Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

פפילומה של העור

המומחה הרפואי של המאמר

דרמטולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

פפילומות על העור (פוליפים סינוביאלים פיברואיפיתל) הם נגעים שפירים קטנים, לעתים קרובות קטנים יותר המופיעים בשל נגעים של papillomavirus. וירוס זה מועבר מאדם לאדם, בעיקר, עם היחלשות של ההגנה החיסונית של הגוף.

על פי הסטטיסטיקה, לפחות 90% של אנשים הם נשאים של הפפילומה, אבל המחלה יכולה להתבטא לא תמיד, אבל רק בנסיבות חיוביות עבור הנגיף.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם papillomas על העור

הסיבות העיקריות לפפילומות על העור קשורות בהעברת הנגיף מאדם לאדם. הנגיף יכול ללכת במהלך יחסי מין (ב 60% מהמקרים), או דרך עור פגום או רירי בבית. הווירוס יכול להיות "מכור" כאשר לוחץ ידיים, כאשר לובש בגדים של מישהו אחר, בעת ביקור סלוני יופי או מרפאות בעת שימוש בכלים לא מעובדים מספיק.

ילד יכול לקבל נגוע מאמו במהלך התפתחות תוך רחמית או במהלך הלידה.

בשל מוזרויות מסוימות, אצל נשים, העברת הזיהום מתרחשת לעיתים קרובות מבחינה מינית, והגברים נגועים בשיטה של מגע עם בני משפחה.

אם הנגיף נמצא בגוף, זה לא אומר בכל מקרה מחלות. המוביל יכול לחיות עם הנגיף, ולא לנחש את קיומו. על מנת שהפפילומה ייווצר, נדרשים גורם אחד או יותר:

 • היחלשות הגנות הגוף, לחצים תכופים, חוויות, מצבי דיכאון;
 • עייפות כרונית, עומס פיזי;
 • חולשה של כוחות החיסון כתוצאה של זיהומים לטווח ארוך או ניתוחים;
 • הריון ושינויים קרדינליים אחרים ברקע ההורמונלי בגוף.

אם כוחות החיסון חזקים מספיק, המחלה עלולה שלא להתפתח כלל, אפילו עם רוב הגורמים המפורטים.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12], [13]

Pathomorphology של papilloma של העור

Papilloma של העור - גידול שפיר histogenetically קשור עם האפידרמיס, יכול להתרחש בכל גיל, אבל לעתים קרובות יותר אצל קשישים. יש לו את המראה של יחיד או מספר, לעתים מקובצים exophytic outgrowths, בדרך כלל על בסיס צר יותר. עם משטח חלק או פריך, עקביות גמישה, עד 1 ס"מ גודל, לעתים רחוקות - יותר, צבעים שונים - מ חום בהיר גוונים שונים של אפור. הוא ממוקד בעיקר על הצוואר, בקפלים טבעיים או על תא המטען.

זיהוי intersex הנבטה של אפיתל מישורית מרובת שכבות עם שימור של בידול של שכבות. גדילים אקנתטיים מורכבים אפיתל מובחן מאוד עם גשרים בין תאיים מוגדרים היטב. לפעמים התאים של שכבת בנאלי מכילים הרבה מלנין, ואת שכבת הקרנית יכול להיות מעובה בחדות (keratopapilloma). בעובי של מיתרי האפידרמיס ניתן למצוא מוקדים של keratinization, במקומות עם היווצרות של ציסטות מיובל. סטרומה של היווצרות מיוצג על ידי רקמת חיבור עם מספר שונה של כלי.

מבחינה היסטולוגית, הפפילומה היא תוצאה של התפתחות מופרזת של האפידרמיס עם היווצרות של תולעים papillary, כנראה כתגובה של אפיתל לגירוי כלשהו, אולי בעל אופי ויראלי. מבחינה זו, הפפילומה עשויה להידמות ליבלת רגילה, למרות שהאחרונה מסומנת בבירור יותר עם נגעים ויראליים בצורת "koylocytes" מרובים.

