Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בקצות האצבעות

המומחה הרפואי של המאמר

אורתופד
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021

לפעמים, בזמן ביצוע משימות שגרתיות, אכפתיות או מנוחה, האם אתה חווה כאב בקצות אצבעותיך? איך להגיב אם הכאב חוזר שוב ושוב? מה היא עדות של רגעים כואבים כאלה? מה לעשות ואיך להתמודד עם זה?

במברשת האיש יש 14 מפרקים המחברים את האצבעות של האצבעות. כל מפרק הוא סוג של ציר קטן, אשר מופעל על ידי מערכת של שרירי האמה ומערכת מורכבת של גידים הממוקמים בכף ידך עד מפרק כף היד. לכן, את הידיים יש לטפל בזהירות, לא לאפשר דלקת או נזק המפרקים, שכן פציעות כאלה יכולים להוביל לאובדן היכולת להעביר אותם.

מחלות המתפתחות במפרקים של האצבעות, זה מאוד קשה לרפא. ואחרי קורסים מוצלחים של טיפול, ייתכן שיש תופעה שיורית - נוקשות כלשהי, אי נוחות או כאב בקצות האצבעות. במקרים מסוימים, לאחר הפציעות שסבלו יכול להופיע על המראה של האצבעות - הם יכולים להישאר מעוות או זז באופן שגוי.

לכן, אם קצות האצבעות או הפלנגות האמצעיות מתנפחות, אז זה מציין את ההופעה בחיים שלך של מחלה הנקראת דלקת מפרקים ניוונית. מחלה זו מתבטאת בעיקר בקשישים ומתבטאת כ"קשרים "על האצבעות. בדרך כלל מחלה זו אינה גורמת אי נוחות מיוחדת ומטופל בעזרת קורס התרגילים הרגילים על ניידות וכישורים מוטוריים עדינים של הידיים.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

גורם לכאב בקצות האצבעות

הכאב בקצות האצבעות צריך להיות מחולק לשני מחנות - ידיים ורגליים, כי הסיבות לכאב בקצות האצבעות והבהונות שונות ומצביעות על מחלות שונות.

עם זאת, ניתן לטעון בבטחה כי הגורמים לכאב בקצות האצבעות הם בעיה לא רק של טבע מכני בצורת חבורה או טראומה אחרת, אבל לעתים קרובות יותר זה ביטוי של מחלה פנימית כלשהי, כי הוא מסכה במיומנות.

trusted-source[5], [6], [7]

תסמינים של כאב בקצות האצבעות

תסמינים של כאב בקצות האצבעות יכולים להיות שונים למדי. חוסר תחושה זמני של פלנגות של אצבעות, צריבה או עקצוץ עשוי להצביע על גל כואב הממשמש ובא. כמו כן, עם התחלה מהירה של כאב בקצות האצבעות, צבע הרגיל של העור של phangangs של האצבעות עשוי להיות משבש. כאב במפרקים או במקומות של שברים קודמים יכול גם להקדים כאב מוקדם בקצות האצבעות.

בהתאם המחלה, את האצבעות ואת כל כף היד יכול להתנפח. גם על המחלה מוזנחת ניתן עדות על ידי שינוי בצורת המפרקים, הבולטות שלהם. במקרה זה, כאב בקצות האצבעות, כמו גם בפלאנגות אחרות, הוא בלתי נמנע.

כאב בקצות האצבעות

הסיבות לכאב בקצות האצבעות הן מגוונות ביותר ומאפיינות יותר מתריסר מחלות נפוצות שונות של הגוף, מחלות מפרקים וסקולרים.

תסמונת התעלה הקרפלית, הידועה גם בשם תסמונת התעלה הקרפלית או רצועה הקרפלית רוחבי רצועה constrictive כי תוקפת בעיקר נשים אחרי 40 שנים, המתבטאת קהות או צריבה בכל האצבעות של היד מלבד האצבע הקטנה. כאבים וחוסר תחושה מתחילים בקצות האצבעות, משתרעים על בסיס כף היד, אך אינם מתרכזים באזור המפרקים. כאב בקצות האצבעות ועל פני כף היד יכול להתגבר בלילה או בבוקר. בשעות היום, כאב כזה הוא לעתים נדירות. מבחינה ויזואלית הצורה של המפרקים והאצבעות עצמן לא משתנה, עם זאת, כמה ציאנוזה עשויה להופיע, או להיפך, החיוורון של המברשת כולה, נפיחות קלה של הרקמות.

