Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

מה עלי לעשות אם בהונות שלי נשברות?

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 18.10.2021

אם הבוהן שבורה, האזור הנגוע עלול לא להחלים במשך זמן רב. ועם טיפול וטיפול לא נאות, האצבע יכולה לאבד את הצורה ואת הגמישות. מה הם הגורמים, הסימפטומים של הבוהן שבורה, ומה לעשות בקשר לזה?

גורם של שבר בהונות

גורם הבוהן שבורה

טראומה או פציעה ברגליים (אצבע תקועה) או כתוצאה מפלת חפץ כבד על בהונות עלולה להוביל לפלאנגות שבורות של בהונות. המיקום של האצבעות (לפני כף הרגל) עושה להם את החלק הפגיע ביותר של כף הרגל עבור שברים ופציעות.

תנועות ארוכות טווח, כגון בכמה אירועי ספורט, יכול להוביל לאצבע שבורה, ניתן לקרוא מתח או microcracks באתר של השבר.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

מה הם הסימפטומים של הבוהן שבורה?

הסימפטומים של שבר באצבע על הרגל הם כדלקמן: כאב, נפיחות, נוקשות יהיה ככל הנראה להיות הבוהן שבורה לאחר טראומה; זה יכול להיות קשה ללכת עקב כאב, במיוחד עם אגודל שבור. הסיבה לכך היא הבוהן הגדולה נושאת את רוב משקל הגוף בעת הליכה או כיפוף. אצבעה שבורה על הרגל יכולה להיות מאוד כואבת, אבל, ככלל, לא להגביל את היכולת של האדם ללכת.

סימפטומים אחרים של שבר באצבע על הרגל כוללים חבורות על העור סביב בהונות וכפות רגליים או מעוותות.

בעיות אחרות יכולות גם להתפתח כתוצאה של שבר של הבוהן. סיבוכים יכולים להתרחש מיד לאחר הפציעה (מכמה דקות עד 5-6 ימים), או יכול להתפתח הרבה יותר מאוחר (משבועיים עד כמה שנים).

מה הסיבוכים האפשריים אחרי בהונות שבורות?

פציעות לציפורניים. דם פציעות אלה יכולים לאסוף מתחת לציפורניים והוא נקרא hematoma subungual. אם נקודה של hematoma הוא גדול, אז, כנראה, את הדם מן הציפורן של הציפורן צריך להיות סחוט. כדי לנקז את hematoma subungual, הרופא יעשה חור קטן בציפורן כדי לנקז את הדם. אם ההמטומה היא גדולה מאוד וכואבת, יש צורך להסיר את הציפורן כולה. טראומה יכולה גם להוביל מסמרים שבורים, אשר ייתכן שיהיה צורך להסיר.

שבר. עצמות רגליים שבורות לעיתים רחוקות לאחר שבר יכולות לבלוט דרך העור. זה נקרא שבר פתוח. במקרה זה, טיפול חירום חירום רפואי עשוי להיות נחוץ.

דלקת פרקים. לאחר השבר של בהונות, אשר כבר נרפא, הרגליים עדיין יכול לכאוב עקב דלקת מפרקים שגרונית, שממנו בהונות סובלים. אדם חווה כאב ברגליים, נוקשות של התנועות, בהונות כף הרגל יכול להיות מעוות.

רקמות שגויות לאחר שבר. לפעמים שבר של העצמות לא לרפא לחלוטין (מה שנקרא כביכול קסמים) או טיפול לא נכון (מה שנקרא פיוז 'ן לא נכון של רקמות לאחר פציעה). לעתים קרובות, יש צורך בניתוח כדי לפתור בעיה זו. לדוגמה, osteotomy - להסיר דפורמציות של העצמות והמפרקים.

אבחון שבר באצבע על הרגל

עדיף לעבור בדיקה רפואית מיד לאחר הסימנים הראשונים של שבר של הבוהן הופיע, על מנת לספק טיפול הולם.

הרופא ישאל שאלות כדי לקבוע בדיוק איך נפגע אצבע, וכנראה, יהיה צורך לבדוק את נוכחותם של פציעות אחרות.

רופא יכול להמליץ על בדיקת רנטגן כדי להעריך אם האצבע שבורה או לא. צילומי רנטגן אינם תמיד נחוצים כדי לאבחן בהונות שבורות, במיוחד אם הנזק לאחת מהאצבעות הקטנות נראה בבירור.

שברים מתח עקב תנועה מוגזמת או חוזרת עלולה לדרוש MRI לאבחן.

trusted-source[6], [7]

מתי עלי לראות רופא על בהונות שבורות?

יש להתייעץ בחדר המיון אם יש את הסימפטומים הבאים של הבוהן שבורה

  • כל סימנים של שבר פתוח אפשרי הכולל פצעים פתוחים, דימום או ניקוז ליד רגל שבורה
  • קור, חוסר תחושה, עקצוצים או תחושות בלתי רגילות בהונות;
  • כחול או אפור סביב הפציעה.
  • גריסה אופיינית (קרפינג) כאשר האזור הנגוע דחוס

התקשר לרופא אם יש לך אחד מהמקרים הבאים

  • אם מצבו של האצבע השבורה מחמיר או הכאב החדש אינו נעלם משככי הכאבים
  • פצעים, אדמומיות או פצעים פתוחים ברגליים מושפעות
  • הקרסול או השוק נפגע או שבור.

מה צריך להיות הטיפול של הבוהן שבורה?

