^

בריאות

A
A
A

Osteochondrosis צוואר הרחם: טיפול

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

לפני שנודע לנו מה osteochondrosis צוואר הרחם כרוך, יש צורך לדעת מה המחלה. היום היא אבחנה נפוצה מאוד. וזה לגמרי לא נכון להאמין כי בעיה זו יכולה להשפיע רק על אנשים מבוגרים. מספר משמעותי של חולים בגילאי 20 עד 40 סובלים ממחלה כגון אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם, אשר הטיפול שלהם מתבצעת כעת בהצלחה בשיטות שונות.

המחלה מתפתחת כתוצאה של עקירה של חוליות צוואר הרחם ואת צביטה של שורשי העצבים של חוט השדרה. תהליכים אלה נקראים ניוון - דיסטרופי.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

גורם של osteochondrosis צוואר הרחם וגורמי סיכון

אחת הסיבות למחלה היא דרך חיים לא נכונה: חוסר פעילות גופנית, הפרות בתזונה. לעתים קרובות להישאר בתנוחה הלא נכונה, אשר מעורר מתח שרירים עוויתות, מותנה על ידי הכרח מקצועי. עבודה במשרד מאלצת אנשים לא להתרחק מהמחשב במשך זמן רב, במהלך שיחות טלפון, לתקן את הצינור עם הכתף הרים את הלחי, משאיר ידיים חופשיות לפעול עם המקלדת.

כתוצאה מכך, היציבה נפגעת, החוליות נעקרות, אספקת הדם של המוח נפגעת. הסיבה השנייה היא העובדה כי עורק החוליה ממוקם על פתחי החוליות של אזור צוואר הרחם.

קבוצת הסיכון כוללת אנשים שפעילותם המקצועית קשורה להשפעות רטט. תורשה וטראומה גם משחקות תפקיד שלילי.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

תסמינים של אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם

חולים חווים כאב ראש, לעתים קרובות זה קבוע. כאב עולה עם התנועה, מלווה סחרחורת. הפיכת הראש לצד היא לעתים קרובות כואבת.

כאב משתרע על אזור החזה, בדומה אנגינה pectoris. עם זאת, בניגוד לכאב לב פרוקסימלי, משך זה מגיע כמה ימים.

בשל הפגיעה של קצות העצבים, חולים עשויים גם להיות נוטה lumbago, קהות של הידיים והלשון, ותחושות עקצוץ אפשריים. תופעות דומות נצפות הן במהלך הערות והן בלילה.

לעתים קרובות הוא מלווה עייפות, חרדה, הפרעות שינה.

טיפול בשיטות מסורתיות

בטיפול בפיזיותרפיה טובה, טיפול ידני, התעמלות טיפולית ומניעתית, טיפול תרופתי. שילוב מורכב של מספר שיטות המבוססות על תוצאות אבחון אפשרי.

האבחנה נעשית על סמך תלונות המטופל. בנוסף, הדמיה תהודה מגנטית צילומי רנטגן נקבעו.

כאשר האבחון של osteochondrosis צוואר הרחם נקבע, הטיפול צריך להיות נבחר בנפרד.

המאמצים של מטפלים ידניים ואוסטיאופתים מכוונים לשחזור הניידות של עמוד השדרה, במאבק על הנזק לדיסקים בין-חולי. האפקט הטיפולי כולל המלצות לביצוע תרגילים, ארגון תנוחה נכונה במהלך השינה. הרופא יכול למשוך את תשומת הלב של המטופל למצב של איברים מסוימים.

הקורס של טיפול מגנטי או טיפול בלייזר מבוסס על גירוי של מרכזי העצבים המושפעים דרך העור.

שיטת אבחון הדמיה תרמית מאפשרת לזהות את אזורי ההשפעה. במקביל, העבודה של מערכת העצבים האוטונומית משתפרת.

ההתעמלות הטיפולית נותנת השפעה מתמשכת. מורכבות התרגילים נבחרת תוך התחשבות במצבו של המטופל: קשה לבצע תרגילים מסוימים בשלב החריף. העומס משתנה בהתאם לשינויים במצב הרווחה. תוצאות חיוביות מושגות לאחר פעילות גופנית סדירה.

תרופות הוא prescribed עבור התקדמות המחלה. תחליפי NSAIDs, משככי כאבים, טיפול בוויטמינים. קרמים חיצוניים, משחות ותיקונים משלימים את ההרדמה.

טיפול בשיטות לא מסורתיות

בין שיטות נוספות או חלופיות הוא phytotherapy טוב, אקופונקטורה, אמצעים חלופיים.

מרפאות הרפואה הטיבטית מתחייבות בטיפול יעיל כגישה מקיפה ואבחנה של הגוף כולו. להתאוששות לבצע מספר הליכים, כולל עיסוי, דיקור, דיאטות טיהור, התעמלות, שימוש בצמחים מרפא.

היוגים מציעים את דרכם לשיקום. הכיתות צריכות להיעשות על ידי מדריך מוסמך ואמין.

רפואה אלטרנטיבית ממליצה על הטלת כפות של חזרת: עלים של הצמח צריך להיות צרוב, מותר להתקרר להחיל על מקור של כאב. ההליך נעשה הכי טוב בלילה. גם יכול להקל על מצב עירוי של שום עם לימון: תערובת הקרקע הוא חדורים במים רותחים ומשמשים על בטן ריקה, ½ כוס. מומחים אומרים כי עיסוי עצמי יעיל.

מניעת osteochondrosis צוואר הרחם

כדי למנוע את המחלה, אתה חייב להוביל אורח חיים פעיל, למנוע מצבים סטטיים במשך זמן רב. ההתעמלות היומית היא השיטה הטובה ביותר למניעה.

בשעות אחר הצהריים עדיף להחליף את העבודה עם מאמץ פיזי: לעשות "הפסקות פיזיות". זה מספיק רק כדי ללכת, להתכופף כמה פעמים, למתוח.

אם אתה צריך לבצע עומס פיזי כבד, כדאי להימנע מתנועות פתאומיות. עדיף להגדיל את משך העבודה על ידי הפחתת העוצמה.

חיזוק החסינות בכלל ממלא תפקיד חשוב.

למניעת אוסטאוכונדרוסיס, חשוב מאוד למנוע התפתחות של עקמת בילדות. זה הכרחי כדי להבטיח שליטה על הנושא הנכון של הילד, נוח לצייד את מקום העבודה עבור שיעורי הבית. רצוי מן הגיל המוקדם כדי לצרף את הילד לתרגול יומי. אפקט טוב נותן לשחייה.

טיפול מונע של אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם

במקרה של סימנים ראשונים של המחלה יש צורך להוציא בהקדם האפשרי אבחון במטרה למנוע התפתחות של מחלה. זה ימנע טיפול תרופתי ולשחזר פונקציות מטבוליות של חוליות צוואר הרחם מהר יותר. חשוב גם לא לאפשר את התפתחות הסיבוכים: בעיות בשמיעה ובחזון, הפרעה למערכת הנשימה. חיסול הכאב המלווה osteochondrosis צוואר הרחם, הטיפול יסייע למטופל לחזור לחיים הרגילים של החיים.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.