Fact-checked
х

כל תוכן iLive נבדק מבחינה רפואית או נבדק למעשה כדי להבטיח דיוק עובדתי רב ככל האפשר.

יש לנו קווים מנחים קפדניים המקור רק קישור לאתרים מדיה מכובד, מוסדות מחקר אקדמי, בכל עת אפשרי, עמיתים מבחינה רפואית מחקרים. שים לב שהמספרים בסוגריים ([1], [2] וכו ') הם קישורים הניתנים ללחיצה למחקרים אלה.

אם אתה סבור שתוכן כלשהו שלנו אינו מדויק, לא עדכני או מפוקפק אחרת, בחר אותו ולחץ על Ctrl + Enter.

התכווצויות ברגליים בלילה: מה לעשות, איך לטפל?

המומחה הרפואי של המאמר

מנתח כלי דם
, עורך רפואי
סקירה אחרונה: 17.10.2021

למרות השכיחות הגבוהה של התכווצויות עגל ליליות, לא לגמרי ברור מדוע יש אנשים שיש להם התכווצויות ואחרים לא. קיימות כיום התערבויות רבות למניעת התכווצויות שרירי עגל בלילה (למשל כינין, מגנזיום ומתיחות שרירים, חיזוק וסיד), אך לא טיפול תרופתי [1]ולא פיזיותרפיה [2]לא הראו יעילות ובטיחות נאותים.

הטיפול בהתכווצויות ברגליים בלילה תלוי באיזו פתולוגיה מזוהה. לשם כך, חשוב מאוד לאבחון ולקבוע נכון את הגורם האטיולוגי. רק לדעת את הגורם לפתולוגיה, אתה יכול לנקוט באמצעים מתאימים כדי למנוע גורמים אלה ולנרמל את השינויים שהתרחשו בגוף. לכן, התקפים מופיעים לעיתים קרובות כתוצאה ממחסור במגנזיום בגוף והשינויים המתאימים הקשורים להפרעות מטבוליות.

אם הסיבה הייתה, למשל, שיבוש בתפקוד התקין של המוח, מהות הטיפול היא לנרמל את פעילותו התפקודית. במקרה של פתולוגיה של מערכת השרירים ושל מערכת השלד והשרירים, יש צורך בטיפול מתאים, וכן להציג אמצעים לתרגילי פיזיותרפיה וטיפול שיקומי, כולל טיפול ידני, עיסוי. ברוב המקרים הטיפול הוא ארוך טווח, רציף. זה תלוי במידה רבה בהתאמה, בפעילות ובמאפיינים של מהלך התהליך הפתולוגי.

בעיקר טיפול תרופתי. לעיתים הטיפול המורכב כולל שיטות פיזיותרפיה מתאימות, תרופות אלטרנטיביות, הומאופתיה. במקרה שזוהו מחלות של כיוון אוטואימוני, משתמשים בתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות; מדכאי חיסון ציטוסטטיים.

ביסודו של דבר הטיפול הוא אטיולוגי, כלומר מכוון לזהות ולמנוע עוד יותר את הגורם לפתולוגיה. נעשה שימוש גם בטיפולים סימפטומטיים, אך הם פחות יעילים ונראים לרוב כתומכים. תנאי הכרחי לטיפול מוצלח הוא הכללת טיפול ידני, עיסוי, פעילות גופנית, התעמלות נשימה ופעילות מוטורית במשטר היומי. עדיף להשתמש באמצעים של תרגילי פיזיותרפיה, האטה יוגה, צ'יגונג. שחייה שימושית מכיוון שהיא מקילה ביעילות על יתר לחץ דם, מרגיעה שרירים מתוחים, וגם מביאה לשרירים מוחלשים. [3]

מה לעשות?

מה לעשות כדי לחסל התקפים יכול לענות על ידי רופא רק לאחר שבוצעה בדיקה גופנית מלאה של הגופה, וזוהתה הסיבה להתקפים. אתה יכול להעניק טיפול חירום רק בעצמך, שעיקרו מצטמצם לטיפול סימפטומטי, הקלה על ההתקף עצמו והקלה זמנית במצב. ראשית, יש לכלול את אמצעי ההשפעה הידנית (שפשוף, לישה של האזור הפגוע), שיספקו גישה לדם וחמצן למקום הפרכוס. זה יקל על הכאב באופן מיידי וירגיע את השריר. שנית, אתה צריך לקחת נוגד פרכוסים, או נוגד עוויתות.

