Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בעצמות במהלך ההריון

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח, אונקורגורגן
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

עם תחילת ההיריון ועד לרגע הלידה, הגוף הנשי צריך להתמודד עם קשיים שונים, תחושות לא נעימות וכאבים. כל יום מביא חוויות ופחדים חדשים. ככל שתקופת ההיריון ארוכה יותר, כך יותר ערנות, משום שכל גילוי של תחושות לא נעימות יכול להיות סימן לכך שהתינוק קיבל את ההחלטה להופיע. כאב בעצמות במהלך ההריון, במיוחד בתקופות מאוחרות יותר, הוא רק הזמן שבו אתה צריך להקדיש תשומת לב מיוחדת להתנהגות של התינוק ברחם.

המבנה האנטומי של האישה תואם באופן מלא לכל השינויים שמובילים להריון. השלד, במקומות שבהם היה ללא תנועה זמן רב, הוא הופך להיות יותר גמישה ובעלת עצמות יכול מעט "לנוע בנפרד" כדי להפוך את תעלת הלידה למעבר עדין של העובר דרכם. ביסודו של דבר אנחנו מדברים על עצמות האגן. באותם רגעים שבהם עצמות מתחילים את "התנועה" שלהם יש כאב. אבל זה, למרבה הצער, היא לא הסיבה היחידה.

trusted-source[1], [2], [3]

גורם לכאב בעצמות במהלך ההריון

לשם התחלה, בואו נקרא את הסיבות הנפוצות ביותר, אשר יכול לגרום לכאב בעצמות במהלך ההריון, ולאחר מכן נבחן בנפרד.

  • עומס גדול, ההולך וגדל בהתמדה על מערכת השרירים;
  • הפרעות אורגניות במבנה של רקמת העצם - אוסטאומלציה;
  • מחלות כרוניות של עצמות ומפרקים;
  • סימפיזיופתיה - סטייה של עצמות הערווה.

הנה הסיבות הנפוצות ביותר של כאב בעצמות של נשים בהריון. אבל, כאמור, לא הכל. מבנה אישי, נוכחות של סוגים שונים של פציעות, סיבוכים לאחר מחלות זיהומיות מועברים לעזוב אחרי עצמם התוצאות אשר יכול לגרום עוד כאב בעצמות במהלך ההריון. עכשיו לשקול כל הסיבות הנ"ל בנפרד.

trusted-source[4], [5], [6]

נטל גבוה על המערכת לוקומוטור

ככל שהמשקל גבוה יותר, כך העומס על המנגנון הקבוצתי גדול יותר: עצמות, שרירים, מיתרים ומפרקים. סובלים, מלכתחילה, את עמוד השדרה, עצמות האגן והמפרקים של הגפיים התחתונות. נשים בהריון במשקל שבועי, במקרים מסוימים, מדי יום. נשים ב"מיקום" הופכות כבדות, עצלותות מעט, ומעדיפות לשכב או לשבת. התנהגות זו מרגיעה את השרירים. כאבים בעצמות במהלך ההריון מתרחשת במהלך הליכה, כאשר הלחץ על המפרקים של הגפיים התחתונות הוא גדל מספר פעמים. סובלים דיסקים בין-חולי, בתורו, לתת כאב בגב.

מניעת הופעת כאב בעצמות עם עודף משקל

הימנע עלייה במשקל במהלך ההריון אינו אפשרי, אבל לנקוט באמצעי זהירות כי ימנע את התרחשות הכאב בעצמות, זה אפשרי מאוד עבור כל אישה. אם אתם מתכננים הריון מראש, מומלץ להקדיש תשומת לב מיוחדת לאימון השרירים של הגב והרגליים. יציבה נכונה היא אינדיקטור לשרירי עמוד השדרה החזקים והמאומנים. לאחר שלד שרירי חזק הגוף מסוגל לעמוד בפני עלייה במשקל הגוף ל 10-30 ק"ג ללא בעיות.

ספורט, במיוחד כל מיני שחייה, לחזק באופן מושלם את השרירים של הידיים, הרגליים, העיתונות ואת האגן הקטן. נשים שמובילות אורח חיים פעיל, אוכלות מזון בריא ומאוזן, עשיר בויטמינים וסיבים, כפי שמוצג בפועל, נוטות פחות לחוות כאב בעצמות במהלך ההריון.

אין צורך בהכנה פיזית נכונה יכולה להיות אישה בהריון כדי לשמור על השרירים בעבודה. כדי לעשות זאת, עליך להימנע אורח חיים בישיבה, ללכת יותר, לזוז. אם המצב מאפשר, לאחר התייעצות עם רופא, לבקר בבריכה. תרגילי שחייה ישפרו את זרימת הדם, לעזור להקל על עייפות השרירים, ועם זה תסמינים מכאיבים גם ייעלמו.

אוסטאומלציה

Osteomalacia נקרא "רכרוכי מבוגרים" בדרך אחרת. העובדה היא כי הפרות במבנה של רקמת העצם להתחיל בגלל חוסר של ויטמין D, כי זה ויטמין מסוים תורם לתהליך המלא של מינרליזציה של רקמת העצם והטמיעה של סידן כאלמנט הבניין.

