^

בריאות

טיפול אוסטאוכונדרוסיס: סקירה של שיטות מודרניות

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס מתבצע על ידי נוירולוג על ידי סימפטומים, בעיקר תסמונת כאב והגבלת ניידות המטופל. הטיפול אוסטאוכונדרוסיס מבוסס בעיקר על חיסול הסיבות שלה. קיימות שיטות ושיטות טיפול שונות, שכל אחת מהן ממומנת על ידי הרופא המטפל, בהתחשב באופי המחלה ובתלונות המטופל.

ראה גם:

Osteochondrosis היא מחלה המתרחשת במהלך שינויים דיסטרופיים של עמוד השדרה, אשר גורם דיסקים בין חולייתי (צלחות fibro-cartilaginous) להיות פגום. ברוב המקרים זה קורה באזורי צוואר הרחם המותני ופחות לעתים קרובות בבית החזה.

כתוצאה מאובדן גמישותו על ידי הדיסק, הוא הופך להיות צפוף יותר, מה שגורם לחלל בין-חולי להקטין ושורשי עצב צובטים - וכתוצאה מכך, כאב, נפיחות, אשר, בתורו, מגביר את הכאב. הדיסקות בין-חולייתיות מסופקות עם חומרים מזינים הדרושים משרירי הגב, ודווקא כתוצאה מתופעות הרסניות שאוסטאוכונדרוזיס מתרחשת בשרירי עמוד השדרה. פעילויות פיזיות שונות מתרחשות בעיקר בגב התחתון, ולכן באזור זה, נוצרות בליטות וחולים בין-חולייתיים יותר מאשר אצל אחרים.

בליטה היא בליטה של דיסק בין-חולייתי, שבו טבעת סיבית נשאר שלם, ניתן לראות את השלב הראשוני של שבר בין-חולייתי. אם המחלה לא מתחילה, בליטה ניתן לרפא ללא התערבות כירורגית, עם התפתחות נוספת של המחלה, שחול יכול להתרחש - צניחה של גרעין הדיסק, פעולה במצב זה הכרחי.

הסיבות העיקריות המשפיעות על התפתחות osteochondrosis הן שינוי תורשתי, שינויים הקשורים לגיל, עודף משקל, חוסר פעילות, עומס פיזי, מתח, פציעות וכו '. התסמין האחורי נחשב כאב גב, אשר עולה עם הרמת משקולות, סיבובים חדים ותנועות רשלניות אחרות. ו קובע טיפול על ידי נוירולוג. בדיקה של המטופל מתבצעת בתפקידים שונים: עמידה, ישיבה ושכיבה. על המישוש נקבע על פי מידת הכאב ואת אופיו. ניתן לזהות את הפתולוגיות הנסתרות ולציין את האבחנה באמצעות אבחון ממוחשב ודימות תהודה מגנטית (שיטת אבחון קרינה ללא שימוש בקרינה מיננת).

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס מתבצע בשיטות שונות, שמטרתן בעיקר לנטרל כאב ולמנוע התפתחות של תופעות דיסטרופיות בעמוד השדרה.

הטיפול עשוי לכלול התעמלות מיוחדת, הליכי עיסוי, פיזיותרפיה, מתיחה בעמוד השדרה (או מתיחה) ותרופות. ההתעמלות הטיפולית נועדה להקל על הלחץ על שורשי העצבים, וכן להגדלת הגמישות של הרצועות, תוך צמצום העומס על עמוד השדרה.

טיפול שמרני מקיף של אוסטאוכונדרוזיס

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס מורכב בעיקר. זהו תהליך מורכב וארוך. משך הטיפול תלוי בשיטותיו, בשינויים הקשורים לגיל ובחומרת המחלה. תפקיד חשוב מתבצע בביצוע זהיר של כל מרשם רופא. השלב הפעיל בתהליך הטיפול נמשך בין חודש לשלושה חודשים. במהלך תקופה זו, להחיל טיפול שמרני מורכב של דלקת מפרקים ניוונית, כוללים הטיפול התרופתי (אנטי דלק משככי כאבים), פיזיותרפיה, טיפול תרגיל, טיפול ידני ועיסוי, מתיחת שדרה (ארכה), ורפלקסולוגיה.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