הטיפול כולל כמעט תמיד תרופות נוגדות פרכוסים מיוחדות, נוגדות פרכוסים ומרגיעות שרירים. מהליכי פיזיותרפיה, מוצגים נהלים תרמיים שונים, נהלים חשמליים. אם התקפים מלווים בכאב, משתמשים במשככי כאבים מתאימים. התרופות האנטי-דלקתיות הלא-סטרואידיות הנפוצות ביותר, המקלות על כאב במהירות וביעילות ככל האפשר. מנגנון הפעולה שלהם הוא שבנוסף לפעולה האנטי-דלקתית שלהם, יש להם גם השפעות נגד חום, משככי כאבים.

תרופות להתכווצויות ברגליים בלילה

להתכווצויות ברגליים המתרחשות בלילה משתמשים בתרופות שונות. האמצעי היעיל ביותר להקלה על התקפים הוא השימוש בתרופות נוגדות פרכוסים שונות.

התרופה הפשוטה ביותר המשמשת לעוויתות קלות ושטחיות המתרחשות באופן ספורדי ואינן לובשות אופי פרוקסיסמלי ממושך, אינן נוטות לשמוע. לכן, מומלץ לשתות אותו במהלך טבליה 2-3 פעמים ביום (ללא קשר לנוכחות או היעדר התקפים). מהלך הטיפול הוא 10-14 יום. וגם קח עוד 2 טבליות נוספות מיד עם תחילת הפרכוס. ראוי לציין כי ברגע בו מתרחש ההתכווצות, יש לעסות היטב את המקום הזה באמצעות משיכות אור ראשונות, ואז לישה עמוקה יותר ושפשוף.

עבור פרכוסים קשים וממושכים יותר, משתמשים בקרבזפאם. המינון האופטימלי הוא 3-5 מ"ג / ק"ג משקל גוף. מומלץ לעבור קורס של טיפול, בממוצע 14-28 יום. יש ליטול את הטבליות 2-3 פעמים ביום.

מומלץ ליטול קטולוראק גם בריכוז של 60 מ"ג ליום. ניתן לשבור מינון זה 2-3 פעמים ביום. התרופה מקלה על המתח, מאפשרת לך לנרמל את המצב התפקודי של השרירים, את הולכת הדחפים העצביים, מקל על הכאב בצורה יעילה למדי.

טרומטמול היא התרופה החזקה ביותר שיכולה לעזור להקל על ההתקפים. זה מוחל על 60 מ"ג ליום, פעמיים ביום. מומלץ ליטול אותו אך ורק בהמלצת רופא, וכן להקפיד על מינון, ולא לחרוג ממנו. זאת בשל העובדה כי התרופה גורמת לתופעות לוואי רבות.

משחות להתכווצויות ברגליים בלילה

עבור התכווצויות ברגליים, המופיעות או מחמירות בלילה, משתמשים במשחות שונות. לדוגמה, ג'ל troxevasin עוזר היטב, שמשתמשים בו 2-3 פעמים ביום, לא משנה אם ההתכווצות מודאגת כרגע או לא. כמו כן, משחה מוחלת בנוסף ישירות ברגע בו מתרחש פרכוס (שפשוף האזור הפגוע).

משחה טראומלגונית הוכיחה את עצמה היטב, שיש לה השפעה מחממת, מבטלת כאב ומתח שרירים, וכתוצאה מכך הטונוס מצטמצם משמעותית, עווית ועווית מסולקים. משחות דומות המאפשרות לך לחסל במהירות עווית הן דולובין, כונדרויטין, כונדרוקסיד, לרקספור, צבר, ארס דבורים.