דלקת במפרקים של האצבעות, אשר מלווים בכאב, נפיחות, אדמומיות ויכולת מוטורית לקויה, יכולים לאותת על דלקת פרקים. שכיח יותר הוא דלקת מפרקים שגרונית, אשר באה לידי ביטוי בשלושה או יותר joints קטנים של היד ונמשך יותר משלושה חודשים. במהלך המחלה, מפרקים סימטריים של הידיים, כלומר, למשל, באמצע joints של האצבעות האמצעיות של שתי הידיים, יכול להיות מעורב. על מחלה זו יכולה לומר כמה נוקשות של תנועות המפרקים מושפע, אשר הופך להיות פחות מורגש במהלך היום. מחלה כזו, בהיעדר הטיפול הנדרש בזמן, משפיעה עם הזמן יותר ויותר המפרקים של הידיים, אשר מקשה על ביצוע משימות שגרתיות שגרתיות.

דלקת מפרקים שגרונית ניתן לראות לא רק על המפרקים של הידיים, אלא גם על הקרסוליים או על המפרקים של בהונות. עם זאת, סוג זה של דלקת מפרקים לא נצפתה במפרקים גדולים, כגון הברך, הירך או הכתף. בנוסף המפרקים, דלקת פרקים יכולה להשפיע על האיברים הפנימיים - הכליות, הריאות, מערכת כלי הדם ועוד. לכן, הטיפול במחלה זו הוא מאוד חשוב.

תסמונת ריינו, או משברים פריפריים אנגיוספסטיים, ניתנים לקביעה על ידי כחלחל או כתם, כמו גם קור באצבעות, תחושת צמרמורת מתחת לעור, עקצוצים או קהות בפלנגות. הפרעה זו יכולה להתרחש מספר פעמים ביום ולמשך מספר דקות. זה יכול להוביל היפותרמיה או טראומה נפשית.

עם מחלות של כלי הידיים, כאבים בקצות האצבעות לאורך כל הדרך שלהם, עוויתות, חוסר תחושה תקופתיים, עייפות באצבעות ניתן גם לראות. באותו זמן יש חיוור וקירור של איברים, דילול השיער, עיבוי של צלחות הציפורן. במהלך המחלה, לומן בעורקים של הגפיים העליונות פוחת, מה שמוביל להפרעות בזרימת הדם. הכאב באצבעות הידיים הופך לכרוני, הזרועות מתעייפות מהר יותר, הדופק מוחש קלות.

כאב בקצות האצבעות יכול להתרחש גם במקרה של חולי רטט, המתרחשת אצל אנשים העובדים עם כלים ממוכנים ידניים. חוסר הנוחות מתחיל כאשר יש כאבי מחזור תקופתיים, קהות, עקצוצים באצבעות. בעתיד תסמינים אלה מעצימים, לרכוש אופי קבוע להשפיע על הטון של כלי. מחלת רטט עלולה להוביל להתפתחות של דיסטוניה וסקולרית וסקולרית.

כאב ו paresthesia של אצבע ואצבע קטנה, כאשר סחוט, עשוי להצביע על ביטוי של נוירופתיה של עצב האולנאר. מחלה זו מתרחשת כאשר מרפק או מפרק כף היד ניזוק מכנית. במהלך המחלה, עשויים להיות קשיים עם יכולת מוטורית, ניוון שרירים ואת היווצרות של "מברשת טופר".

אם פגמת את עמוד השדרה הצוואר, אז באחת הזרועות עשוי להופיע אי נוחות, קהות, להוריד את סף הכאב. בדרך כלל, כאב וחוסר תחושה נצפים בכל אחת מהאצבעות, או מתרכזות באצבע ובאצבע הקטנה.

אם אתה מפרק את האצבע, כאב חדה יופיע בה, המיקום שלה יהיה קצת לא בסדר, האצבע עשוי להיראות מעוות, להישמט מן המפרק. לרוב, אצבע נקע משותקת. בדרך כלל נקעים מתרחשים באצבעות גדולות (הראשונות).

דלקת ברקמות האצבע, או panaritium, עולה בגוף עקב התפתחות של זיהום, נרשם במהלך מניקור או כאשר שחיקה להתרחש בחלל peri-oral. הכאב מושך, הוא גדל בהדרגה. הגפה הפגועה סמוקה, לעתים קרובות נפוחה וכואבת. לפעמים טמפרטורת הגוף עולה. במקרים כאלה, פנה אל המנתח, כדי לא להביא את עצמו להרעלת דם.