תסמינים של פפילומות על העור

משך תקופת הדגירה לזיהום בנגיף הפפילומה תלוי במידה רבה באינדיקטורים הבריאותיים הכלליים של המטופל ועל פי הנתונים הסטטיסטיים הממוצעים הוא כשלושה חודשים. במהלך תקופה זו, לא מופיעים סימני מחלה. סימנים נראים נראים הרבה יותר מאוחר, כאשר התנאים המתאימים לנגיף מגיעים.

Papilloma הוא יבלת אותו, שהוא neoplasm שפיר של שכבת העור האפידרמיס. פפילומה יכולה לנבוט בעצמה או על ידי קבוצה קטנה. גוון היווצרות הוא נייטרלי לעתים קרובות יותר: הפפילומה ברוב המקרים יש צבע העור יכול להיות מקומי בכל מקום, כולל את פני השטח החיצוניים של הגפיים, interdigital רווחים, עפעפיים, ליד השפתיים, הצוואר,

החינוך, המתעורר על ידי וירוס הפפילומה, שונה מגידולים אחרים בכך שלאחר זמן מה הם יכולים להיעלם בכוחות עצמם, ואז להופיע שוב. מהלך כזה הוא אופייני לתנודות פתאומיות במצב החסינות של החולה.

איך נראית הפפילומה על העור?

הפפילומה מתמקדת לעתים קרובות יותר על פני השטח הפתוחים של הגוף, בעיקר בחלקים החיצוניים של הידיים והרגליים. פפילומה הוא גולם בולט ומוגדר על העור, אשר אינו מראה סימנים של דלקת (אדמומיות, כאב, נפיחות). הגולם מאופיין על ידי משטח מחוספס גס (לפעמים עם פפיליות קטנות), מכוסה בסימנים של hyperkeratosis. תצורות נוודולריות הן די צפופות, קטנות, חצי כדוריות, צבע - עם רמז לעור, או משתנה מצהוב לאפור.

Papillomas יכול להיות ממוקם מרובים, עם הגידול הראשון המתעוררים הוא גדול יותר מאלו שהופיעו מאוחר יותר. Nodules הם מסוגלים פיוז 'ן, אשר מוביל להיווצרות של תצורות tuberous גדול עם hyperkeratosis מסומן בבירור.

פפילומות יכולות להופיע על השפתיים ואפילו בפה או בלשון. כל תחושות (כאב, גירוד) של הפפילומה אינן גורמות, אלא אם כן הן נמצאות במקומות בהם אי הנוחות היא בלתי נמנעת - היא הלשון, החלק התת-מימי וכו '.

פפילומה על עור הפין

Papilloma על העור של הפין נוצר בעיקר באזור הראש והעורלה. תצורות יכול להיות נפרד, או להתיישב על כמה חתיכות או אפילו עשרות בו זמנית. Nodules הם לעתים קרובות לא אותו גודל וצורה.

פפילומה לעיתים רחוקות גורם אי נוחות: ברוב החולים, החינוך קשור רק עם פגם קוסמטי.

עם זאת, הופעת הפפילומות באזור איברי המין מהווה סכנה ניכרת לבריאות החולה. המיקום של הניאופלזמה על הפין תורם לטראומה תכופה לפפילומה - זה יכול לקרות במהלך מגע מיני, או אפילו במהלך המקלחת. הפצע שנפגע הוא מוצא עבור הצומח הפתוגני, כי זיהום פטרייתי או מיקרוביאלי נוסף יכול לחדור דרך הפצע.

בין היתר, papillomavirus בשילוב עם טראומטיזציה תכופה של החינוך יכול להוביל ממאירות - ניוון הגידול הממאיר. מסיבה זו, מומלץ כי כאשר הפפילומה מזוהה לראשונה על הפין, להתייעץ עם רופא מיד. הרופא במהלך הבדיקה יכול במדויק להצביע על איכות טובה של חינוך כידוני, כמו גם את האפשרות ואת הצורך של הסרתו.

