Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

סרטן השד סמנים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

ניתוח של סמני סרטן שד - מחקר חיסון ייחודי של דם - מתבצע במהלך האבחון והטיפול של תצורות נאופלסטיות שד יחד עם הליכי אבחון כגון ממוגרפיה, אולטרסאונד, טומוגרפיה ממוחשבת (CT), הדמיית תהודה מגנטית (MRI).

כדי לבצע את האבחנה הנכונה ולקבוע את הטיפול המתאים ניתן רק על בסיס נתונים של בדיקת החומרה ואת הפרשנות של בדיקת הדם עבור oncomarkers.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

למי לפנות?

סימני סרטן השד: CA 15-3

תאים סרטניים מוטציה מסנתזים חלבון (גליקופרוטאין מולקולרי גבוה ורשתות אוליגוסכרידיות מקושרות O), אשר הגוף תופס כאנטיגן - גורם זר. זה אנטיגן סרטן (אנטיגן סרטן, CA) חודר לתוך הדם ואת כלי הלימפה ו מסתובב עם זרימת הדם והלימפה. כלומר, אם יש גידול ממאיר, CA יכול להיות מזוהה עם בדיקת דם.

סרטן סמנים של סרטן השד מזוהים - אנטיגן סרטן 15-3 (CA 15-3) ו אנטיגן סרטן 27-29 (CA 27-29). אונקולוגים מקומיים כוללים CA 15-3 אנטיגנים סרטניים ספציפיים גידולים ממאירים ראשוניים של השד, למרות שידוע כי CA 15-3 הוא גדל גם בסרום של סרטן ריאות, מעי גס, לבלב, כבד, שחלות, צוואר רחם רירית רחם.

רופאים רושמים נבדקים עבור סמני סרטן השד לא רק עבור הבידול של סרטן השד וגידולים שפירים, אך גם כדי לעקוב אחר למחלות שאובחנו כבר, להעריך את היעילות של הטיפול, כמו גם לצורך זיהוי של גרורות סרטניות.

כדי לקבוע את האנטיגן לסרטן, לקחת דם מהוריד (על בטן ריקה, לא מוקדם יותר מ 8 שעות לאחר הארוחה האחרונה) ולהעמיד אותו בדיקה אימונוכימית. הנורמה של סמני סרטן של השד CA 15-3 הוא עד 26,9 U / ml, במרפאות החוץ הגבול העליון של טווח נורמלי הוא 30 U / ml.

trusted-source[8], [9]

סימני סרטן השד: CA 27.29

בחברה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית (ASCO), הניתוח היחיד של הדם הספציפי לסרטן השד הוא הניתוח לסמני סרטן השד CA 27-29.

הבדיקה CA 27-29 מודד את רמת הסרום של הצורה המסיסה של MUC1 glycoprotein, אשר באה לידי ביטוי על מעטפות של רוב תאי סרטן השד. הנורמה של סמני סרטן השד CA 27-29 הוא פחות מ 38-40 U / ml.

הרגישות של המתקן הזה, לדברי המומחים, גם היא לא גבוהה מספיק: התוצאה גבוהה מהרגיל עם אנדומטריוזיס, קיבה השחלות, בשליש הראשון של ההריון, עם מחלות שפירות של השד, הכליות והכבד.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

סרטן השד סמנים: REA

בחו"ל, חולים עם פתולוגיות השד נותנים ניתוח נוסף - מבחן אנטיגן קרצינובריוני (אנטיגן קרצינובריוני, CEA). בקליניקה מקומית, זה נקרא סמן סרטן REA - אנטיגן עוברי סרטן.

אונקולוגים אומרים כי על מנת לקבוע את האבחנה הנכונה, יש צורך לשלב את ההגדרה של סרטן סרטן סמן CA 15-3 עם זיהוי של אנטיגן עוברי סרטן בדם של CEA. אנטיגן זה לאחר הלידה כמעט נעלם, וקשה לזהות אותו בסרום של אנשים בריאים בריאים. נורמה של oncomarker REA - עד 5 ng / ml.