ויטמינים

כאשר מופיעים התקפים, יש צורך ליטול ויטמינים, מכיוון שרוב ההתקפים קשורים באופן ישיר או עקיף להפרה של חילוף החומרים בוויטמינים, היפוויטמינוזיס או מחסור בוויטמינים. כמו כן, לעתים קרובות די קיום התקפים מעיד על חוסר במגנזיום בגוף. ניתן ליטול אותו בנפרד, בצורת תרופות, או לבחור קומפלקס ויטמינים (קומפלקס מולטי ויטמינים), שיכלול מגנזיום. [4] בנוסף, פרכוסים קשורים לעיתים קרובות למחסור בויטמינים A, E, PP. כמו כן יש צורך בוויטמין C, שהוא נוגד חמצון רב עוצמה, מסלק ומנטרל רעלים, מקל על ההשפעות של היפוקסיה ומתח חמצוני המתרחשים מיד בזמן הפרכוס. לכן, מומלץ ליטול ויטמינים בריכוזים היומיים הבאים:

 • ויטמין PP - 60 מ"ג
 • ויטמין A - 240 מ"ג
 • ויטמין E - 45 מ"ג
 • ויטמין C - 1000 מ"ג.

טיפול פיזיותרפי

בדרך כלל פיזיותרפיה משמשת כתוספת, הנכללת בטיפול המורכב. היעילות המקסימלית נצפית בשילוב עם תרופות, כולל נוגדות פרכוסים. מבין כל שיטות הטיפול הפיזיותרפיות, הליכים תרמיים שונים הוכיחו את עצמם בצורה הטובה ביותר, המאפשרים להקל במהירות על עווית ודלקת, לנרמל את מצב מסגרת השרירים, העצמות וכל מערכת השלד והשרירים. במקום השני מבחינת היעילות ישנם פרוצדורות חשמליות שונות, כולל אלקטרופורזה, המאפשרת להעביר חומרים פעילים ישירות למוקד הדלקת, וגם מגבירה את הפעילות החשמלית של השרירים ודחפי העצבים. בשל כך, מתרחשת הרפיית שרירים, ומצבם הפיזיולוגי של השרירים מנרמל.

מומלץ להחליף פיזיותרפיה עם עיסוי, פגישות טיפול ידניות. יש לשים לב ישירות לאזור החשוף להתקפים באופן קבוע, כמו גם לאזור ההפוך, הממוקם באופן סימטרי. במהלך הטיפול, תפקיד חשוב מוקצה לעיסוי רפלקס קטעי.

גם שיטות כמו דיקור סיני (דיקור), אפיטרפיה (טיפול בעקיצות דבורים), הירודותרפיה (טיפול בעלוקות) עובדות טוב. אחת השיטות הבסיסיות להקלה על התקפים ועוויתות היא אמצעים שונים לתרגילי פיזיותרפיה, שבלעדיהם אי אפשר להתגבר על ההתקפים עצמם, תסמונת הכאב.

שיעור סטנדרטי חייב לכלול בהכרח אלמנטים של התעמלות פעילה ופסיבית, נשימה נכונה. נשימה עוזרת לנרמל את מצב השרירים, מבטלת עומס יתר, עווית. בהתאם, התקפים מתרחשים פחות ופחות, ולאחר מכן הם מפסיקים להופיע לחלוטין. חובה להשתמש במתחמים שונים של תרגילי נשימה, אפילו טוב יותר מספר פעמים ביום. הם מגדילים את תכולת החמצן בדם, מנרמים את רמת המטבוליטים, וגם מפחיתים משמעותית את התוכן של תוצרי לוואי מטבוליים, רעלים. פרוצדורות שונות עם מים תורמות להרפיית שרירים ולהפגת מתח יתר, עוויתות: שחייה בבריכה, אירובי אקווה, מקלחת של שארקו, הידרומסאז ', ג'קוזי.

טיפול אלטרנטיבי

טיפולים אלטרנטיביים משמשים בדרך כלל בשילוב עם תרופות ופיזיותרפיה. זה מאפשר לך להשיג את היעילות הגבוהה ביותר האפשרית. ניתן להקל במהירות על עוויתות והתכווצויות בעזרת משחות.

 • מתכון №1.

אנו מחממים תערובת של שמני חמניות, תירס וזית ביחס של 1: 2: 1 לרתיחה למחצה, ואז מוסיפים כף עלים של סרפד רגיל, אלקמפנה, מנטה, בורדוק וצפצפה שחורה לשמן המחומם. מערבבים את כל זה ביסודיות. אנו שומרים אותו מתחת למכסה סגור למשך שעתיים לפחות, ולאחר מכן אנו מורחים אותו על האזור שלרוב נתון לפרכוסים, משפשפים עד לספיגה מלאה. תדירות ההליך היא כ 3-4 פעמים ביום. משך הטיפול הוא לפחות שבוע.