פפילומה על הקרקפת

Papilloma על הקרקפת אינו נראה מיד, כפי שהוא בדרך כלל מכסה את קו השיער. עם זאת, חינוך כזה הוא יותר סביר מאשר לאחרים להיות טראומה - כאשר מסרקים, גילוח או שטיפת הראש.

Papilloma על הראש יכול להיות מום בטבע, או להופיע מאוחר יותר; צבע - מ קרם חיוור חום, ניתן להציב על רגל או על בסיס רחב. כתוצאה מפגיעה חיצונית, הגולם יכול להפוך לאדום, לדמם, לפצעים או לנפיחות.

אתה לא יכול לגרד, לסרק או לשפשף את הפפילומה, כי טראומה תכופה לגידול יכול להוביל ניוון ממאיר שלה. לכן, הדרך הטובה ביותר היא להסיר את הפפילומה: לבקר את הרופא ולדון איתו את השאלה הזאת. יש הרבה אפשרויות להסרת הגידול על הקרקפת, והם כולם יעילים. נדבר על הנושא הבא.

פפילומה על עור התינוק

ילד יכול להידבק בנגיף הפפילומה בדרכים שונות:

 • מאם במהלך ההריון והעבודה;
 • מבני משפחה, אם נשאים אחרים של המחלה גרים לידם;
 • אם כללי ההתנהגות וההיגיינה אינם מכובדים (אם התינוק מכרסם בציפורניים, מוציא קוצים, שורף אקנה ופצעים, ואינו רוחץ את ידיו או עושה זאת לעתים נדירות).

על פי תצפיות, מחלות מולדות ברוב המקרים מופיע בפה או על ריריות. אם התינוק נגוע בבית, הפפילומות ממוקמות לעיתים קרובות יותר על הידיים, על האצבעות, בתי השחי, בפנים או על הרגליים.

אם הילד יש חסינות טובה, אז במשך זמן רב זה יכול להיות נשא של הנגיף. המחלה מתבטאת רק בירידה חדה בחסינות: לאחר מחלות מדבקות, שימוש ממושך בתרופות, עם פתולוגיה של מערכת העיכול.

כדי לא להחמיר ולא לעורר התפתחות נוספת של הפפילומות, יש צורך לדבר עם התינוק ולהסביר לו כמה כללים:

 • זה בלתי אפשרי לפגוע הפפילומה נוצר, כמו זה ייתן תנופה להתפשטות נוספת של הנגיף;
 • יש צורך להבטיח כי האזור של הפפילומה לא נפגע על ידי בגדים, אחרת היווצרות עשוי להגדיל;
 • בעתיד, אתה צריך לפקח על מצב ההגנה החיסונית, כמו גם לעקוב אחר הכללים של היגיינה אישית.

סוגי פפילומות על העור

עבור אבחון מוצלח יש צורך לדעת אילו סוגים של papillomas קיימים על העור. למעשה, יש הרבה מינים כאלה, לא פחות ממאה, אבל אנחנו נדון בקצרה הנפוץ ביותר מהם:

 • פפילומה וולגרית - בדרך כלל יוצר צורה קטנה של האצטרובל, צפוף כאשר מרגיש, 0.1 ס"מ או יותר בגודל. לוקליזציה שכיחה ביותר היא החיצונית של היד או הברכיים. מהלך של פפילומה כזו יכול להיות ממושך או איטי- תוקפני;
 • יחיד papilloma - לעתים קרובות מתרחשת unnoticeably ולא מטריד את המטופל. כאשר נפגע או ניסיון להסרה עצמית יכול לגדול לגדלים גדולים;
 • plantar - כזה papilloma יש דמיון רב יבלת plantar, אבל יש משטח מבריק. עם התפתחות והתפשטות של גושים plantar, הם לרכוש את המראה של papilloma סטנדרטי. ניתן לערבב עם פסיפס של פפילומה;
 • פפילומה של תאי קשקש של העור - יש צורה של גולם שטוח שטוח דמוי כדור או מצולע. הצבע אינו שונה מהגוון הרגיל של העור. בשלב מאוחר של המחלה יכול לגרום לתחושות לא נעימות בצורה של גירוד, כאב, תופעות דלקתיות;
 • פפילומה filiform - מתרחשת בתדירות הגבוהה ביותר. בהתחלה, מבנה צפוף קל מופיע בגוון צהבהב. עם התפתחות, החינוך נוטה לגדול, הוא הופך מחוספס למגע וכאילו מאורכים בכושר;
 • הפפילומה התא הבסיסית של העור (keratopapilloma) - מתרחשת לעתים קרובות יותר אצל קשישים. זהו מבנה שטוח על העור של גוון חום צהבהב, עם הזמן לשנות צבע כהה (חום). גודלם של תצורות הוא בין 0.1 ל 4 ס"מ קוטר. עקביות היא לעתים קרובות צפופה, הצורה שטוחה או קמורה במקצת.

