Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מחקר של ורידים

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם, רדיולוג
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

חקירה של ורידים מאפשרת לחשוף הפרעות במחזור בהם, מחובר, למשל עם חסימה כתוצאה פקקת, phlebitis או דחיסה מבחוץ, עם חוסר שסתום דליות. הערכת הוורידים חשובה לבדיקה ולגירוי. כאשר זרימת הדם מופרעת בווריד גדול, ההתפשטות הבטחונית מתפתחת במהירות. אלה בטחונות ניתן לראות מתחת לעור, בהתאם לאתר של החסימה העיקרית.

פיקוח

הוורידים הופכים גלויים על הקיר החזי הקדמי עם חסימה של קאווה הנבוב מעולה, בחלק התחתון של הבטן - עם התבוסה של הנבוב הווריד נחות. ניתן לקבוע את כיוון זרימת הדם בלחץ על האנדומוזה הוורידית ולאחר מכן בתמונה של שיקום זרימת הדם.

האיתור של ורידים עמוקים פקק רגל תחתונה היא בעלת חשיבות רבה בשל הסיכון הגבוה של תסחיף לריאות וכן האוטם ריאתי. מבחינה קלינית, זה לעתים קרובות הולך מעיניהם, אשר אושר על ידי מחקרים מיוחדים באמצעות פיברינוגן רדיואקטיבי בדיקה שלאחר המוות של ורידים. הנטייה לקיפאון ורידי ופקקת מתרחשת אצל אנשים לא פעילים, במיוחד עם שהייה ממושכת במיטה לאחר ניתוח או אוטם שריר הלב, וכן לאחר הלידה. הביטויים של פקקת ורידי עמוק בחולים המאושפזים יכולים לעיתים להיות אפילו הידרדרות קלה ברווחתה הכללית, עלייה בקצב הלב ועלייה בלתי צפויה בטמפרטורה. בבדיקה, ניתן לזהות עלייה בעגל או נפיחות בצד הנגוע. הרגל בצד הפגוע חמה למגע. אם פקקת מתפשטת לוריד הירך או לוריד, זה יכול לגרום להידרדרות משמעותית ברווחה הכללית, המתח של הרקמות על המישוש של הוורידים. פקקת ורידים עמוקים יכולה להיות דומה לביטויים של סימפטומים של המטומה או לקרע חלקי של שריר הגסטרוקנמיוס.

דליות ורידים של שוקיים מלווים לעיתים קרובות על ידי אי נוחות ועייפות מוגברת של הרגליים במהלך התנועה, ירידה במנוחה עם מיקום מוגבה של השוק.

כאשר נבדק, הגדלים varicose גדולים נראים בבירור, סיבוכים בצורה של אקזמה של העור, שקדם לפיתוח של כיבים, אפשריים. הגדלות דליות מזוהות במהלך בדיקה ומישוש בחולה שעומד.

לעתים קרובות, התבוסה של הוורידים (במיוחד עמוק), מלווה פקקת שלהם, ממשיך מעט. זה יכול להיות שימושי כדי למדוד את היקף השוקיים באותה רמה בצד שמאל וימין. עלייה בכמות השוקה מחד גיסא עשויה להיות סימן המצביע על הפלאביטיס של הוורידים העמוקים של השוקיים עם פגיעה בזרימת הדם בהם ונפיחות ברקמות.

למי לפנות?


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.