Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

למה הרגליים שלך הראו כתמים חומים?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח בטן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

כיום, כתמים חומים על הרגליים נחשבים כאחת הפתולוגיות המובילות שנצפו בפועל הרפואי. הם סובלים ילדים, מבוגרים, קשישים. רבים מתעלמים ממראהם, ומתייחסים למספר עובדות שאינן ראויות לדאגה, אך לשווא. למעשה, כמה אנשים חושבים על זה, זה רק ביטויים קלים כאלה על העור שיכול לשמש את האות אומר לנו לשים לב לגוף שלך. הם יכולים להיות מבשרי מחלה קשה. ואם לטפל בהם באופן אחראי, אז אפשר לזהות את המחלה בזמן ולקחת את הצעדים הדרושים, ומניעת התפתחות נוספת שלה.

גורם ל

לעתים קרובות הסיבה היא עלייה בייצור מלנין, פיגמנט חום המספק את צבע העור המתאים. ההתפתחות של זה יכול להגדיל תחת השפעת הלחץ, בשמש, עם הגיל.

כתמים יכולים להיות תגובה עור לגירוי שונים, גורמים שליליים, לאור אולטרה סגול, קוסמטיקה. יותר ויותר, יש את תופעת הממאירות, שבה ניוון ממאיר של תאי העור מתרחשת. זה בעיקר בשל ההשפעה השלילית של טכנולוגיות חדשות, מוצרי טיפוח העור, טכניקות אפילציה. לעתים קרובות לאחר השימוש במכונת ההנפשה, השיער צומח לתוך העור, מה שגורם לדלקת ולהופעת כתמים אדומים.

מחלות שונות של איברים פנימיים יכולים לגרום להתפתחות של כתמים. אז, עם מחלות של הכליות, הכבד, בלוטות יותרת הכליות והלבלב, קלואסה רבים יכולים להתפתח. תינוקות לעתים קרובות יש lentigo, אשר כתמים חומים של גדלים גדולים למדי. המשויך לקרטיניזציה משופרת של העור, הנקרא לעתים קרובות כתמי לידה.

נמשים הם כתמים בגדלים קטנים, חומרת אשר יכול להיות שונה. להתרחש כתוצאה מחשיפה לקרינה אולטרה סגולה, כך הם התעצמו באביב ובקיץ, כאשר יש יותר אור שמש.

כתמים הם תוצאה של hypovitaminosis. בולטת במיוחד עם מחסור של ויטמינים A, PP, S. עשוי להיות סימן למחלות כגון נוירופיברומטוזיס, רבגוני או הרפס זוסטר. לפעמים מופיעים כתמים על רקע סוכרת, טרשת עורקים.

לעתים קרובות, הסיבה היא תגובות אלרגיות, גירוי בעור עם רקמות סינתטיות. זה יכול להיות בולט במיוחד אצל נשים ללבוש גרבונים ניילון. בגדים סינתטיים צפופים עלולים להפריע לפעולה של מיקרו-סירקולציה וחילופי אוויר, וכתוצאה מכך מופיעים כתמים. זה כולל תזונה לקויה, לחצים תכופים, תהליכים מטבוליים לקויים.

כמו כן, הסיבות ניתן למצוא ברמה המקומית: אם יש הפרה של המחזור המקומי, לסחוט אזורים מסוימים עם בגדים הדוקים, אביזרים. הפרת microcirculation, דליות ורידים, פקקת, דלקת פרקים ו arteritis, ואפילו, אי ספיקת לב, יכול גם להוביל את המראה של כתמים. פציעות תכופות, microdamages, ליקוי שלמות כלי הדם, והזעה מוגזמת נחשבים גם גורם אטיולוגי.