 • מתכון №2.

מערבבים את שמן זרעי האפרסק, שמן זרעי הענבים ואשחר הים ביחס של 1: 2: 0.5, מוסיפים 2-3 טיפות קמפור ואז מערבבים הכל. מוסיפים 1 מ"ל תמציות מרוכזות של טלה, שמיר, מיורן, אמנון אמנון. אנו מערבבים את כל זה ביסודיות ואז מתעקשים למשך 2-3 שעות לפחות, מורחים על האזור הפגוע, משפשפים עד לספיגה מלאה. ניתן ליישם גם תחת דחיסה. משך הטיפול הוא לפחות 7-10 ימים.

 • מתכון №3.

גליצרין נלקח כבסיס. הוסיפו אליו 2-3 מיליליטר של תמציות שורשי אדמוניות, קמטים, צלילה שחור. אנחנו מערבבים את כל זה, מתעקשים לפחות יום, מורחים על האזור הפגוע שלוש פעמים ביום. משך הטיפול צריך להיות לפחות 15 יום.

 • מתכון №4.

בתערובת של שמני קיק ובורדוק ביחס של 1: 2, הוסיפו 2-3 טיפות שמנים אתרים: ורוניקה אופיסינאליס ותוג'ה, וכן 20-30 גרם מחטים, קונוסים ומחטים של עצים מחטניים.

טיפול בצמחי מרפא

הטיפול בצמחי מרפא הוא בטוח יחסית וגורם להרבה פחות תופעות לוואי וסיבוכים מאשר טיפול תרופתי מסורתי. עם זאת, אין ליטול צמחי מרפא גם ללא שליטה. ראשית, עליך להתייעץ עם מומחה שיגיד לך את משטר הטיפול האופטימלי, משך הזמן.

מומלץ לקחת סרפד בתור מרתח פנימה. יש לו השפעה אנטי דלקתית, מדלל את הדם, שבזכותו הוא מנרמל במהירות את זרימת הדם, מקל על עווית שרירים, משפר את תזונתו, מאיץ את סילוק המטבוליטים והרעלים מהגוף. כדי להכין את המרק, 2 כפות מהמוצר נשפכות עם כוס מים רותחים, התעקשו במשך שעה.

כמו כן, לטיפול בהתקפים, מומלץ להשתמש במרתח ערער כקומפרסים, קרמים. למרוח בכמה שכבות ואז לקשור למשך 2-3 שעות. ריפוי מתרחש בדרך כלל לאחר 5-10 ימים. כמו כן, ערער הוכיח את עצמו די טוב באמבטיות לרגליים, לידיים או לאזורים מושפעים אחרים. הוא משמש גם כתרופה לאמבטיות טיפוליות מורכבות.

מרתחים מעלים של ורוניקה officinalis יעילים לא פחות. מומלץ לשימוש כעוף. הם נעשים כל יום באותה שעה. מרטיבים גזה במרתח, מורחים על האזור הפגוע. מומלץ גם לכסות את החלק העליון בצלופן כדי ליצור "אפקט חממה". מהלך הטיפול הוא 7-10 ימים.

הוֹמֵיאוֹפָּתִיָה

לטיפול מורכב בהתקפים מומלצת הומאופתיה. זה בטוח יחסית, אך חשוב לנקוט באמצעי זהירות. אחרת, תופעות לוואי רבות יכולות להופיע. המסוכן ביותר הוא הידרדרות המצב, עוויתות מתקדמות המתרחשות לא רק בלילה, אלא גם בלילה. כמו כן, משך ההתקפים, תדירות ותדירות החזרה שלהם עשויים לעלות. אמצעי המניעה העיקרי היה ונשאר השימוש בתרופות בפיקוח קפדני של רופא, תוך עמידה בכל ההמלצות.

 • מתכון №1.

להכנת המשחה קחו חמאה ושומן חזיר, ערבבו ביחס של 1: 1. ממיסים על אש נמוכה עד להמסה מלאה, תוך ערבוב מתמיד. הוסיפו לפיתרון שהתקבל בערך כף עשב קלמני, סגול טריקולור, עלי ליבנה, סרפד, דומדמניות שחורות. כל זה מערבבים היטב ומניחים להתמצק עד להיווצרות מסה הומוגנית. למרוח בשכבה דקה על האזור שלרוב הוא נתון להתכווצויות, לשפשף עד לספיגה מלאה.

