^

בריאות

משחות לאוסטאוכונדרוזיס

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 11.04.2020
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאשר עקב הידרדרות אספקת הדם למפרקים, הרקמות הסחוסות והסיביות מתחילות להשתנות באופן פתולוגי, בטיפול מקומי בהפרעות אלו מומלץ להחיל משחה מאוסטאוכונדרוזיס.

הפחתה של הסינתזה של chondrocytes (תאי סחוס) ו חלבונים סיביים (קולגן) מפחיתה את המאפיינים ביומכנית של סחוס, וזה יכול להוביל עצם והרס מפרק subchondral נימק רקמות. בכל המקרים, אינדיקציות לשימוש משחות מ osteochondrosis הם נוכחות של סימפטומים קליניים כגון ארתרלגיה (כאבי פרקים לעתים קרובות מקרין לתוך מבנים אנטומיים אחרים); היפוסטתזיה (איבוד רגישות של מכניסטפטורים באזור המפרקים הפגועים); נפיחות הרקמות המקיפות את המפרק (במיוחד בתקופת החמרה); דלקת; מגבלות דינמיות של המפרקים.

עבור כולם, המשחה הטובה ביותר עבור osteochondrosis יהיה אחד כי יהיה להתמודד עם תופעות אלו ולא יגרום תופעות לוואי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

טופס שחרור

ללא קשר לוקליזציה של המחלה, משחות עבור osteochondrosis צוואר הרחם צוואר הרחם, החזה ואת האגן זהים.

מומלץ על ידי רופאים שמות של משחות מ osteochondrosis:

  • משחה נוגדת דלקת ב osteochondrosis מבוסס סוכנים סטרואידיות (NSAIDs): (. Dikloran, וולטארן Emulgel, Diklak-ג'ל, וכו ') Diclofenac המשחה, משחת Ketonal (. Valusan, ג'ל Fastum Bystrumgel ואח), איבופרופן (ג'לים Ibutop Relief טובל ואחרים). מאחר שסוכנים אלה להקל על כאב, כל אחד מהם יכול לשמש משחה במהלך החמרה של מחלת דיסק ניוונית.
  • מלבד הקבוצה NSAIDs ההכנות מעל בהרדמת osteochondrosis משחות כוללים מנטול משחות (Menovazin, Bom Bungay, Efkamon) משחה עם דבורה הארס Apizartron (Apifor, Ungapiven).
  • התחממות משחות osteochondrosis (ליתר דיוק, התחממות או mestnorazdrazhayuschee) Kapsikam (Betalgon, Espoli), משחה טרפנטין, ומוצרים ביותר המכיל metol, קמפור או ארס דבורים.
  • Mazi-chondroprotectors ב osteochondrosis: משחה chondroitin (chondroitin, chondrasil, chondroxide), משחה הומיאופתית.

מורכבות osteochondrosis משחה ההומיאופתית מיוצגות על ידי T אומרות ייעוד משחת Traumel (ו ג'ל) מיוצרות GmbH Heilmittel Heel Biologische (גרמניה). יצוין כי Traumeel ג'ל אנטי דלקתי משכך כאבים הומיאופתיות כבר ישים עבור חבורות, דימומים, כוויות, כוויות קור, ומורסות רקמות רכות, למרות שזה יכול לשמש במקרה של בעיות עם המפרקים.

משחה הפרין מתייחס נוגדי קרישה משמש לטיפול של דליות ורידים, thrombophlebitis, phlebitis, קונוסים טחורים, hematomas תת עורית.

משחה Dolobene, בנוסף הפרין, מכיל dimexide ו dexpanthenol; מומלץ להשתמש בו עם חבורות, חבורות, שרירי מתיחה או מיתרים.

באלם עבור המפרקים או משחה Dikulja מומלץ להשתמש כאמצעי לעסות שמשלמות מדיניות על נוכחות של שָׁרֶרֶת, דלקת פרקים ומחלות ניווניות דיסק. רכב אמצעי זה כלול שמן אשחר ו עץ תה, תמציות צמחיות (ירכיים, סרפד, קמומיל, אלוורה et al.), פרופוליס ו מומיות, ארס דבורים, ונושאות מרות, וקולגן hydrolyzate (ג'לטין רפואי) ו dexpanthenol.

משחה את כוח סוס כדי ההכנות התרופות אינו חל, הוא ג'ל עבור רגליים עם מנתול, ויטמין E ושמן חיוני של אזוביון.

