Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב מתחת לצלעה הימנית

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

כאב בצלע ימין הוא סימן אמין של מחלות של איברים בקרבת מקום, כלומר: הסרעפת, הכבד, כיס המרה, ראש הלבלב, לולאות מעיים, כליה ימין. במהלך גילוי של תחושות כואבות, לא יהיה מיותר לפנות למומחה המתאים לבדיקה נוספת ולקביעת מקור הכאב.

הכאב בצד ימין מתחת לצל יכול להיות בעל אופי מסוים, אינטנסיביות, משך. לדעת את הגורמים העיקריים ומאפיינים של כאב, אתה יכול באופן עצמאי להניח את מצב אפשרי של הגוף.

trusted-source[1]

מה גורם לכאב בצלע ימין?

מחלות העלולות לגרום למצב זה יכולות להיות:

 • התבוסה של הריאה והצינור הימני (דלקת ריאות, דלקת ריאות);
 • מחלות לב (אנגינה פקטוריס, אוטם שריר הלב);
 • התבוסה של הסרעפת (קרום hiatal, neoplasm, נגעים דלקתיים);
 • המצב הפתולוגי של הכבד (הפטיטיס A, B, C, הנגע cyrhothot);
 • הפתולוגיה של כיס המרה (cholelithiasis, תהליכי דלקת);
 • התבוסה בלבלב;
 • בעיות במעי (אפנדיסיטיס, תהליך כיבי ב- PDK);
 • מחלת כליות (pyelonephritis, ICD - במיוחד כאבי בטן);
 • Osteochondrosis של עמוד השדרה המותני ואת המותני;
 • גידולים של האברים הנ"ל, כמו גם את הנזק הטראומטי שלהם.

תסמינים של כאב מתחת הצלע הימנית

עבור כל איבר אינדיבידואלי המאפיין כאב: אופי, משך, אינטנסיביות. כאב חריף נגרם על ידי נזק איברים טראומטי, היווצרות של hematomas וכמה מחלות דלקתיות חריפות. כאבים כאלה תחת הצלע הימנית בדרך כלל חיתוך לחיסול שלהם ידרוש מתן מיידי של אבחון מוסמך. כאב כרוני יכול להיות נוכח במשך חודשים, שנים; כדי להיעלם ולהופיע שוב, נקבע על ידי דמות משעממת וכואבת. על הדוגמה של כמה מחלות, אנו רואים את גרסאות של מהלך תסמונת הכאב. על ידי לוקליזציה (יחסית הצלע הימנית), הכאב ניתן למצוא כדלקמן:

כאב מתחת לצלעה הימנית מלפנים

זה לוקליזציה של כאב יכול להתרחש כתוצאה של נוכחות של מחלות: 

 • דלקת ריאות; 
 • הפטיטיס (חריפה וכרונית); 
 • Cholecystitis; 
 • לבלב; 
 • Pyelonephritis, glomerulonephritis, מחלת כליות polycystic; 
 • נגע כיבי של התריסריון; 
 • דלקת תוספתן חריפה; 
 • מחלות טפיליות; 
 • דלקת בנספחים אצל נשים; 
 • מחלות אונקולוגיות של הריאות, הריאות, הכבד, כיס המרה.

כאב מתחת לצלעה הימנית מאחור

הופעת הכאב מתחת לצלעה הימנית מאחור יכולה לשמש כסימפטום של דלקת בלבלב או בכליה ולהבחין בין שתי המדינות תחת הכוח ורובן. אם הבעיה מוסתרת בכליות, סימפטום של effleurage, אשר ניתן לבדוק בבית, יהיה חיובי. אתה צריך לקבל ישר לשפשף את כף היד קלות על החלק האחורי של הצלע התחתונה בצד ימין. סימפטום חיובי ייחשב עם הופעת הכאב מתחת הצלע הימנית מאחור. כדי להביס את הלבלב מאופיין בכאב חגורות - הכאב יהיה מתחת הצלע הימנית מאחור, כמו גם בצד שמאל.