טיפול תרופתי של אוסטאוכונדרוזיס

טיפול תרופתי של אוסטאוכונדרוזיס צריך להתבצע בתקופה החריפה של המחלה. זה משחרר כאב, משחרר דלקת ומגביר תהליכים מטבוליים בגוף. בשיטה זו של טיפול משמשים סוכנים דלקתיים לא סטרואידיות (diclofenac, אינדומטצין, איבופרופן) ואת מתקן המטבוליזם של עצם וסחוס (כונדרואיטין סולפט ו גלוקוזאמין סולפאט), ויטמינים מקבוצת B.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

טיפול באוסטאוכונדרוזיס ופיזיותרפיה

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס אינו יכול להיעשות ללא מאמץ גופני עדין. התעמלות טיפולית משפרת ניידות של עמוד השדרה, מגרה את תהליך חילוף החומרים, וכן מחזקת את השרירים התומכים בעמוד השדרה. תרגילים כגון ראש איטי פונה ימינה (5 פעמים), אז כמה פעמים שמאלה מאוד שימושי. מטיל את ראשו לאחור, מנסה לגעת בכתף האוזן שלו (5 פעמים), תחילה שמאלה, ואז ימינה.

עיסוי ממלא תפקיד משמעותי בטיפול osteochondrosis. הודות לפעולה מכנית מקצועית על הנקודות הנחוצות, מתח השרירים מתבטל, זרימת הדם והרווח הכללי משתפרים.

הטיפול הבא עבור osteochondrosis היא שיטת טיפול ידני, או טיפול ידני. כדי להקל על סוגים שונים של כאב המפרקים עמוד השדרה, כמו גם כדי להגדיל את הניידות המשותפת, השפעה ידנית על מערכת השרירים והשלד מתורגל. שיטה יעילה של חיסול הכאב בעמוד השדרה היא מתיחה כביכול, או מתיחה של עמוד השדרה. זה נעשה בעזרת ציוד מיוחד, זה עוזר להגדיל את המרחק בין החוליות, לחזק את שרירי עמוד השדרה, לשפר את זרימת הדם, ליישר את עמוד השדרה המעוקל.

טיפול נוסף לאוסטאוכונדרוזיס הוא שיטה של רפלקסולוגיה, הכוללת מערכת של שיטות השפעה על אזורי הרפלקס של גוף האדם, וכן על מקטעי דיקור שונים. טיפול תרופתי משמש גם - למשל, זריקות - שמטרתן לנטרל כאב ולשפר תהליכים מטבוליים.

טיפול באוסטאוכונדרוזיס: שיטות פיזיותרפיה

בתהליך הטיפול ב- osteochondrosis, הפיזיותרפיה משמשת בהצלחה. טיפול באוסטאוכונדרוזיס עם אמצעים פיזיותרפיים כרוך בחשיפה לגלים קולי, לייזר וזרמים בתדר נמוך. שיטה זו מסירה את ההרגשה של כאב, דלקת, ללא תופעות לוואי, מגביר את היעילות של טיפול תרופתי.

זהו טיפול של osteochondrosis באמצעות זרמים בתדירות נמוכה, לייזר, אולטרסאונד, שדות מגנטיים, הוא prescribed עבור כאב, דלקת. עם השימוש בו, את תנאי המחלה מופחתים באופן משמעותי את האפקטיביות של טיפול תרופתי הוא גדל באופן משמעותי. עיסויים וטיפול ידני נמצאים בשימוש נרחב בטיפול osteochondrosis. טיפול זה של אוסטאוכונדרוזיס משחרר את המתח ואת כאבי השרירים היטב, משפר את זרימת הדם ואת הלימפוצולציה. ההליך של מתיחת עמוד השדרה נועד להקל על הכאב, להגדיל את הרווח בין החוליות ולשחזר את הצורה הנכונה של עמוד השדרה.

