Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פלסמה בדם

המומחה הרפואי של המאמר

רופא מיילדות, גנטיקאי, אמבריולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

פלזמה של דם היא חלק תאיים נוזלי של זרימת הדם, המהווה כ -60% מהדם. על ידי עקביות, זה יכול להיות גוון שקוף או צהבהב מעט (בשל חלקיקים של פיגמנט מרה או אלמנטים אורגניים אחרים), ופלסמה הדם גם הופך לא ברור כתוצאה של צריכת מזונות שומניים. בהרכב של חלבונים פלזמה הם חומרים, אלקטרוליטים, חומצות אמינו, הורמונים, פחמימות ושומנים, כמו גם ויטמינים, אנזימים, כמה הגזים המומסים בפלסמה, מוצרי פירוק והחלפת החלקים הנ"ל.

פלסמה בדם

הרכב יכול להשתנות ביחס של אלמנטים לעתים קרובות למדי, שכן הוא מושפע מגורמים רבים, במיוחד את התזונה האנושית. עם זאת, כמות החלבונים, קטיונים, גלוקוז הוא כמעט בלתי משתנה, שכן תפקוד תקין של הדם תלוי באלמנטים אלה. שינויים ברמת גלוקוז או קטיון, מוסר באופן משמעותי מן הגבולות של הנורמה, יכול להיות מזיק לא רק לבריאות האדם, אלא גם על חייו (למשל, התייבשות). שינויים תכופים ובטוחים יחסית כפופים אינדיקטורים כמותיים של חומצת השתן, פוספט, שומנים ניטרליים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה הפונקציה של פלסמה בדם?

פלזמה של דם יש פונקציות מגוונות מאוד: זה transports תאי הדם, מוצרים מטבוליים ואלמנטים תזונתיים. פלסמה של דם מתחברת ומבצעת שיגור של נוזלים חוץ-ממדיים (חומר נוזלי הפועל על מערכת הדם, כלומר, נוזל בין תאי). באמצעות נוזלים מחוץ למים, פלזמה הדם הקשר הרקמות של איברים, ובכך שומרת על היציבות הביולוגית של כל המערכות - הומאוסטזיס. בנוסף, פלסמה בדם עושה תפקיד חשוב ביותר עבור הדם - שומרת על לחץ מאוזן (הפצה של התקשורת נוזלי בדם מחוץ ובתוך קרום התא). התפקיד העיקרי במתן אוסמוזה רגילה בגוף הוא שיחק על ידי מלחים מינרליים, רמת הלחץ צריך להיות בתוך 770 kPa (7.5-8 atm). חלק קטן מהפונקציה האוסמוטית מתבצע על ידי חלבונים - 1/200 מתוך התהליך כולו. פלזמה של הדם יש לחץ אוסמוטי זהה ללחץ בתאי הדם, כלומר, הוא מאוזן. למטרות רפואיות אדם יכול להיות חדורים עם פתרון איזוטוני עם לחץ דומה לזה של הדם. אם יש לו ריכוז נמוך יותר, זה נקרא hypotonic, זה מיועד אריתרוציטים, המוליזה שלהם (הם להתנפח להתפורר). אם פלזמה הדם מאבד את הרכיב הנזיל שלה, מלחים בו מרוכזים, חוסר מים הוא פיצוי דרך ממברנות כדורית הדם. תערובות "מלוחות" כאלה נקראות בדרך כלל היפר-טוני. שני אלה ואחרים משמשים פיצוי כאשר פלזמה של הדם יש כמות מספקת.

פלזמה של דם: קומפוזיציה, ריכוז ותפקידים פונקציונליים של אלמנטים מכוננים

פלזמה של דם מורכבת מחלבונים, שהם החלק העיקרי, למרות שהם מהווים רק 6-8% מכלל המסה. לחלבונים יש תת-סוגים משלהם: 

 • אלבומים הם חומרים חלבון עם משקל מולקולרי נמוך, הם עד 5%; 
 • Globulins הם חומרים חלבון, גדול מולקולרית, הם מהווים עד 3%; 
 • פיברינוגן - חלבון גלובלי, הם מהווים עד 0.4%.

פונקציות של אלמנטים חלבון פלזמה: 

 • איזון מים (הומאוסטזיס); 
 • תמיכה במצב המצטבר של זרימת הדם; 
 • חומצה בסיסית הומאוסטזיס; 
 • יציבות המערכת החיסונית; 
 • הובלת חומרי הזנה וחומרים אחרים; 
 • השתתפות בתהליך קרישת הדם.

האלבום מסנתז את הכבד. Albumins נשא תזונה של תאים ורקמות נשלטת חומצות אמינו מילואי לחץ oncotic ועזרו כדי לסנתז חומרים מרים מועברים חלבונים - סטרולים (כולסטרול), פיגמנטים (בילירובין), ומלחים - של חומצות מרות, מתכות כבדות. אלבומים מעורבים במשלוח של מרכיבים רפואיים (sulfonamides, אנטיביוטיקה).

Globulins מחולקים שברים - A-globulins, B-globulins ו- G-globulins. 