כאב מתחת לקצה הימני התחתון

כדי הופעת כאב מתחת הצלע התחתונה יכול להוביל לא רק את האיברים הסמוכים: כבד, ריאות. כאב בלב, עם אנגינה pectoris או אוטם שריר הלב, יכול להקרין (לתת) תחת הצלע התחתונה התחתונה. עם דלקת התוספתן, הכאב יכול להתפשט מתחת 12 צלעות. זה בלתי אפשרי להוציא osteochondrosis של עמוד השדרה, תהליך הגידול של החזה ואת חלל הבטן איברים או נגע גרורתי, שחפת ריאות, חוט השדרה. באופן עצמאי, מחלות אלה לא ניתן לזהות, כך טיפול בזמן במוסד רפואי יתקן את המצב.

כאב מתחת הצלע הימנית בראש

כאבים מתחת לקשת צלעות התקינה עלולים להתרחש לא רק כתוצאה של מחלה כבדה, אבל ריאות - נוכחות דלקת ריאות בקע סרעפתי, אפילו עצבי צלע יכולים לגרום לסימפטומים דומים. כדי לקבוע את הסיבה האמיתית, המומחים לא רק לבחון את החולה, אלא גם אבחונים דיפרנציאליים המסייעים להבחין בין מחלה אחת לאחרת.

אם ניקח בחשבון את התכונות של תסמונת הכאב, נוכל להבחין בין היתר:

תחת הצלע הימנית

כואב בגלל כאבים מתחת לקצה הימני של הנכון לטווח ארוך, זה יכול להטביע את משככי הכאבים ולא ללכת לבית החולים, אך עבור מחלות כרוניות כגון צהבת, pyelonephritis, cholecystitis, דלקת לבלב; הפלישה helminthic, סרטן הכבד, הכליות, כיס המרה יכול להיות מלווה רק אפשרות כזו של תסמונת הכאב. ומחלות אלה יכולות להיות מסכנות חיים.

trusted-source[2]

כאב חדה מתחת הצלע הימנית

כאב חדה מתחת הצלע הימנית הוא מלווה בדרך כלל על ידי cholecystitis, עם כאב מתפשט בצד ימין של החזה. בנוסף כאב, תהיה תחושה של מרירות בפה, הקאות ניתן לשלול עם bile, לאחר מכן יש הקלה. עם זאת, אין צורך להוציא סיבות אחרות של מצב זה: כלית או כליה בכבד, cholecystitis חריפה, לבלב.

כאב עמום בצלעות ימין

כאב עמום מתחת הצלע הימנית משולב לעיתים קרובות עם כאב יכול להיות תוצאה של מחלות דומות של הכבד, כיס המרה, הכליות. אין לזלזל במצב זה של הגוף, שכן עם סימפטום כזה, הם בדרך כלל לא מחפשים עזרה, אבל לחסל אותו מבחינה רפואית. נוכחות ממושכת של כאב עמום עשויה להצביע על מהלך מורכב של המחלה או על כרוניזציה של התהליך, כך כדי למנוע החמרה של המצב שאתה צריך לבקש עזרה.

כאב חריף מתחת הצלע הימנית

כאב חריף מתחת הצלע הימנית הוא אחד הסימפטומים החמורים ביותר, המראה של אשר דורש התערבות רפואית מיידית. בדרך כלל, המקור של מצב זה הוא פתולוגיה כירורגי: גופי נגע טראומתיים עד שהם להתפקע, ניקוב של האיבר, דלקת חריפה, דלקת בלבלב, חופפים צינור לומן מרה או אבנים בדרכי שתן. תסמונת הכאב יכולה להיות בולטת כל כך, שאדם מנסה לקבל את המיקום של הגוף שמקל על הכאב, או לאבד את הכרתו.

trusted-source[3]

