Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

המטומה על הרגל

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 19.11.2021

המטומה על הרגל - תופעה נפוצה מאוד המתרחשת, בעיקר, בעת פגיעה באיבר - כתוצאה מחבלות, זעזועים או נפילות.

עם זאת, תצורות כאלה עשויות להתרחש בנוכחות של מחלות פנימיות, כמו גם כתוצאה של נטילת תרופות מסוימות. האתר של לוקליזציה hematoma על הרגל עשויה להיות פני השטח של הירך, השוק, ברגל או הברך.

הסימפטומים העיקריים של היווצרות של heatoma הם כאב במקום של פגיעה, נפיחות ו דהוי של העור. מימדים של hematomas יכול לנוע בין קטן גדול מאוד.

שיטות הטיפול של hematoma על הרגל הם ברוב המקרים שמרנית, התערבות המנתח נדרש רק עם התפתחות של suppuring או סיבוכים אחרים.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

גורם של המטומה על הרגל

הסיבות המטומה על הרגל הקשורים לעתים קרובות עם פציעה תשואה בתחום, למשל: חבורה, נפילה, וכן הלאה. ד כתוצאה של פגיעה ברקמות הרכות היא פגיעה ברגליים של כלי דם המטומה נוצר שמידותיו יכול להשתנות מקטן לגדול מאוד.

המטומה היא וריאציה על חבורות הרגל, ולכן, הסיבה להתרחשותה היא כלי דם מקרע (עורקים, ורידים, וכו ') ואת ההצטברות של דם נוזל או מעובה, אשר נוצר הן הפציעות הפתוחות וסגורות של הגפיים התחתונים.

הסיבה להמטומה על הרגל עשויה להיות נוכחות של כל מחלות פנימיות, נטילת תרופות מסוימות.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

המטומה ברגל אחרי הנפילה

המטומה על הרגל לאחר הנפילה היא תופעה שכיחה למדי המתרחשת כתוצאה מפגיעה ברקמות הרכות על הרגל וקרע של כלי הדם. המטומה על הרגל לאחר נפילה בהתאם לאתר ההשפעה עשוי להיות מקומי באזור הירך או הרגל התחתונה. ההמטומה מופיעה מיד לאחר הפציעה, ובהתאם למידת הנזק, ניתן להגדיל במהירות את הגודל. ביום הראשון לאחר נפילת ופציעה של כף הרגל, ההמטומה גורמת לתחושות מכאיבות, המישוש מרגיש עקבי כמו ג'לי.

תסמונת כאב עם היווצרות של heatoma מתרחשת עקב דחיסה ופגיעה של הרקמות הסובבות. אם המטומה הוא גדול, אתה צריך לבקש עזרה ממנתח לנקוט באמצעים בזמן והכרחי כדי למנוע התפתחות של תהליך מוגלתי, וסיבוכים אחרים, במיוחד אם אתם חווים תסמינים כגון פועם במקום נזק, נפיחות חמורה, חום, התקדמות מהירה של המטומה .

טמפרטורת הגוף יכולה גם להגדיל מעט עם רזולוציה של hematoma, תסמונת הכאב הוא, ככלל, נעדר.

מטאטומה ברגל לאחר הפציעה

המטומה על הרגל לאחר חבורה היא תופעה שכיחה למדי, שיטות של חיסול אשר תלויים בגודל של היווצרות ומידת הנזק.

ההמטומה על כף הרגל לאחר פציעה קלה מלווה בתסמונת כאב קלה, קטנה בגודל, וככלל, עובר באופן עצמאי במשך כמה ימים. כדי למנוע כזה heatoma לעיתים קרובות דורש רק את הטיפול של האזור הפגוע על ידי קור בשעות הראשונות לאחר היווצרותו. ביום השני המטומה יכול להיות משומן עם משחה absorbable, אפשר לעשות הליך זה במשך כמה ימים, עד התסמינים מוחקים לחלוטין.

המטומה על הרגל לאחר פגיעה מתונה, מלווה בנזק לרקמת השריר, גורמת לתחושות כאב חזקות יותר מאשר במקרה הראשון, ויש לה אזור נגעים גדול יותר. יחד עם זאת, נפיחות יכולה לבוא לידי ביטוי באתר הפציעה, גודל של hematoma עלול להגדיל. כדי לטפל בנזק זה מומלץ להתייעץ עם רופא.