במבנה שלה יש תכלילים מלנין.

בנוסף, הפפילומות בעור ניתן להבדיל מסווגים לפי הצורה, קוטר, אטיולוגיה. אבל כולם נוצרים רק על פני העור, לא לגרום לכאב ואין להם כלי דם במבנה שלהם.

אבחון של פפילומות על העור

אבחון של papillomas על העור מעורבים מומחים כגון רופא עור או Venereologist. כדי לקבוע את האבחנה הנכונה, המבוססת רק על נתוני הבדיקה, זה אפשרי רק עם הקלאסית של המחלה, אשר בדרך כלל בלתי אפשרי בשל הקשיים בזיהוי הנגיף וקביעת מידת ממאירות של היווצרות. מסיבות אלה, הרופאים משתמשים בשיטות PCR לאבחון דנ"א הפתוגן.

שיטת ה- PCR מסייעת לזהות את נוכחותו של הפפילומה בחולה, לבודד את הגיוון שלו, וכן להעריך את מספר הנגיף בגוף המטופל. נתונים אלה נחוצים בעיקר כדי לספק מסגרת זמן משוערת לחדירת הזיהום בגוף ולזיהוי פרטים - נשאים אפשריים של הנגיף.

בנוסף, שיטת ה- PCR מספקת נתונים על מהלך המחלה, שהיא גם חשובה מאוד, משום שלטיפול במחלה כרונית או חריפה יש מאפיינים משלה. אם הנגיף בא לידי ביטוי בשל ירידה חד פעמית בהגנה החיסונית, אז הפעולות של הרופא צריך קודם כל להיות מכוון להגברת חסינות.

במקרה בו הרופא רושם הסרה כירורגית של החינוך, אז ביופסיה עם ציטולוגיה מבוצעת בשילוב עם אותו: את החלקים של רקמות הגידול נבדקות עבור ממאירות אפשרי.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

מה צריך לבדוק?

טיפול בפפילומות על העור

ישנן אפשרויות רבות לטיפול בפפילומות על העור, והשיטה הטובה ביותר נקבעת באופן פרטני לאחר שהחולה עובר תהליכי אבחון. אם נהלים כאלה הצביעו על נוכחות של papillomavirus, אבל עדיין אין סימנים נראים של פפילומה, טיפול מניעתי ציטוסטטי עשוי להיות prescribed. המשמעות של טיפול כזה היא עיכוב התפתחות הנגיף, המאפשר "לדחות" את הופעת הפפילומות במשך עשרות שנים. אנשים אשר מזוהים כנשאים של וירוס הפפילומה מומלץ להקרן באופן קבוע, ולהשתמש קונדומים במהלך יחסי מין (כדי למנוע את התפשטות הזיהום).

