^

בריאות

כאב בלב בזמן שאיפה

, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 20.11.2021
Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

כאב בלב בזמן שאיפה יכול להתרחש באופן בלתי צפוי לחלוטין לחלוטין לקחת את האדם מתוך ראוט. כאב כזה יכול להיות מחמירות על ידי שינוי המיקום של הגוף, תוך כדי הנשיפה. לעתים קרובות הוא מלווה פחד מוחשי למדי או מצב פאניקה. זאת בשל העובדה כי תחושות כואבות אלה באזור הלב במהלך שאיפה לגרום לתחושות כאלה, כאילו משהו בתוך החזה יכול להתפוצץ או לקרוע.

trusted-source[1], [2], [3]

מחלות הגורמות כאב לב בזמן שאיפה

ישנם מספר גורמים של כאב בלב במהלך שאיפה. ביניהם הם תסמונת precordial ו thoracoalgia (ישנם כעשרים סוגים של מחלה זו). בנוסף, neurgia intercostal ו herpetic הם גם פרובוקטורים של כאב חמור באזור הלב במהלך שאיפה. הרפליה neuralgia היא תופעה שכיחה בקרב אנשים עם חסינות מופחתת.

הגורמים הנפוצים ביותר של כאב בלב במהלך שאיפה: 

  • תסמונת קדם. אבחנה כזו מתבטאת בכאב חריף בחזה. מתעוררת פתאום. הכאב יכול להיות הרבה יותר גרוע במהלך נשימה עמוקה. בעיקרון, את הכאב בלב כאשר נשימה בשל תסמונת precordial מתרחשת ברגע שהאדם נמצא במנוחה. משך הכאב יכול להיות בין 30 שניות ל 3 דקות. הם נעלמים באופן בלתי צפוי כפי שהם מופיעים.

לאחר הפסקת כאב חריף, כמה תופעות שיורית של אופי משעמם יותר עשויים להישאר. למעשה, כיום, התסמונת הקדם-קוריאנית מציבה יותר שאלות לרופאים מכפי שהיא נותנת תשובות. זה ידוע דווקא כי תסמונת זו אין שום דבר במשותף עם הלב.

רוב הרופאים מאמינים כי כאב כזה מתרחש כתוצאה צובטת עצב. זה לא הולם להעלות חרדה על הכאב שנגרם על ידי תסמונת קדם. תכונה של תסמונת זו היא כי היא משפיעה בעיקר על ילדים ובני נוער. 

  • Intercostal neuralgia הוא הרבה יותר נפוץ אצל נשים, למרות שהוא מאובחן גם אצל גברים. הכאב ב neurgia intercostal מתרחשת יותר בצד השמאלי של החזה. מה זה neuralgia? כך נקרא כאב של רקמות עצבים, אשר אינו כפוף לשינויים מבניים כלשהם. לפעמים neurgia intercostal הוא מבולבל עם pleurisy ומחלות דלקתיות אחרות של הריאות. כאשר שיעול ונשימה עמוקה, הכאב בחזה עולה, ונראה כמו עקצוצים חדים בלב.

אבחנה זו שכיחה למדי בנשים הנתונות ללחץ ודיכאון. שלא כמו תסמונת מוקדמת, neurgia intercostal יכול להוביל לתוצאות לא נעימות, כגון אובדן תיאבון, ניוון שרירים ואפילו שיתוק. לפיכך, חשוב מאוד אם הכאב בלב מתרחשת כאשר אתה שואף נכון לעשות אבחון בזמן. 

  • Pneumothorax - מונח זה מתייחס לתהליך היווצרות של כרית אוויר בסביבה הקרובה של הריאה (שכבת אוויר בין הריאה לקיר החזה). לפעמים pneumothorax הוא סיבוך של כמה מחלות ריאות, אבל ברוב המקרים, אנשים בריאים סובלים ממנו. עצירת הנשימה יכולה לעזור להקל על המצב. אבל, במקרה זה כתוצאה של שימור האוויר, נשימה הופך להיות קשה, pneumothorax יש להסיר מיד, אולי אפילו באמצעות התערבות כירורגית.

ישנם סוגים שונים של pneumothorax המופע: סוג העיקרי מתפתח אדם בריא ללא סיבה נראית לעין. הסיבה להתרחשותו היא דמעה זעירה בריאה, כלומר בחלקו העליון. הסטטיסטיקה מראה כי מסיבות לא ידועות ברוב המקרים אנשים גבוהים ורזים סובלים pneumothorax כזה.

  • ספונטניקס ספונטני משני הוא סיבוך של מחלת ריאות שכבר קיימת. אלה כוללים שחפת, דלקת ריאות, סיסטיק פיברוזיס, סרטן ריאות, פיברוזיס ריאתי אידיופתי, מחלת ריאות חסימתית כרונית, ואחרים שיכולים להפוך את הקצוות של הריאות נוטה לקרע.
  • Pneumothorax Valvular הוא סיבוך נדיר דורש טיפול חירום.

בנוסף למחלות הנ"ל המעוררות את התרחשות של pneumothorax, פציעות, תאונות רכב, פציעות סכין פעולות ניתוח יכול גם לעורר אותו.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

מה לעשות אם הלב שלך כואב כאשר אתה שואף?

זה די קשה להישאר רגוע בזמן שיש כאב בלב כאשר אתה שואף או לנשוף. אבל כדאי לזכור כי למעשה כאב כזה אינו מתעורר כלל בשריר הלב עצמו. נסו לקחת נשימה עמוקה או לשנות באופן דרמטי את המיקום של הגוף.

במידה והתופעות הכואבות האלה מתרחשות לעיתים קרובות ולגרום לך לחשד בדבר נוכחותה של מחלה קשה, אזי הגיוני להתייעץ עם רופא משפחה, רופא כללי, או אם יש צורך, אצל פולמונולוג או קרדיולוג. אל תשכח כי הפסקת עישון מצב יציב neuropsychiatric מאוד להפחית את הסבירות של כאב כזה.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.