טיפול לא קונבנציונלי של אוסטאוכונדרוזיס

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס כולל שיטות לא מסורתיות כגון רפלקסולוגיה. שיטה זו של טיפול פירושו ההשפעה על נקודות אקופונקטורה ואזורי רפלקס של גוף האדם. השימוש בשיטה זו בשילוב עם שיטות טיפול אחרות מגדיל באופן משמעותי את יעילות ההליכים. רפלקסולוגיה משמש osteochondrosis, אשר מלווה בכאב, הפרעות שינה, אי יציבות נפשית.

כל אחת מהשיטות המפורטות היא יעילה מאוד בפני עצמה, עם זאת, השפעה חיובית מתמשכת מתקבלת רק עם היישום המורכב שלהם. טיפול יעיל של osteochondrosis על ידי שיטות שמרניות ניתן להשיג על ידי הפניית החולה למוסדות רפואיים מיוחדים. תחת פיקוח של מומחים מוסמכים, הטיפול osteochondrosis יהיה פורה יותר. בשלב החריף של המחלה, משטר הפסטל מומלץ לחולה. המיטה של המטופל עם osteochondrosis צריך להיות יציב ורמה. אתה צריך גם להגביל את התנועה ולהזמין רופא בהקדם האפשרי.

טיפול באוסטאוכונדרוזיס באמצעים חלופיים

חולים רבים עם osteochondrosis לפנות רפואה אלטרנטיבית, אבל אתה תמיד צריך לזכור כי אתה צריך להיות זהיר ולנסות לא לפגוע בעצמך. טיפול אוסטאוכונדרוזיס עם אמצעים חלופיים מבוסס על שימוש decoctions ו חליטות של עשבי תיבול; הם גם עושים משחות מחומרים טבעיים לשפשף את הכתמים כואבים. כל התרופות האלה לחסל כאב ולשחזר את האזורים המושפעים של עמוד השדרה. סלרי מרתח הוא מאוד שימושי. מתכון: יוצקים 1 כף מים רותחים על כף של שורש סלרי קצוץ דק לעזוב למשך 8 שעות. קח 1 כף 3 פעמים ביום לפני הארוחות.

שפשוף ותמיסות

עבור שחיקה, שמנים אתריים של מנטה, אקליפטוס, קינמון, אשוח משמשים להצלחה. טיפול אלטרנטיבי של osteochondrosis כרוך בשימוש של תמיסת פרחים coltsfoot. מתכון: פרחים צהובים של קולטפוט, יחד עם הגבעולים, לחתוך ויוצקים עם אמוניה. להתעקש במקום חשוך במשך חודש אחד. מסננים כתמים פצע שימון. לא לשפשף! עירוי משפר את הגמישות של הרצועות, מגרה את זרימת הדם, מרגיע את השרירים ומפחית את הדלקת. רפואה אלטרנטיבית ממליצה על טיפול ב- osteochondrosis עם פלסטרים. הטיח חייב להיות תקוע על אזורים מושפעים והשאיר במשך זמן רב (מ 5 עד 7 ימים).

trusted-source[13], [14]

טיפול באוסטאוכונדרוזיס: שימוש בלחיצות

טיפול אוסטאוכונדרוזיס וכאב הקשורים בו מתבצעת באמצעות דחיסה ממלח ים. אתה צריך לחמם את המים לטמפרטורה של 50 מעלות צלזיוס, להמיס 300 גרם של מלח ים וחמש חבילות של כרום ים יבש בתוכו. לאחר נוזלים הוא החדיר במשך חצי שעה, זה חייב להיות מסונן דרך גזה. הרטב בד גזה נקי בנוזל ושם על נקודה כואבת במשך חמש עד שש שעות. מלמעלה יש צורך בנקודה כואבת כדי לכסות בצלופן ולעטוף את הצעיף החם.

הטיפול באוסטאוכונדרוזיס כולל מספר נהלים ונהלים, שנבחרו בקפידה על ידי הרופא המטפל, תוך לקיחה בחשבון את אופי המחלה וסוגיה.

לא משנה כמה יעיל שיטות הרפואה האלטרנטיבית, הם צריכים לשלב את הטיפול של osteochondrosis עם התעמלות רפואית והכנות רפואיות.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.