^

בריאות

מדגם זכוכית

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מדגם זכוכית הוא דרך יעילה לזהות פתולוגיות, כרוניות וחדות, בדרכי השתן. שיטה זו חשובה במיוחד לקביעת המיקום המדויק של מוקד הדלקת. בקליניקה אורולוגית, נעשה שימוש בשתי שיטות. יש מדגם זכוכית של שתי יציאות, כמו גם מדגם זכוכית של שלוש יציאות. הם נקראים גם שני מדגם זכוכית, בהתאמה, שלוש כוסות. שתי השיטות מוחלות על חלק אחד של החומר - שתן.

מטרת השיטה היא מדגם זכוכית חשוב עבור פעילויות אבחון. ב אורולוגיה, במיוחד לגבי גברים, מדגם זכוכית עוזר לזהות דלקת, גידולים, לוקליזציה באזור מוקד הערמונית. אם האלמנטים נוצרו נמצאים רק במיכל הראשון, אז זה עשוי להצביע על פתולוגיה או זיהום בשופכן או תעלת השופכה. אם כמות גדולה של זיהומים (לויקוציטים ותא דם אדום) מזוהות בשתי מכולות, מדגם הזכוכית עוזר להבהיר את "השטח" והאתר הנוכחי של דלקת בכליות, בנוסף לקבוע את האזור הדלקתי שופכן.

אם מדגם הזכוכית מבוצע שוב ושוב, והתוצאות נשארות אותו דבר מדאיג, הדבר עשוי להצביע על תהליך אונקולוגי. כאשר מוגלה ריחות תצורות מופיעים במיכל האחרון, זה מציין דלקת בשלפוחית השתן, זיהום חיידקים או חיידקיים, פריקים ריריים דומים מצביעים על דלקת של בלוטת הערמונית.

trusted-source[1]

איך מדגם הזכוכית הולך?

לפני איסוף החומר, החולה לא צריך להשתין במשך חמש שעות. איסוף מדגם שתי כוסות, החולה משתין אחד ממלא שני מיכלים. ראשית, לא יותר מ 100 מ"ל של החומר נאסף, והשאר נאסף השני. אם מדגם שלוש כוסות הוא prescribed, החולה אוספת שתן להשתנה אחת בשלושה מיכלים במרווחי זמן קבועים. מדגם זכוכית של שלוש יציאות מלווה לעתים קרובות על ידי גירוי של איבר זכר חשוב - בלוטת הערמונית. באזור זה, עיסוי מבוצע, וכן שלפוחית הזרע הם גם עיסויים. בשתי המכולות הראשונות, אכול שתן פשוט, אך לא באופן אינטנסיבי מאוד, להשאיר חומר למכל השלישי. לאחר האוסף הראשוני, עיסוי אור מתאים מבוצע, ולאחר מכן כוס השלישי מלא. למעשה, החלק השלישי, האחרון הוא הכי אינפורמטיבי למחקר.

מדגם זכוכית הוא שיטה מיקרוביולוגית רצינית, למרות הפשטות. הליך פשוט זה מגלה את הפעילות של leukocytes, ולפעמים את הגורם של הופעת קרישי דם (hematuria) בשתן.

מדגם זכוכית הוא שני ported ושלושה ported - מה ההבדל?

בנוסף, ההבדל במספר המכולות, אין הבדלים מיוחדים באופציות אלו. הדבר היחיד מדגם שלוש כוסות יש צורך לניתוח יחד עם עיסוי הערמונית. בנוסף, מדגם זכוכית בשלושה טנקים מאפשר לך לקבוע בצורה מדויקת יותר את הגורם ואת המקור בפועל של פריקה סוערת בשתן (pyuria). ככלל, מוגלה ריר מופיעים לאחר גירוי - עיסוי, להתיישב בכוס השלישית.

מדגם הזכוכית הוא שלוש ported, יותר מדויק מדגם שלוש כוסות, הוא אחד המרכיבים היעילים ביותר באבחון מורכב של prostatitis כרונית. מבחן זה נקרא גם "תקן הזהב" של אבחון קליני למחלות כאלה. מדגם זכוכית הוא שיטה ללא כאבים לחלוטין ויעיל של אבחון.

trusted-source[2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.