Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

רגליים בריאות: כמה עובדות מעניינות ביותר

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.10.2021

לרגליים היו בריאים ויפים, זה לא מספיק רק פדיקור או להפחית את העומסים. חשוב לשמור על הרגליים בצורה מורכבת. כיצד לעשות זאת?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מאיפה באים היבלות?

רופאים מזהים מספר סיבות של יבלות ותירס. כשאנחנו מגלים פתאום על הרגליים האלה פגמים לא נעימים אלה, אנחנו מיד מתחילים לדאוג לשאלה היכן מגיעים התירס והירקות. אז: שריטות קטנות, פציעות מנעלים לא נוח יכול לעורר את המראה של יבלות על הרגליים.

האם יש סיבות אחרות של תירס ו תירס?

כמובן, והם מאוד לא צפוי. לפחות, עבור אנשים שלא למדו רפואה ביסודיות. מתברר כי חוסר ויטמינים מסוימים בגוף יכול לעורר יבלות וגידולים לא נעימים על הרגליים.

זה, בפרט, ויטמינים A, E ו- B, אשר רצוי לשתות במתחם. אם ויטמינים אלה אינם מספיקים, מטבוליזם העור נשבר. מכאן, העור הופך גס, יבלות ו תירס מופיעים. לשם כך ניתן לפעמים להוסיף ולהתכווץ בעגלים של הרגליים.

והם מופיעים כל כך דרמטי שאדם אפילו לא יכול לישון. חשוב לך לדעת כי כאשר העור של הרגליים הוא מחוספס, מלווה התכווצויות, יש לך חוסר ברור של סידן בגוף שלך. כמו כן, יש צורך לכלול microelement זה בתפריט ויטמין.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

מה עוד תורם להופעת התירס?

באופן מוזר, הרגלים רעים יכולים גם להיחשב כגורמים להופעה של תירס ו יבלות. אם אתה שותה יותר מדי קפה, מעשן סיגריות בזה אחר זה, הולך הרבה או עומד באותו זמן, ואז מחלות רגל כמו דליות ורידים יכולים להיות מעורבים עם יבלות.

התסמין הראשון שבאמצעותו אתה יכול לקבוע כי הרגליים לא בסדר ואת varices הם קרוב חשוד הם הכוכבים הכחולים על הרגליים. נוסף לכך הוא הכובד בעגלים, הכאב בשרירים, תחושת העייפות ברגליים. ככלל, הסימפטומים האלה הם הרגישו יותר בערב, עד סוף היום.

יש גם downside אל המדליה: דליות ורידים יכולים גם לקחת מי לשבת הרבה. יחד עם זאת, כלי הדם הם הידק, זרימת הדם מופרעת, הדם קופא, ומחלת כף הרגל היא בלתי נמנעת. כדי להפחית את העומס על המפרקים וכלי הדם, חשוב לפרוק את הרגליים, לשנות את המיקום של הרגליים, לסירוגין הישיבה עם מעמד עומד, ללכת יותר לרוץ.

מוצרים למניעת דליות

בנוסף לפעילות גופנית בשילוב עם יחס עדין כלפי הרגליים, אתה צריך להציג בתזונה גם מזונות שיסייעו לשמור על הרגליים בריא ויפה. זהו, קודם כל, שום. יש לה תכונה שימושית לחזק את הקירות של כלי הדם. מכאן, כלי להיות יותר אלסטי, חזק, לא כל כך שביר, את הסיכון של פקקת פוחתת.

חיטה (נבוט). זה יומרות, אבל מוצר שימושי מאוד, טוב מאוד עוזר להילחם עם מחלות הרגל. זה עוזר להפחית את עוצמת הכאב של המפרקים בברך, זה עוזר גם מי בגלל מדגיש הם רבים ולעיתים קרובות עצבים.

זה מדהים, אבל מתברר כי עובדה זו קשורה ישירות לבריאות של המפרקים. כי האדם הוא עצבני, הבריאות של המפרקים גם באופן משמעותי הידרדרות. הם הופכים להיות שבירים יותר, לעתים קרובות יותר הם כואבים. לכן, הבריאות של הרגליים תלויה גם אם יש מוצרים בתפריט שלך לשחק תפקיד מרגיע בשבילך.