עם polycythemia - גידול כמותי בתאי הדם האדומים - יכול להיות גם חוסר תחושה וכאב תקופתי בקצות האצבעות יחד עם כאב ראש, גירוד, נדודי שינה. בגוף, microcirculation מופרע.

כמו כן, חוסר תחושה קהה, צמרמורת, "זחילת זחילה" ותסמינים אחרים עשויים להצביע על התפתחות של אוסטאוכונדרוזיס צוואר הרחם. בלילה, כאבים כאלה עולים, הניידות של האתר הפגוע של עמוד השדרה פוחתת.

לעיתים קרובות, כאבים בקצות האצבעות נצפו עם גאוט, שיגרון, דלקת פרקים של מחלת הסכימה והמחלות האחרות.

כאב בהונות

הכאב בקצות הבהונות יכול להתבטא במקרים מעטים יותר. הרגעים הכואבים ביותר הם סימנים של נזק פיזיולוגי מכני.

דלקת פרקים מאופיינת על ידי קצב דלקת מיוחד של כאב, אשר נופל ב 3: 4 בבוקר. ראוי לציין כי צורות שונות של דלקת מפרקים להשפיע על בהונות שונות. אז, כאב הבוהן גדול מציין צנית, תגובתי או דלקת מפרקים psoriatic. שאר בהונות לספר על דלקת מפרקים שגרונית, פחות על psoriatic.

Osteoarthritis, הידוע בכינויו צנית, למרות שזה לא קשור לזה, הוא מדהים, כפי שנכתב קודם לכן על ידי הבוהן בנשים. עם arthrosis, האגודל הוא נשען חזק על האצבע השנייה, המפרק מתחיל לגדול חזק בצד ואת פקעת וכתוצאה מכך הוא שפשף לעתים קרובות עם נעליים. עיוותים משותפים, הוא הופך כמעט ללא תנועה. למחלה זו מוביל נעליים ארוכות ללבוש עם הבוהן הצרה. עם דפורמציה נוספת של המפרק, הבהונות האחרות של כף הרגל נדחפות לצד. הוא מטופל על ידי שיטות טיפוליות.

גם אצל נשים מתרחשת מחלת הניירומה של מורטון. הכאב מתחיל בבסיס האצבעות, העצב נתקע. לרוב הוא גדל לצורה כרונית, העצב מתעבה ונעשה רגיש וכואב יותר. זה כואב בבסיס האצבעות השנייה, השלישית והרביעית.

קהות של הרגליים והאצבעות בפרט יכול לדבר על סוכרת. במקרה זה, במיוחד בלילה, יש שריפה, אשר נובעת פעילות מוגברת של קצות העצבים.

הסומק של עור הבהונות, כמו גם כאב במהלך מאמץ פיזי יכול לספר על הבעיות הקשורות לכלי הדם, ובמיוחד - העורקים של הרגליים. ברקמות הרגליים אין מספיק חמצן וחומרים מזינים, כך שהרגליים מתחילות לכאוב, השיער שלהן נעשה דליל, העור והציפורניים מפונקות, ויש רגישות מוגברת לקור.

אם האצבע כואבת מאוד, אדמדם או נפוחה, סביר להניח שיש לך ציפורן. מקרים דומים מתרחשים פדיקור עניים או כאשר הליכה בנעליים לא נוח.

כאשר העור על הרגליים coarsens, מתעבה, זה יכול גם לגרום לכאב בהונות. תאים מוקשחים ומתקתקים ממוקמים בדרך כלל על העקבים ועל כפות הרגליים, גורם כאב כאשר הלחץ מוחל עליהם.

אבחון של כאב בקצות האצבעות

כדי לקבוע את הטיפול הדרוש, יש צורך לאבחן כאב בקצות האצבעות.

אז, עם כאב טראומטי בקצות האצבעות, המטומות או שריטות גלויים בדרך כלל, אשר גלויים במהלך הבדיקה.

כאשר יש מחלות זיהומיות עם תגובות דלקתיות, כמה תסמינים ניתן לראות. העור יכול להיות edematous, מוגלה יכול להקצות מעת לעת. כאשר מוזנחת, נמק רקמות, דלקת של גיד גיד או osteomyelitis של קצות האצבעות יכול להתחיל. עם דלקת של נדן גיד, נפיחות זהה, hyperemia וכאב חד במהלך המישוש הם נצפו.