של תרופות של פעולה ציטוסטטית בתדירות גבוהה יותר מאשר אחרים משמשים:

 • Podofillin - מזיק לתא ויראלי, יוצר מכשולים עבור הרבייה של הנגיף, מונע את הצמיחה של papillomas;
 • Bleomycin - אנטיביוטיקה נגד גידולים, גורם הפרדת הדנ"א של התא הפתוגני, אשר מונע פעילות חיונית נוספת שלה;
 • Fluorouracil - antimetabolite, משנה את המבנה של RNA ומעכב את חלוקת תא הגידול הפתוגני;
 • איזופרינוזין הוא תרופה אנטי-ויראלית ותרופה חיסונית. מגדיל את המספר הכולל של לימפוציטים T, משפר את שילוב של תאים עוזר מדכאים בדם. זה מעכב את הרבייה של תאים ויראליים, מזיקים את הנתונים הגנטיים של וירוסים. משפר את הפעילות של מקרופאגים.

בנוסף cytostatics, השימוש בכסף לנרמל את ההגנה החיסונית מומלץ. מינוי אינטרפרונים, alloferons הוא בברכה. החל תרסיס Epigenol ו בטאדין נוזלי חיצונית.

עם זאת, הדרך הרדיקלית והיעילה ביותר להילחם בפפילומות היא להסיר אותם.

הסרת פפילומות על העור

הסרת פפילומות על העור מתבצעת, בעיקר, בעזרת חנקן נוזלי, לייזר, גלי רדיו, או על ידי electrocoagulation. איזו שיטה הרופא בוחר עשוי להיות תלוי בגודל וסוג הנגע.

שיטת cryodestruction היא שיטה של הקפאת גידול בעזרת חנקן נוזלי. טמפרטורות נמוכות של חנקן מאפשר להקפיא את כל הרקמות וכלי הדם ליד הניאופלסמה. כתוצאה מכך, הגידול הוא נמק וניתן להפריד את פני השטח של העור. אם הפפילומה יש נבטים שורשים עמוקים, אז זה עשוי להיות צורך לעבור כמה פגישות cryodestruction. ההליך עצמו הוא ללא כאבים, אך לאחר שלב הריפוי, יכולות להיות תחושות מכאיבות קלות.

השיטה של electrocoagulation היא שיטה של הזרמת זרם חשמלי. בעזרת זרם, מומחה יכול לדכא את אספקת הדם של הגידול. כלי הדם מסביב להקמת קרישה, מה שמאפשר לעצור את התפשטות נוספת של הנגיף. עם ההליך, הפפילומה ניתן להפריד לחלוטין, אשר מאפשר בדיקה היסטולוגית נוספת שלה.

טיפול לייזר - אולי היעיל ביותר וללא כאבים. לרוב, פפילומות מתבטלות בהליך אחד. תחת הפעולה של הלייזר, תאים papilloma להתייבש, ואת הגידול הופך קרום יבש (גלד). גלד נעלם לאחר כמה ימים לאחר ההליך.

השיטה של ניתוח גלי רדיו הוא פופולרי לא פחות מאשר טיפול בלייזר. גלי רדיו אינם עוזבים לאחר הצטלקות, אדמומיות או נפיחות על העור. אתר הפציעה מרפא במהירות מספקת, ללא הסיכון של זיהום ברקמה. החיסרון היחיד של השיטה הוא העלות הגבוהה שלה.

תרופות אלטרנטיביות לפפילומות על העור

Papillomas על העור - זה מחלת נפוצה, כרגע יש שיטות רבות שבהן אנשים מנסים להילחם במחלה. נקודה חשובה לפני השימוש בכל שיטות חלופיות היא להגדיל את ההגנות של הגוף: ללא זה, אפילו הטיפול הפופולרי ביותר יכול להיות יעיל. לכן, השתמש ויטמינים, לאכול פירות טריים, פירות הדר, לשתות מיץ סחוט טרי, ללכת באוויר הצח, מזג, שיטות חלופיות יעזור לך להאיץ את ההתאוששות.