 • מתכון №2.

משתמשים בקרם מוכח היטב לשימון האזור הנתון להתכווצויות. את הקרם מכינים על בסיס אלכוהול. לבישול קחו חצי כפית ורוניקה אופיסינאליס, עלי צמח, פטרון סנט ג'ון, פרחי קמומיל. כל זה נשפך עם אלכוהול, התעקש לפחות 3-4 ימים. מוסיפים 2 מ"ל אלכוהול קמפור. נגב את המקומות שלרוב מתכווצים, בממוצע 2-3 פעמים ביום.

 • מתכון №3.

כדי למרוח על האזור של האזורים הפגועים, השתמש במשחה הבאה: 1-2 כפיות פרחי קמומיל, עשב ירוק, צמח יוחנן, זחילה ביצה, יוצקים 200 מ"ל מים רותחים, מכסים. התעקש עד שהמרק יחמם. לאחר מכן, הוא מוזג לחמאה המומסת מראש, ומשמשת לשימון האזור הנתון לפרכוסים.

 • מתכון №4.

להכנת קרם לשימורים באזורים עם התכווצויות, קחו כפית עשב אלמוות, אברש מצוי, עלי שיטה לבנים ותות, שפכו כ -500 מ"ל וודקה או אלכוהול טהור, ואז הוסיפו חצי כפית שורש קלמוס טחון (אבקה). לאחר מכן הוסיפו 50 מ"ל שמן וזלין. כל זה מתעקש במשך 3-4 ימים לפחות, מוחל על האזורים הפגועים פעמיים ביום. מהלך הטיפול הוא לפחות 28 יום (מחזור ביוכימי מלא).

 • מתכון №5.

להכנת הג'ל כנגד התקפים, כבסיס, קח בפרופורציות שוות מרתח של פשתן, זאב, בצורת מועדון וקירקזון רגיל. קח כ- 2-3 כפות מכל רכיב, שפוך 50 מ"ל ג'לי נפט מחומם, הוסף 10 גרם שמן אשחר הים, התעקש למשך 5 שעות לפחות, החל על אותם מקומות הכפופים להתכווצויות בכמויות קטנות פעמיים ביום, 28 ימים.

כִּירוּרגִיָה

באופן כללי, מטפלים בהתקפים בשיטות מסורתיות, אך במקרים מסוימים, למשל, אם הם תוצאה של הפרעות מולדות, גנטיות, שיתוק פרוגרסיבי, ייתכן שיהיה צורך בניתוח. כמו כן, מומלץ לנקוט בטיפול כירורגי אם הגורם להתפתחות התקפים הוא גידול או פקקת ורידית, במיוחד אם הוא מתייחס לוורידים עמוקים. לפעמים נעשים פעולות לטיפול בחסימת עורקים, עם כמה פציעות, חסימות בכלי הדם, עם פגיעה עצבית מגורמים מכניים או כימיים שונים. לדוגמא, יתכן ויהיה צורך בניתוח תוך-וסקולרי מינימלי.

לעיתים הגורם להתפתחות התקפים הוא נזק מוחי שונה, תאונה מוחית וכלי דם, ואז ייתכן שיידרש נוירוכירורגיה להחזרת הפעילות המוחית, ההולכה ומחזור הדם. זה תורם לנורמליזציה של הולכה, עצבנות ומחזור הדם.

אך ישנם גם מקרים בהם הפתולוגיה אינה כפופה לטיפול כירורגי.


Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian.
For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian,
this article has been translated into the current language, but has not yet
been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this.
In this regard, we warn you that the translation of this article may be 
incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

פורטל iLive אינו מספק ייעוץ רפואי, אבחון או טיפול.
המידע המתפרסם בפורטל הוא עבור הפניה בלבד ואין להשתמש בו ללא התייעצות עם מומחה.
קרא בעיון את הכללים והמדיניות של האתר. תוכל גם ליצור איתנו קשר!

זכויות יוצרים © 2011 - 2021 iLive. כל הזכויות שמורות.