כאב חמור בצלעות ימין

מחלת אקוטי עלולה לגרום לכאב חמור מתחת לצלעה הימנית. סיבה נוספת עשויה להיות נטילת תרופות רעילות לכבד. אלכוהול יש גם השפעה מזיקה, עם שימוש מופרז שבו ייתכן שיש הפטיטיס עם התפתחות נוספת שחמת הכבד. במקרה זה, טיפול עצמי לא צריך להיות מטופל, אבל עדיף להתייעץ עם רופא, במטרה לרשום hepatoprotectors וביטול התרופה "כבד", מינוי של טיפול הולם. כאב חמור בצלעות ימין, בשילוב עם כאב חריף או חיתוך, עלול להיות מסוכן לחיי אדם.

ציור כאב תחת הצלע הימנית

ציור כאבים מתחת לצלעה הימנית מופיע לעיתים קרובות בשל הגידול בכבד, המעבר של הפטיטיס לשלב הכרוני, וילווה בצהוב העור והעור, הידרדרות הרווחה. אבל אלה לא הסיבות היחידות, כל מחלה כרונית יכולה לעורר את הופעתה של כאב נגרר. דלקת של נספחים אצל נשים גם מוביל להתפתחות דומה של כאב.

תפירה מתחת לצלעה הימנית

כאב תפירה מתחת לצלעה הימנית הוא טבוע לא רק בפתולוגיה של הכבד, כיס המרה, אלא גם עם בעיות ממערכת השתן. הגורם לגרסה זו של כאב יכול לשמש פיילונפריטיס ו אורוליתיאזיס. מחלות אלו יהיו מלווה חום, השתנה כואבת. גם מתח מוגזם של מים במחלות כליות יכול לעורר את המראה של כאב תפירה מתחת בצלע ימין.

אין טעם להתעלם מהאזהרה של הגוף על הבעיה, שכן הכאב מתחת לצלעה הימנית הוא סימן של מצוקה, שיש לשים לב אליה.

תכונות אבחון של כאב היפוכונדריה הנכון

כדי לאבחן כאב תחת הצלע הימנית אתה יכול באופן עצמאי על התחושות שלהם, כדי להקים את המקור ולחסל את הכאב יכול לעזור לרופא. כדי לקבוע את מחל הרופא ילמד על כל הכאב שקדם מדינה הזאת תקיים סדרה של מחקרים, החל את לימודי אולטרסאונד ו ביוכימיים, כדי להפוך את מסקנה נכונה ולאחר מכן תוכל לתת כיוון המנתח, אונקולוג, במידת צורך. ישנם מצבים שבהם אנשים לא ממהרים ללכת לרופא כדי לקבל עזרה רפואית בגלל הכאב הכואב, אבל אם כאב חריף בצד ימין, למרות נטילת התרופות, נמשך חצי שעה, אתה צריך לקרוא אמבולנס.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9]

טיפול בכאב בצלע ימין

עם כניסתו של מצב זה, ראוי לנקוט צעדים. אם הכאב הוא ארוך ויש פגישות של הרופא, אז אתה צריך לדבוק מרשמים של הרופא. עבור כל התקף כאב, ישנם תכונות ספציפיות של טיפול המשויכים כל מחלה בנפרד. אבל יש נקודות נפוצות:

 • מצב. יש לדבוק במנוחה במיטה, למעט העומסים השונים ועומס יתר על העצבים, שכן מצב מערכת העצבים מתבטא במהלך המחלה ובשיעור ההתאוששות;
 • דיאט. ציות לתזונה המומלצת על ידי הרופא (לא כולל מוצרים מעושנים, כולל מזון, מטוגן, שומני, חריף). לדוגמה, דיאטה של פבזנר מס '5 מספקת את ההדרה של מזון מטוגן, מאפינס, מזונות שומניים, ביצים; מותר להשתמש בשר מבושל דל שומן או דגים, ירקות, פירות. דיאטה זו משמשת מחלות של הכבד וכיס המרה כדי "לפרוק" את השומן ואת כולסטרול כולסטרול. טבלה № 10 "דיאטה נטולת מלח" על פי פבזנר מונה במקרה של התפתחות pyelonephritis, מחלות של מערכת הלב וכלי הדם. היכונו לזוג או לאכול מזון בצורה מבושלת ללא שימוש במלח;
 • קבלת תרופות, על פי מרשם.