לפיכך, הסיבות לפתולוגיה יכולות להיות רבות, ולא ניתן לקבוע את הסיבה המדויקת ללא ביצוע אבחנה.

trusted-source[1]

כתם חום על הציפורן

כתמים על הציפורניים נגרמות בעיקר על ידי הפטרייה. לעתים קרובות, זה אוניכומיקוזיס, קנדידה, ומחלות פטרייתיות אחרות. זיהום מתרחשת בעיקר על ידי מגע. אולי אפילו זיהום intrafamily, אם בני המשפחה ללבוש את אותן נעליים. כמו כן, זיהום מתרחשת לעתים קרובות במקומות ציבוריים: אמבטיות, סאונות, בריכות שחייה. לכן חשוב בעת ביקור במקומות ציבוריים להשתמש רק נעליים אישיות, מגבות. החלפת נעליים עדיף להיות shod ישירות בחדר. נעליים סגורות עדיפות.

יש לקחת בחשבון כי הפטרייה היא זיהום עמיד מאוד, זה דורש טיפול ארוך. יש לנקוט צעדים מוקדם ככל האפשר, שהוא המפתח לטיפול מוצלח. יש לעמוד בכל ההמלצות ולעבור קורס מלא של טיפול, שכן אם הדלקת נשארת, לפחות בחלקן, הן יתפשטו במהירות לשטחים הסמוכים של העור, אשר יובילו להתקדמות נוספת של המחלה. באתר של התפתחות המחלה הפטרייתית, הראשון מתרחשת דחיסה, ואז הרס מוחלט של הרקמה.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6], [7]

כתמים חומים על כפות הרגליים

המחלה שבה כתמים חומים להתפתח על הרגליים נקרא lipodermatosclerosis. התסמין העיקרי הוא שינוי צבע העור ונפיחות. הסיבה העיקרית היא בעיות עם הוורידים. בדרך כלל מתפתח על רקע דליות ורידים.

בלב הפתוגנזה הוא היחלשות של מערכת הוורידים של הוורידים, שבה מתרחשת ההפרעה התפקודית שלהם. כתוצאה מכך, הדם מתחיל לזרום בסדר הפוך. עובדה זו גורמת לכך שהלחץ בכל מערכת הוורידים עולה בחדות, במיוחד בבסיס הרגליים. כתוצאה מכך, הטון של כלי הדם גדל, הם הופכים חלשים יותר, שבריריות עולה בחדות, הדם נשפך החוצה. אז יש כתמים חומים, שהם למעשה חבורות מתחת לעור.

חשוב להתחיל לטפל במחלה במועד. אחרת, הטיפול לא יהיה יעיל, המחלה רק התקדמות. המחלה מסתיימת בהעדר תנועה עם שיתוק מוחלט, נכות.

trusted-source[8], [9]

כתמים חומים קטנים על הרגליים

אלה הם בדרך כלל כתמים פיגמנט כי קשה להסיר. עלול להתרחש כתוצאה מהפרעות גזעיות. הם תוצאה של הפרה של הרכב הדם שבו oxyhemoglobin מתחיל להשתלט, ואת כמות החמצן מופחת באופן משמעותי. זרימת הדם נשברת בהדרגה, את מידת הרוויה בדם עם חמצן וחומרים מזינים משתנה. תהליכים מטבוליים בו להתדרדר, מה שמוביל לעיבוי של השכבה העליונה. הוא מכיל יותר melanocytes - תאים המסוגלים לסנתז את מלנין פיגמנט. זה הוא המספק את הצבע החום של העור.

פיגמנט מלנין מבצע תפקיד מגן. הוא נועד להגן על הגוף מפני פעילות מוגזמת של אור אולטרה סגול, גורמים מזיקים אחרים. כהה העור, פחות זה חשוף אולטרה סגול וגורמים שליליים אחרים. אבל ייצור מופרז של מלנין יכול להצביע על התפתחות המחלה. המראה של כתמים פיגמנט על הגוף עשוי להצביע על התפתחות של מחלות פנימיות. ככל שהכתמים כהים יותר ומספרם גדול יותר, כך הפתולוגיה קשה יותר. גם סינתזה מוגזמת של מלנין הוא ציין במהלך ההריון, חוסר איזון הורמונאלי, חשיפה מוגזמת לאור אולטרה סגול, כוויות העור, במיוחד השמש, לאחר טראומה במהלך ההזדקנות של הגוף. פתולוגיה יכולה להיגרם גנטית.