ב פציעות רגל חמורות, היווצרות של hematoma יכול להיות מלווה לא רק על ידי פגיעה ברקמת שריר ו tendons, אלא גם על ידי סימפטומים חמורים יותר, עד מוגבלות של איבר. במקרים כאלה, ההתערבות של הרופא צריך להיות דחוף כדי לנקוט את הצעדים הדרושים בזמן כדי לחסל את hematoma ולשחזר את הפונקציות של איבר הפצוע.

המטומה על רגל לאחר שבץ

אם ההמטומה על הרגל נוצרת לאחר ההשפעה, קודם כל, לצרף את אתר הקרח פגום כדי להפחית נפיחות ולמנוע את התפשטות של hematoma. פעולות נוספות יהיו תלויים בחומרת הפגיעה ובחומרת הסימפטומים הקשורים.

אז, עם נזקים קלים לטיפול, זה עשוי להיות מספיק כדי לשמן את האזור הפגוע עם משחה מדי יום כדי לפזר את המטומה עד עקבותיו בוטלו לחלוטין.

אם ההמטומה על הרגל לאחר ההשפעה גורמת לכאב חמור, חום, מתקשה, פועמת או מגדילה את הגודל, יש צורך דחוף לחפש עזרה רפואית כדי למנוע שדרוג והפרעה של הפעילות המוטורית של הגפיים התחתונות.

המטומות על רגליים ללא סיבה

המראה של המטומה על הרגליים ללא סיבה, כלומר, בהיעדר פציעות או נזק מכני, עשוי להצביע על הפרות בתוך הגוף. תצורות כאלה יכולות להופיע הן עם ירידה בפונקציות ההגנה של האורגניזם והן בנוכחות מחלות קשות.

אלה כוללים, למשל, המורגי וסקוליטיס, שבו קירות microvessel בפיתוח תהליך דלקתי ספטית, היווצרות microthrombi להיות השפעה שלילית על כלי הדם של העור ואיברים פנימיים. הדחף להתפתחות פתולוגיה כזו ברוב החולים הוא דלקת בדרכי הנשימה העליונות.

Hematomas על הרגליים ללא פציעות חיצוניות יכול להתרחש תחת השפעה של מחלה כזו כמו ורידים של הגפיים התחתונות.

קרישת דם מופחתת יכול גם להוביל חבורות. כדי להוביל לפיתוח של תנאים כאלה יכולים לקחת תרופות דילול של דם, תרופות נוגדות דיכאון, תרופות אנטי דלקתיות, כמו גם תרופות לטיפול באסתמה.

Hematomas על הרגליים ללא סיבה נראית לעין יכול להתעורר כתוצאה של חוסר ויטמינים C, P ו K בגוף, וכתוצאה מכך קירות כלי נחלשים ונפגעו.

גורמים פנימיים של hematomas על הרגליים כוללים מחלות כבד, מחלות דם אונקולוגיות, כוח מספיק של רקמת חיבור, beriberi, נוכחות של תגובות אלרגיות.

סימפטומים של המטומה על הרגל

לאחר קבלת רגל הרגל - כתוצאה של חבורה, שבץ או ליפול - זה יכול ליצור heatoma. סימפטומים של המטומה על הרגל כוללים שינוי בצבע העור באזור הפגיעה, כאב, נפיחות או נפיחות קלה, עלייה בטמפרטורת הגוף. עם נזק חמור לרגל, ההמטומה יכולה לפעום, להגדיל במהירות את גודל, תסמונת הכאב היא בדרך כלל בולטת מאוד. במקרים חמורים מאוד, תפקוד האיבר הפגוע עלול להיות מופרע. במצב כזה, יש צורך בעזרה של רופא החירום כדי להחזיר את תפקודי האיבר הפגוע ולמנוע התפתחות של סיבוכים נוספים.

מטאטומה על הבוהן

Hematoma על הבוהן נוצר עקב הפציעה שלה נזק כלי הדם. בחומרה, פציעות יכולות להיות מתונות, מתונות או חמורות. בהתאם לכך, ההמטומה יכולה להיות קטנה ככל האפשר, כך להתפשט על פני כל האצבע.

ההמטומה על הבוהן מלווה במראה הכאב באזור הפגוע, שינוי בצבע העור על האצבע, אשר במשך מספר ימים יכול לנוע בין ארגמן כחול כהה. ביום החמישי או השישי לאחר היווצרות של המטומה, האצבע יכולה לרכוש צבע ירוק-צהוב.

ב טראומה קשה, את המראה של heatoma עשוי להיות מלווה תפקוד לקוי של האצבע. החולה חווה כאב כאשר הוא מנסה להזיז אצבע או צעד על הרגל.