כאב נויפלסטי ניתן לקבוע על ידי שיטת המישוש או בדיקה, שבו כתמים גלויים סגולים אדום. הם מצביעים על הופעתם של גידולי גלומוס.

כאב ניוונית התייחס כאב דלקת מפרקים שגרוניים, אשר מאופיינים שינויי אצבעות הצורה, פרקים מעווי מפרקי mezhflangovyh נורמלים ציינו, שרירי מתנוונים מברשת.

אם הכאב באצבעות מאופיין כמו כלי דם, אז הם יכולים להתבטא בשני מקרים. אם יש כוויות קור של המשטחים הגבי או לרוחב של האצבעות, ואז יהיה עור כחול-אדום אופייני, בצקת. שלפוחיות או פצעים עשויים להופיע עם קרום.

כאשר מאבחנים מחלות של כלי הדם הקטנים, החיוורון של הגפיים נצפה, ציאנוטי או גנגרן, כיבים עשויים להופיע, רפידות ניוון. בדוק קצב לב לבדיקה.

כאב מטבולי באצבע, הנגרם על ידי צנית, ניתן לקבוע על ידי מצב העור סביב המפרק - הוא הופך למתוח, אדמדם, מבריק. אבחנה ניתן לאשר אם גישוש עבור קשרים gouty ליד המפרק.

עם סקלרודרמה, המדברת על האופי האוטואימוני של הכאב, עור הידיים נעשה דונגי, חיוור למדי, מעובה. אצבעותיו נראות נפוחות, רפידות יכולות לאבד רגישות. כאשר מאבחנים סקלרודרמה, שימו לב לפניו של המטופל - עור הפנים דומה גם לפנים השעווה, הרבה קמטים מצטברים ליד הפה. המטופל עשוי להיראות רזה למדי.

אם אתה חושד כי הכאב בקצות האצבעות הוא מקריא - לבדוק את הרגישות של האצבעות, את הרפלקסים על האיברים העליונים, את עוצמת הקול ואת אופי התנועות של חוליות צוואר הרחם.

trusted-source[8], [9], [10], [11]

טיפול בכאב בקצות האצבעות

כדי למנוע כאב בקצות האצבעות, הימנעו מתנועות שעלולות לעורר או להחמיר אותן. כדי לשפר את מצב כלי הדם והמפרקים, למתוח, לכופף את הידיים והאצבעות, לעשות תרגילים פשוטים לדחוס / להסיר את הידיים, לבוא עם קבוצה של תרגילים.

בעת קביעת סוג של כאב עשוי להינתן איבופרופן כתרופה אנטי-דלקתית, טיפול עם נגעים דיסטרופי בתחילה להפנות את ההתאוששות של הסחוס במפרק, אשר מוקצים hondroprotektory והמליצה עיסוי. אם הכאב במפרק הוא בלתי נסבל, זריקות, משחות או טבליות נקבעו.

Chondroprotectors (כולל גלוקוזאמין ו chondroitin גופרתי) הם הקבוצה היעיל ביותר של תרופות אשר prescribed לטיפול arthrosis. הם לא רק לחסל את הסימפטומים של כאב, אלא גם להשפיע ישירות על שחזור של רקמת סחוס של המפרק מושפע, לתרום לשחרור של נוזל המשמן את המפרק.

Chondroprotectors, עם ההשפעה המורכבת שלהם על המפרקים, הם חיוניים במאבק נגד ארתרוזיס, אבל האפקטיביות שלהם מופחת באופן משמעותי כאשר המחלה עוברת לשלב האחרון, כאשר המפרק נהרס. הדבר הוא שאפשר לרפא כאב בקצות האצבעות או לשחזר את המאפיינים של המפרק הסיכה של הנוזל שהם יכולים, אבל כדי לבנות משותף חדש או להחזיר את הטופס הנכון לעצמות מעוותות בעזרת התרופה הוא בלתי אפשרי.

Chondropotectors יעילים בלחימה בכאב בקצות האצבעות והפרעות מפרקים, עם זאת, כדי להשיג את האפקט, אתה צריך להשלים 2-3 קורסים שלמים של הטיפול. קורסים אלה יכולים למתוח במשך שנה וחצי.