צבע כתמים יכול להיות שונה מאוד משתנה על בקנה מידה גדול מ חום בהיר עד כהה, כמעט שחור. בדרך כלל כתמים לא לגרד, הם לא flake, הם לא לגרום שום אי נוחות מיוחדת, אבל הם למשוך תשומת לב לעצמם. הם יכולים לגדול די מהר בגודל, יש להם בעיקר קווי מתאר, הם יכולים להיות רבים. אם יש שינויים עם כתמים, למשל, הם מתחילים לגדול גבוה, אתה צריך להתייעץ עם רופא כדי לבדוק את הכתם. אתה צריך להתייעץ עם אונקולוג, כמו זה עשוי להיות סימן ניוון ממאיר של המקום.

לעתים קרובות, כתמים כאלה מתפתחים על רקע חוסר או היעדר מוחלט בגוף של ויטמינים A, PP, C. לכן, חשוב לא רק טיפול סימפטומטי, אלא גם ייעוץ פתוגנטי, שבמהלכו מתחמי ויטמין נלקחים פנימה. משחות מיושמות מקומית, תרופות של פעולה מקומית, אשר לחסל את התהליך הדלקתי, להקל על גירוי.

אם הסיבה היא כישלון במחזור הדם, הטיפול יכוון לנורמליזציה של מחזור הדם, ויגביר את הטון של כלי הדם. סוכרת ו טרשת עורקים לעיתים קרובות לתרום להפחתת זרימת הדם, ולכן רצוי לשמור על רמת הסוכר בתוך גבולות רגילים, וגם לקחת תרופות שמטרתן לנרמל ולהוריד את רמת הכולסטרול בדם.

אנשים מבוגרים גם לעתים קרובות יש כתמים דומים. הם יכולים להיות סימן להפרה של תהליכים מטבוליים, דומיננטיות של תהליכי הפירוק על תהליכי סינתזה, אשר נצפה לעתים קרובות בגיל מבוגר. זה יכול להיות גם תוצאה של תהליכים אוטואימוניים ואת הצטברות של אנדוטוקסינים בגוף. לעתים קרובות זה בגלל חשיפה מוגזמת לשמש בנעוריו.

לעתים קרובות, כתמים חומים מופיעים נשים ונערות אשר במשך זמן רב להשתמש קוסמטיקה שונים, depilate ו epilate, לנקוט הליכים קוסמטיים שונים. אם כתם הלידה או כתם הלידה ניזוק, הסיכון של ניוון ממאיר גדל.

כתמים חומים יכולים להיות מה שמכונה "מסיכת הריון". זוהי פריחה המתרחשת כתוצאה משינויים הורמונליים המתרחשים בגוף של אישה בהריון. התקדמות התהליך תורמת להישאר ארוכה בשמש, ולכן יש להימנע. לאחר הלידה ואחרי סוף האכלה התינוק, כתמים בדרך כלל נעלמים בכוחות עצמם. אם הם לא נעלמים, אתה יכול ליצור קשר עם קוסמטיקאית עבור ההליכים הדרושים.

לעתים קרובות, כתמים הם סימן של צבעוניים חזזית. במקרה זה, כתמים יכול לקלף, ולאחר היעלמותם, נגעים depigmented להופיע. זה די פשוט לאבחן חזזית: אתה צריך ליישם 5% יוד פתרון על העור. כאשר מניעת העור יהפוך גוון כהה יותר.

כמו כן, כתמים חומים קטנים כאלה יכולים להתרחש עם מחלת רקלינגהאוזן, או נוירופיברומטוזיס. במחלה זו, כתמים חומים קטנים מופיעים תחילה. בהדרגה, הם מקבלים גוון ורוד, להיות די רך למגע. לאחר מכן, התנפחות רקמה רכה ועצמות מעוותים. אם המחלה היא חמורה, גידול עלול להתפתח, אשר מקומי בעיקר בחוט השדרה ועצבים. המחלה יכולה להיות השלכות חמורות, כגון עיוורון, חירשות. המחלה יכולה להיגרם גנטית.