עובדה מרפואה אלטרנטיבית

באופן מוזר, אבל על פי הנתונים הסטטיסטיים, המפרקים יכולים להיות שכיחים יותר בחולים אשר לובשים הרבה תכשיטים על הידיים, הרגליים והצוואר. במיוחד אם זה תכשיטים כבדים.

הרופאים אומרים כי יש צורך רק לוותר על תכשיטים לזמן קצר, ואת מצב המפרקים יכול לייצב במהירות.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

B1 או תיאמין

על פי נתונים היסטוריים, זה היה ויטמין B1 שהתגלה על ידי הראשון של כל הויטמינים בחזרה בשנת 1911. תיאמין מסייע לגוף להסיר חומרים מזיקים, כלומר, לנקות את אותם כלי, כדי להפעיל את המפרקים של הרגליים. חוסר של ויטמין B1 יכול להוביל את העובדה כי הגוף מצטבר toxins, זה משפיע על מערכת העצבים וכל שאר מערכות הגוף רע.

העבודה של הלב וכלי הדם, כמו גם עיכול, תלוי אם יש מספיק ויטמין B1 בגוף. ורגליים, כמובן, יהיה בריא רק כאשר שאר האיברים הם נורמליים, שכן אין איברים ומערכות שאינם קשורים בגוף. ויטמין B1 משפיע גם על חילוף החומרים של שומנים ופחמימות, ולכן זה חייב להיכלל בתזונה כדי למנוע בעיות מטבוליות.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27]

כאשר תיאמין לא יכול לפעול

אם אתה שותה אלכוהול, עשן הרבה, להיות מוכנים לעובדה כי אפילו את מלוא שיעור ויטמין B1 לא יכול לעבוד על הגוף שלך. שימו לב לסימפטומים המצביעים על הרס ויטמין B1.

זוהי הפרה של קצב הדופק, היא הופכת חזקה מדי או חלשה מדי.

הלחץ יכול להיות הרבה יותר גבוה מהרגיל - כלומר, הלחץ התחתון יכול לחרוג מהדמות של 90.

חוסר יכולת להתרכז, זיכרון רע, ירידה חדה במשקל, נפיחות ברגליים (כל חלק מהם), ללא תיאבון - כל אלה הם סימנים כי הגוף חסר תיאמין

אם ויטמין B1 בגוף אינו מספיק, אדם יכול לפתח מחלות רגל. בפרט, שרירים כאבים, ייתכן שיש מתח במפרקים, השרירים יכולים התכווצות. במקרה זה, החולה עלול להיות נדודי שינה, עצבנות, כאב בחלקים שונים של הגוף, כמו גם עצירות בעיות במעי. ילדים עם חוסר ויטמין B1 יכול לגדול הרבה יותר לאט מאשר עמיתיהם.

כמה ויטמין B1 צריך להיות נצרך לבריאות

אם הצלחת להשתמש ויטמין B1 יותר מהרגיל, עלולה להיות תגובה אלרגית בצורה של פריחה, קושי לנשום. מנת יתר יכולה להתרחש לאחר זריקות של ויטמין B1, שנקבעו בכמויות גדולות מן הצורך.

לבריאות של ויטמין B1, מ 200 עד 300 מ"ג ליום, ולילדים המינון הוא הרבה פחות - עד 100 מ"ג ליום.

ויטמין B1 יפעל הרבה יותר מהר פעיל יותר אם הוא נלקח בשילוב עם ויטמינים אחרים של קבוצה B. זה יכול להיות תוספת ויטמין או מוצרים עם תוכן ויטמין B1.

ויטמין B1 ניתן לקחת במינון מספיק מזונות צמחיים: דגני חיטה, כוסמת, שיבולת שועל, ברוקולי, אפונה, תותים, תותים, תפוחי אדמה.

אשר למוצרים מן החי, ויטמין B1 הוא שופע ביצים וכבד, כמו גם בכליות ושמרים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.