כיום, chondroprotektor בשוק התרופות מיוצג על ידי ההכנות הרפואיות הבאות:

 • ארתרה היא ארץ של ארצות הברית, טבליה, לוקחת 2 טבליות ביום;
 • דונה - ארץ מוצא איטליה, צורות: הזרקה, אבקה או קפסולרית; מהלך הטיפול - 3 זריקות בשבוע, או מנה אחת של אבקה ליום, או 4-6 כמוסות ליום;
 • Structum - ארץ המוצא צרפת, בצורת כמוסה, 4 טבליות של 250 מ"ג או 2 טבליות של 500 מ"ג ליום נלקחים;
 • Teraflex - ארץ המוצא בריטניה, צורת כמוסה, 2 טבליות שצולמו ביום;
 • Chondroitin AKOS - ארץ המוצא רוסיה, בצורת כמוסה, הוא נלקח לפחות 4 טבליות ביום;
 • חונדרולון הוא ארץ מוצא ברוסיה, טופס הזרקה, קורס של 20-25 זריקות;
 • Elbon - המדינה המפיקה של רוסיה, בצורה של הזרקה, הקורס כרוך 3 זריקות תוך שריר בשבוע.

בפועל הרפואי, דון מנוהל בדרך כלל בצורת הזרקת.

Chondroprotectors יש כמעט שום התוויות נגד הטיפול בכאב בקצות האצבעות בעיות משותפות. תופעות לוואי במקרים נדירים מאוד, תגובות אלרגיות, כאבי בטן, נפיחות, עצירות או שלשול, ובמקרים נדירים - כאבי ראש, כאבים או נפיחות ברגליים, הנמנום, נדודי השינה או טכיקרדיה.

הקורס המקובל ביותר לטיפול עם chondroprotectors הוא 3-5 חודשים עם הכנסה יומית. יש לחזור על הקורס תוך שישה חודשים.

כמו הרדמה נוגדות דלקת, משלים לטיפול בכאב בראשי האצבעות ואת משותף מוקצים סליצילטים (הליכה מן דיקלופנק), פרצטמול או אינדומטצין. אפקט משכך כאבים טוב יש תרופות מקומיות - משחות, אשר מכילים נובוקאין, anesthesin או משחות על בסיס מנתול.

דיקלופנק הוא טבליה, שצולמה בשלב הראשוני - 100-150 מ"ג ליום, מחולקת למספר קבלות פנים.

Indomethacin הוא טופס tableted, capsular, injectable, נרות. המינון היומי הוא עד 100-150 מ"ג, מחולק 3-4 מנות. מהלך הטיפול בכאב בקצות האצבעות ובמפרקים חייב להיות לגמרי, אחרת יש אפשרות לעדכן את המחלה.

כדי להסיר התקפי אקוטי של שגדון, 0.05 גרם הוא prescribed שלוש פעמים ביום. לטיפול בתנאים חריפים או החמרה של תהליך כרוני, 1-2 מ"ג ליום מנוהל 60 מ"ג שריר במשך 7-14 ימים או 1 נרות פעמיים ביום.

באשר לקורטיקוסטרואידים, הם מתועדים לטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית - דחיסה של העצב החציוני בתוך המנהרה הקרפלית.

הסימפטומים של תסמונת הקרפלית מוסרים עם 1-2 זריקות של cortisone במינון נמוך ניתנת באזור פרק כף היד. לטיפול זה אין תופעות לוואי.

אם השלב של המחלה הוא מוזנח, אז ניתוח לטיפול בתסמונת התעלה הקרפלית וכאב בקצות האצבעות הוא הכרחי. בעת ביצוע הניתוח, הן בצורה של גישה פתוחה באמצעות הרדמה מקומית, ובמקרה של גישה פולשנית מיקרו, המשימה של חובשים היא להפחית את הדחיסה של העצב החציוני. חוצה את הרצועה הרוחבי של פרק כף היד, אשר מסייע לפתוח את המנהרה הקרפלית.

לטיפול בכאב בקצות האצבעות עם דלקת מפרקים צנית, המתואר לעיל indomethacin, naproxen, phenylbutazone ו feniprofen נקבעו לרוב.

מינון האינדומאטצין מופחת בכל קליטה: הקבלה הראשונה היא 75 מ"ג, למחרת - 50 מ"ג כל 6 שעות, ולאחר מכן את היום - 50 מ"ג כל 8 שעות, הטיפול לאחר מכן - 25 מ"ג כל 8 שעות.