כתמים חומים על בהונות

לעתים קרובות הם מופיעים על האצבעות. זאת בשל העובדה שבאזור האצבעות יש משטח מכופף גדול שעובר שפשוף. באזור זה, יש תמיד הזעה מוגברת. לכן, הדרך הקלה ביותר היא ליצור תהליך דלקתי ולפתח פטריה.

בנוסף, הגורם כתמים יכול להיות תזונה לא נכונה, נזק לכליות וכבד. זה עשוי להצביע על הפרה של רקע הורמונלי מצב תקין של בלוטת התריס בלוטות יותרת הכליה, אשר לוקחים חלק פעיל בייצור של הורמונים.

תמונה דומה מתפתחת עם גירוי בנאלי, אשר מתרחשת מסיבות רבות, למשל, epilations ו depilations תכופים, שימוש תכוף של פילינגים כימיים מכניים. כדי גירוי יכול להוביל מוגברת הזעה, במיוחד אם זיעה מצטבר בין האצבעות. גורם סיכון מגרה עשוי להיות ללבוש נעליים מחוממות סגור, גרביים סינתטיים. עבור רבים, הם נקבעים גנטית. לדוגמה, עם מחלה תורשתית כמו lentigo, כתמים יכולים להופיע עם כל השפעות חיצוניות שליליות, אשר פשוט מנגנוני ההדק. מצב זה הוא למעשה גנטי, ומחכה לרגע נוח להוכיח את עצמו. כתמים אלה הם בדרך כלל מאוד רעוע. זה מאפשר לחשוד במחלות עור או הפרעות עמוקות בתהליכים מטבוליים.

בפרט, תזונה לקויה, חוסר חומרים מזינים, מינרלים. אם הסיבה היא רק זה, אז הטיפול יהיה הקלה ביותר - כדי לספק את הסכום הדרוש של ויטמינים לנרמל את המזון.

trusted-source[10], [11]

כתמים חומים על עור הרגליים

כפתולוגיה עצמאית ועצמאית, כתמים כאלה מופיעים לעתים נדירות. חריגים הם מקרים של כוויות שמש מוגזמות, או כמויות מוגזמות של קוסמטיקה, וכתוצאה מכך הגוף חשוף אולטרה סגול, תרופות. לעתים קרובות הם מופיעים כתוצאה של קילוף, אפילציה, depilation, כאשר לובשים בגדים סינתטיים, בפרט, גרבונים קפרון.

לרוב, כתמים הם אחד הסימפטומים המצביעים על מחלה או תקלה במערכת החיסונית. זה יכול בקלות להיות מוסבר על ידי העובדה כי העור הוא סוג של מחסום המפריד את הסביבה החיצונית מן הפנימי. עם זאת, הוא נמצא במגע עם שני התקשורת ואת האותות לשינוי קל. להתחיל את היווצרות של תופעה פתולוגית כזו יכולה גם גורמים אנדוגניים אקסוגניים, הפרעות הגזע קשות, שבריריות של כלי הדם, הפרעות במחזור הדם. בפרט, הם נוצרים הפרעות בכלי הדם, שבריריות מוגברת של כלי הדם, הפרעות מטבוליות. עם טרשת עורקים, מחלות גנטיות (לדוגמה, עם נוירופיברומטוזיס, דרמטיטיס, אריתמה). סוף עם היווצרות של דימומים מתחת לעור, hematomas. בעקיפין יכול להצביע על מחסור בוויטמין בצורה חמורה.

לפעמים זה יכול להיות סימנים של מניעת תחילת או פסוריאזיס, במקרים הגרועים ביותר - תסמינים של הפרעות פיגמנטריות קשות, שבה יש הפרה של תהליכים מטבוליים, מספר melanocytes עולה, ומספר melanin מסונתז, אשר אחראי על פיתוח של פיגמנטים כתמים, עולה. בהדרגה, כמות מוגברת של מלנין יכולה לגרום למנגנון של רבייה בלתי מבוקרת של מלנוציטים, דבר שיוביל לגידול סרטני.

trusted-source[12], [13]

כתמים חומים על הבוהן

לעתים קרובות זה תוצאה של משפשף את האצבע עם נעליים נוקשות או קטנות. גרביים חמים מדי יכול גם לעורר את הפיתוח של כתמים, במיוחד באזור האגודל. רוב אינטנסיבית להתפתח על רקע הזעה מופרזת של הרגליים. זה יכול להוביל להתפתחות זיהום פטרייתי, אשר לחות מוגברת, הפרשות זיעה הם בית הגידול האופטימלי. לעתים רחוקות יותר - סימן של קיפוח, פסוריאזיס, פתולוגיות גנטיות, lipodermatosclerosis. במקרים רבים, אי-ציות לכללי היגיינה הוא הגורם.

