^

בריאות

כאבים בגב שמאל

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאבי גב בצד שמאל הם סימפטום נפוץ ביותר. זה קורה במגוון של מחלות, ולכן המפתח להצלחה בטיפול שלה הוא מדויק ככל האפשר אבחנה. בדיקה קפדנית של הגוף, ככלל, מאפשרת לקבוע בבירור את הגורם להופעת הכאב.

trusted-source[1], [2]

מחלות הגורמות כאב גב משמאל

כאבי גב משמאל יכולים ללוות מחלות שונות של האיברים הפנימיים.

1. מחלות של מערכת הלב וכלי הדם:

  • סטנוקרדיה, אוטם שריר הלב של מוקד קטן (במיוחד הקיר האחורי), אשר לעתים קרובות לגרום לתחושות כואבות בין scapulae בצד שמאל ברמה של TIII-TIV parvertebrally;
  • מפרצת של אבי העורקים, המתאפיינת בכאב בעל אופי קבוע, מתון או אינטנסיבי. תחושות כאוב יכול לפעמים לגרום דחיסה של העצבים בעמוד השדרה החזה;
  • פריקרדיטיס, המאופיינת בכאב בעוצמה משתנה. הם יכולים להצטבר בהדרגה, לפעמים מזוהמים בכתף, בגב, בצוואר, בגב. לעתים קרובות צוין כי החולה נאלץ לנקוט עמדה מסוימת של הגוף (מושב עם נטייה קלה קדימה).

2. מחלות של מערכת הנשימה:

  • פלואוריס יבש, אשר מלווה בתחושות כואבות של אופי חיתוך בחלק הימני או השמאלי של החזה, הקשורים ישירות עם תנועות נשימה;
  • פאומומות'ורקס פתאומי עם כאבים חריפים המתעוררים באופן ספונטני בחזה המקרין לתוך עצם השכמה. עבור מחלה זו, ירידה בטיפול בחזה בצד המושפע והעדר מוחלט של רעש במהלך ההטיה אופייניים;
  • דלקת ריאות, אחד הסימפטומים של אשר הוא כאב אינטנסיבי או מתון בחצי הימני או השמאלי של החזה או בשכם. הכאב יכול לעלות עם שיעול ונשימה עמוקה. בנוסף, במקביל, חום, שיעול, צפצופים בתוך הריאות במהלך ההטיה;
  • סרטן של ברונכי או הריאות. האינטנסיביות, הטבע והדפוס של הכאב תלויים בלוקליזציה של המחלה ובהתפשטותה. אם קצה הריאה מושפע, תסמונת פנקוסט מתפתחת (מחלה זו נקראת גם plexopathy pachopial), שבה מופיע כאב בכתף, סקאפולה, משטח המדיאלי של היד. אם הצדר נובט, יש כאב בחזה בצד הפגוע, אשר משופר מאוד על ידי תנועות של תא המטען, שיעול ונושם. אם עצב intercostal מעורב, הכאב עשוי להיות אפוף בטבע.

3. מחלות של מערכת העיכול:

  • טופס חריף של לבלב עם התרחשות ספונטנית כאב בעצמה גבוה באזור ברום הבטן, אשר הנם רעפי אופי ומקרין לתוך חגורת הכתפיים, הכתף, חלק שמאלי תחתון של אזור החזה, לב. יכול להיות גם עווית בולטת של השרירים של הצפק.

4. מחלות מערכת השתן:

  • פקקת של עורק הכליה ואת כאבי כליה;
  • מטרומה רטרופריטונלית. כאב נובע באופן ספונטאני ממקור בלתי מובן באזור המותני של מטופל שמקבל טיפול נוגד קרישה.

5. הפרעות במערכת העצבים ההיקפית וחוט השדרה. הכאב במקרה זה הוא לעתים קרובות streaking ויש לו אופי היטל, כלומר, דפוס שלה מוגבל ייצוג עורני של השורש שנפגע או עצב. לעתים קרובות כאב זה מאופיין בשגשוג דיסטלי.

אם יש לך כאבי גב בצד שמאל, קודם כל, אתה צריך מיד לחפש ייעוץ ממומחה. לא מומלץ לעכב את הקמפיין לרופא, כי, במבט ראשון, לא סימפטום חמור יכול להיות איתות של מחלה מאוד קשה שיכול להיות מטופלים בהצלחה עם טיפול בזמן מינויו של טיפול נאות. אז, אתה צריך להתייחס אל המומחה למחלות קיבה, מחלות זיהומיות, טראומה, אורטופדיה, כירופרקטור, רופא, רופא משפחה, קרדיולוגיה, ריאות, אורולוגיה, נפרולוגיה, גניקולוג (לנשים), פרוקטולוג, המנתח. אם הכאב הוא בחלק האחורי השמאלי הוא אקוטי, כמובן, מומלץ להזמין אמבולנס, הרופאים אשר, או כדי לפתור מיד את הבעיה שבה אתה מתקרב אליהם התייחס, או לשלוח לך להשלים סקר, אשר ללא ספק ישמש אך ורק כדי להבהיר את הסיבות לכאבי גב שמאלה ואת ההתאוששות שלך בקרוב.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.