כאשר יוצרים את השלד של ילד, הסידן החסר "מקבל" מגוף האם, מה שמוביל להופעת עצמות שבירות של אישה. עם osteomalacia של צורה חמורה, העצמות להיות כל כך שביר כי הם מסוגלים לשבור, לא מסוגל לעמוד במשקל של האישה. במקרים כאלה, נשים בהריון משותקות, זה מאוד קשה וכואב להם לקבל את המיקום האנכי של הגוף. הריון במקרים כאלה הוא התווית, ואם הוא זמין, מומלץ להפסיק.

מניעת אוסטאומלציה

כאבים בעצמות במהלך ההריון, אשר מתרחשת כתוצאה של osteomalacia, יש להסיר רק תחת פיקוח קפדני של רופא. לאסוף בבית את הסכום הנכון של סידן נוספת, אשר prescribed או מתחמי ויטמין מיוחד, או כתרופה עצמאית, הוא בלתי אפשרי. אל תשכח ויטמין D, ללא הכנסת כמות נוספת של microelement זה בגוף, סידן לא יכול להיספג. בנוסף, כדי להסיר את הכאב לחלוטין לא עובד. בעזרת תרופות, רמת הסידן בגוף נשמרת בתוך גבולות הנורמה. הכאב יעבור רק לאחר הלידה.

תזונה נכונה, המכילה את מוצרי הדיאטה עם תוכן גבוה של סידן, קומפלקסים מאוזן ויטמין והולכת באוויר הצח תפחית decalcification, ואת מרחצאות השמש לתרום להיווצרות הטבעי של ויטמין D.

מחלות כרוניות של עצמות ומפרקים

לונג לשכון מסיבה זו אין טעם. ולכן ברור כי נוכחות באנמנסיס של אישה בהריון של פציעות חמורות או מחלות כרוניות של שריר השלד, כמו גם מערכת השרירים המשותפים, בהחלט ישפיע על בריאותה. כאב בעצמות במהלך ההריון יכול להיות מופעלות על ידי דלקת מפרקים שגרונית או coxarthrosis. זה לגמרי לא מוצדק כדי להפגין עצמאות כאשר מתרחשת כאב. בנוסף לפגיעה בגוף שלך, אתה יכול לגרום נזק משמעותי לילד. תרופות אנטי-דלקתיות ואנטיסטיות רבות יכולות לגרום לשינויים הרסניים בהתפתחות העובר. לכן, עם כל תחושות כואבות, בכל דרגה ובכל מקום של לוקליזציה, זה בהחלט הכרחי להישלח להתייעצות לרופא המטפל.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

סימפיסיופתיה

הפער של עצמות הערווה מוביל לכאב עז בעצמות במהלך ההריון. והכאב נגרם לא רק על ידי תנועה, אלא גם במהלך מגע לאזור הערווה. במצב נורמלי, לא בהריון של הגוף, הביטוי הבודד הוא ללא תנועה לחלוטין. עם תחילת ההריון, ליתר דיוק, את המאפיינים המאוחרים, עצמות הערווה להתחיל "התנועה" שלהם, ובכך להרחיב את דרכי אבות לפני הלידה הקרובה. עצם הערווה אינה משתנה בהרבה, לא יותר מ -10 מ"מ, אבל זה מספיק כדי לגרום לתחושות מכאיבות.

בנוכחות סימפיזיופתיה (סימפיזה), במצב הנוטה זה בהחלט בלתי אפשרי להעלות את הרגל, זה אחד הסימנים הבהירים, האופייניים להתפתחות הפתולוגיה הזו. הסימן השני שעצמות הערווה נכנס לתנועה הוא "הליכה ברווז". ההליכה של נשים הרות רבות דומה להליכה של ברווז, כאשר זז, האישה, כביכול, נדנדה מצד לצד. כאב בעצמות במהלך ההריון יכול להיות חזק למדי, ולכן ההליכה ואת רוכש אופי דומה, בגלל הימנעות תחושות כואבות חזק. אתה יכול אפילו לומר שזה מצב עדין של הילוך. לכן, אם ההליכה כזו נמצאה, יש צורך בדחיפות להתייעץ עם רופא, לבדיקה, לקבלת ייעוץ ולקבל המלצות נוספות.

לסימפיופתיה יכולות להיות צורות חמורות, אם כי נדירות ביותר. אם הביטוי lonnoy הוא נטייה לעיוות חמור, אז ההחלטה היא לבצע ניתוח קיסרי, אחרת הלידה, בדרך הרגילה, להביא את האורגניזם הנשי את הסיבוכים החמורים ביותר עם תקופת התאוששות ארוכה לאחר מכן.

מניעת סימפיזיופתיה

לפיכך, אמצעי מניעה או אמצעי זהירות שאינם כוללים פיתוח נוסף של סימפיסיופתיה לא קיימים. אורגניזם בריא, מפותח לחלוטין, של אישה הוא מסוגל להתמודד עם עצמו עם כל הקשיים של תקופת ההריון. ישנן מספר המלצות אשר יקטין את הכאב בעצמות במהלך ההריון, אם הוא נגרם על ידי סטייה של עצמות הערווה. הקפד ללבוש תחבושת, במיוחד על תנאי ההריון מאוחר יותר. תחבושת ייקח את רוב העומס, ובכך להקלה, במידה מסוימת, את הלחץ של המפרק. הגבלת מאמץ גופני כבד מצביעה על כל ביטוי של כאב.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.