תאית ספוגה בתמיסה של התרופה. הספוג כולו או חתיכת אותו בגודל הנדרש ממוקם מעל episclera. ניתן להחיל את התרופה תחת דשדוש סקלרלי. שכבת הטנון הלחמית מושלכת על הספוג כדי למנוע מגע של מיטומיצין עם קצוות הפצע. לאחר היישום, את הספוג מוסר, את כל השטח הוא שטף היטב עם פתרון מלח מאוזן. מכשירים פלסטיק לאסוף את הנוזל outflowing מוחלפים להיפטר בהתאם לכללים של סילוק פסולת רעילה.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

טיפול לאחר הניתוח

מתקנים מקומיים של glucocorticoids (פרדניזון 1% פתרון 4 פעמים ביום) מבוטל בהדרגה לאחר 6-8 שבועות. כמה רופאים משתמשים בתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות (2-4 פעמים ביום למשך חודש). מינוי של תרופות אנטיבקטריאליות צריך להיות בתוך 1-2 שבועות לאחר הניתוח. בתקופה שלאחר הניתוח, תרופות cycloplegic משמשים בנפרד בחולים עם חדר קדמי רדוד או דלקת חמורה.

עם ההסתברות הגבוהה של התפתחות סיבוכים מוקדמים (רפידות סינון וסקולריזציה ועובי סינון), מומלץ לבצע יישומים חוזרים ונשנים של 5-fluorouracil (5 מ"ג 0.1 מ"ל של פתרון) במהלך 2-3 שבועות הראשונים.

לחץ אצבע על גלגל העין באזור החלק התחתון של בלובן העין או הקרני באמצעות לחץ העפעף ונקודה תחתון סגור על הקצה מקלון צמר גפן שהוטבל דש scleral עשוי להיות שימושי כדי להעלות את ברפידות המסננות וכדי להפחית את לחץ תוך עיני בתקופה שלאחר הניתוח מוקדם, במיוחד לאחר תפרים ימסו ליזר.

תמוגה של התפרים והסרה של התפרים משחררים נחוצים ללחץ תוך עיני גבוה, משטח סינון שטוח ותא קדמי עמוק. לפני ביצוע ניטור לייזר, יש צורך לבצע gonioscopy כדי לוודא כי sclerostomy פתוח וכי אין רקמה או קריש דם לומן שלה. תמוגה של תפרים והסרה של התפרים משתחררת צריך להתבצע בשבועות הראשונים 2-3 לאחר הניתוח, התוצאה יכולה להצליח, אפילו חודש לאחר הניתוח כדי לקבל mitomycin-C.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

סיבוכים של טרבקולקטומי

סיבוכים טיפול
חורים משולבים  Kissetny התפר חוט 10-0 או 11-0 על מחט עגול ("כלי הדם")
הסתערות מוקדמת  אם החדר הקדמי רדוד או שטוח, אבל אין מגע של העדשה עם הקרנית, להשתמש cycloplegic ההכנות, להפחית את העומס ולהימנע נטילת Valsalva. אם יש קשר בין העדשה לבין הקרנית, שחזור דחוף של החדר הקדמי יש צורך. צרף תפרים כדי דשדוש סקלרלי
התכווצות שרירדית (ניתוק קיורואידלי) תצפית, תרופות cycloplegic, glucocorticoids.
ניקוז מסומן עם התנפחות שופעת, אשר מזוהה עם החדר הקדמי הרדוד.
דימום סופרהוריד  
תוך ניתוחי 

נסו לקחת את העין בעדינות למלא את הצ 'ירוד צניחה. מניטול ואסטזולאמיד.

לאחר הניתוח תצפית, שליטה בלחץ תוך עיני וכאב. ניקוז מוצג לאחר 7-10 ימים במקרים של החדר הקדמי הרדודי המתמשך וכאב בלתי נסבל
כיוון זרימה שגוי

טיפול תרופתי ראשוני - תרופות cycloplegic אקטואלי אקטואלי ו mydriatics, מדכאי נוזלים מקומיים או אוראליים ומשתנים אוסמוטיים.

בעיניים pseudophakic - hyaloidotomy עם לייזר neodymium YIG או vitrectomy הקדמי דרך החדר הקדמי

בעיניים פאקיות - phacoemulsification ו vrectomy הקדמי.

Vitrectomy דרך pars פלאנה

רפידות אנקפסולציה תצפית ראשונה. נוזל מדכא בלחץ תוך עיני מוגבה.
שקול את האפשרות של שימוש 5-fluorouracil או ניתוח כירורגי
פיסטולה מאוחרת סינון רפידות במקרה של דליפות קטנות, ניטור ושימוש מקומי של תרופות אנטיבקטריאליות. אם הדליפה היא ממושכת - תיקון כירורגי (pluntasty)
לחץ דם כרוני  עם maculopathy ואובדן ראייה - דם subconjunctival או תיקון כירורגי של דשדוש סקלרלי
רפידות סינון דלקתיות, אנדופתלמיטיס  

רפידות זיהום ללא מעורבות של מבנים תוך-עיניים - טיפול אינטנסיבי בתרופות אנטיבקטריאליות חזקות עם קשת רחבה של פעולות.

רפידות זיהום עם תגובה סלולרית מתונה של הטיפול הקדמי - טיפול מקומי אינטנסיבי עם תרופות אנטיבקטריאליות חזקות.

רפידות זיהום עם תגובה סלולרית בולטת של החלק הקדמי או מעורבות של הגוף זגוגי: דגימה את הגוף זגוגי הקדמה של תרופות אנטיבקטריאלי intravitreal

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.