^

בריאות

שימוש בתרופות אחרות לטיפול בכאבי גב

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

Nonivamide Vicoboxil (Nonivamide + Nicoboxyl)

משחה לשימוש חיצוני

פעילות פרמקולוגית

סמים משולבים. Nonivamide הוא אנלוגי סינתטי של capsaicin (מרכיב בוער של פלפל אדום חם); יש אפקט משכך כאבים עקב החדירה ההדרגתית של החומר לתוך סיבים נויצפטיביים סיבים פריפריאליים ו- A-delta סיבי עצב. Nicoboxyl יש השפעה ישירה vasodilating.

התרופה משפרת את זרימת הדם המקומית בעור וברקמות, יש לה אפקט התחממות. הפעולה מתחילה דקות ספורות לאחר היישום ומגיעה למקסימום תוך 20-30 דקות.

אינדיקציות לשימוש

מחלות טראומה שרירים ושלד בראשית דלקתיות: דלקת פרקים, כאבי מפרקים, בורסיטיס, tenosynovitis, פציעה של רקמות רכות, גידים מתיחה-השרירים, כאבי שרירים (כולל שנגרם כתוצאה מפעילות גופנית מוגזמת), osteochondrosis עם תסמונת שָׁרשִׁיתִי, עצבים, לומבגו , נשי, פציעות ספורט, הפרעות במחזור דם היקפיות (בטיפול המורכב).

פלופירטין (Flupirtin)

כמוסות

פעילות פרמקולוגית

משכך כאבים לא אופיואיד של פעולה מרכזית, activator סלקטיבי של ערוצי Kr נוירונים. בשל אנטגוניזם עקיף כלפי קולטני NMDA המפעילים את מנגנוני יורד של אפנון כאב ותהליכים GABAergic, יש לו משכך כאבים, miorelaxing ו השפעות נוירופרוטקטיביות.

בריכוזים טיפוליים לא להיקשר אלפא 1 ואלפא 2-adrenoceptors ו 5NT1--5HT2 הסרוטונין, דופמין, בנזודיאזפינים, אופיואידים, ואת קולטני כולינרגית מרכזית.

במינונים טיפוליים, מפעיל את הפוטנציאל של ערוצי K + עצמאיים, מה שמוביל לייצוב פוטנציאל הממברנה של תא העצב. לכן יש עיכוב של הקולטן NMDA (קולטנים N-מתיל-O-אספרטט) וכתוצאה מכך המצור של העצבית Ca 2 + ערוצי, Ca2 תאיים מופחת + הנוכחי, עיכוב של עירור עצבי בתגובה לגירויים nociceptive (שיכוך כאבים). כתוצאת התהליכים אלה מוגבלים על ידי ההיווצרות של nociceptive (כאב) רגישות ואת התופעה "לסכם "( 'אינפלציה' - הצמיחה של התגובה העצבית לגירוי מכאיב חוזר), אשר מונעת את עליית כאב, נע לה צורה כרונית, ועם תסמונת כאב כרונית קיימת כבר מוביל לירידה בעוצמתו. אפקט מאופנן של פלופריטן על התפיסה (כאב) של כאב גם הוקמה באמצעות מערכת noradrenergic יורד.

האפקט שריר הרגיעה קשור לחסימת העברת עירור למוטונורונים ונוירונים בינוניים, וכתוצאה מכך היחלשות מתח השרירים.

מאפיינים הנוירופרוטיקטיבי של התרופה אחראים להגנת מבנים עצביים מן האפקט הרעיל של ריכוזים גבוהים של Ca 2 + תאיים, אשר מזוהים עם היכולת שלה לגרום מצור של Ca 2 + העצביים ערוצי Ca2 תאיים נמוך + נוכחי. "

אינדיקציות לשימוש

כאב (אקוטי וכרוני): התכווצות שרירים, מחל ממאירות, שחפת, כאב ראש, כאב פוסט טראומטי, טראומה / ניתוח בכירורגיה אורטופדית.

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "שימוש בתרופות אחרות לטיפול בכאבי גב" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.