בבית, אתה לא צריך להשתמש בתרופות, כי זה עלול להיות קשה ליצור אבחנה בעתיד, רק באמצעות בקבוק מים חמים עם קרח כי יהיה לעמעם את הכאב לפני הגעתו של מומחה. הרופא שהגיע לביתו של המטופל, בקשר להקלה על הכאב בצלע ימין, ישתמש בתרופות אנטי-ספסודידיות ותרופות כאב עד שיגיע למוסד הרפואי:

 • drotaverin 1-2 טבליות לא ללעוס 2-3 פעמים במהלך היום (עם zhelchekamennoy, אורוליטי מחלה תירס) או
 • ditsitel - 50 מ"ג 2-3 פעמים ביום או 100 מ"ג פעמיים ביום במהלך כל ארוחה (cholecystitis, כאבי בטן)
 • nitroglycerin 1 לוח מתחת ללשון לחסל את ההתקפה של אנגינה pectoris. לאחר 5 דקות, מומלץ לקחת nitroglycerin שוב ושוב.

נקודה חשובה מאוד היא כאב חד וחד בהיפוכונדריה הנכונה. לכן, אסור בהחלט להסיר את התקף הכאב על ידי נטילת תרופות בעצמך, התחממות, כי פתולוגיה כירורגית אפשרית, ותרופות עצמיות כאלה יכולות רק להזיק ולגרום לתוצאות חמורות ורציניות. המהות של טיפול כירורגי מורכב חיסול של מקור הכאב מתחת הצלע הימנית: הסרת האבן של LAD, נספח appendicitis. לפני הניתוח מתבצעת בדיקה על מנת למנוע סיבוכים במהלך התערבות כירורגית ובתקופה שלאחר הניתוח. הקריטריונים לאפקטיביות הטיפול הם נורמליזציה של מצבו של המטופל, כמו גם אינדיקטורים ביוכימיים ותפקוד איברים.

רוב האנשים משתמשים בשיטות חלופיות כדי להרוג התקף כאב תחת הצלע הימנית.

 • 10 גרם קונוסים של כשות צריך לכסות 200ml של מים. הקבלה מתבצעת עד 3 פעמים ביום;
 • תערובת של ירכיים ורדים (פירותיה), נבל, סטיגמות תירס, לקחת עד שבועיים בערך 2-3 חודשים;
 • הכינו מרתח: 1 נפח של פרחים קמומיל, 2 כרכים של קליפת אשחר, 3 חתיכות של sporicha, 4 כרכים של immortelle, ואת אותו מספר של wort סנט ג 'ון. כל זה לשפוך 1 ליטר מים נקיים קרים ולהשאיר כדי להחדיר. לאחר 12 שעות, להשרות את הרתיחה במשך 10 דקות, אפשר להתקרר ולקחת 1 כוס בבת אחת. בצע את הטריקים לממש אחרי כל ארוחה, שעה מאוחר יותר.

מניעת כאב תחת הצלע הימנית

כדי להימנע מחזרה על אפיזודות של כאב בהיפוכונדריה הנכונה, יש להסיר את המקור של מצב זה, יש לבצע בדיקה מלאה, בעתיד, יש לראות את כל המרשמים וההמלצות שנקבעו על ידי הרופא, משום שבמצב מסוים הם שונים.

ייתכן ויהיה צו הגבלת הבחירה של מזונות המשפיעים לרעה על הגוף המושפע. זה לא הגיוני להישאר בבית ולחכות כל טוב פעם החזיק את עצמו ללכת למומחה מאשר סובלים עיכובים המבקשים עזרה עבור כאב תחת הצלעות התקינות, שכן זו בעיה מאוד רצינית כי לא צריך להיות נגנזת.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.