אבל כאן סרטן (במיוחד סרטן מעי גס, ריאות, שד, שחלות, לבלב, ערמונית גרורה בכבד, ואת עצם) אנטיגן carcinoembryonic גדל ל 20 ng / ml או יותר. במקרה זה, יותר משליש מהחולים שאובחנו עם סרטן השד, רמות CEA בדם מוגברת.

עם זאת, הגידול CEA (בטווח של פחות מ -10 ng / ml) ניתן לראות מחלות מסוימות של דרכי העיכול, הכבד או הריאות לא קשור אונקולוגיה.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

סרטן השד סמנים: HER2

עוד ניתוח - גורם גדילה אפידרמיס האנושי קולטן (HER2, גורם הגדילה באפידרמיס אנוש קולטן 2) - מספק מידע על הזמינות של החלבון טירוזין - transmembrane חלבון קולטני התאים המסייעים בהאצת גדילה וחלוקה של תאי האפיתל.

לניתוח, ביופסיה הגידול נעשה או מדגם של הרקמה שלה נלקח לאחר ניתוח להסרת הגידול. על פי הסטטיסטיקה, חלבון זה קיים במספרים גדולים ב 25-30% מהמקרים של סרטן השד. כמו כן, רמת HER2 גדל במחלות ממאירות של הרחם, השחלות והקיבה.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

פענוח של סמני סרטן השד

יש לציין כי על פי המחקר, סמני סרטן השד, ובמיוחד CA 15-3, גויסו בכ -20% מהחולים עם גידולי שד אונקולוגיים שאובחנו בשלב הראשון או השני של המחלה. למרות שבשלבים מאוחרים יותר סמני סרטן השד כבר גודלו בשמונה חולים מתוך כל עשרה.

סרטן אנטיגן 15-3 (CA 15-3), סרטן אנטיגן 27-29 (CA 27-29), ו אנטיגן carcinoembryonic (CEA) לחילוץ סמנים לסרטן השד נמצאות 50-90% מהנשים עם סרטן שד גרורתי.

למרות הסימנים רדיוגרפי של סמני סרטן השד פענוח עיקש במחלת CA 15-3 יכול להראות לחלוטין ברמה נורמלית (למשל, בטווח של 30 U / ml), וזה אומר כי הטיפול היה מוצלח הגידול שיורית, קבוע על ממוגרפיה כבר קיימא.

אם סמני סרטן השד מוגברים - CA 15-3 מעל 30 U / ml, CA 27-29 מעל 40 U / ml - כלומר, יש סיבות טובות לאבחון אונקולוגיה. כאשר האינדיקטורים לא יורדים לאחר הטיפול, ישנן שתי אפשרויות: או שהטיפול היה שגוי או שהמחלה התקדמה.

אם הסמנים לסרטן השד עולים לאחר הטיפול, אז זה סימן ברור של חוסר יעילות שלה. במקרה זה, העדר או נוכחות של שיפורים קליניים נלקחת בחשבון.

לכן הפרשנות של סמני סרטן השד עם אנטיגן מסייע לזיהוי הישנות של הגידול השד לאחר הטיפול, כמו גם גרורות בזמנים מוקדמים יותר.

שד סרטניים HER2 לציין אם אפשר להשתמש בטיפול תרופה כגון הרצפטין (Herceptin Kadtsila) החוסם את סינתזת החלבון של קולטני התאים הטרנסממברני מעכב את הצמיחה של תאים סרטניים. במקרים מסוימים, תוצאות הבדיקה הביולוגית מסייעות לאונקולוגים להעריך את הנטייה של הגידול להתקדמות, לקבוע כיצד הגוף מגיב לטיפול וקובע את הצורך בכימותרפיה ספציפית.

אגב, ישנם מעט סמני סרטן גבוהים של שד beremennoti השליש האחרון, שחמת כבד, הפטיטיס כרוני, זאבת אדמנתית מערכתית, סרקואידוזיס, שחפת. לכן, עד כה, סמני סרטן השד אינם אינדיקציה מוחלטת של אונקולוגיה ללא הדמיה של גידולים בעזרת ממוגרפיה.

trusted-source[28], [29]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.