משחה נסה שנקראת אלנה Seymovoy (ב התגלמויות אחרות, מופיעה השם ולנטיין) - תערובת ביתית של שמן צמחי, שעוות דבורים וחלמון ביצה, אשר מציע לטפל הכל החל כאבי בטן ועצירות (לקיחה ב) כדי כיבי trophic ו ציסטות בשחלות. סביר להניח, אם כאבי מפרקים הוא מרשם פולק משחה יותר מתאים של פטריות, להכנת פטריות מיובשות חלקיקים (100 גר ') כדי להיות מעורב בצורה הומוגנית עם 100 גרם של שומן חזיר או גהי.

משחות נמוכות מ osteoarthritis, המוצגות בסקירה: Menovazin, טרפנטין משחת Bom Bungay, משחת Diclofenac, משחה ו כונדרואיטין משחת Hondrasil (ובכך המרכיב את משחת סולפט כונדרואיטין באותו Chondroxide כפליים).

קרא גם:

trusted-source[6], [7]

פרמקודינמיקה

פרמקודינמיקה של משחות שונות המשמשות עבור osteochondrosis, מאפשר ליצור ייצוג וכיצד תרופות אלה לעבוד עם סימפטומטולוגיה זו.

משככי כאבים משחה אנטי דלקתית מבוסס על NSAID osteochondrosis (Diclofenac, Ketonal, איבופרופן וכו ') משפיעים על מתווכים דלקתיים (פרוסטגלנדינים) לעיכוב ייצור, ובכך, הפחתת דלקת וכאב.

האפקט משכך הכאבים של סוכנים מקומיים מעצבנים סמך ההשפעה שלהם על קולטני עור קצוות עצבים (אשר קוטע אותות כאב), נימים רחבות רפלקס ודם אל המקום הפגיע. משחה טרפנטין מכיל שמן טרפנטין שרף אורן, ובאותו אופן ארס דבורים עובד משחה apizartron.

חומרים פעילים של משחה Kapsikam - vanillinonamide (תחליף סינתטי של פלפל מר קפסאיצין אלקלואיד), טרפנטין קמפור. משחות עם מנתול מכילים גם: סליצילט מתיל, כלומר, חומצה אצטילסליצילית דלקתית (בום-בנג '); קמפור, ציפורן ושמן אקליפטוס (Efkamon); הרדמה מקומית בנזוקאין ונובוקאין (משחת מנובאזין).

משחות-hondroprotektory (משחה כונדרואיטין Hondrasil et al.) מורכבים בעלי חיים 4-gidrogensulfat כונדרואיטין דומה glycosaminoglycans גופריתי אנדוגני (מתוכם יצרו רקמת הסחוס). מולקולות סולפט כונדרואיטין לחדור לתוך רקמות הסחוס במפרק נוזל דרך dimethylsulfoxide (דיוקסין); מגרת chondrocytes מובילה האטת התהליך של שפלה וסינתזה של הפעלת proteoglycans - מטריצת בסיס הסחוס.

הרכב משחות הומיאופתיות מטרת T, אשר גם מתייחס chondroprotective, יותר רכיבים עשרות, כולל תמציות של ארניקה, אוג ארסי tox Toxicodendron Rhus (העור גירוי), ברדסים Dulcamara Solanum סולנום מריר (triterpenoids וסטרואידים המכיל), קולואידים חומצה הסיליצית (ואצידום silicicum), גופרית בסובלימציה (גופרית), אנזים, מחלץ מן חבל הטבור ורקמות השליה של הבקר ואחרים. היצרן טוען כי משחה הומיאופתית עם osteochondrosis יש לא boleuto בלבד פעולה שלטון, אלא גם מגרה את שיקום רקמת הסחוס על ידי הפעלת היווצרות של כונדרוציטים חדש.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

פרמקוקינטיקה

משחה Diclofenac ומשחה Ketonal נספגות במהירות לתוך העור, באופן חלקי להזין את זרימת מערכתית להיקשר חלבונים פלזמה. הזמן להגיע לריכוז הגבוה ביותר של חומרים פעילים הוא כמעט 120 דקות. מטבוליזם של תרופות אלה מתרחשת בכבד, המוצרים של טרנספורמציה מופרשים על ידי הכליות בתוך 1.5-2 שעות.