בהדרגה, בהיעדר טיפול הכרחי, יש נפיחות ו hyperemia, אשר משפיע על כל האצבעות, ואפילו את הרגל. מחלה כזו מתפתחת לעיתים קרובות על רקע הפרעה של זרם הדם.

אתה יכול לרפא רק לדעת את הגורם המדויק של הפתולוגיה. בשביל זה אתה צריך לעבור בדיקה מקיפה. הטיפול ניתן לבחור רק על ידי רופא בהתבסס על תוצאות האבחון. אם אתה מתחיל טיפול בזמן, זה יכול להיות יעיל מאוד. הטיפול הוא כמעט תמיד שמרני, שיטות אופרטיביות נקלטים רק במקרה של חוסר יעילות של שיטות שמרניות. אם הסיבה היא הפרה של מערכת כלי הדם, ולאחר מכן לפנות ללבוש גרביים רפואיים או ג 'רזי דחיסה, אשר מאפשר לנרמל את הדם microcirculation כלי של הגפיים התחתונות. לפיכך, תזונה העור ותהליכים מטבוליים מנורמל. יש זרימת דם נכונה, המספקת המודינמיקה מלאה. אנו משתמשים בטיפול רפואי, שבמהלכו משתמשים לעיתים קרובות בסעד מקומי (משחות, קרמים) המכילים קורטיקוסטרואידים.

trusted-source[14], [15]

כתמים חומים על הרגל התחתונה

התבוסה של הרגליים יכולה להיות מופעלת על ידי התפתחות של נגעים סוכרתית וטרוסקלרוטית. בדרך כלל ניתן לאתר את סימני הסימטריה בלוקליזציה ביחס זה לזה - זהו סימן ההיכר של מחלות אלו. בשלבים הראשונים של התפתחות הפתולוגיה, המרחק הוא 1-2 ס"מ זה מזה, הערך אינו עולה על כמה סנטימטרים. בהדרגה, כתמים מתחילים לגדול, ואת המרחק ביניהם עולה באותו אופן. אזור הקרסול מושפע בעיקר מהחלק הגברי של האוכלוסייה. אבל אלה לא הסיבות היחידות. אל תשכח כי אדם יכול להיות כלי שביר מוכה. במיוחד עבור פיתוח של נקודות hemorrhagic, נימי שביר לטובת. כמו כן, דימום תת עורית, hematoma קטן, ו דרמפתיה יכול להתפתח. האפקט הטיפולי מתחיל עם תיקון הדיאטה, קודם לכן, יותר טוב, כי המחלה יכולה להתקדם. תרופות פרמקולוגיות משמשים גם, אשר נועדו להחזיר את שלמות כלי הדם לנרמל את זרימת הדם.

כתמים דומים עשויים להתפתח על רקע של לימפואידים נקרוביוזה, שכן המבנה של כלי הוא מופרע ושינה. ניוון של האזורים הפגועים מתרחשת בהדרגה, בהדרגה הם הופכים להיות שחוקים בטבע, הם יכולים להתפתח כיב. בדרך כלל בשלב זה הם הופכים כואבים למדי. אתה יכול להמליץ על תרופות corticosteroid כי הם מנוהלים באזורים מוגבלים. הם יסייעו לחסל את התהליך הפתולוגי. לפיכך, נקרוביוזה מתבטא באופן בלעדי כתחומים בגדלים שונים, בצבע חום. הם יכולים לקלף ולאי נוחות. כדי למנוע ולמנוע התקדמות נוספת, אתה צריך להשקיע יותר זמן בחוץ, יש חיים פעיל, תוססת לאכול נכון.