 • A- globulins להפעיל את הייצור של חלבונים - רכיבים של סרום בדם (glycoproteins), מתן כמעט 60% גלוקוז. A-globulins לשאת את ההובלה של הורמונים, שומנים, microelements, כמה ויטמינים. A- globulins הם plasminogen, erythropoietin ו prothrombin. 
 • B- globulins טרנספורט bile סטרולים, phospholipids, הורמונים סטרואידים, קטיונים של ברזל, אבץ ומתכות אחרות. כדי להעביר טרנספרין Beta-globulin, אשר נקשר מולקולות ברזל, deionizes אותם ונושא אותם לרקמות (כבד מוח העצמות). כמו כן, בטא גלובולין הוא hemopexin, אשר מסייע לאגד ברזל ferritin, globulin סטרואידים מחייב ליפופרוטאינים. 
 • G-globulins הם נוגדנים בקבוצה, אשר מחולקים לחמש כיתות: IgG, IgA, IgM, IGD, globulins החיסונית IgE הבולטים בהגנה על הגוף מפני פולשים וירוסים וזיהומים. Gamma-globulin הוא גם agglutinins של דם, עקב הדם אשר נקבע על ידי קבוצות. G-globulins מסונתזים, המיוצרים ב הטחול, בתאי הכבד, במח העצם ובלוטות הלימפה.
 • פיברינוגן הוא יסוד חלבון מסיס, שדרכו ניתן לקפל דם. כאשר פיברינוגן משלב עם תרומבין, הוא הופך פיברין - טופס מסיס, כך קרישי דם הטופס. פיברינוגן מיוצר (מסונתז) בכבד.

כל תהליך דלקתי חריף יכול לעורר עלייה במספר חלבוני הפלסמה, בעיקר מעכבי הדלקת של פרוטאזות (antitrypsins), גליקופפטידים, וכן חלבונים מסוג C-reactive. ניטור רמת החלבון C- תגובתי מאפשר לעקוב אחר הדינמיקה של מצבו של אדם בדלקת חריפה, למשל, עם דלקת מפרקים שגרונית.

פלזמה של הדם מכיל הרכב אורגני שאינם חלבון חומרים:

קבוצה I:

אלה חומרים המכילים חנקן: 

 • 50% של תרכובות הם חנקן אוריאה; 
 • 25% של תרכובות - חומצה אמינית חנקן; 
 • משקל מולקולרי נמוך שאריות חומצות אמינו (פפטידים); 
 • קריאטינין; 
 • קריאטין; 
 • בילירובין; 
 • אינדיקאן.

הפתולוגיה של הכליות, כוויות נרחבות מלווה לעתים קרובות באזוטמיה - רמה גבוהה של אלמנטים המכילים חנקן.

קבוצה II:

 • אלו חומרים נטולי חנקן ממוצא אורגני: 
 • ליפידים, פחמימות, מוצרים של חילוף החומרים שלהם והתפוררות (מטבוליזם), כגון חומצת חלב, חומצה פירובית (PVC), גלוקוז, קטונים, כולסטרול. 
 • אלמנטים מינרליים של דם.

אלמנטים אנאורגניים המכילים דם פלזמה תופסים לא יותר מ 1% מכלל הרכב. אלה הם קטיון Na +, K +, Ca2 +, Mg2 + ו Cl-, HP042-, HC03-, כלומר, אניונים. היונים הכלולים פלזמה לשמור על המצב הרגיל של תאי הגוף, לווסת את בסיס חומצה בסיס (pH).

בתרגול הרפואי, אינפוזיה של סביבות פיזיולוגיות לחולה משמש במקרה של איבוד דם חמור, כוויות נרחבות או לתמוך בעבודת האיברים. תחליפי פלזמה אלה מבצעים פונקציה פיצוי זמני. לכן, הפתרון האיזוטוני של NaC (0.9%) שווה ללחץ האוסמוטי בלחץ הדם. תערובת של רינגר היא הרבה יותר מסתגל לדם, שכן הוא מכיל יונים מלבד NaCl - CaCl2 + KC1 +, אז זה גם איזוטוני יונית ביחס לדם. ובגלל העובדה NaHC03 כלול בו, נוזל כזה יכול להיחשב שווה לדם על ידי בסיס חומצה בסיס. אפשרות נוספת - תערובת רינגר-לוק קרובה להרכב הפלסמה הטבעית בשל העובדה שהיא מכילה גלוקוז. כל נוזלים פיצוי פיזיולוגיים נועדו לשמור על רמה של לחץ דם נורמלי, מאוזן במצבים הקשורים דימום, התייבשות, כולל לאחר הניתוח.

פלזמה של דם היא מרכיב חשוב של דם, שבלעדיו קשה תפקידים של איברים ומערכות רבות, ולפעמים בלתי אפשרי. סביבה ביולוגית מורכבת זו מבצעת הרבה פונקציות שימושיות - מתן איזון מלח הנחוץ לפעילותם החיונית של התאים, המבוצעת בתפקוד התחבורה, המגן, ההפרשה וההומור.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.