תופעות הלוואי של התרופה כוללות הפרעות במערכת העיכול, תסמינים של הפרעה במערכת העצבים המרכזית, שימור הנתרן בגוף. למרות כל מיני תופעות לוואי של התרופה, שנצפה ב 60% מהמקרים, indomethacin עדיף קולכיצין. כמו כן, עבור התקפי אקוטי חריפה, תרופה יעילה היא הזרקת מערכתית או אקטואלי של glucocorticoids לתוך המפרק. בדרך כלל, מינונים מתונים של glucocorticoids הם prescribed לטיפול בכאב בקצות האצבעות וכאבי מפרקים במשך מספר ימים, כמו הריכוז של התרופה בגוף מצטמצם באופן דרמטי ואת ההשפעה היא נחלשת. זריקות תוך-פנים של התרופה עוזרות לעצור התקפים של דלקת שלפוחית השתן או מונו-ארתריטיס למשך יום או חצי. טיפול זה נקבע בעיקר אם לא ניתן להשלים את הטיפול המלא.

לטיפול בכאב בקצות האצבעות והמפרקים, ניתן להשתמש גם באמצעים חלופיים:

 • helbbore, קוקאייזיאני, הרכב, משחה. כדי להכין את המשחה, יש צורך לערבב 20 גרם של היילבור יבש, 20 גרם של דבש, 10 גרם של שמן צמחי 5 גרם של חרדל יבש. ממיסים את כל החומרים באמבט מים ומערבבים עד חלקה. העברה אל כלי כהה וקריר. כדי להקל על הכאב, לשמן את המפרקים בלילה;
 • באמצעות חומץ פרי, לעשות דחיסות על מפרקים כואבים;
 • כמות קטנה של פרופוליס מעורבב עם חמניות או שמן תירס. החל משחה;
 • חותכים את עלי הדלוק ומכניסים אותו בצנצנת, מותירים אותו על החלון שאליו השמש זורחת כל הזמן. כאשר העלים הופכים דייסה ריחני מכוסה מכוסים עובש, ליישם אותם לדחוס על המפרקים. עלים הדלוק יכול לשמש גם כדי לעטוף את המפרקים בלילה;
 • 100 גרם של שמן קמפור, 100 גרם חרדל יבש, 2 לבנים מתוך ביצים עוף טרי כדי קצף קצף אחיד, יוצקים לתוך צנצנת, לסגור בחוזקה עם מכסה ולשים במקום חשוך. לשפשף את תערובת של המפרקים ולבצע דחיסות, כיסוי עם צלופן משהו חם מלמעלה עבור אפקט התחממות;
 • ספוג מענפי תולעי הגוף, לחתוך, לשטוף ויבש, חם בתנור לטחון לאבקה. לשפשף אבקה עם טיפה של שמן צמחי במקום כואב. אתה יכול להרגיש תחושה של צריבה קלה במקום מרוח;
 • פרח Kalanchoe לטחון דרך מטחנת בשר, להוסיף 0.5 ליטר של דייסה 1 ליטר של וודקה. להתעקש 3 עד 5 ימים, לשפשף את המפרקים. כמו כן, כלי יעיל כתוש דרך מטחנת בשר Kalanchoe מעורבב עם גיר מגוררת לתערובת עבה ולהחיל אותו כמו דחיסה, עטיפה צלופן משהו חם;
 • אתה צריך לשפשף את המפרקים חולים עם שומן טבעי - לאחר האמבטיה לשפשף את שומן חזיר טבעי לתוך מפרק זה כואב. חזור על התהליך במשך מספר חודשים;
 • 1 כוס ניצני ליבנה דביקים, מתעקשים על 0.5 ליטר של אלכוהול או מושיין 2 שבועות במקום חשוך, רועד מדי פעם. ואז לשפשף את העירוי לתוך המפרקים שפגעו.

כיצד למנוע כאב בקצות אצבעותיך?

 • זכור כי עדיף לא להתחיל את הבריאות שלך מאשר בחריצות לטפל בה.
 • הכלל הראשון של מניעת כאב בקצות האצבע הוא דחיית האלכוהול, ניקוטין, הרבה מזון מתובל, מתובל ומלוח.
 • לאכול יותר פירות טריים, ירקות, לסרב מטוגן, מעדיפים מאכלים מאודים או מבושלים.
 • לא להקפיא. האם האימון במהלך העבודה, לא נותנים לדם לקפוא.
 • לנעול נעליים נוחות שמתאימות לך גודל ונעל.
 • לעשות מניקור או טיפול הפצע עם מכשירים סטריליים בלבד.

מניעת כאב בקצות האצבעות חשובה ביותר, שכן היא מונעת את הופעתן של מחלות מסוכנות ומקשה על האיברים ועל האיברים.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.