Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

חבורות ברגליים

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

נפלת מהאופניים, פגעתי בעגל שלך על שולחן הקפה, ולפתע ראיתי חבורה כחולה נבזית מתפשטת על הרגל שלך. מדוע חבורות על רגליים מתעוררות, איך לטפל בהן ואיך להימנע מהן?

trusted-source[1]

מה הם הגורמים השכיחים פחות של חבורות, ומה הם מראים?

המונחים המתארים את סוגי החבורות השונים מתייחסים לא רק למראהם, אלא גם למטרותיהם. פיטצ'יה מתייחס 1 עד 3 מילימטרים של אשכולות דם מתחת לעור. הם יכולים להיראות כמו כמה נקודות אדומות קטנות על כל חלק של הגוף (לרוב על הרגליים). לרוב אלה הם כמה כתמים כאלה, והם יכולים לעזור להבין שיש בעיה בריאותית רצינית. דוגמאות הן דלקת לב שסתום (endocarditis) או לקוי קרישה דם עקב אלמנטים תקלה (טסיות).

חבורות סביב הטבור יכול להיווצר כתוצאה של דימום בחלל הבטן. חבורה מאחורי האוזן (סימן של טראומה) עשוי להצביע על שינויים הרסניים בגולגולת.

לבסוף, פציעות המתרחשות במתחם, דהיינו בבת אחת, ואין פציעות עשויה להיות אינדיקציה של כל סוג של מחלה אוטואימונית (מחלה שבה הגוף תוקף את כלי הדם שלו). כל אחד מהמצבים האלה צריך להיות מוערך ונותח על ידי רופא.

טבע של חבורות על הרגליים

חבורה על הרגליים, כמו כל הגוף, מתרחשת כאשר כלי דם זעירים ניזוקו או מרוסקים כתוצאה ממכה בעור (נתקלת במשהו או בהשפעה על רקמות רכות). מכה או חבורה נובעת מדליפת הדם מהכלים הללו ברקמות פגומות, וגם בגלל תגובת הגוף לטראומה.

חבורה מנקודת מבט רפואית נקראת חבורה. חבורה הופכת לחבורה כאשר דליפת דם מן השכבות העליונות של העור מתרחשת, חבורות טריות נקראות חבורות.

מדוע חבורות מתרחשות לעיתים קרובות יותר אצל אנשים מסוימים מאשר אצל אחרים?

פציעות, וכתוצאה מכך יש חבורות, להשפיע באופן שונה על אדם עם הגיל. החבורה מתרחשת בקלות רבה יותר בזקנה. זה יכול לקחת לא מעט מאמץ כדי לגרום לחבורות ילד קטן, אבל אפילו קטין חריגות ושריטות על העור יכול לגרום חבורות נרחב אצל אדם מבוגר. כלי הדם של אנשים מבוגרים יותר להיות שבירים יותר, כמו אנשים בגיל, וחבורות יכול להופיע אצל קשישים גם ללא פציעה.

תרופות אשם

מספר החבורות יכול גם לסמוך על תרופות המונעות קרישת דם (ולגרום לדימום נוסף בעור או מתחת לרקמות). תרופות אלה כוללות תרופות רבות לטיפול בדלקת פרקים, אשר ידועים כמו סטרואידיות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (לדוגמא, איבופרופן [אדוויל, Nuprin] ו נפרוקסן [תלווה]) ותרופות אשר ניתן לרכוש ללא מרשם, כגון אספירין. קומדין (קומדין).

לעתים קרובות הם רשאים על ידי רופאים במיוחד כדי למנוע קרישת דם בחולים שאובחנו עם קרישי דם ברגליים או בדרך אל הלב. Warfarin יכול לגרום חבלות קשות על הרגליים, במיוחד אם רמת התרופה גבוהה מדי. תרופות קורטיזון, כגון פרדניזון, מקדמות חבורות ברגליים על ידי הגדלת שבריריות כלי הדם הזעירים מתחת לעור.

חולים עם בעיה בקרישת דם תורשתיות (כגון המופיליה) או הפרעות קרישת רכש (לדוגמא, בחולים עם מחלה כבדה כגון שחמת כבד) יכול לפתח חבורות נרחבות, חבורות, ו דימום לא מוסבר אפילו מסכנת חיים. מהם הסימפטומים והסימנים של חבורה, ומדוע החלב משנה צבע?

