^

בריאות

A
A
A

שפעת העופות

 
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מהי שפעת העופות? זוהי מחלה קשה המשפיעה על ציפורים ולאחר מכן על אנשים. זה נרגש על ידי וירוס H5N1, גרימת תסמינים מורכבים : קושי עם נשימה, נזק למערכת העיכול, ותמותה גבוהה. וירוס זה הוא מסוכן במיוחד, כי זה מדביק אנשים מהר מדי ומשתנה מהר מדי, מה שהופך את כל החיסונים הרגילים חסרי תועלת.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

מאיפה באה שפעת העופות?

הוא התגלה לראשונה על ידי הווטרינר האיטלקי פרונצ'יטו בשנת 1878. הוא כינה אותו שפעת עופות, ולאחר מכן המחלה הזאת כונתה מגפה עוף בגלל השכיחות הגבוהה שלה. המדען סיכם כי המחלה היא טבע ויראלי. הווירוס נקרא וירוס שפעת A, והוא שייך לנגיפי שפעת, כי יש לו מבנה דומה, כמו גם ערכת אנטיגני. אז האיטלקי עדיין לא יודע כמה מסוכן זה וירוס וכמה אנשים זה יוכל להכות.

עוד על וירוסים שפעת העופות

כאשר הרופאים המציאו חיסון נגד שפעת העופות, שם כלולים 16 מינים שונים של הנוסחה HA, שמסווג על ידי האות H, ו- 9 מינים נורמינידאז שונים המזוהים על ידי האות N בנוסחה של הנגיף.

בסך הכל, השילובים של שפעת העופות הם רבים כמו 144, כי זה מחולק תת סוגים. הסוגים המסוכנים ביותר של וירוסים לציפורים הם H7 ו- H5. הנגיף הוא רגיש מאוד לסביבה החיצונית ו מתכלה אם פני השטח מטופל עם פתרון bactricidal, אפילו בכמויות קטנות. אבל בסביבה קרירה, הווירוס חי יותר.

מהיכן מגיעה נגיף השפעת?

הוא נמצא בתוך ציפורים, לרוב פראי וברווזים ברובו. עליהם לסוג זה של וירוס הוכחה חסינות. אבל אם הם להדביק את הנגיף של ברווזים מקומיים או תרנגולות, הם מתים מהר מאוד.

בין השילובים הנפוצים ביותר של נגיף שפעת העופות הוא A / H5N1. על פי תחזיות של מומחים רפואיים, זה וירוס זה יכול לגרום מגיפה בכל רחבי העולם. המתח הוא ארסי מאוד, כלומר, זה יכול להתפשט מאוד נרחב. אם אדם בא במגע עם ציפור חולה או בשר שלה, הוא מסוגל לתפוס שפעת העופות. זן מסוכן במיוחד של שפעת זו בשילוב עם אחרים - אנושי חזיר, ואז המתח של שפעת שינויים ורוכש ערמומי מיוחד.

עוד על וירוס שפעת העופות

בפעם הראשונה, מקרים של שכיחות שפעת העופות הציבורית נודעה בשנת 1997 בהונג קונג. אז מספר מקרי המוות הגיעו יותר מ 60%. אנשים אלה, שגילויי המחלה שלהם היו חלשים, לא הלכו לרופאים, אחרת אחוז המתים היה גבוה עוד יותר. האזור הפגיע ביותר של התפשטות שפעת העופות היה דרום מזרח אסיה.

בהשוואה לשפעת הקונבנציונלית, שכיחות שפעת העופות היא בהחלט נמוכה בהרבה, אך המוטציה של הנגיף גורמת לדאגה רבה בקרב המדענים. המגפה האפשרית שלו מושווה ל"ספניארד "הידוע לשמצה, שהטריד את העולם כולו בשנים 1918-1919. אז בגלל וירוס זה, עד 100 מיליון בני אדם מתו.