טיפול באצבע שבורה בבית. הבוהן שבורה ניתן לטפל בבית (בתנאי שאין צורך להתייעץ עם רופא או ללכת לחדר מיון לטיפול). אתה יכול לעשות את הפעולות הבאות כדי לעזור להפחית את הכאב ואת נפיחות לאחר שבר של כף הרגל לעזור לרפא להחלים מהר יותר.

תנוח. הימנע פעילות גופנית מאומצת, עמידה ממושכת או הליכה. קביים עשויים להיות נחוצים, או תצטרך ללבוש נעליים מיוחדות בעת הליכה, כדי לא מאמץ את הרגל שלך לא לשים את המשקל על זה באתר שבר בזמן שהוא מרפא.

קרח דוחס. שים את הקרח בשקית ניילון ולהחיל אותו על הפציעה במשך 15-20 דקות כל 1-2 שעות עבור 1-2 ימים הראשונים. שים מגבת בין הגוף לבין הקרח כדי להגן על העור. אפונה קפואה או תירס יכול לשמש גם עבור חבילת קרח של רגל שבורה. אפונה או תירס יכול לרפא את הנפיחות ואת האדמומיות באתר שבר הוא אפילו טוב יותר מאשר קרח.

גובה. כדי להפחית נפיחות וכאב באצבע השבורה, לשמור על הרגליים מעל הלב זמן רב ככל האפשר. הסתמכות על הרגל יש צורך ככל האפשר (למשל, כמה כריות ניתן להשתמש), במיוחד במהלך השינה. שוכב בכיסא נוח הוא גם שימושי.

הסיכויים לטיפול בהונות שבורות

בהתאם למיקום ולחומרה של שבר הבוהן, יש להחזיר את העצמות באתר השבר למקומן. אם יש פצע פתוח של הרגל של הקורבן, חיסון טטנוס טיפול אנטיביוטי עשוי להיות נחוץ.

אם יש שברים פתוחים של הרגל, במקרים מסוימים, ניתוח וטיפול אנטיביוטי עשוי להיות נחוץ. סוג זה של שבר צריך להיות גלוי בבירור לרופא.

תרופות

בדרך כלל, acetaminophen (Tylenol) או איבופרופן (Motrin) עשוי להיות נחוץ כדי להקל על הכאב. כדי לטפל בשבר חמור, הרופא עשוי לרשום את ההרדמה עבור ההשפעות הרבה יותר חזק מאשר הקודם.

אם האצבע באתר השבר נעקרת (שני הקצוות של עצם הרגל השבורה אינם מתכנסים) או מסתובבת (נקודות האצבע בכיוון הלא נכון), הרופא עשוי להצטמצם או להניח את האצבע השבורה במקום.

לפעמים הרדמה מקומית עשויה להידרש להרדים את הרגליים או בהונות על הרגליים לפני הצבת העצמות במקום.

לאחר הפחתת הכאב, הצמיגים יחולו על אצבעות הרגל השבורה כדי להחזיק אותם במקום בזמן שהם מרפאים.

קלטת גבס

אם יש סדקים קטנים או קטנים בעצמות אחת האצבעות הקטנות, הרופא עשוי לדרוש רצועת גבס על הרגל הפצועה לתמוך בה. הליך זה נקרא להרכיב פס של גבס.

הקלטת, ככלל, לא עושה את הרגל בטוח לשחייה, אז אתה צריך להסיר את זה לפני שאתה מתרחץ, אז להתייעץ עם הרופא שלך מראש.

איך לעבוד עם קלטת גבס

שים חתיכה קטנה של צמר גפן או גזה בין האצבעות, אשר קרוב זה לזה. זה מונע את העור בין האצבעות של פיתוח ulcers או blisters. השתמש בתור מסדר קלטת קטנה לפי הצורך כדי לתקן אצבע שבורה ואצבע ליד זה. אם האצבעות מעוותות יותר מדי, זה יכול לגרום לנפיחות וכאב נוספים. מבצע

זה בדרך כלל לא נדרש עבור שבר הבוהן פשוט. נעליים עם הבלעדית קשה צריך להיות משוחק, הוא חזק, יתמוך ברגל. הרופא יכול להמליץ על המטופל נעליים מיוחדות, אם הרגליים או בהונות נפוחות מאוד.

הניתוח עשוי להיות נחוץ אם הבוהן הגדולה שבורה, ואת השבר כולל כמה שברים קטנים של הרגליים, אם העצם ברגל או ברגל עצמה נשבר.

מה הם הסיכויים לשחזור בהונות שבורות?

מה הם הסיכויים לשחזור בהונות שבורות?

התייעץ עם הרופא שלך כדי לוודא שאתה ממשיך להיות מטופל כראוי. התקשר לרופא או לחדר מיון אם יש לך בעיות או סיבוכים לפני הזמן של הרופא מינה.

ריפוי האצבעות השבורות אורך בדרך כלל כשישה שבועות. אם הבעיה נמשכת יותר משישה שבועות, ייתכן שיהיה צורך בצילומי רנטגן אחרים.

יש לבדוק מחדש את הנזק בעזרת רופא כדי להעריך כיצד העצם מרפא.

שברים רגליים פשוטים בדרך כלל מחלימים ללא בעיות. עם זאת, שבר או שבר קשה של המפרק משולב לעיתים עם הסיכון לפתח דלקת פרקים, כאב, קשיחות, ואולי אפילו נכות. לכן, אם יש לך תסמינים של רגל או רגל שבורה, אתה צריך להתייעץ עם רופא מיד.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.