חבורות יכול להיות קשור לשבריריות של כלי של אזורים המשתנים צבע של הגוף. חבורות יכול לשנות צבע לאורך זמן, ואתה יכול לספר על ידי מסתכל על חבורות כמה ימים זה. בהתחלה החבורה תהיה בעלת מראה אדמדם, המשקפת את צבע הדם מתחת לעור. לאחר יום או יומיים, כלי עוברים שינויים, ואת החבורה ייראה כחול או סגול. ביום השישי, צבע החבורה משתנה לירוק, ובתוך תקופה של שמונה עד תשעה ימים החבורה תהפוך לחום-צהוב. באופן כללי, החבורה תימשך שבועיים עד שלושה שבועות, ולאחר מכן העור יחזור המראה הרגיל.

הצבע הסגול של החבורה נובע דימום מתחת לעור הדם, את התפוצצות של סוכרים. המקום של פגיעה זו מתחילה להקיף את מה שמכונה תאים מגן - לויקוציטים, הם הורסים את הדם, אשר אפוי, עקב כך הוא מופרש מן הגוף. כאשר תאי הדם נהרסים, חומר של גוון ירקרק - biliverdin מופיע, חומר צהוב - bilirubin. לכן החבורה משנה צבע ירוק וצהוב.

מה קורה כאשר החבורה אינה חולפת?

במקרים מסוימים, במקום לרדת, שטח החבורה על הרגל הופך יציב ויכול לגדול בגודל. המקום הזה על הרגל יכול גם להמשיך לפגוע. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך. ראשית, אם כמות גדולה של דם חודרת מתחת לעור או לתוך השרירים, במקום לנקות את האזור הכואב הזה מן הדם, הגוף יכול להתנתק ממנו ולגרום למה שקרוי המטומה. המטומה אינה אלא שלולית קטנה של דם שנשפכה מתחת לעור. קרח על האזור הפגוע - ובקרוב תעבור המחלה.

אבל לפעמים יש מצב שבו סידן בגוף הופך כל כך הרבה כי יש פיקדונות בתחום הטראומה על הרגל. אזור זה הופך להיות פגיע וגמיש, כואב. תהליך זה נקרא oceification heterotopic או דלקת המיאוסיטיס (דלקת השרירים סביב העצמות). מצב זה מאובחן על ידי צילום רנטגן ומחייב טיול לרופא.

כיצד לטפל בחבורות ברגליים?

יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע או למזער חבורות לאחר פציעה. ראשית, נסה לדחוס קר. שים את הקרח בשקית ניילון, לעטוף את השקית במגבת (היישום של קרח ישירות על העור יכול לגרום כוויות קור), ומניחים אותו על האזור הפגוע. חבילות קרח שנרכשו זמינים לאנשים, אבל קרח מהמקפיא הוא תחליף מצוין לכך.

קרח מוחל לראשונה על האזור הפגוע וניתן להקפיא מחדש ולעשות בה שימוש חוזר (אבל לא אוכלים אותו!). מדחס קר מפחית את זרימת הדם לאזור זה ולכן מגביל דימום מתחת לעור, מה שמקטין את גודל החבורה.

הקרה גם מפחית דלקת באזור הפציעות ואת גבולות בצקת. אם אפשר, להעלות את הרגל הפצועה מעל רמת הלב שלך. ככל שהלב גבוה יותר ביחס לגפיים התחתונות, כך יזרמו יותר דם לאזור הרגל ויגבירו את הדימום ואת הנפיחות.

הימנעו מלקחת תרופות העלולות לגרום לחבורות. אם יש לך שאלות לגבי תרופות אשר עשוי לתרום חבורות, להתייעץ עם רופא או רוקח. אל תפסיק לקחת תרופות מרשם מבלי ליצור קשר עם הרופא שלך. לבסוף, הלחץ על האזור של היווצרות חבורה (על ידי הידיים) יכול להפחית דימום.

אנשים הנוטלים תרופות המפחיתות קרישת דם ( "מדללי דם"), או מהפרה של הקרישה שלה צריכים להתייעץ עם רופא במקרה של חבורה על הרגל שלו, ובעיקר את הצורך להתייעץ רופאי קשישים או כאלה שחוו טראומה חמורה.

מכות וחבורות ברגליים - עובדות שימושיות

החבורה על הרגל נקראת מבחינה רפואית חבורה.

חבורה על הרגליים מתרחשת כאשר כלי דם זעירים ניזוקו או נהרסו.

פציעות, אשר לגרום לחבורה על הרגל, להשתנות בהתאם לגיל ולקליטת תרופות מסוימות.

ברוסינג על הרגליים יכול לשנות את המראה לאורך זמן.

חבורות ספונטניות על הרגליים ללא טראומה יכולות להצביע על הפרעות דימום חמורות.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.