Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

ניתוחי סרטן השד

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

לא ניתן לדמיין את אבחנה של סרטן ללא בדיקה, וכן בדיקות לסרטן השד נכללות ברשימת המחקרים המבוצעים לאחר ממוגרפיה.

אבל אסטרטגיית הטיפול נקבעת לא על ידי ניתוח של דם בסרטן השד, אלא על ידי ניתוח אימונוהיסטוכימי של חומר ביופסיה הגידול.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

למי לפנות?

בדיקת דם לסרטן השד

איזה מידע על בריאות החולה נותן לרופא בדיקת דם כללית לסרטן השד? זהו נתונים אובייקטיביים עבור:

  • מספר לויקוציטים בדם והרכבם (נוסחת לויקוציטים);
  • מדד צבע של דם (תוכן המוגלובין יחסית באריתרוקטית אחת);
  • מספר הטסיות והגרנולוציטים;
  • נפח של אריתרוציטים (hematocrit), שיעור בתצהיר שלהם (ESR) ואת רמת אריתרוציטים צעירים (reticulocytes);
  • רמת המוגלובין (HGB).

לדברי מומחים, הניתוח הכללי של הדם בסרטן השד אינו בעל ערך אבחוני להערכת אונקולוגיה אפשרית בשלבים המוקדמים, אך נותן מושג על מצב תפקודי של מוח העצם.

ניתוח ביוכימיים של דם של סרטן השד יהיה אלקטרוליט רמות (אשלגן וסידן) ואת האנזים (phosphatase אלקליין), אשר יכול להיות נורמלי עם גרורות של גידולים. עם זאת, שינוי ברמות שלהם הוא נצפו לעתים קרובות פתולוגיות רבות, ולכן האבחנה של סרטן השד דורש בדיקות אחרות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

ניתוח לסרטן סרטן לסרטן השד

עד כה, תקן האבחון באונקולוגיה הוא המחקר של דם ורידי על נוכחות ורמת חלבונים המיוצרים על ידי תאים סרטניים, הנתפסים על ידי המערכת החיסונית כמו אנטיגנים. זהו ניתוח לסמנים סרטניים לסרטן השד (CA או סמן סרטני).

דה המרקר CA 15-3, בהתאם לכללי אבחון האיגוד הבינלאומי של אונקולוגים, אינו מתייחס אנטיגנים ספציפיים לסרטן השד בגלל רמת הדם שלה הוא גבוה גם בחולים עם גידולים תקניים ריאה, לבלב, כבד, שלפוחית שתן, השחלה ורחם.

כפי שמראה בפועל, זה בקושי יכול להיחשב ספציפית עבור סרטן השד ואת oncocomarker CA 27.29, כמו עלייה בתכולת הפלסמה שלה ניתן לראות עם שינויים fibromatous בשד, דלקת של אנדומטריום ו קיבה השחלות.

הניתוח לסרטן הסרטן של סרטן השד עשוי לכלול בדיקת אנטיגן CRAinoembryonic מסוג CEA (אנטיגן קרצינובריוני). אבל זה נקבע על ידי לא יותר מ -30% ממקרי סרטן השד. יתר על כן, התוכן שלה בסרום עשוי להגדיל ב מחלת ריאות חסימתית כרונית, תת פעילות בלוטת התריס, דלקת כיבית, מעיים granulomatous (מחלת קרוהן), דלקת הלבלב, שחמת הכבד. לכן בדיקת דם זו לסרטן השד אינה אמינה הן לאבחון והן כמבחן סינון לגילוי מוקדם של סרטן.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

ניתוח אימונוהיסטוכימי של סרטן השד

בדיקת IHC (ImmunoHistoChemistry) - ניתוח אימונוהיסטוכימי של סרטן השד - מתבצע על ידי בדיקת מדגם רקמת הגידול המתקבל על ידי ביופסיה או לאחר הסרת הגידול בחזה.

ניתוח HER2 בסרטן השד - ההגדרה של הקולטן לגורם הגדילה באפידרמיס האנושי, כלומר את גורם הגדילה באפידרמיס טירוזין קינאז קולטן (הסוג השני), אשר ממוקם על ממברנות של רקמת תאים סרטניים. אם יש ביטוי מוגבר של הקולטנים שלה 2 (תוצאה של assay 3 +), אז הבדיקה IHC מראה "her2 חיובי" שלה: היווצרות ממאירה נמצאת בתהליך של צמיחה. אם המדד הוא בין 0 ל 1+, אז שלה 2 הוא שלילי; מחוון + 2 נחשב גבול.

יש גם ניתוח אימונוהיסטוכימי של סרטן השד (בדיקת IHC) עבור הביטוי של תאי סרטן השד על ידי הקולטנים לאסטרוגן (ERS) ופרוגסטרון (PRS). כאשר מספר קולטנים כאלה הוא גדול (מעריך 3), אז את הצמיחה של תאים סרטניים הוא "דלק" על ידי הורמונים. מחוון 0 - קולטני הורמונים אינו קיים (כלומר גידול של קולטן הורמון שלילי); 1 - כמות קטנה של ERS ו- PRS; 2 ממוצע.