יש ספקולציות של מדענים שפעת העופות יכולה לגרום למגיפה חדשה, אשר יכולה להיות הגורם ליותר מ -150 מיליון מקרי מוות ברחבי הפלנטה. לכן, חיסון נגד שפעת רגילה אחת לשנה הוא הגנה הגיונית נגד שפעת העופות, שכן חיסון ספציפי לא הומצא עדיין.

תסמינים של שפעת העופות בציפורים

ברגע שהווירוס פוגע בציפור, המחלה יכולה להתרחש בצורה סמויה בין 20 ל -48 שעות. הציפור מראה עיכוב ברור לעין, הציפור אינה נושאת ביצים, ושותה הרבה. נוצותיה של ציפור חולה בולטות בכיוונים שונים, עיניה מאדימות. המקור משוחרר מן המקור, ולפני הציפור מת, עגילי שלה ואת הקשת כחלחל. סימפטומים אלה יכולים להיות מלווה התכווצויות הליכה לא יציבה.

כאשר שפעת העופות חולה נפתח, הרופאים הבחינו דימום לה את דרכי הנשימה של הקרומים הריריים של מערכת העיכול, כמו גם של הכבד והכליות.

למרבה הצער, זה בלתי אפשרי לרפא ציפורים כאלה - הם מתים. כדי לא להדביק ציפורים אחרות ואנשים חולים עם שפעת העופות של אנשים נהרסים.

מהם התסמינים של שפעת העופות בבני אדם?

 • הטמפרטורה מועלית ל -39 מעלות צלסיוס ומעלה
 • האיש מצמרר
 • ראש ושרירי כאב
 • יש שיעול יבש
 • יש דלקת הלוע
 • עיניים אדומות ומימיות, הרופאים מאבחנים דלקת הלחמית
 • ייתכנו הקאות, עיכוב נשימה, דלקת ריאות חמורה, המתפתחת במהירות
 • לרוב, שפעת העופות בבני אדם מסתיימת בתוצאה קטלנית

הרופאים גם לצפות בסערה שנקרא ציטוקין שפעת העופות. ציטוקינים הם חומרים המפרקים את המערכת החיסונית של הגוף בתגובה לפלישה של נגיפי שפעת העופות. ראוי לציין כי זה וירוס שפעת העופות כי כל כך הרבה ציטוקינים כמו התגובה של הגוף להתערבות של פתוגנים שפעת. לכן, הסימפטומים המפורטים כבר באים לידי ביטוי - חום גבוה, כאבי ראש וכן הלאה. בגלל מספר גדול של ציטוקינים, רקמות איברים נהרסים במקום שבו זיהום חדרה, ולכן מערכות הגוף יכול להיות מנותק. האדם מת.

האם שפעת העופות מטופלים?

כן, הוא מטופל עם תרופות הדור החדש שיכול להשפיע על רוב זני שפעת. זה zanamivir, כמו גם oseltamivir (המכונה טמיפלו - בשם המותג שמייצר אותו). לא ידוע אם תרופות אחרות יכולות להפריע לווירוסים של שפעת העופות.

מניעת שפעת העופות

כפי שכבר הזכרנו, החיסון נגד שפעת העופות טרם הומצא. למרות מדענים מכל רחבי העולם לעבוד על זה. לכן, חשוב לדבוק בשיטות הרגילות של מניעת שפעת העופות

 • אל תאפשר לילד לשחק עם ציפורים, במיוחד אם הם מראים סימנים של מחלה
 • אל תקנו בשר לא מבוקר
 • אם אתה שומר על ציפורים ביתיות שמתו פתאום, אל תיגע בהן בלי כפפות
 • לאחר הרס את הציפור חולה, אתה צריך לשטוף את הידיים ביסודיות לשטוף את הבגדים שלך
 • אם לאחר הנגיעה בציפור, אתה מפתח תסמיני שפעת, עליך להתייעץ עם רופא-מטפל

שפעת העופות, למרבה המזל, היא נדירה מאוד במדינה שלנו. אבל בכל זאת, אתה צריך לעקוב אחר כל אמצעי הזהירות שיאפשרו לך להישאר בריאים.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.