כתמים חומים על הרגליים שלי זה לגרד

אחד הסימפטומים של מחלה קשה למדי הוא purita. המחלה במבט ראשון היא בטוחה, ומראה את עצמה בדיסקרטיות. עם זאת, יש לזכור את ההשלכות החמורות. הכתמים מתחילים לגרד, והגירוד עולה בהדרגה עד כדי כך שאי אפשר לסבול אותו. הוא מציג אדם, אינו מאפשר שינה בלילה, וכתוצאה מכך תשישות עצבים אדם מרוויח נוירוזה. כתמים זה לגרד, הם אינדיקציה שאתה צריך בדחיפות להתייעץ עם הרופא, לא משנה מה צבע הם. כמו כן, חשוב לזכור כי אתה לא יכול לגרד נקודות, זאת משום שניתן לבצע זיהום, ולא יהיו דלקת וניזק חלקים סמוכים של הגוף. במהלך סריקה, גם אם אדם חושב שהוא לא מסורק כתמים בשל microtrauma ומיקרו-שריטות, אשר פתוחים החדירה של המיקרו-אורגניזמים ואת ההשפעה של גורמים סביבתיים שלילי.

מופיעים עם mycoses, דרמטיטיס, תהליכים דלקתיים. בהעדר גורמים חיצוניים, יש צורך דחוף טיפול רפואי, יש צורך לגלות את הגורם להתפתחות הפתולוגיה. זה יעזור במהירות ובנכונות לבחור את הטיפול הדרוש.

לפעמים הסיבה היא תגובה אלרגית. במקרה זה, זה מספיק כדי לחסל את גורם מעצבן, ואת הפתולוגיה ייעלם מעצמו לאחר זמן מה. לפעמים זה עשוי להיות נחוץ להשתמש קרמים מיוחדים, במיוחד לחות.

אבל זה קורה כי כתמים לא נעלמים לאחר חיסול גורם מעצבן, אבל רק להמשיך להתפשט. במקרה זה, יש צורך לנקוט את השימוש של antihistamines, להיבדק. אולי יש צורך בטיפול מורכב.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

כתמים חומים על הידיים והרגליים

שלפוחיות מופיעות לעתים קרובות, הדומות לתוצאה של מגע ממושך (חד פעמי) עם סרפד. בידיים, האורטיקריה מתפשטת לאזור הבטן והחזה, ואם לא מטופלים, היא יכולה לכסות את כל הגוף לחלוטין. זה יכול להיות תוצאה שלילית, עד זעזוע אנפילקטי הבצקת Quincke מתקדמת, שבו דרכי הנשימה ואת הגרון להתנפח. זה יכול להוביל חנק, בסופו של דבר. לכן, יש צורך במראה של סימנים מוקדמים של המחלה להתייעץ עם רופא, או להתקשר אמבולנס להתקדמות המחלה.

trusted-source[21], [22]

כתמים חומים על הרגליים עם דליות

דליות ורידים הם מחלה רצינית למדי של הוורידים, אשר מלווה בכאב ברגליים, נפיחות, את המראה של כתמים חומים. מחלה קטלנית אינה נחשבת, אך בכל זאת מובילה להתפתחות של תופעות מתנודדות, שבהן זרימת הדם מופרעת קשות, וגם עבודת הלב הופכת להיות הרבה יותר מסובכת, ככל שהעומס עליה גדל. כמו כן, סיבוך אפשרי הוא thrombophlebitis, או כיב trophic, שבו תרומבי מתפתח, מערכת hemostasis הוא שיבשו. זה אפילו יכול להיות קטלני.

הסימנים הראשונים של דליות ורידים הם בצקת, אשר עובר במהירות. אז עם הזמן יש כתמים חומים גירוד חמור, שריפת, שבו הם מלווים. ראשית כתמים קטנים, חלקה, עם קצוות אפילו. בהדרגה, הקוטר שלהם עולה, את החלקות ואת השוליים של הקצוות אבדו, וגם ביטויי הבועה יכול להתפתח. הם עוברים, ואז מופיעים שוב. בהיעדר טיפול, המחלה יכולה להתקדם, יש דרמטיטיס חזק. אם היו כתמי אור יחסית, הם תוצאה של קיפאון דם.