לאחר היישום, chondroprotectors משחה (משחה chondroitin) גם לחדור לתוך הדם לצבור בנוזל הסחוס תוך סחוס; הזמינות הביולוגית של כונדרואיטין סולפט היא מעט יותר מ -12%, ותכולתו המקסימלית מצוינת לאחר כ -3.5 שעות. זה מופרש מן הגוף בתוך יום עם שתן

פרמקוקינטיקה של משחות אחרות (טרפנטין, Objective T, עם ארס מנתול או ארס) בהוראות ההכנות אינם מוסברים.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

מינון וניהול

משחות עבור osteochondrosis מוחלים חיצונית על ידי החלת כמות קטנה של התרופה על העור באזור המפרק המושפע (בקלות imbedded):

  • משחות המכילות קמפור, משחה טרפנטין ומשחה עם ארס דבורים - פעם ביום;
  • משחות Diclofenac, Ketonal, Kapsikam - פעמיים ביום (1-2 גרם);
  • משחות-chondroprotectors - 3-4 פעמים במהלך היום (עמודה של משחה extruded 1-1.5 ס"מ);

משחה הומיאופתית עבור osteochondrosis AIM T - עד חמש פעמים ביום.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

השתמש משחות מ osteochondrosis במהלך ההריון

לעתים קרובות, שימוש משחות עבור osteochondrosis על ידי נשים הרות אינו מומלץ. משחה Diclofenac אסורה בשלושת החודשים האחרונים של ההריון, משחה ketonal, כמו גם משחות עם טרפנטין, מנטול, קמפור ארס דבורים - לאורך ההריון.

על פי ההנחיות, משחה chondroprotectors (chondroitin משחה, וכו ') במהלך ההריון וההנקה צריך להיות שנקבע רק כאשר הכרחי

אף משחה הומיאופתית לאוסטאוכונדרוזיס צריכה לשמש לטיפול בנשים בהריון, כמו רוב התרופות ההומוטוקסיות.

התוויות נגד

משחות עם NSAID (משחה Diclofenac, משחה Ketonal et al.) קונטרה-התכווצות הסימפונות ונזלת אלרגית ו דרמטיטיס.

משחות עם מנתול, Capsicum, Bon-benga, משחת טרפנטין, משחה מטרת T אינה מוחלת על התגובה המוגברת למרכיבי הסוכנים.

התוויות נגד מרפא Apizarthron כוללים נזק עור ומחלות עור, כמו גם בעיות בכליות; משחות - chondroprotectors עבור osteochondrosis - תהליכים דלקתיים חריפה בתחום היישום, אלרגיה, מחלות עור, thrombophlebitis.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

תופעות לוואי משחות מ osteochondrosis

גירוד ופריחה עשוי להיות באמצעות משחות על בסיס NSAID המשחה Kapsikam ומשחות כונדרואיטין היעד T, משחה עם ארס דבורים (Apizartron) משחת טרפנטין.

תופעות לוואי של משחות עם מנטול ניתן לידי ביטוי חולשה כללית, הורדת לחץ דם, סחרחורת.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

מנת יתר

בהוראות של תרופות שתוארו, מנת יתר שלהם לא צוין.

trusted-source[36], [37], [38]

אינטראקציות עם תרופות אחרות

משחה Diclofenac ומשחה Ketonal לחזק את הפעולה של חומרים אנטי מיקרוביאליים ו antifungal לשימוש חיצוני.

מידע על האינטראקציה של משחות אחרות על ידי היצרנים אינו מסופק, אך מומלץ להימנע שימוש בו זמנית של משחות אחרות וכל הסעד המקומי.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

תנאי אחסון

משחות Diclofenac, Ketonal, אובייקטיבי T, Apizartron יש לאחסן ב <25 ° C; משחה chondroprotectors - ב t <20 ° C; משחות עם מנטה ומשחה טרפנטין - עבור t <15 ° C;

trusted-source[44], [45]

חיי מדף

חיי המדף של התרופות מסומנים על האריזה.

trusted-source[46], [47], [48], [49]

תשומת הלב!

כדי לפשט את תפיסת המידע, הוראה זו לשימוש בתרופה "משחות לאוסטאוכונדרוזיס" מתורגמת ומוצגת בצורה מיוחדת על בסיס ההנחיות הרשמיות לשימוש רפואי של התרופה. לפני השימוש קרא את ההערה כי הגיע ישירות לתרופה.

תיאור מסופק למטרות מידע אינו מדריך לריפוי עצמי. הצורך בתרופה זו, מטרת הטיפול, השיטות והמנה של התרופה נקבעת אך ורק על ידי הרופא המטפל. תרופה עצמית מסוכנת לבריאות שלך.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.