כדי לספק עזרה ראשונה להיווצרות של המטומה על הבוהן לנקודה כואבת, קרח או כל חפץ קר צריך להיות מיושם במשך חמש עשרה עד עשרים דקות בהקדם האפשרי. לאחר זמן מה, ניתן לחזור על התהליך. זה יפסיק את התפשטות נוספת של hematoma ולהפחית כאב. חל איסור מוחלט על ביצוע הליכים תרמיים בעת יצירת מטומה.

בעת יצירת המטומה על הבוהן, אפשר גם ללוות את הטראומה הציפורניים. במקרה זה, הציפורן פגום צריך להיות מעובד היטב, כך שזה לא משפיע על hematoma. בצע מניפולציות כאלה צריך רק מומחה מוסמך כדי למנוע התפתחות של סיבוכים. בהיווצרות של hematoma subungual, בהתאם לחומרת הנזק, הציפורן ניתן להסיר. לאחר מכן, השטח הפגוע מטופל עם סוכן אנטיבקטריאלי ותחבושת סטרילית מוחל.

בימים הראשונים לאחר היווצרותה של המטומה על הבוהן, מומלץ למזער את העומס על הרגל הכואבת. לאחר מכן, עד ריפוי מלא, האצבע חייבת להיות מטופלים עם משחות absorbable כפי שנקבע על ידי הרופא, הנעליים צריך להיות חופשי ונוח ככל האפשר.

כדי לטפל בהמטומה על הבוהן, ניתן להשתמש בסוכנים כגון ליוטון ג'ל, ג'ל דולובין, מציל וכו '.

במקרה של פגיעה באצבע ברגל והיווצרות של המטומה, עליך לפנות לעזרה רפואית כדי לוודא שאין שבר לבחור את שיטות הטיפול הנכונות.

שטף דם פנימי של כף הרגל

ההמטומה הפנימית על הרגל, בניגוד לאחת תת עורית, הוא מקומי בתוך השריר. הסימפטומים של שני סוגי hematoma זהים כמעט. כאשר מתרחשת פגיעה, קרע של כלי דם מתרחשת, נפיחות נוצר במקום הפציעה, מלווה שינוי צבע העור ותחושות כואבות.

בשעות הראשונות לאחר היווצרות של המטומה, כדי להפחית נפיחות ותחושות כואבות לנקודה כואבת, קרח צריך להיות מיושם במשך חמש עשרה עד עשרים דקות. יתר על כן, הליך זה מומלץ בכל שעה.

עם התפתחות סיבוכים כגון חום, פועמים בחינוך, להגדיל את גודל המטומה ונפיחות, פעילות מוטורית לקויה של הגפיים התחתונים, נדרשה לפנות לייעוץ רפואי בדחיפות למניעת ההתפתחות של תהליך מוגלתי וסיבוכים אחרים.

תת - עורית תת - עורית על הרגל

תת - עורית תת - עורית על הרגל יכולה להיות ממוקמת על פני השטח של הירך, השוק, באזור הברך או ברגל. הסיבה השכיחה ביותר של hematoma תת עורית על הרגל היא פגיעה באיבר, למשל, כאשר נפילה, להכות, וכו ' כתוצאה מפגיעה בכלי הדם, הדם הוא שפך מתחת לעור, וכתוצאה מכך hematoma.

תת-עורית המטומה על הרגל יכולה להיות קטנה או גדולה מאוד. בהתאם למידת הנזק ואת חומרת הסימפטומים, החולה עשוי להיות מוצג זמני דבקות במיטה לישון על מנת להגביל את הנטל על הרגל הכואבת. ככלל, צעדים כאלה נחוצים כדי לקבל פציעות מתונות וחמורים ואת היווצרות של hematomas גדול מאוד.

בעת היווצרות ההמטומה מתרחשות לעיתים קרובות תחושות כואבות במקום הפציעה, שחומרתה תלויה גם בחומרת הפציעה.

כדי לספק עזרה ראשונה, המטופל צריך לטפל באזור המושפע בהקדם האפשרי, למשל עם קרח. זה מוחל על המטומה נוצר במשך חמש עשרה עד עשרים דקות, ולאחר מכן הם לוקחים הפסקה קצרה לחזור על התהליך בכל שעה. אמצעים אלה להוביל לצמצום של כלי הדם ולאפשר לחסום התפשטות נוספת של hematoma, כמו גם כדי להפחית נפיחות וכאב.

חבורות קטנות נוטות להתמוסס בכוחות עצמן במשך מספר ימים. כדי להאיץ את התהליך, נקודה כואבת יכול להיות משומן עם משחה עם תרסיס מים, lifesaver, troxevasin או אמצעים אחרים עבור resorption עם hematomas.