המקום העיקרי של לוקליזציה של כתמים - הקרסול. התוצאה עשויה להיות דלקת עור דליות, הצטלקות צלקת. כיבים טרופיים עשויים להיווצר. לכן, יש לטפל במחלה. הטיפול מתחיל עם החזרת העור הטבעי הטון. כדי לעשות זאת, למנוע הפרעות בכלי הדם. החל מגוון של פיזיותרפיה ותרופות. לאחר נורמליזציה של גוון העור, העור דרמטיטיס מטופל.

רוב המומחים בפועל הוכיחו את חוסר היעילות של שיטות שמרניות על רקע התרחבות ורידי, ולכן הם לנקוט שיטות כירורגיות. ישנם מקרים בהם לא ניתן לרפא, כתמים חומים לא עוברים, ולכן הם לנקוט תיקון לייזר.

כל טיפול כולל בהכרח תיקון תזונה, שימוש בויטמינים ומינרלים. עם טיפול שמרני לאורך הטיפול, ועם טיפול כירורגי בשלב של שיקום לאחר הניתוח, נדרשים תחתונים מיוחדים התומך, דיאטה שתוכננה במיוחד, וכן קבוצה של תרגילים פיזיים בודדים נדרשים. השפעה חיובית של שחייה, תרגילי נשימה מיוחדים והרפיה. מבין ההליכים הפיזיותרפיה, היעילים ביותר הם electroprocedures, myostimulation, אלקטרופורזה עם פתרון של תרופות. בטיפול המורכב יכול לכלול גם תרופות אלטרנטיביות הומיאופתיות.

trusted-source[23], [24]

כתמים חומים על הרגליים עם סוכרת

כתמים של כל צל, כולל חום, לא מופיעים במצב הרגיל של הגוף. זה סימן די שכיח שהגוף דורש יחס קשוב. ייתכן שתהליכים חיוניים הופרעו, מחלות נסתרות הופיעו, משטר אופטימלי ותזונה הופרעו.

הערכים נוטים להשתנות בגבולות רחבים של 1 מילימטר עד כמה סנטימטרים.

תכונה ייחודית היא המראה הסימטרי של כתמים משני הצדדים. בהדרגה הם גדלים, הופכים יותר אקספרסיביים, כהים. הם הופכים לאטרופיים. כמעט תמיד מופיע סימפטום זה אצל גברים ורק לעתים נדירות אצל נשים. בולטת במיוחד אצל אלה אשר במשך זמן רב סובל הפרעות סוכרת, תפקוד לקוי של microcircululation הדם לאורך כלי.

trusted-source[25]

נקודה חומה ויבשה על הרגל

הנטייה לפריפיגמנטציה בולטת, ייצור משופר של מלנין מתרחש. זה מוביל לעלייה במספר melanocytes - תאים אחראים סינתזה של מלנין. שני תהליכים אלה תלויים זה בזה.

נקודה חומה יבשה על כף הרגל מציינת את התפתחותה של נקודה פיגמנטלית. תופעה שכיחה למדי, שנצפתה בעיקר בנשים בגילאי 25 עד 27 שנים. יש צורך להבין את המנגנון של פיתוח של כתמים כאלה כדי להיות מסוגלים למנוע את הופעתם. כל נזק לעור יכול להיות מנגנון ההדק של התהליך הפתולוגי, אז אתה צריך להיות זהיר לגבי העור, למנוע נזק. אנשים לבצע הסרת שיער הם בסיכון הגבוה ביותר, כי במהלך נהלים אלה, מיקרו פגיעה של העור מתרחשת. כמו כן, הסיכון גדל עם שימוש תכוף של פילינג כימי מכני.