 • שימוש של celandine - תרופה נפוצה מאוד עבור פפילומה. מיץ של צמח טרי מוחל על היווצרות וחתום עם טיח bactricidal. לכן, אתה צריך לפעול כל יום עד הפפילומה נעלמת.
 • שימוש בשום. לקצוץ שום בשום, או לשפשף אותו על פומפיה. על חלק אחד של השום לחץ אנחנו לוקחים שני חלקים של כל שמנת, זה אפשרי לילדים. הסוכן מעורב ומכוון לאתר הבעיה מדי יום, ומכסה אותו עם עזרת הלהקה או התחבושת. משחה נשטף לאחר 3 שעות עם מים זורמים. מהלך הטיפול הוא בין 14 ל -30 יום.
 • ירוק אגוזים בוסר הם הקרקע בבלנדר. המסה אגוז לא צריך להיות פחות מ 2/3 של קיבולת ליטר זכוכית. בתוך צנצנת צריך להיות במעלה עם נפט נקי להתעקש במשך 20 ימים במקרר. לאחר מכן, את הנוזל מסונן לתוך בקבוק זכוכית כהה. אנחנו שומרים במקרר. סיכה את הפפילומות פעמיים ביום עד שהם נעלמים לחלוטין, ככלל, זה לוקח בערך 20 ימים.
 • לשיטה הבאה, אנחנו צריכים נבטי תפוחי אדמה, יורה אשוח צעיר צמח נקי. ממלאים את הצנצנת עם 1 ליטר של 1/3 תפוחי אדמה תפוחי אדמה. ואז 1/3 של הצנצנת היא הדשא celandine. 1/3 הנותרים הוא יורה צעיר אשוחית. בצנצנת אנחנו שופכים אלכוהול עד למעלה ולתת לו להתבשל במשך 2 שבועות. עירוי משמן את היווצרות פעם ביום שלוש פעמים, כלומר, שלוש פעמים עם מרווח של 1-2 דקות.
 • אתה יכול להחיל על papillomas טרי לחתוך עלים של colanchoe, ו, תיקון הטיח, לעזוב את הלילה. ככלל, 10 נהלים עשויים להיות נחוצים לטיפול.

היזהר בעת שימוש טיפולים אלטרנטיביים. אין להשתמש פתרונות אלה בתוך ולא נותנים להם לעלות על ריריות.

trusted-source[20], [21], [22], [23]

מניעת פפילומות על העור

מניעת פפילומות על העור יכולה לשמש כאמצעים נוספים במהלך הטיפול של הפפילומה, כדי למנוע הישנות.

 • מעת לעת לעבור בדיקות עבור הנגיף של פפילומה.
 • אם יש לך foci untreated של papillomas, אתה צריך לפקח על הצמיחה שלהם שינויים בצורות החיצוניות.
 • יש להימנע ממגע מיני מקריים, תמיד להשתמש בשיטות המכשול של הגנה.
 • חשוב לשמור על החסינות שלך, כראוי לאכול מלא, להקשיח.

יש גם מניעה ספציפית של הפפילומה - זה חיסון (חיסון). אחד מהם הוא 2-valence בסרום Cervarix, והשני הוא 4 גראדאסיל בסרום הערכיות. החיסון מתבצע שלוש פעמים במשך שישה חודשים.

פרוגנוזה של פפילומות על העור

הפרוגנוזה של הפפילומות יכולה להיות חיובית במקרה של קשר בזמן עם רופא. פפילומות ארוכות טווח, אשר לעתים קרובות מקובל על פגיעה ופגיעה, יש סיכון גבוה של ממאירות - ממאירות של התהליך. אם יש לך papilloma, לפקח על הצמיחה שלה ופיתוח, שים לב כל שינוי בצורתו, צבע, גודל, כמות, וכו 'בעת ביצוע שינויים, לספר לרופא מיד.

חיזוק חסינות: במצב של הגנה חיסונית חזקה, הסיכויים של הנגיף להתבטא הם קטנים מאוד. חסינות חזקה תכלול את פעילות הנגיף במשך מספר שנים ואף יותר.

אם papillomas על העור לא לגרום לך אי נוחות, אז אתה לא צריך למחוק אותם בכלל. עם זאת, לפני שתחליט על טיפול או חוסר פעולה לגבי הגידול, הקפד להתייעץ עם הרופא שלך.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.