כאשר בגודל גדול hetoma תת עורית נוצרת על כף הרגל, יש צורך להראות את הגפיים נפגע לרופא על מנת למנוע פציעות יחד ולמנוע השלכות שליליות.

במקרים של הצטברות דם מעובה מתחת לעור, ניתן להסיר את תוכן ההמטומה על ידי ניקוב.

ההשלכות של המטומה על הרגל

תוצאות כאלה של המטומה על כף הרגל, כמו היווצרות על העור של נקודה אדומה או לא כחולה כהה, קשורות עם קרע של כלי הדם ואת הצטברות הדם ברקמות הסובבות. לכל זה, נפיחות ואת המראה של תחושות כאב בחומרת משתנה יכול להיות קשור.

עם hematomas קטן, הטיפול הוא בדרך כלל לא קשה ניתן לעשות בבית עם חבילת קרח משחות absorbable. ההשלכות של hematoma על כף הרגל במקרים כאלה יבוטלו בתוך כמה ימים.

אם המטומה תופסת שטח גדול, מגדילה את הגודל, מתנפחת, פועמת וגורמת לכאב חמור, עליך לבקש עזרה מיידית ממנתח.

ההשלכות של המטומה על כף הרגל במקרים כאלה יכול להיות רציני מאוד, עד התפתחות של תהליך סובלני של נכות. עזרה רפואית בזמן קצר תפחית כאב ונפיחות ולמנוע את התפתחות הסיבוכים.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

למי לפנות?

טיפול בהטומה על הרגל

טיפול בהטומה על הרגל תלוי בחומרת הפגיעה, בגודל של היווצרות ובחומרת הסימפטומים ויכול להיות שמרני או כירורגי.

העזרה הראשונה בהופעת המטומה על הרגל היא הטיפול באזור פגום עם הקור, למשל, קוביות קרח. קרח צריך להיות מיושם על שטח של היווצרות hematoma בהקדם האפשרי לאחר נפגע והחזיק במשך חמש עשרה עד עשרים דקות. פעולות כאלה יקטין את הנפיחות ואת התפשטות נוספת של hematoma בשל צמצום של כלי הדם, כמו גם להפחית את הכאב. חזור על התהליך צריך להיות כל שעה במרווחים של עשרים דקות. אם תסמונת הכאב חמורה מאוד, המטופל יכול לקחת חומר הרדמה.

טיפול של hematoma קטן על הרגל ברוב המקרים מורכב בשימוש המקומי של משחות קר ו absorbable.

חולי דם גדולים צריכים להיבדק על ידי רופא. תסמינים כאלה כמו נפיחות בולטת והתקדמות של ההמטומה על רקע של כאב חמור, אדווה ועלייה בטמפרטורה עשויים להצביע על התפתחות של סיבוכים או סיבוכים אחרים.

במהלך האבחון, הרופא חייב להבטיח את שלמות העצמות ואת היעדר פציעות נלוות אחרים.

לאחר בדיקה של המטומה על ידי רופא, יש צורך בטיפול הנדרש.

כאשר כמות גדולה של דם הוא צובר מתחת לעור, נקב של המטומה יכולה להתבצע כדי לשאוב אותו החוצה. באמצעות מחט דקה מיוחדת, התוכן של ההמטומה, הן קרישי דם, דם נוזלי מופקים בחוץ.

דימום חוזר עשוי להצביע על הצורך לנקות את ההמטומה על ידי פתיחה. כדי לעשות זאת, המנתח עושה חתך קטן על זה מחלץ את התוכן, ואז supimpose תפר כלי הדם. ההליך מתבצע בהרדמה מקומית. חלל ניקוי מטופל עם חומרי חיטוי, ולאחר מכן החולה ממוקם תחבושת חזק על האזור הפגוע.

טיפול המטומה על הרגל כולל את השימוש במשחה נספגת (ספוג מים מתוקים, veniton ג'ל Dolobene ו lioton et al.), ביצוע פיזיותרפיה (אחרי כמה ימים לאחר הופעת המטומות) ועמידת טיפול עדין שאינו כולל את העומס הפיזי על הגפה הפגועה.