נוכחותם של קולטני אסטרוגן (ERS) היא סמן פרוגנוסטי חלש של התוצאה הקלינית של המחלה, אך היא בעלת חשיבות רבה לצורך טיפול הורמונלי.

ניתוח גנטי של סרטן השד

זה כבר נקבע כי בתאי הגידול סינתזה של קולטנים של גורם גדילה באפידרמיס (her2) מתרחשת עם פעילות מוגברת של הגנים. בתאי bioptate, ניתוח של דגים בסרטן השד, או ליתר דיוק, מבחן FISH (פלואורסצנציה ב הכלאה situ), מגלה את פעילותם.

הכלאה פלואורסצנטי באתר נתון (באתרה) היא שיטה cytogenetic באמצעות העיקרון של תיוג פלורסנט של בדיקות (רצפי DNA קצר) וללמוד אותם עם מיקרוסקופ פלואורסצנטי. המחקר מאפשר לזהות נוכחות של רצפי DNA ספציפיים על כרומוזומים ולבסס את לוקליזציה שלהם, כמו גם מטרות ספציפיות RNA בתאים של רקמות סרטניות.

בדיקה זו מדמיינת מבנים גנטיים ספציפיים בתאי רקמה סרטנית. להעתקים נוספים של הגן שלה יש תאים, כך שלתאים אלה יש יותר קולטנים שלה. קולטנים מקבלים אותות הממריצים את הצמיחה של תאים לא טיפוסיים.

עם זאת, אונקולוגים מציינים פערים משמעותיים בין תוצאות הניתוח האימונוהיסטוכימי של סרטן השד (בדיקת IHC) ובדיקת FISH. למרות הניתוח של דגים בסרטן השד ניתן להשתמש כדי לזהות מינים של גידולים.

בדיקת ה- Oncotype DX בודקת 21 גנים כדי להעריך את הסיכון להישנות של סרטן תלויי אסטרוגן בשלב I או II, וגם נותנת בסיס להחליט אם להשתמש בכימותרפיה בנוסף להורמונים.

ניתוח גנטי של רגישות לסרטן השד הוא חקר הגנים BRCA1 (על כרומוזום 17) ו BRCA 2 (על כרומוזום 13) שמטרתן זיהוי של הפרעות תורשתיות.

ניתוח הסיכון לסרטן השד (למוטציה של גנים BRCA1 ו- BRCA2) מבוצע על דגימות דם או רוק, והוא יכול לתת מספר תוצאות אפשריות: חיובי, שלילי או בלתי מוגדר. אבל אפילו תוצאה חיובית של ניתוח זה לא יכול לתת מידע על האם אדם יקבל סרטן ומתי. לדוגמה, כמה נשים עם תוצאה חיובית להישאר בריאים.

אגב, אין עדות לאפקטיביות של כריתת שד דו-צדדית בהפחתת הסבירות לסרטן שד, אשר חשפה ניתוח של הסיכון לפתח סרטן שד או היסטוריה משפחתית של סרטן.

הפרשנות של בדיקת דם לסרטן השד

שלב חשוב ביותר של מחקר מעבדה הוא פרשנות ופרשנות של תוצאות הניתוחים. העיקרון שעליו מבוסס פענוח בדיקת הדם בסרטן השד הוא לקבוע את רמת המפרקים ולהשוות אותם למדדים הנורמטיביים.

לדוגמה, הרמה הרגילה של סמן הסרטן CA 15-3 מזוהה מתחת ל -30 U / ml, ואונקולוגיה עשויה להצביע על רמה מעל 31 U / ml. בהינתן חוסר הייחודיות של זה oncomarker, בדיקה זו משמשת כדי לשלוט על המחלה במהלך הטיפול. הנורמה של סמן הגידול CA 125 הוא 0-35 יחידות / מ"ל, CA 27.29 - מתחת 38 יחידות / מ"ל. באופן כללי, רמות של סמנים סרטניים יותר מ -100 יחידות / מ"ל אומר נוכחות מפורשת של אונקולוגיה.

יש לזכור כי בשליש מהחולים בתוך 30-90 יום לאחר הטיפול, תוצאות הניתוח של סמנים לסרטן מרקם בסרום 27.27 גבוהות, ולכן עבור הקורס השני של כימותרפיה, ניתוח זה צריך להיעשות רק 2-3 חודשים לאחר הטיפול.

וגם עבור CEA אנטיגן carcinoembryonic, הרמה הרגילה עבור לא מעשנים הוא פחות מ 2.5 ng / ml, ועל מעשנים - עד 5 ng / ml. ככלל, CEA> 100 מציין סרטן גרורתי (שלב III-IV) או הישנות לאחר טיפול בסרטן.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.