כתמים חומים על קפלי הרגליים

משטח אידיאלי להיווצרות והצטברות של חלקיקים שונים, גם עבור התפשטות של מיקרואורגניזמים. זה המקום כי כתמים שונים להתפתח במהירות. הם לא יכולים להיות מוזנחים, כדאי לשים לב, לצפות בהם, או אפילו טוב יותר - בחירת הטיפול הדרוש. תרופות עצמית לא ניתן לטפל, כי אתה יכול רק להחמיר את המצב על ידי גרימת סיבוכים. לעתים קרובות הם רק הד של כל מחלה רצינית אחרת. הם יכולים לפתח על רקע של hypovitaminosis, תגובה אלרגית, חשיפה לגירויים, חשיפה לשמש, או בגיל מבוגר. הפרת פיגמנטציה קשורה בדרך כלל עם הפרה של האיברים הפנימיים, כולל בלוטות האנדוקרינית. זה יכול להיות גם סימן של הפרה של האיברים הפנימיים, כמה מחלות זיהומיות, תגובה אלרגית. כתמים וסקולריים - הפרה של זרימת הדם דרך כלי הדם, ירידה בטון, הפרה של מערכת הדם. גם להתרחש אם כלי ממוקמים מדי שטחי, עם פגיעה בשוגג שלהם, דימום תת עורית.

מאי לפתח עם מחסור של רוטין וחומצה אסקורבית, אחראי על חדירות ויושרה של הממברנות. לפעמים זה מצב זמני המתרחש עם כל מחלה, לוקח תרופות להגביר את חדירות ושבריריות של קרום היפודינמיה, כך שמירה על רמה מספקת של פעילות גופנית היא תנאי מוקדם.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31]

כתמים חומים על הרגליים

זוהי הפרה של הסינתזה הרגילה של פיגמנטים. באופן כללי, הייצור של מלנין, אשר מספק צל, שולט. לכן, ביקור מיידי היופי הוא לא רציונאלי.

אתה צריך קודם לקבל התייעצות של רופא עור, ולאחר מכן הוא יבצע את הבדיקה הנדרשת, בהתאם לתוצאותיו, לקבל את הטיפול הנכון. כל הליכים קוסמטיים ניתן לבצע רק באישור של הרופא המטפל, כמו הליכים מיושמים באופן שגוי יכול להיות מסוכן לבריאות. זה מסוכן במיוחד לבצע כל הנהלים אם יש סיכון לפתח neoplasm ממאיר.

תחת אותם, פתולוגיות רציניות יכול להיות רעולי פנים, מתפתח מסיבות שונות: הן חיצוני והן פנימי. כתמים בהדרגה להרחיב, להאיר (צילום). גילויי כתמים מדולדלים מתפתחים כתוצאה מהשפעה מוגזמת של קרינה, חומרים, תנאים סביבתיים שליליים, הנגרמים כתוצאה מחבלות, שבירות מוגברת, טראומה ופציעות שונות.

פתוגנזה

בלב הפתוגנזה היא הפרה של התהליכים הכלליים בגוף, וכתוצאה מכך, הפרות ברמה המקומית. ברמה המקומית, רקמות חילופי הסלולר מוטרדים בעיקר. מגביר משמעותית את הסינתזה של מלנין, מגדיל את מספר המלנוציטים - תאים המעוררים את היווצרותו. בהדרגה, הפיגמנט מצטבר בתאים, משאיר את החלל בין תאיים, אשר מוביל לשינוי צבע עורית. כתוצאה מכך, התהליך יכול לעצור את זה, והוא יכול להחמיר, אשר יוביל לצמיחה של כתמים. אבל במקרים מסוימים, ברק של אזורים מושפעים יכול להתרחש.

ידוע גם מנגנון נוסף להיווצרות כתמים פיגמנט, המהות אשר הפרה של מחזור הדם המקומי. צבע העור עשוי להשתנות, נפיחות מופיעה. נויטרופילים נודדים לאתר הפציעה, כמות הייסטמין עולה. כתוצאה מכך, דליות ורידים לפתח, נגעים אחרים כלי הדם. מערכת ורידי מותש מאבד את יכולתו לתפקד כרגיל, וכתוצאה מכך זרימת דם הפוכה אפשרי. הלחץ הוורידי עולה, הטון משתנה. ואז יש מיקרו דליפת דם, נזק לכלי הדם. זה מוביל את המראה של כתמים חומים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.