^

בריאות

סימפטומים של סוכרת אצל ילדים

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

בשלבים דיסוניים של סוכרת 1 אין תסמינים קליניים ספציפיים. ביטוי קליני מתפתח לאחר מותו של 80-90% של תאי בטא ומאופיין על ידי הופעת מה שנקרא "גדול" סימפטומים - צמא, פוליאוריה וירידה במשקל. ובתחילת המחלה, ירידה במשקל, למרות התיאבון המוגבר ותזונה מוגברת. הביטוי הראשון של פוליאוריה עשוי להיות לילה או לילה anuresis. הגברת ההתייבשות גורמת לעור יבש ולקרום רירי. לעיתים קרובות להצטרף מחלות עור פטרייתי ו pustular, הבנות יכולות לפתח דלקת. שכבת השומן תת עורית הוא דליל, המרקם של הרקמות פוחתת. צמיחה של חולשה, עייפות, יעילות מופחתת.

בשליש מהמקרים, הסימפטומים הקליניים הראשונים של סוכרת סוג 1 הם סימנים לקטואסידוזיס סוכרתית. ישנם שלושה שלבים של ketoacidosis סוכרתית.

  • אני בשלב, ketosis. על רקע סימפטומים של התייבשות, הצטברות של גופי קטון בגוף מעורר בחילות, הקאות, כאבי בטן, צואה רופפת (גסטרואנטריטיס רעילה). בה בעת, הריריות הריקות בהירות, הלשון יבשה, מכוסה בציפוי עבה. רוביוז אופייני (הסומק הסוכרתי על הקשתות הזיגומטיות, מעל הגבות, על הסנטר), באוויר נשוף יש ריח אופייני של אצטון.
  • שלב ב '. זה מגיע עם פיצול של חומצה מטבולית על רקע של התייבשות מתקדמת. הקריטריון הקליני לתחילת השלב השני הוא הנשמה רעילה רועשת (נשימה קוסמאלית). בשל דלקת גסטרואנטריטיס, תסמונת הבטן מתפתחת (כאבי בטן, מתח שרירים בקיר הבטן הקדמי, סימפטומים חיוביים של גירוי בצפק, הקאות חוזרות). היובש של העור ואת רירית מגביר ריריות, acrocyanosis מופיע. לחץ דם מופחת, טכיקרדיה מופיעה. בה בעת נשמרת התודעה, אך בהדרגה הופכת לקואופרטיבית.
  • שלב III - תרדמת. מאופיין על ידי חוסר הכרה, דיכוי של רפלקסים, ירידה diuresis, הפסקת הקאות, עלייה בהפרעות המודינמיות. על רקע סימפטומים של התייבשות חמורה והפרעות מיקרוסקולטוריות, החולה מסומן בנשימה רועשת נדירה, לחץ דם בשריר, טכיקרדיה והפרעות בקצב הלב. בעתיד, ירידה בלחץ הדם הוא ציין. עם כישלון לספק טיפול בזמן, הפרעות נוירולוגיות להגדיל בהדרגה. השלב האחרון של דיכאון CNS הוא תרדמת. היעדרות או תגובה חלשה של תלמידים לאור מעידה על השינויים המבניים המפותחים בגזע המוח.

במקום זאת נדירה בילדים ביטוי קליני מסוג סוכרת 1 מסתיים בתרדמת Hyperosmolar nonketotic, המאופיינת היפרגליקמיה חמורה (מעל 40 mmol / L), בהעדר קטוזיס, חמצת nonketotic, התייבשות ואובדן הכרה. במקרה זה, osmolality הדם עקב היפרגליקמיה מגיע 350 mosm / L ומעלה. ניזק צמא ההיפותלמוס מרכז בשל osmolality הגבוהה של דם גורם להיעלמות מצמאה ומנגנוני osmoregulatory הפרעה נוספים. הסיבות להתפתחותו של סוג זה של תרדמת אצל ילדים אינן ידועות.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

תכונות של סוכרת אצל ילדים צעירים

הופעת סוכרת מתמשכת 1 אצל ילדים מתחת לגיל 6 חודשים כמעט ולא נמצאה. תינוקות שנלכדו נלכדים לעיתים בתסמונת של סוכרת חולפת (חולפת) 1. המתחילה בשבועות הראשונים של החיים, ולאחר מספר חודשים מתרחשת התאוששות ספונטנית. זה קורה לעיתים קרובות אצל ילדים עם משקל נמוך ומאופיין hyperglycemia ו glucosuria, המוביל להתייבשות מתונה ולפעמים לחומצה מטבולית. ההנחה היא כי במקרה זה, התגובה אינסולין גלוקוז הוא הוריד, את רמת האינסולין בדם הדם הוא נורמלי. טיפול בסוכרת חולפת עם אינסולין, אשר מבוטל, ככלל, לאחר 2 חודשים עם היפוגליקמיה חוזרת.

מקרים נדירים של סוכרת מולדת נגרמים על ידי פגם גנטי באינסולין. הפגם הוא הפרה של רצף של חומצות אמינו leucine-phenylalanine בעמדה ה -25.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.