Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

אולטרסאונד של העור ושומן תת עורית

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.10.2021

בדיקת אולטראסאונד של העור היא אחת משיטות האבחון "הקלאסיות", במשך שנים רבות שבהן נעשה שימוש מוצלח במרכזי הרפואה והמחקר. עקרון האולטראסאונד זהה לטומוגרפיה של קוהרנטיות אופטית, רק גל אקוסטי משמש במקום גל קל. אולטראסאונד תנודות במהלך ההפצה לציית לחוקים של אופטיקה גיאומטרית. במדיום הומוגני הם מתפשטים באופן קבוע, בקצב קבוע. בגבול של מדיה שונים עם צפיפות אקוסטית לא שוויונית, חלק מן הקרניים משתקף, וחלק הוא נשבר, המשך התמדה מתמשכת. ככל שיפוע של ההבדל צפיפות אקוסטית של התקשורת הגבול, את החלק הארי של הרטט קולי משתקף. בגבול המעבר של אולטראסאונד מן האוויר אל העור, 99.99% של תנודות משתקפים, אז לפני הסריקה אולטרסאונד, ג'ל מיוחד חייב להיות מוחל על העור, משחק את התפקיד של המדיום חולף. ההשתקפות של גל הקול תלויה בזווית השכיחות (ההשתקפות הגדולה ביותר תהיה בשכיחות האנכית של הגל על פני השטח) ואת התדירות של רטט קולי (ככל שהתדירות גבוהה יותר, כך השתקפות גדולה יותר).

כיום, הטכנולוגיה אולטרסאונד משמש באופן פעיל כדי לפקח על בצקת העור וריפוי הפצע, כדי ללמוד את המבנה של העור במחלות כגון פסוריאזיס, סקלרודרמה, panniculitis. יישום חשוב של שיטת האולטראסאונד הוא זיהוי של גידולים סרטניים (מלנומה, קרצינומה של תאי בסיס, קרצינומה של תאי קשקש).

שיטות בדיקה של אולטרסאונד של העור ושומן תת עורית

בדיקת העור צריכה להתבצע על ידי חיישני RF (15-20 MHz). עבור מחקרים עור, גלים קולי עם תדירות של 7.5 עד 100 מגהרץ משמשים. הרזולוציה עולה עם תדירות גוברת של גל קולי, באותו זמן יש attenuation חזקה של משרעת הד בשכבות עמוק של העור, כך עומק המדידות בתדירות גבוהה הוא קטן.

אקוקרדיוגרמה של העור היא נורמלית

העור נראה כמו שכבת הומוגנית hyperechoous.

עובי העור משתנה בהתאם למיקום, הוא גדול יותר מאשר אצל גברים.

שכבת שומן תת עורית, ככלל, נראה hypoechoic עם לסירוגין סיבים דקים hyperechocho המשקף interlayers רקמת חיבור

trusted-source[1], [2], [3]

פתולוגיה של העור ושומן תת עורי

בצקת. בצקת, השומן התת עור מעובה, האכוגניות שלו גדלה.

כאשר בצקת מתרחשת, רקמות החיבור של האונות הסיביים נראים hypoechoic, בעוד שכבות שומן הן hyperechoic. בצקת היא נצפתה בדרך כלל עם צלוליטיס, חוסר ורידי, lymphadem.

גופים זרים. גופים זרים נראים כמו מבנים של echogenicity מוגברת, מוקף שפת hypoechoic. שפה היפוכיסטית המתעוררת סביב גוף זר היא תוצאה של תגובה דלקתית.

אובייקטים מעץ ופלסטיק נראים כמו מבנים hyperechoic עם אפקט של צל אקוסטי דיסטלי.

מתכת וחפצים זכוכית לתת השפעה הדהוד על סוג של "זנב השביט".

ליפומה. ליפומות יכולות להיראות כמו תצורות בעובי השומן התת-עורקי. אכווגניות שלהם יכול להיות מ hyper-to hypoechoic. הם יכולים להיות סגורים ומוסגרים בקפסולה דקה או מפוזרים ללא קפסולה ברורה.

המטומות. הממטומות נראות כמו מבנים המכילים נוזל אנכוגני או היפוכי. הם נוצרים כתוצאה מטראומה. בהתאם למרשם, המבנה הפנימי של המטומה עשוי להשתנות.

נבוס. על פני העור יש "ראש" פיגמנטלי של הנבוס. עם זאת, הבסיס של הנבוס ממוקם עמוק בעובי השומן התת עורקי. ככלל, nevuses יש צורה אליפסה, קווי מתאר ברורים, הם תחומים הרקמות הסובבות בעזרת קפסולה דקה. שלהם ehogennost נמוך. יש אפקט דיסטלי של שיפור הד.

פיברומה ופיברווליומה. Fibromas נראה כמו צורות hypalchoic אליפסה של עובי של שומן תת עורי. ככלל, כמוסה המגבילה את היווצרות מתגלה. Fibroids palpator יש צפיפות cartilaginous, הם ניידים מוגבל. לפעמים, אפשר לדמיין כלי אחד על פריפריה של היווצרות.

אוסיפיקציה. הכללת Hyperechoic בעובי של עור ושומן תת עורי יכול להיווצר לאחר פציעה עקב בתצהיר של מלחים הסידן בכרס, במחלות סיסטמיות מפוזר של העור (סקלרודרמה) .Inogda יצרו תלות בסוג עצמות sesamoid. לעתים קרובות עצמות ססמואידים נחשפים הקדמי לפטלה.

אנגיומות. אלה הם תצורות כלי דם, המורכבת מרכיבים מבניים שונים (hemangiomas, fibrolipoangioma, אנגיומיוליפומה, lipangioma, וכו '). המאפיין העיקרי הוא נוכחות כלי השיט בבסיס החינוך.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.