משחה מ hematoma על הרגל

משחה מ hematoma על הרגל venitane זמין בצורה של קרם או ג'ל וניתן להשתמש בו מאחד עד שלוש פעמים ביום, בהתאם אינדיקציות. תמצית יבש של ערמון הסוס, המהווה חלק מההכנה, מסייע להפחית נפיחות ואת resorption של המטומה. וניטין מוחל בשכבה קטנה על האזור הפגוע, ללא שפשוף. משך השימוש נקבע בנפרד, תלוי בחומרת הסימפטומים. Venitane אינו משמש נזק חיצוני לעור ואת היווצרות של שחיקה. כאשר החלת venitin, היישום על העור באתר של פגיעה של מוצרים רפואיים אחרים אסורה.

כדי להאיץ את תהליך המטומות ספיגת עשוי לשמש כגון bodyaga המציל משחה lioton-ג'ל Dolobene-ג'ל, troksevazin ואח.

מבצע עם המטומה על הרגל

ברוב המקרים, טיפול של המטומה על הרגליים מבוצע באמצעות שיטות שמרניות, כגון תחבושת כיסוי קרה וצפופה על האזור הפגוע, השימוש במשחות נספגות, משככי כאבים, החזקת פיזיותרפיה (ניתן לראות רק כמה ימים לאחר ההיווצרות של שטפי דם).

עם זאת, במקרים של המטומה גדולה, עבור ופינויו אל המטופל יכול להתבצע לנקב - פינוי דם נוזל בעזרת מחט מיוחדת, שלאחריה על המקום הפגיע מוחל חבישה לוחצת.

הניתוח עם המטומה על הרגל מסומן רק עם דימום שני לאחר לנקב. במקרים כאלה, ההמטומה נפתחת, ולאחר מכן מטופל כלי השיט פגום ואת התפר מוחל על זה.

במקרים של התפתחות של תהליך ססגוני, מתבצעת הפתיחה ולאחר מכן ניקוז של hematoma.

הסרת של המטומה על הרגל

הסרת ההטומה על הרגל עם הצטברות של כמויות גדולות של דם יכולה להתבצע על ידי ביצוע לנקב, במיוחד כאשר משפיעים לרעה על הרקמות הסמוכות.

הליך זה מבוצע באמצעות מחט דקה מיוחדת, אשר שאיבה את תוכן ההמטומה. בסוף ההליך, תחבושת לחץ מוחל על האזור המושפע.

טיפול נוסף לאחר הסרת ההמטומה על הרגל עשוי להיות מורכב בביצוע הליכים פיזיותרפיה ושימוש משחות resorptive.

הסרת ההטומה על הרגל במקרה של סיבוכים ופיתוח של תהליך ססגוני מתבצעת על ידי פתיחת מבנה כזה וניקוז תוכנו.

ניקוז של hematoma מתבצעת תחת הרדמה מקומית, לאחר מכן המנתח פותח את hematoma ומסיר את הדם סמיך ו נוזלי. יתר על כן, הפצע הוא שטף ביסודיות עם חומרי חיטוי ותפרים מוחלים. ניקוז של hematoma יכול להתבצע באמצעות צינור גומי או בוגר. בתום הניתוח מקבל החולה תחבושת לחץ.

טיפול נוסף הוא להבטיח מנוחה של איבר חולה במשך זמן מה לאחר הניתוח וביצוע הליכים פיזיותרפיה.

מניעה של hematoma על הרגל

מניעה של hematoma על הרגל היא בעיקר כדי לציית לכללי בטיחות ולמנוע פציעות. כאשר עושים ספורט או עושה כל עבודה פיזית, כדאי להימנע נפילה וחבורות.

אם הגורם של היווצרות hematoma על הרגליים היא נוכחות של כל מחלות פנימיות, מניעת היווצרות hematoma מורכב בטיפול בזמן שלהם ומניעת התפתחות של סיבוכים.

תחזית של המטומה על הרגל

הפרוגנוזה של המטומה על הרגל היא ברוב המקרים נוחים, בתנאי הצעדים בזמן נלקחים כראוי טיפול סיפק. אם ההמטומה היא קטנה ואינה גורמת חרדה מופרזת, תהליך של ספיחה, ככלל, לוקח כמה ימים.

תופעות לוואי יכולות להתרחש עם פציעות חמורות והיווצרות של hematomas גדול, אשר להתנפח, פועם, לגרום לכאב חמור, מלווה עלייה בטמפרטורת הגוף. עם סימפטומטולוגיה זו, הסיכון של סיבוכים בצורה של התפתחות של תהליך ססגוני שיבושים בתפקוד של הגפה פגום לא נשלל. עם תסמינים כאלה, אחד לא צריך לעסוק עצמית תרופות, יש צורך בדחיפות להתייעץ עם רופא. זה יאפשר לקחת את הצעדים הדרושים בזמן ולמנוע השלכות חמורות.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.